PDA

Покажи пълната версия : помощ



dirota
09.04.2012, 14:10
Здравейте.Искам да Ви помоля да ми помогнете за съвет.Моя приятелка скоро се омъжи.Снея не сме се виждали от 5 год.защото получи зелена карта и замина за Америка.Сега искам да и направя подарък.Искам съвет какъв гоблен да и ушия и да и изпратя.Искам подаръка да е нещо стойностно затова съм решила да е гоблен.Моля дайте ми съвет.

biskvitka_
09.04.2012, 15:42
dirota, ако ще е гоблен, трябва да е без рамка, защото може да се счупи, а и рамкираните неща се третират като произведение на изкуството.

За самия гоблен - избери сюжет, който тя ще хареса и ще окачи в дома си, защото е много обидно човек да се труди над нещо, а някой да го захвърли на тавана.

dirota
09.04.2012, 16:50
Да но искам да я изненадам.Мислех да е икона.

dirota
09.04.2012, 17:49
Може и с рамка.Аз съм питала в куриерската фирма.Тъй като съм от провинцията от там се изпращат в София за да дадат някакъв документ че не е произведение на изкуството и така заминава за Америка.

ani_bumer2008
09.04.2012, 18:14
Иконата е един прекрасен подарък има голям избор.Ето няколко предложения.
Света Богородица - Дом, семейство, майки, деца. Подходящ подарък за нов дом, ново семейство и за всякакви поводи.
Исус Христос - Господ Вседържител покровителства всеки християнин.
Св.Ана - Покровителства семейството. Помага при бременност, раждане и майчинство
Св.Мина - Покровителстват дом, семейство, здраве

Може и имена икона на името на приятелката ви.
Ако не иконна може и пейзаж има огромен избор харесай нещо и ший.Успех.:kissyou:

d78152
09.04.2012, 22:39
Виж тук кй светец какво покровителства http://bgartgallery.eu/index.php?m=1&ws_m=2143

mamanushi
10.04.2012, 15:10
Да е нещо, което приятелката харесва и ще го оцени, а не само за идеята да се шие. Някои не харесват икони, така че помисли.

ANIMONI
10.04.2012, 19:25
Абсолютно съм съгласна с Нушето.ако не си сигурна за вкуса и след 5 год./това си е доста време-съдя по себе си/ тактично я подпитай-цветя,пейзажи,животни,образи-какво предпочитат с мъжа и.наистина ще е жалко да вложиш труд и време в нещо,което ще се прибере в някой шкаф.аз например харесвам пейзажи и цветя,но все се хващам да шия образи.когато се ориентираш за темата можем да ти предложим модел

mamani
10.04.2012, 22:18
Здравейте.Искам да Ви помоля да ми помогнете за съвет.Моя приятелка скоро се омъжи.Снея не сме се виждали от 5 год.защото получи зелена карта и замина за Америка.Сега искам да и направя подарък.Искам съвет какъв гоблен да и ушия и да и изпратя.Искам подаръка да е нещо стойностно затова съм решила да е гоблен.Моля дайте ми съвет.
Предлагам ти новият гоблен на Солария "Българка"./Ако все още се смята за такава:D:D:D/За съжаление го няма още във форума и трябва да си купиш комплектовката
http://s019.radikal.ru/i628/1204/ec/ac1d6d385e8ft.jpg (http://radikal.ru/F/s019.radikal.ru/i628/1204/ec/ac1d6d385e8f.jpg.html)

dirota
11.04.2012, 09:08
Благодаря за съветите.Исках да и подаря икона но се съмнявах че мъжа и е католик и така се оказа.Консултирах се с майка и.Тя ми каза че всичко ще хареса.Аз знаех това но не зная какво ще допадне на мъжа и но и тя не знае.Тя скоро роди и реших да ушия Майчино щастие.Благодаря.