PDA

Покажи пълната версия : Конци "МEZ"



din51
10.02.2012, 18:49
Здравейте.
Някой може ли да ми каже конците "MEZ" добри ли са? Скоро ще почвам да шия гоблена "Мадоната с Младенеца" и е окомплектован с този тип конци. Докато не съм почнал може да ги сменя с "DMC", "Puppets, "Apiadna" и други. Благодаря. :confused:

zhak
10.02.2012, 20:57
това са оригиналбните конци с които се комплектоваха гоблените на Вилер и по магазинете не съм видяла да се продават но съм шила с тях и според мен те са най-добрите от марките които си посочила така че си го ший както е комплектован :clap:

venipetgab
10.02.2012, 22:27
Аз също съм шила с MEZ Слънчевия кът и Маковете на Вилер и наистина са най-добри.

i.p.stamenova
11.02.2012, 12:04
Конци "МEZ"

--------------------------------------------------------------------------------
Здравейте.
Някой може ли да ми каже конците "MEZ" добри ли са? Скоро ще почвам да шия гоблена "Мадоната с Младенеца" и е окомплектован с този тип конци. Докато не съм почнал може да ги сменя с "DMC", "Puppets, "Apiadna" и други. Благодаря

Трябва да си сигурен че конците ще ти стигнат - ако ти е продаден половин гоблен ?има цветове които сега не могат да се намерят!
Другото което трябва да направиш е да шиеш по- хлабаво защото са много по- тънки.Ф-ма Вилер препоръчва да се шие с три ката но може и с две нишки конец!

БориславМ
11.02.2012, 12:44
Конци "МEZ"

--------------------------------------------------------------------------------
Здравейте.
Някой може ли да ми каже конците "MEZ" добри ли са? Скоро ще почвам да шия гоблена "Мадоната с Младенеца" и е окомплектован с този тип конци. Докато не съм почнал може да ги сменя с "DMC", "Puppets, "Apiadna" и други. Благодаря
...


Да, от качествените конци са. В оригиналните вилерови окомплектовки (носени от тираджии и корабчии, купени от западни магазини), много често, комплектовката е била с тези конци, и тук-там (между тях) някое мулине ДМЦ.
Сега, ако питаш дали дизайнера е съчетал правилно гамите...:confused:

din51
11.02.2012, 21:15
Благодаря Ви мили дами за отговорите. Аз шия от 80-та година, като колежки гоблинарки ми даваха оригинални конци и ги допълвах с тези от Казанлък, когато не ми достигаха. Тогава нямаше такова разнообразие на конци, както е сега. Приятни часове с панамата и конците. С уважение Динко

Topcho
20.02.2012, 19:16
Здравейте! Не намерих друга тема за MEZ и затова тук се намесвам с въпроса си. Взех си един комплект на Милена стил, "Лунен ангел", и на кутийката е отбелязано, че е комплектован с Anchor-MEZ. Да разбирам ли, че Anchor = MEZ, или са някаква тяхна специална разновидност или нещо подобно? Смятам да го шия на цветна панама, за да избегна огроомния син фон, и затова се боя някой конец да не свърши. Ако са Анхор, как да е все ще им намеря номерата за цветовете и ще си купя допълнително :confused:
Благодаря предваритeлно за отговора :kissyou:

ANIMONI
20.02.2012, 19:55
това са си различни марки конци.просто са използвали за комплектоването на гоблена и двете марки конци

Topcho
22.02.2012, 01:01
Благодаря за бързия отговор :)

b_o_b_o
27.02.2012, 18:57
"Анхор е първокласна колекция от конци за бродерия на Коутс с над 200 годишна история.
В началото на 18-ти век в Шотландия братята предприемачи Джеймс и Питър Коутс започват производство на конци, които впоследствие придобиват огромна популярност по целия свят заради безусловното си качество.
Постепенно компанията Коутс се разширява и отваря нови производства в Европа и Америка, като в Германия закупува фабриката за памучни конци за ръчна бродерия МЕЦ, с които се комплектоват Вилеровите гоблени
Днес колекцията Анхор включва разнообразни видове конци с различно приложение - мулине, перле, вискозни конци,вълнени конци, метализирани конци и други"

:D