Страница 127 от 153 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,891 до 1,905 от 2293
  1. #1891

    Подразбиране

    tamida прекрасен е! Моите поздравления, да видиш един завършен гоблен на ГК е цяло постижение, при условие, че изисква години!
    Останалите сме все още в процес на работа!
    Още веднъж поздравления, очакваме да го видим и в рамка

  2. #1892

    Подразбиране

    tamida много е красив, като истинска картина, невероятен

  3. #1893

    Подразбиране

    tamida, поздравления и от мен. Много красива картина, прекрасно изпълнение!!!

  4. #1894

  5. #1895

    Подразбиране

    tamida,прекрасна е твоята Бианка

  6. #1896

    Подразбиране

    tamida, поздравления и от мен! Чудесен е!

  7. #1897

    Подразбиране

    Ех момичета, изпълнихте ми очите,сърцето и душата с красота.Браво на всички!Всеки път като погледнех,че няма нищо на тази страничка ми ставаше мъчно,но сега.Лек и хубав ден на всички.

  8. #1898

    Подразбиране

    Здравейте,
    аз наблюдавам с голям интерес темата,защото съм запленена от красотите които се творят.
    От доста време се колебая за такъв гоблен ГК.
    Искам да попитам по-опитните тук и шилите оригинал или собствена комплектовка, отговарят ли данните в таблиците им за дължините на конците,т.е. до колко са точни.
    И ако човек реши сам да си комплектова дали може спокойно да ползва тази информация?
    Предварително благодаря!
    лек и хубав ден

  9. #1899

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от VenezS Виж мнение
    Здравейте,
    аз наблюдавам с голям интерес темата,защото съм запленена от красотите които се творят.
    От доста време се колебая за такъв гоблен ГК.
    Искам да попитам по-опитните тук и шилите оригинал или собствена комплектовка, отговарят ли данните в таблиците им за дължините на конците,т.е. до колко са точни.
    И ако човек реши сам да си комплектова дали може спокойно да ползва тази информация?
    Предварително благодаря!
    лек и хубав ден
    Имам завършен един ГК и при моя модел видях, че количествата посочени в таблицата не отговарят- разликите са в пъти. Единият от номерата "хвърчеше" в пъти- бяха посочени към 6000 см. а аз употребих цели 27 броя мулинета. Имаше съответствие само там където бяха посочени количества от по няколко сантиметра. Рускините казват количествата да се умножат по 3 спрямо таблицата, а според мен и по повече трябва... Но за мен това не е проблем, защото многоцветните гоблени винаги ги започвам с по 1 брой от посочените номера и допълвам количествата в процеса на работа и така сумата не е толкова стряскаща...

  10. #1900

    Подразбиране

    В таблицата е дадено количеството на конците,без нужните за завършване и захващане.Количеството е най-добре да се умножи по 1,5 или 1,7.Зависи също от начина на шиене.При парковка отиват повече конци.Повечето от нас си купуваме конците на части,първоначално по 1 чиле или използваме от старите запаси.След това докупуваме.Като се има предвид,че един такъв гоблен се шие 2-3 години ,финансово не се усеща.

    Eveline,чудно ти се получава моренцето.Какви цветове,не мога да му се нагледам.А пък счупената мачта-сякаш мога да я пипна.
    1:1 със скрина.А за скоростта ти-нямам думи.След два реда,вече имаш впечатления-как се шие ЭстЭ в сравнение с ГК?
    Редактирано от ya-ya : 15.05.2013 в 08:04.

  11. #1901

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение

    Eveline,чудно ти се получава моренцето.Какви цветове,не мога да му се нагледам.А пък счупената мачта-сякаш мога да я пипна.
    1:1 със скрина.А за скоростта ти-нямам думи.След два реда,вече имаш впечатления-как се шие ЭстЭ в сравнение с ГК?
    Лесно, се шие, но е досадно. зелено, зелено,все зелено....а не ми се мисли как ще е небето по-нататък...Тези дни смятам да се показвам в темата си тук с още един готов ред от схемата. Бавно напредвам този път- имам много работа напоследък.

    пп Изпратих снимки на Ирина, а тя го постнала в темата при Злата и в момента му се възхищават рускините. Може би ще го снимам отново, че светлината беше кофти нещо...

  12. #1902

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Лесно, се шие, но е досадно. зелено, зелено,все зелено....а не ми се мисли как ще е небето по-нататък...Тези дни смятам да се показвам в темата си тук с още един готов ред от схемата. Бавно напредвам този път- имам много работа напоследък.

    пп Изпратих снимки на Ирина, а тя го постнала в темата при Злата и в момента му се възхищават рускините. Може би ще го снимам отново, че светлината беше кофти нещо...
    Е хайде,че ако знаеш от кога го чакам да го видя. Това е една от любимите ми теми и картини,а и началото му беше мн обещаващо

  13. #1903

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Eveline Виж мнение
    Изпратих снимки на Ирина, а тя го постнала в темата при Злата и в момента му се възхищават рускините. Може би ще го снимам отново, че светлината беше кофти нещо...
    Ами че аз го видях там,откъде иначе....
    Удивлява ме как с конци може да се предаде тази прозрачност на водата.
    Поне 15 пъти увеличавах снимката и му се любувах.
    Пусни го и тук,че и ние да му се повъзхищаваме.

  14. #1904

    Подразбиране

    Момичета-специалистки по ГК гоблени, /моля за мнението само на тези, които са шили или са виждали гоблен на тази фирма/ много ми харесват гоблените, които шиете и високо ценя труда ви, който е колосален. Всеки път обаче, когато погледна, който и да е гоблен някак си ми се виждат като поизбелели, по-скоро като през мъгла. Така ли изглеждат гоблените в действителност или цветовете са по-наситени? На националната среда в Търново преди две години беше показан гоблен на ГК, и честно да ви кажа не бях особено очарована, точно като вехт ми изглеждаше. Моля за мнението ви, защото от доста време ми се иска да избродирам няколко гоблена, но все не смея да започна, защото това не са гоблени, които се шият за няколко месеца, а отнема години. Благодаря ви предварително!

  15. #1905

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от decor Виж мнение
    Момичета-специалистки по ГК гоблени, /моля за мнението само на тези, които са шили или са виждали гоблен на тази фирма/ много ми харесват гоблените, които шиете и високо ценя труда ви, който е колосален. Всеки път обаче, когато погледна, който и да е гоблен някак си ми се виждат като поизбелели, по-скоро като през мъгла. Така ли изглеждат гоблените в действителност или цветовете са по-наситени? На националната среда в Търново преди две години беше показан гоблен на ГК, и честно да ви кажа не бях особено очарована, точно като вехт ми изглеждаше. Моля за мнението ви, защото от доста време ми се иска да избродирам няколко гоблена, но все не смея да започна, защото това не са гоблени, които се шият за няколко месеца, а отнема години. Благодаря ви предварително!
    Има такива, които изглеждат по описания от теб начин (рускините са още по точни в описанието и терминологията като казват за тях,че изглеждат като покрити с прах) а има и такива, които са много сочни и цветни- направо като снимки. За мен по-красиви гоблени от тези на ГК няма- всички останали с няколко изключения ми изглеждат като картинки от детски книжки-анимоционни и плоски...ноо аз съм пристрастна, шила съм техен модел и за мен други не съществуват. Ако искаш кажи, кои номера от каталога те интересуват и ще ти кажа струва ли си усилията и дали са прекалено мъгливи.

    http://savepic.org/3391667.htm -за мен този е шедьовър
    http://s001.radikal.ru/i193/1303/5d/daca6155923f.jpg и този
    http://fotki.yandex.ru/users/toivone...792657/?page=0
    http://club.osinka.ru/picture-7695826?p=11609044 тази гора е приказна
    http://s018.radikal.ru/i517/1201/37/54661f94ef20.jpg

    Аз обожавам моделите на ГК и ми се иска да имам 100 ръце и поне два живота

Страница 127 от 153 ПърваПърва ... 2777117125126127128129137 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •