PDA

Покажи пълната версия : Помощ как да започна модел по схема от списание



nelitka78
11.03.2012, 21:12
Ето това е модела с който се мъча да се преборя и колкото пъти и да пробвах все нещо не става както требе.
Не ми става точно ясно как да си определя точните бримки?????
Моля за помощ

http://www.liveinternet.ru/users/sohpia/post176476921/page1.html#BlCom608673950

pakpak
21.10.2012, 11:07
какво стана, справи ли се с тази блуза или да превеждам от руски :confused:

dushkova
24.10.2012, 08:56
С преждата ,която си приготвила,правиш мостра 10 бр.,изплиташ 10-на реда ,измерваш колко см. и така ще определиш с колко бримки да започнеш плетивото,според дължината на мострата.Успех!

радея
22.12.2012, 16:05
Здравей, dushkova, това с правенето на мостра преди да започнеш плетивото винаги ли го праавиш? Струва ми се много сложно ако не получиш мярката, изисквана в описанието на плетката. НАскоро започнах първия си пуловер на една кука и си направих тази мостра, но не уцелих изисквания "мащаб", но продължих да си плета въпреки това, "фатално" ли ще е?

dushkova
22.12.2012, 19:39
:idea:Ако е тясно, може и да не ти стане,иде реч ако плетеш дреха.По принцип в указанията е дадена и марката на преждата ,с която се плете и ориетировъчни размери и бр. на бримките за тях.Може с мостричката да ползваш и дреха ,която ти е по мярка и тя да ти служи като кройка ,по която да плетеш.Когато нямам съответната марка конци за модела, ,винаги правя мостричка ,може и да не са 10 реда :loveglasses:но по друг начин не мога да преценя колко бр. да започна.За декоративен модел, размерите са ориентировъчни и големината им е в зависимост от дебелината на преждата ,с която плетеш,тогава не би имало място за тревога колко голям ще е модела,плетеш и каквото излезе.Весели празници и успех,дано съм помогнала.:blueflow:

nelitka78
03.02.2016, 22:34
какво стана, справи ли се с тази блуза или да превеждам от руски :confused:

хванах й цаката, но като стигнах до подмишниците пак зациклих и така си стои недоизкарана вече стана колко години...
Нещо указанията за свиванията немога да си ги представя как стават