PDA

Покажи пълната версия : Български гоблени на Казанлък



валчо балчо
12.04.2006, 16:53
Някой от вас шил ли е гоблен на българската фирма в Казанлък? Искам да си купя тяхна комплектовка, но от една продавачка не получих добри отзиви. Вие какво ще кажете за нея? С какви конци работят, български? :?:

Nana
12.04.2006, 19:31
На Казанлък има "Казанлъшки гоблен" /кафяви кутии/ - Пупетс и по поръчка ДМС.
"България -К" - предимно Вилерови модели с български конци.

murr
13.04.2006, 11:21
Също така и "Микра". Работят с български конци и ДМЦ, но и двете комплектовки са равностойни. Ако искаш да видиш нещо тяхно погледни "Коне на реката" и "Арабското момиче". Конете са с ДМЦ, но няма никаква разлика с ушития с български конци (поне за него имах възможност да ги сравня) :lady:
Още повече цените им са доста сносни :cool:

валчо балчо
09.05.2006, 12:24
В крайна сметка си купих гоблен на Казанлък, Горски параклис през зимата, всичко е горе долу нормално освен това че за пръв път ми се скъса конец докъто шия. Иначе в началото ми беше доста странна схемата, но вече посвикнах.
Благодаря ви за отговорите. :yes:

lubov
09.05.2006, 12:39
:hello:, Валчо
Не зная с какви конци ти е комплектовката, но на мене ми се случи същото.
Препоръчвам ти когато си подготвяш конеца за шиене, по-тънките нишки просто да не ги използваш, защото после панамата се вижда отдолу, освен че се къса конеца :cry:

валчо балчо
09.05.2006, 16:04
Конците ми са български и когато започнах да шия и ми се скъса конеца бях бясна. :twisted:Но ще си го ушия гоблена де, зор не зор после дори ще ми е по-ценен от другите, защото ще знам колко труд със хвърлила повече сравнение с другите ми гоблени :D

mar4ela
09.05.2006, 16:44
Аз съм шила "Казънлъшки коблен" (кафявите кутий), само, 4е си го поръ4ах 4рез един познат от София и недоуто4нихме с какви конци да е ,а като дойде се оказа 4е е с Анхор. Става въпрос за "Мустангите".

Elektra_
10.05.2006, 14:01
моя гоблен пак е на тая фирма и се използват puppets...до сега не съм имала проблеми особени нито с количеството нито с качеството им

валчо балчо
14.05.2006, 12:24
Моя не е от Кафявите кутии, а е с бяла, щом е с анхор сигурно си нямала проблеми. Може би защото до сега съм си купувала все на милена стил гоблени, и като взех този ми се струва малко странен. Там където на панамата са разграфени квадратчетата е с един ярък цвят който като се ушие с по-светъл цвят на места и прозира :evil: , понеже самия гоблен има доста голяма част с един цвят вместо да си напишат знаците слагат едно бяло поле и вътре знака на който отговаря :evil: И въобще май втори път няма да взема от тази фирма гоблен. Да не говорим как конеца(моята комплектовка е с български конци) просто изтънява изтънява и в един момент се къса :twisted:

Igli4ka
15.05.2006, 11:11
Казанлъшките гоблени са едни от най-сполучливите комплектовки.Ушила съм няколко и съм много доволна. Вярно че ако има повече бодове от един цвят го оформят по тоя начин, но той се използва повече за фона на небето, а пък и когато човек има повече опит това нее проблем. Конците са в достатъчно количество , че и доста в повече - може да се ушие почти още един гоблен. Само трябва да се пита дали конците са обикновените. Защото нали знаете , че в Казанлък се изработва ДМЦ за износ .
:yes:

rebostobg
20.05.2006, 14:38
:-| И аз съм доволна от тяхните комплекти :!:

nikolay86
11.06.2006, 20:44
Аз съм чувал добри отзиви от тяхните комплектовки. А и имат много свестни схеми. Работят с български конци - "Мулине". [:] :yes:

Rosssi
15.06.2006, 21:44
В момента шия Кошница с цветя тяхна комплектовка, наистина някои конци се късат, но когато са по-дълги. Иначе много ми харесва, но е 1:1 и малко бавно става. Като го завърша ще го покажа. :yes:

Аня
15.06.2006, 23:35
Аз си бях купила преди доста време казънлъшки гоблен с PUPPETC конци от кафевите кутии-казва се Лeбедово езеро и съм доволна от тази фирма,а само с бъ
лгарски конци не бих зъхванала нищо .Това си е чиста загуба на време и труд.
:no:

Miro
09.08.2006, 23:03
Мисля , че тук е мястото да попитам знаете ли може ли да направя поръчка на гоблен по интернет на Казанлъшки гоблен . Благодаря предварително :yes:

fantaziq
06.09.2006, 21:05
Аз самата търся начин да се свържа с тях,но не отговаря нито един от телефоните на кутията или от каталога.Писах им на имеил но нищо.Тази фирма за мен е просто неоткриваема.МОЛЯ ВИ ако някой има действаща връзка,нека да помогне.Идеятя ми е да си поръчам нов каталог и да получа информация за цените,за да си поръчвам директно вкъщи.Още един път МНОГО ВИ МОЛЯ.Благодаря!!!

kraseto
11.10.2006, 02:26
az sushto shih na kazanluk, no ne stigat contzite

Miro
12.10.2006, 15:33
Не е възможно да не ти стигнат конците , ако е на "България - К " , даже остават ................. доста :idea:

Rosssi
12.10.2006, 16:56
:confused: И от моята комплектовка на тази фирма след завършване на гоблена останаха много конци. :)

petjah
14.10.2006, 01:10
Аз досега съм шила почти само Казанлъшки, но са купувани доста отдавна - преди 10 години и кутиите им бяха зелени. Пише СК"Памукотекс"-София завод "България"-Казанлък. Има номер на сертификат от 83-та година, та не знам дали координатите ще са точни, но е даден тел. 2-32-70 вътр.234 гр Казанлък. Предполагам, че ако завода още функционира, на справки ще имат информация

marji
15.10.2006, 11:38
Бих искала и аз да споделя мнението си за казанлъшките гоблени. Шия от 1982 г. и от всичките ми 30-тина гоблена поне две трети са техни. Много съм доволна. Преди време ме уверяваха, че с годините цветовете на българските конци избледнявали, но моите гоблени не са особено защитени от слънчева светлина и въпреки това не са мръднали. Винаги остават много конци и дори понякога съм ги използвала да ушия втори гоблен по същата схема, но 1:1. Не ми е правило впечатление да ми се късат конците. А цветовете са така подбрани, че максимално се доближават до оригиналните. Изпитах единствено разочарование от съчетанието на цветовете в гоблена "Зимния параклис" - стои като избелял, а небето е като на кръпки. И все пак ако не познаваш оригинала, не е толкова лош. Вижте сами!

galia69
15.02.2007, 10:03
Зимния параклис" го заших и нямам този проблем моите конци са по тъмни на цвят и са добре подбрани .По повод на изказване че не стигат конците трябва да кажа че моят гоблен го заших 1;4 от конци които бяха останали на майка ми и на моя приятелка и пак ми останаха от тях .За мой срам не съм ходила до фирмения магазин да видя какви гоблени има и какви са цените моя комшийка ходи да купува на снаха си гоблен и някой ден ще я накарам да отидем двете до фирмата .

smyrna
15.02.2007, 10:35
Predi vreme byah im se obadila na telefon deto go ima na zelenite kutiya.i te me prenaso4iha na distrubutor ot Dobri4 naistina tsenata mnogo evtino be6e naprimer na golemiya goblen Malkia pomo6tnik be6e za 27leva a Obli4aneto na bulkata za 24leva a goblenovia plat za okolo 4 leva

ninada
15.02.2007, 13:45
Имам няколко гоблена на тази фирма и съм доволна. Конците остават за още един. Търся контакт с тях но в сайта няма телефони, а нямат и каталог за да си избере нещо човек.

vania.kaimska
16.02.2007, 15:37
Не съм шила нищо на тази фирма,но моята снаха ши техния Свети Георги,а аз го ших на Милена стил.Да ви кажа честно като цветове ми хареса много повече казанлъшкия.На моят цветовете са подбрани в по тъмен нюанс.

mimka
16.02.2007, 15:55
Някой може ли да ми каже дали съществува фирма "Адор"-гр. Варна? Не съм срещала тяхна комплектовка отдавна, а съм шила техен гоблен отдавна.

lari
16.02.2007, 16:39
Marjiр,и аз имам много гоблени на Казанлък и в повечето случаи мисля че са много споличливи. Остават ми много конци и дори съм ги давала на приятелки- купували са до 2-3 чилета. Почти са стигали за втори гоблен-говоря за минало време. Отдавна не съм купувала техни комплекти. Конците наистина не избеляват-имам сложени в рамка -вече не помня от колко години. Жената ,която ме учи да шшия гоблени пробваше чрез белина да осветлява някои тонове-помня че специално се мъчеше да направи по-светло едно сиво за зимен гоблен и каза че е невъзможно--боите са много трайни-- това беше преди около28 г. Късали са ми се само много светло сини конци но рядко.

sineokata
16.02.2007, 17:12
Здравейте!
И аз имам един гоблен ушит от кафявите кутии на Казанлък и съм много доволна "Момичето на скалата" - не мога да правя сравнение с друг защото не съм виждала, но конци останаха доста. За половин гоблен със сигурност.:kissyou:
Имам купена още една комплектовка, но незнам кога ще и дойде редът :confused:

lari
16.02.2007, 17:36
От кафявите кутии не съм шила. По-рано големите гоблени бяха в зелени кутии, а малките вбели и не помня още в какви. Ябълковото дърво е вбяла кутия, Сватбата по Вилер беше в плик , защото беше индивидуална поръчка.

Spring_melody
17.02.2007, 13:35
Аз в моменга шия "Кралското езеро" , в кафява кутия на Казанлък, с конци Pupets. Все още не мога да изкажа мнение за комплектовката, защото върви твърде бавно. Нямам много свободно време, а и шия само когато ми дойде музата. Досега само един от конците се е късал и радващото е че е от тези , с които няма много бодове. От тридесет и няколкото цвята вече съм шила поне с десетина. Надявам се да нямам такива проблеми с друг цвят.

Miro
20.02.2007, 10:34
За тия кафяви кутии на Казанлък , явно това е Казанлъшки гоблен , има ли откъде в интернет да погледна каталог или някаква връзка с тази фирма - телефон , адрес . В упътването в комплектовките понякога има телефони , адреси . Моля ако имате тези координати напишете ми , за да мога да си поръчам нещо . Предварително благодаря :kissyou:

smyrna
20.02.2007, 11:44
Miro predi 2ili3 godini kato byah v BG im se obadih i byaha mi kazali 4e samo v magazinite sa davali . Na kutiykata pi6e tel.no ako nyakoy 6iye tyahna komlektoka moje da ti pomogne :)

petgrbg
20.02.2007, 11:54
Миро , аз шия само на тази фирма и естествено имам каталог,но съм зле с компа и няма да мога да ти го сканирам ,тъй като нямам и скен.Телефон за връзка е 0431 2 - 86 - 45 ,виж и този мобилен дали е актуален 0898 920-443.Доставят с наложен платеж ,бързи са. Ако те интересува конкретен гоблен бих могла да ти кажа цена. За покупка на 10бр. правят 30% отстъпка:kissyou:

smyrna
20.02.2007, 13:20
Zna4i ve4e dostavyat :greeneye: kak se zaradvah :gipsy: 6toto dokolkoto si spomnyam imaha hubavi gobleni.:clap: Da imaha i web sait po hubavo 6te6e da e po dobre :)

petgrbg
20.02.2007, 15:36
За съжаление Смирна, нямат уеб страница ,само от каталога можеш да си избереш .

Rossko
26.02.2007, 18:21
:hello: Аз съм нова във форума и досега само четях темите. Аз съм от Казанлък, но живея в София и мисля, че мога да взема отношение към тази тема. Имам подозрението, че говорите за различни фирми, които комплектоват гоблени в Казанлък. Първите ми гоблени бяха на завод"България" и като цвят, схема, количество и качество на конците бяха много добри. След много години преди три месеца реших да стимулирам родното производство и отново си купих "Конска глава" на фирма "Казанлъшки гоблен".
Искам да ви кажа, че ми скъса нервите с цветовете, които ми бяха дали:
зелена глава и розова грива.:?:
Ако някой наистина много се интересува ще проуча въпроса като се прибера.

mimka
26.02.2007, 19:02
Rossko, добре дошла сред нас:clap: .Досега не съм шила гоблен на Казанлък:idea: , но тук чета много добри неща за тях.Ако не ти представлява трудност, когато успееш можеш да ни "светнеш"по проблема:confused:

yonka
26.02.2007, 19:39
Аз съм шила доста гоблени на завод България ,но преди години.Сега не знам какви са .Преди 2 години ми попадна каталог на Казанлъжки гоблен,но това което видях ми се стори доста съмнително.Но преди гоблените на "България" бяха много добри и като съчетание на цветовете и схемите бяха лесни ,а и много конци слагаха.От 1 комплект можеше да се ушият 2 ,а за 3 -ти се добавяха

lari
26.02.2007, 19:57
Добре дошла,Rossko! Шила съм много гоблени на завод България и съм много доволна от тях. И конци оставаха ,и комплектовките бяха добри. Не съм доволна- ако все още съществува ,частна фирма на една жена. Не помня име-продаваше ги в пликове. Там все се налагаше да купувам допълнително конци поне от половината цветове.

petgrbg
27.02.2007, 11:07
Комплектите на Завода бяха само с български конци , последния път когато мъжа ми купи от там , тъй като беше командировка ,беше през 1999г. Казанлъшки гоблен комплектоват с МЕЦ и Пъпетс. Досега аз и приятелката ми , която им е дистрибутор сме ушили повече от 15 гоблена , а тя е купила доста над това по желание на клиент.Комплектите са в кафяви кутии ,с лепната отгоре снимка на гоблена , пише бр.на цветовете , вида на конците и начина на изпълнение. Трябва да Ви кажа ,че по мое наблюдение , доста им се търсят нещата.Не бих сменила тази фирма с друга за нищо на света ,тъй като съм шила и на Златен гоблен и имам и на Милена стил и виждам за какво става на въпрос :cry:

Rossko
27.02.2007, 12:25
Мисля, че YONKA ме е разбрала правилно- става дума за две различни фирми. Може би само аз съм си избрала модел на "Казанлъшки гоблен", чийто цветове не са подбрани добре, но нямам намерение да си купя друг , за да разбера дали е вярно.:D
Има и трета фирма, която пък комплектова с DMC.

ninada
09.03.2007, 17:00
Актуалните телефони на завод България-К Казанлък
отдел пласмент - 0431/64397
Свързах се с тях. Приемат заявка по телефона, но нямат каталог и интернет сайта не се потдържа и няма откъде да се видят моделите им.
:idea:

Valja
09.03.2007, 17:43
Преди няколко дни в един магазин за гоблени видях, че има 3 различни марки казанлъшки гоблени - не си спомням точно, но май това бяха "България", Казанлъшки гоблен" и третият вид бяха на някой ЕТ, не запомних името му, но беше пак Казанлък. За живеещите в Стара Загора става въпрос за магазина на Гинокардия на спирката на Алана.

taty71
11.03.2007, 22:24
В Казанлък има три фирми за гоблени, поне аз знам толкова.Завода , който работи само с български конци и слага по много, схемите им също са хубави.Преди им се късаха конците,но напоследък са по-добри.Доволна съм.Другата фирма е "Казанлъшки гоблени" - работят с пъпетс конци и Анхор, остават също по много и съм доволна от комплектовките им, но от третата фирма повече не бих купила "Микра". Работят с български конци и DMC, схемите им са добри, комплектовките също, но конците никога не достигат или липсват цветове.Вярно ушила съм само три техни, но те са ми достатъчни.

Боряна Михайлова
24.06.2007, 17:42
Здравейте!Аз съм от Варна. Вчера взех от приятелка да шия гоблен /Мари/на Казанлък, но с подменени цветове, защото оригиналните не са сполучливи. Нямам снимка и много се надявах някой да ми помогне. Преди това ших конски глави зад една ограда. Много лесна схема и канците остават може би за още един гоблен.

via_1313
03.07.2007, 08:38
Аз съм нова във форума, но съм шила някои неща на Казанлъшки гоблен с конци Анхор. Конците са достатъчно, добре подбрани са и за средно голям гоблен разликата в цените с Пупетс и Анхор е около 10 лева

Боряна Михайлова
14.08.2007, 00:17
извинявай, че се забавих с отговора, ама бях заета аз, имам доста ушити гоблени. Харесвам тези на "Ланарте", можем да обменим схеми. Аз съм от Варна. Ти откъде си?

liazi
14.08.2007, 17:22
здравейте!аз съм нова във форума.до сега само следях темите но сега се престраших да пиша.имам много ушити гоблени на различни фирми.като чета мненията ми се прииска да пробвам и на з-д българия-казанлък.каде мога да видя какво предлагат.имат ли сайт.

yonka
14.08.2007, 19:16
здравейте!аз съм нова във форума.до сега само следях темите но сега се престраших да пиша.имам много ушити гоблени на различни фирми.като чета мненията ми се прииска да пробвам и на з-д българия-казанлък.каде мога да видя какво предлагат.имат ли сайт.

Аз знам само за това,но за съжаление не действа http://www.bulgaria-k.com/bg/

Pepa555
22.08.2007, 01:29
Здравейте!Първият ми гоблен е "Есен в Рамзау" на Казанлък /с български конци / и може би затова много ми харесва.Останаха ми конци за още един гоблен.Гобленът е купуван преди 5 години и схемата беше на големи листи,писана на ръка.Надявам се вече да ги правят на компютър.Другият ми гоблен е "Ландшафт" в каталога на Вилер или "Селски пейзаж"/така пише на кутията/,който също е много сполучлив,но и той е със схеми писани на ръка.

liazi
22.08.2007, 17:07
Аз знам само за това,но за съжаление не действа http://www.bulgaria-k.com/bg/

все пак благодаря.ще проверявам от време на време

stoika
23.08.2007, 21:32
Моя приятелка уши"Розмари"на Казънлъжки гоблен/тези в кафявите кутии/ и стана страхотен.Те имат каталог,но в нета го няма.Трябва да го видите в някой магазин.Половината им каталог е по Вилерови гоблени.

irena
23.08.2007, 22:09
Няма ли някой,случайно ,каталог на Казанлък,да го сканира и покаже?Ще бъде интересно какво предлагат.

elizamaria
19.09.2007, 10:52
Миналата седмица посетих лично магазина на завод "България"- Казанлък и си купих 5 гоблена,комплектовани с тяхното мулине.Цените са повече от приемливи,схемите са на големи листи (което не знам до колко е предимство,или недостатък) и са писани на ръка.
Имаше и каталог,който можеше да разгледаш в магазина,но изобщо не се сетих да попитам дали имат такъв,който да си купя.
Това са гоблените,които си избрах,извинете ме за недоброто качество на снимките:(

elizamaria
19.09.2007, 10:56
А това е най-новата им разработка,тай е в по-различна кутия и дори е окомплектован с игла.В старите им модели няма такава.

lari
19.09.2007, 16:41
Буря над лунното езеро съм шила преди време на Казанлък-поне аз много си го харесвам.Успех в ушиването на всички гоблени.

perla.61
20.09.2007, 01:00
Питането ми е към elizamaria ? Преди много години съм шила гоблени на Казанлък,но тогава нонците им бяха тяхни/ български/.В момента какви са и предлагат ли гоблени с вносни конци ?

elizamaria
20.09.2007, 01:58
Питането ми е към elizamaria ? Преди много години съм шила гоблени на Казанлък,но тогава нонците им бяха тяхни/ български/.В момента какви са и предлагат ли гоблени с вносни конци ?

Ами те са производители на Мулине и съответно комплектоват само с техни конци.Не съм започнала още нито един от гоблените,които си купих,но само хубави думи съм чувала за тях като съчетание на цветовете. Ще покажа,какво се получава,когато започна да шия:kissyou:

lari
20.09.2007, 16:48
А къде се намира магазина в Казанлък?И с какво работно време е , ако знаеш?

perla.61
20.09.2007, 17:30
Благодаря ти за отговора! Това което съм шила като съчетание на цветовете е много добро,но съм чувала,че много бързо избелявали.Каква е истината не знам.В дома си нямам окачени гоблени-тяхно производство.

:kissyou:

yonka
20.09.2007, 17:44
Благодаря ти за отговора! Това което съм шила като съчетание на цветовете е много добро,но съм чувала,че много бързо избелявали.Каква е истината не знам.В дома си нямам окачени гоблени-тяхно производство.

:kissyou:

Аз имам в рамки и не съм забелязала да са се променили.Но съм виждала един с ДМЦ,който беше видимо избелял.

lari
20.09.2007, 19:07
Perla.61, от много години имам закачени гоблени с българско мулине шити- не мисля, че са избеляли.Но сегашните конци са по-добри като разцветки.

perla.61
20.09.2007, 19:35
Благодаря Ви за отзвука.В началото на октомври ще ходя до Казанлък и ще посетя магазина им. :kissyou:

marji
20.09.2007, 20:37
Аз също имам доста ушити гоблени на Казанлък и съм много доволна както от цветовото съчетание, така и от качеството на конците. :greeneye: А относно избеляването - няма такова нещо. Моите не са мръднали повече от 20 години. Спомням си дори, че се опитвахме с приятелка да изсветлим едни конци, като ги потопихме в белина. Колкото и да ви е странно, въпреки че бяха престояли доста, цветът им ни най-малко не се промени. Сега качеството им дори по-добро - по-плътни са и с по-голям блясък. :gipsy:

elizamaria
21.09.2007, 00:25
А къде се намира магазина в Казанлък?И с какво работно време е , ако знаеш?

В сградата на самия завод- до будката на портиера, иначе в града не знам дали има:idea: За работното време 8.30-12.30
13.30-17.30, ако съм запомнила правилно,не съм 100% сигурна.

lari
21.09.2007, 09:46
Добро утро, Elizamaria и много благодаря зя отговора!

elizamaria
21.09.2007, 10:56
Добро утро, Elizamaria и много благодаря зя отговора!

За нищо :kissyou:

antoni13
21.09.2007, 16:00
Сега ще се опитам да кача снимки които преснимах от каталога на Казанлъшки гоблен:idea: Качеството не е много добро но може да се разбере какво предлага фирмата

yonka
21.09.2007, 16:06
:clap: Браво Antoni13!Аз пък говорих с "България-К" и ми казаха,че нямат каталог,а само списък с гоблените, които предлагат:(

antoni13
21.09.2007, 16:13
:)

antoni13
21.09.2007, 16:16
:oops:

antoni13
21.09.2007, 16:18
Това са гоблените на Казанлъшки гоблен - знам че е частна фирма а не на завода в Казанлък!Комплектовани са в кафеви кутии!!!

irena
21.09.2007, 16:28
Браво Антония,благодаря ти много!

elizamaria
21.09.2007, 18:44
Това са гоблените на Казанлъшки гоблен - знам че е частна фирма а не на завода в Казанлък!Комплектовани са в кафеви кутии!!!

Да,различни са от тези,които предлага завода. Аз разгледах и каталога и кутиите с гоблени,които бяха наредени. Основно вилеровите модели се предлагат:kissyou:

antoni13
21.09.2007, 20:53
Утре ще питам продавачката дали има и някакъв друг каталог на завода в Казнлък и ако има ще преснимам и него:kissyou:

ninada
21.09.2007, 22:30
Браво Тони!
Благодаря за каталога. Това е нещо много полезно за любителите на гоблените на тази фирма /България-К/ от които съм и аз.
Комплектовките са много сполучливи.

stoika
22.09.2007, 18:42
Браво Тони!
Благодаря за каталога. Това е нещо много полезно за любителите на гоблените на тази фирма /България-К/ от които съм и аз.
Комплектовките са много сполучливи.

А ушити са още по-сполучливи.Каталога съм го разглеждала и снимките в него не са добри,цветовете изглеждат бледи,но комплектовките им са много хубави.Виждала съм доста ушити и са страхотни.

geritoni
20.10.2007, 20:41
Здравейте. Имам гоблена Зима в планината на Завод България в Казанлък. Имам схем и конци, но проблема ми е че има един знак, на който съм загубила конеца. гоблена представлява елипса, преобладават сивите нюанси и въпросния знак е "3". Гоблена е комплектован с конци Мулине. Схемата е голяма и е писана на ръка.

jane_f
21.10.2007, 12:23
Здравейте! От толкова четене за всички тези фирми не можах да разбера "Казанлъшки Гоблен" и " България- К" едно и също нещо ли са или са две различни фирми. Моля някой да ме просветли и ако може да ми напишете телефон за връзка. Благодаря много!!

yonka
21.10.2007, 13:25
Здравейте! От толкова четене за всички тези фирми не можах да разбера "Казанлъшки Гоблен" и " България- К" едно и също нещо ли са или са две различни фирми. Моля някой да ме просветли и ако може да ми напишете телефон за връзка. Благодаря много!!

България-К е завода,който произвежда мулинето и комплектова гоблени с тяхното си мулине.А Казанлъшки Гоблен е друга фирма.Телефона на България-К на който аз се обадих е 0431/ 64397

jane_f
27.10.2007, 08:51
А телефон за връзка с Казанлъшки гоблен някой да знае случайно?

petgrbg
28.10.2007, 12:43
0431 2-86-45 и 0898 920-443:idea:

jane_f
29.10.2007, 10:33
Благодаря много!:kissyou:

bobi_270166
13.01.2008, 12:16
Здравейте!Аз също съм отскоро в този сайт.До сега само разглеждах форумите и четях.Сега искам да дам мнението си за гоблените и конците на "България-К".Това е бившия завод България.Преди 9 години живеех в Казанлък,там се запалих и по гоблените.Аз запалих и много мои колежки и приятелки.Сега ходя по-рядко,но винаги гледам да е през седмицата,за да мога да отида до з-д"България",за да си купя конци.Те са с много високо качество и много евтини.Преди две години с моя приятелка си купихме от там конците за две японки,публикувани м сп.Галерия бродерия.За 4-те гоблена конците ни излезнаха около 13 лв.Конците са плътни,покриват много добре и са с страхотни цветове.Продавачката от фирмения магазин каза,че там произвеждат и конците на ДМС.Докато живеех в Казанлък съм си купувала гоблени от фирма "Микра".Собственичката е много любезна и отзивчива.Що се отнася до другата фирма "Казанлъшки гоблен" до сега не съм чула добри отзиви за нея.:kissyou:

lari
13.01.2008, 14:51
bobi, напълно съм съгласна с теб! Шила съм много гоблени на Казанлък и съм доволна.А сего конците са с още по-високо качество.:kissyou:

yonka
13.01.2008, 15:04
За Казанлъшките гоблени-вярно е добри са!Но...нямат никаква -според мен-търговска мрежа ,реклама ,каталог и конците им се намират мнооого трудно в малките градове.А в Троян вече не се намират въобще,което е жалко!

Stefi
16.01.2008, 13:24
Здравейте,
тези дни ще ходя в София и ако някой знае може ли да ми каже къде се продават гоблени на "България К" в София, разбира се.
Предварително благодаря!

Rosssi
17.01.2008, 11:39
Аз съм си купувала техен гоблен в магазина на ул.Пиротска в отсечката между Хр.Ботев и Ст.Стамболов. Успех:kissyou:

Stefi
17.01.2008, 13:30
Благодаря ти, Rosssi!
Ще го потърся този магазин, не че нямам какво да шия сега, но от колекционерска страст:)))) Миналия месец имах време и се разходих в този район, но намерих само един магазин, в който продаваха гоблени на Милена стил.
Не искам да съм нахална, но моята сестра сега е при сина си в САЩ. Иска да ми донесе гоблен. Аз й изпратих няколко пейзажа на Кинкейд. Тя ходила в магазин и казва, че са на много едра панама. А пък аз уж съм майсторка!:))) Търсих в Нета, но попадам на сайтове с негови картини или в които продават и други гоблени, а той не е много застъпен. Някой знае ли къде да търся?

mladenka
17.01.2008, 14:46
Аз съм си купувала техен гоблен в магазина на ул.Пиротска в отсечката между Хр.Ботев и Ст.Стамболов. Успех:kissyou:

От същия магазин съм купила няколко на Казанлъшки гоблен - в кафявите кутии

Лили
17.01.2008, 14:55
Момичета ето това е Казанлъшки гоблен.

lari
17.01.2008, 14:57
Може би изискванията са ми занижени! Но аз харесвам казанлъшките гоблени!

Rosssi
17.01.2008, 16:10
Благодаря ти, Rosssi!
Ще го потърся този магазин, не че нямам какво да шия сега, но от колекционерска страст:)))) Миналия месец имах време и се разходих в този район, но намерих само един магазин, в който продаваха гоблени на Милена стил.
Не искам да съм нахална, но моята сестра сега е при сина си в САЩ. Иска да ми донесе гоблен. Аз й изпратих няколко пейзажа на Кинкейд. Тя ходила в магазин и казва, че са на много едра панама. А пък аз уж съм майсторка!:))) Търсих в Нета, но попадам на сайтове с негови картини или в които продават и други гоблени, а той не е много застъпен. Някой знае ли къде да търся?
Виж тук
http://www.thomaskinkade.com/

jenito69
04.04.2008, 13:29
Аз съм нова във форума но и аз харесвам много комплектовките на България-К ушила съм много техни гоблени и в момента имам проблем загубила съм горната дясна част на схемата на Воденицата на Буше дали някой може да ми я изпрати или да се обадя на телефона във фирмата.За контакти на имейла-jenito69@abv.bg или тел 0886344407 и във форума ще следя.

manka
04.04.2008, 21:15
Аз съм нова във форума но и аз харесвам много комплектовките на България-К ушила съм много техни гоблени и в момента имам проблем загубила съм горната дясна част на схемата на Воденицата на Буше дали някой може да ми я изпрати или да се обадя на телефона във фирмата.За контакти на имейла-jenito69@abv.bg или тел 0886344407 и във форума ще следя.

С теб май не можем да се разберем нещо,нямам нищо против да си пускаш исканията за схеми,но не и където не им е мястото,и при другия ти пост писах има тема специално за това,но нали е по-лесно така без да четеш да пълниш форума със спамчета:!:
ето тук трябва да пишеш-
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4196

lale
15.04.2008, 13:00
по повод едрата панама. купих гоблен комплектован с едра панама.смених я с наша ленена, гоблена става чудесен.когато го дошие дъщеря ми ще ви го покажа

Val4e
04.07.2008, 14:16
Здравейте, искам и аз да изкажа мнението си за казанлъшките гоблени. Скоро си купих два техни, ве4е шия единия и съм много доволна. Панамата е хубава, цветовата гама също, конците са предостатъчно и за разлика от други фирми тук са сложени цели чилета и са с номерата си. Спокойно можеш после да ушиеш още един. Това са снимки на гобленитер на започнатият ве4е и на част от схемата за да добиете представа.

Val4e
04.07.2008, 14:21
Ето и другия но снимката е несполучлива.

venipetgab
04.07.2008, 15:26
Аз също харесвам Казанлъшките гоблени и шия предимно от тях. Имам Момичето на скалата и Пастирчето ,който са сложени в рамки преди повече от 20 години и не са се променили.Освен това остават много конци,почти за още един гоблен.От Параклисът и Ковачницата съм ушила
1:4 и 1:1 и имам още конци.

Val4e
08.07.2008, 09:32
Днес си поръчах каталога на "Казанлъшки гоблен", до два дни ще го получа и ще ви го покажа. Ако някой иска може да си го поръча на телефон-0898920443, струва 6 лева

lale
08.07.2008, 10:39
val4e,благодаря за телефония номер. преди време си харесах гоблена "кошница с цветя" казаха ми че е "казанлъшки гоблен"потърсих в интернет телефона им но те нямат сайт.

elizamaria
12.07.2008, 21:40
А защо всичко,което се изписа за казалъшките гоблени е в тази тема? Не намирам,че са измамници,мошенници,а още по-малко:фирма-фантом...

stoika
12.07.2008, 22:34
А защо всичко,което се изписа за казалъшките гоблени е в тази тема? Не намирам,че са измамници,мошенници,а още по-малко:фирма-фантом...

Напълно съм съгласна с теб.Шила съм няколко тяхни гоблена, а съм виждала ушити още толкова.Всички са сполучливи.А конците са за почти два гоблена.

fantaziq
13.07.2008, 11:00
Аз също харесвам Казнлъшките гоблени и се застъпвам за тяхното качество!Шила съм техни неща и знам,че резултатът е супер!

petgrbg
13.07.2008, 17:46
Аз шия само техни комплектовки :clap::clap::clap::thumbup::thumbup::

Miro
22.07.2008, 16:56
И аз си мисля , че мястото на тази тема не е тук , защото първо - прекрасни са им комплектовките , второ - конци за 2 гоблена и трето - не съм попадал на по - коректни от тях - поръчваш днес - получаваш - утре . Супер експедитивни и услужливи
:clap:

fantaziq
26.07.2008, 00:46
Много умувах къде да пиша,но темата се е оформила тука,за съжаление в неправилната графа,за това се налага да продължа с информацията.Най -после открих некачественно изпринтираните каталожни листи на някои гоблени,не на всички на Завод "България-К"от Казанлък.Както вече повечето от нас разбраха,че завода и Казанлъшки гоблен,са две отделни фирми,а не една ,защото имаше такова объркване преди време.Предварително ви моля да извините качеството,но на времето,когато си ги изпринтирах,нямах понятие,че ще ми се наложи да ги показвам,защото един голям завод си е изтрил каталога и не предлага друг.Но все пак ще добиете представа.Драсканиците по листите са от преди две години и може би вече не са актуални,но поне си имат номера и имена.

fantaziq
26.07.2008, 00:50
и другите два листа.

yonka
28.07.2008, 13:19
Много умувах къде да пиша,но темата се е оформила тука,за съжаление в неправилната графа,за това се налага да продължа с информацията.Най -после открих некачественно изпринтираните каталожни листи на някои гоблени,не на всички на Завод "България-К"от Казанлък.Както вече повечето от нас разбраха,че завода и Казанлъшки гоблен,са две отделни фирми,а не една ,защото имаше такова объркване преди време.Предварително ви моля да извините качеството,но на времето,когато си ги изпринтирах,нямах понятие,че ще ми се наложи да ги показвам,защото един голям завод си е изтрил каталога и не предлага друг.Но все пак ще добиете представа.Драсканиците по листите са от преди две години и може би вече не са актуални,но поне си имат номера и имена.

:kissyou:Много благодаря!:kissyou:

stas
28.07.2008, 13:40
Можеш да оправиш качеството много бързо и лесно.

Свали си безплатната програмка Picasa http://picasa.google.com/ и си я инсталирай.
Тя е на български език и е много лесна.

Като щракнеш два пъти върху картинка имаш достъп до основни настройки, като автоматичен контраст, осветеност и т.н.
Обикновено опцията "Чувствам се късметлия" върши перфектна работа.
Програмката има и много други възможности. Ще видиш колко лесно можеш да си коригираш снимките.

Успех!

Не се притеснявай за качеството. Тези, които си свалят каталога, могат да направят същото с картинките и да се подобри качеството им.

Благодаря за каталога.

:)

А гоблените им наистина са хубави и съм съгласна, че мястото на темата не е тук.

rosa17
28.07.2008, 16:07
Благодаря на fantaziq за каталога.И третият ми гоблен ще бъде пак на България-К.

liazi
30.07.2008, 12:16
Благодаря на Фантазия за каталога.ЗЛАТНА приятелка си ти!:kissyou:

veneta_az
11.09.2008, 18:37
А някой знае ли дали "България-К" предлага комплектовка на Възкресението? :confused::confused:

радрод
11.09.2008, 23:26
Някой знае ли къде в Пловдив продават комплекти на Казанлъшки гоблен в кафевите кутии?

did_tag
12.09.2008, 08:05
Някой знае ли къде в Пловдив продават комплекти на Казанлъшки гоблен в кафевите кутии?


При братята няма ли? Има и едно магазинче с/у площад Съединение, в уличката като излезеш от подлеза /незнам адрес/, много малко - там съм виждала, но като поисках каталог - ми дадоха на Вилер - та нещо ме съмнясва. :oops:

радрод
12.09.2008, 09:51
did_tag, именно и аз затова питам, точно за кафявите кутии, а не по каталози да си поръчвам, защото то ако ще е по каталог не се знае в каква кутия ще го получа, а доколкото ми е известно тези кафяви кутии са много сполучливи като комплекти:confused:
А в единия магазин на братята има зареждане на завод България-К в белите кутии, та някой ако знае точно къде мога да си купя на Казанлъшки гоблен в Пловдив, моля да сподели:kissyou:

did_tag
12.09.2008, 10:17
did_tag, именно и аз затова питам, точно за кафявите кутии, а не по каталози да си поръчвам, защото то ако ще е по каталог не се знае в каква кутия ще го получа, а доколкото ми е известно тези кафяви кутии са много сполучливи като комплекти:confused:
А в единия магазин на братята има зареждане на завод България-К в белите кутии, та някой ако знае точно къде мога да си купя на Казанлъшки гоблен в Пловдив, моля да сподели:kissyou:


И аз това ти казвам, видях непознати кафяви кутии и като нямам очила - не закарвам:D до щанда добре и затова им поисках каталог, но....по-нататък знаеш

jane_f
12.09.2008, 19:18
Ето тук можеш да разгледаш каталога на Казанлъшки гоблен(кафявите кутии). http://yonkab.multiply.com/photos/album/48/48 . Има и телефон и можеш да се обадиш и да си поръчаш директно от тях, доставят ги до 2 дни.

veneta_az
13.09.2008, 15:50
На този адрес ми иска потребителско име и парола, а аз не съм регистрирана в Мултито. Ако знам, че имат гоблена не ми пречи да отида до Казанлък и да си го купя директно от магазина на завода - живея в Ст. Загора и ми е близо. Но дали да се разхождам до там?

jane_f
13.09.2008, 17:57
На този адрес ми иска потребителско име и парола, а аз не съм регистрирана в Мултито. Ако знам, че имат гоблена не ми пречи да отида до Казанлък и да си го купя директно от магазина на завода - живея в Ст. Загора и ми е близо. Но дали да се разхождам до там?
Върни се на стр. 5 и там има каталог на Казалъшките гоблени, тези с кафявите кутии. Аз си поръчах от него

van4e_to
13.09.2008, 19:08
Здравейте, момичета!
Включвам се в темата, не защото знам къде в Пловдив ги предлагат, а защото съвсем наскоро преди една седмица аз си купих от Казанлък "Голямата ферма". В големия магазин срещу хотел "Казанлък" на втория етаж като седнете например на барчето и изпиете едно прекрасно кафе в коридора, който се пада от лявата ви страна има магазинче, къдет се продават гоблените в кафявите кутии. Продавачката е много мила, дори нямаше гоблена в наличност, но докато си изпием ккафенцето и гоблена беше доставен. С конци Пъпетс и ми струваше 27 лв.
Надявам се да съм била полезна!
Пожелавам приятна съ ботна вечер на всички :kissyou:

veneta_az
14.09.2008, 19:11
Каталога го разгледах, но не видях Възкресението. И понеже Фантазия пише, че това не е целият каталог, а само част от него, реших да попитам, ако някой знае нещо да ми каже.

fantaziq
14.09.2008, 19:26
Вени ти се объркваш от двете фирми.Каталога на пета страница е на Казанлъшки гоблени,а този,който аз показах е на завод Кългария -К (Казанлък).Завода не комплектоват Възкресението,но Казанлъшки гоблен го прави.Цената му с Пъпетс е 75лв.,с Анхор-150лв(това са цените до края на годината ,а за следващата ще са :с Пъпетс-86лв,а с Анхор-170лв.

ccvet
17.11.2008, 12:18
Здравейте,Реших и аз да се запиша в темата.Аз съм шила преди години "Запустялата воденица " на България -Казанлък с Мулине.Гоблена стана разкошен и останаха конци за още един.Схемата и цветовото съчетание бяха много добре подбрани и качествени.:idea:

slavka_ik
17.11.2008, 13:53
Преди няколко дни в един магазин за гоблени видях, че има 3 различни марки казанлъшки гоблени - не си спомням точно, но май това бяха "България", Казанлъшки гоблен" и третият вид бяха на някой ЕТ, не запомних името му, но беше пак Казанлък. За живеещите в Стара Загора става въпрос за магазина на Гинокардия на спирката на Алана.

Здравейте!Казанлък имат фирма за гоблени ЕТ"Микра",която работи с ДМС и български конци.Аз имам няколко от тях и съм много доволна съчетанието на цветовете е много добро,но съм вземала само с ДМС конци предпочитам ги пред другите

kati-pati
17.11.2008, 18:19
в момента шия гоблена,,моста Мостар ,, на Казанлъжката фирма ЕТ,Микра,, с български конци произведени в завода наКазанлък много добро съчетание на цветове и качество,а също съм си купила и,,Пътя кям църквата,,много съм доволна.

poepie
02.01.2009, 18:04
Здравейте,
Искам да попитам, какво ви е мнението за казанлъшките мулинета старите на завод българия?

lari
02.01.2009, 18:44
Аз съм от гобленарките, които дълги години шиех с казанлъшки чилета- други не се и продаваха.До днес нямам избелял гоблен и зветовете са много стабилни.Съчетанията също са добри.Имам още от най-старите техни конци и ги ползвам в отделни случаи.

marji
02.01.2009, 18:54
Според мен старите български конци на Казанлък наистина са страхотно качество. Ползвала съм ги и съм много доволна - не се късат като някои други, устойчиви са и като цветове. Но не знам дали сегашните са със същото качество.

Radi
02.01.2009, 19:42
Аз също съм шила с български конци и съм безкрайно доволна, но в момента шия едновременно два гоблена на Казанлъшки гоблен /кафявите кутии/, Трио е с конци Puppets, а Молещия се Христос със Аnxor и MEZ. Също съм доволна и от тях и остават толкова много конци, че сигурно ще има за още по половин гоблен.

poepie
02.01.2009, 20:28
Моят проблем е че, шия Тайната вечеря на Варненска фирма Адор. Конците са казанлъшки но много се късат на места изтъняват и направо прозира срашно грозно панамата, незная какво да правя

taty71
03.01.2009, 10:28
Отдавна шия с българските конци, но сериозни проблеми не съм имала. Когато съм купувала гоблени от Казанлъшката фирма не съм имала никакви проблеми, но от други фирми с български коплектовки винаги е имало проблем - конците много се късаха.Това ме навежда на мисълта, че за да направят печалби купуват конци второ или трето качество и правят комплектовки. :)

veneta_az
03.01.2009, 22:01
Когато шия със старите конци, останали ми от готови комплектовки от преди години, нямам проблеми. Но наскоро ми се наложи да си купя от сегашните конци - само два цвята, но съм много разочарована - късат се постоянно и се оплитат. Така че, мога да кажа, че не съм доволна от качеството на сегашните български конци.

poepie
04.01.2009, 16:01
благодаря момичета, реших да сменя само проблемнните конци!

eli1958
04.01.2009, 21:05
Здравейте момичета!Почти всичките ми гоблени са на Казанлък,доволна съм от качеството на конците ,а също така и като цветова гама.Ушитите гоблени не избеляват и остават много конци.Шила съм и на други фирми,но понякога не ми стигаха конците и не ми харесваха тяхните съчетания.Даже и в момента имам два недовършени гоблена по тая причина.Това е мое мнение:D.

андрова
10.01.2009, 14:20
Здравейте!Имам ушити карета и много гоблени с казанлъшки конци и нямам оплаквания.Фирма "Микра" също комплектова с тези конци и са много добри разработки.В момента шия "Ръченицата" на Мърквичка-пак с български конци-става чудесен гоблен.

ani.emgeo
21.01.2009, 17:02
аз също боцкам гоблен на Казанлък - Воденицата на Буше. Конеца ми се къса постоянно ама какво да се прави трябва да се шие. :) :)

jivi
21.01.2009, 20:10
мога да те посъветвам да си режеш конеца къс за да избегнеш късането,защото когато шиеш с дълъг конец се протрива в панамата и се къса

mayza
22.01.2009, 12:30
аз също боцкам гоблен на Казанлък - Воденицата на Буше. Конеца ми се къса постоянно ама какво да се прави трябва да се шие. :) :)



:confused:В Казанлък има 3 фирми за комплектоване на гоблени /поне аз знам толкова/.
Коя фирма е комплектовала твоя гоблен? И с какви конци е комплектован?

mladenka
22.01.2009, 13:57
Здравейте!Имам ушити карета и много гоблени с казанлъшки конци и нямам оплаквания.Фирма "Микра" също комплектова с тези конци и са много добри разработки.В момента шия "Ръченицата" на Мърквичка-пак с български конци-става чудесен гоблен.

Може ли малко повече информация за "Ръченицата" - размер, цена, откъде може да се купи? Доколкото разбрах е на фирма "Микра". Ако сметнете, че е реклама, може и на ЛС. Може ли да покажеш как изглежда избродираната част? :kissyou:

lari
22.01.2009, 14:28
И аз шия с български конци Мостар, но нямам проблем с тях.Дори конците ,с които работя са доста дълги.:confused:

makrat
22.01.2009, 15:10
До сега съм ушила два гоблена с български конци. Този, който шия в момента е Джулия на Казанлъшки гоблен, в кафява кутия. Конците се разнищват, оплитат и късат. Едни нишки са тънки, други не толкова. Дори толкова актуалната "хитринка с омекотител" не помага. А аз тъпо и упорито продължавам да си шия, ядосвам се, но какво да се прави.

андрова
23.01.2009, 14:46
Гобленът"Ръченицата" е на фирма"Български гоблен" и е с размери 60/90-34 цвята.Цената е над 100лв, но на мен ми го подариха за рожден ден.Като се справя със снимането ,ще го покажа.

mladenka
23.01.2009, 15:45
Гобленът"Ръченицата" е на фирма"Български гоблен" и е с размери 60/90-34 цвята.Цената е над 100лв, но на мен ми го подариха за рожден ден.Като се справя със снимането ,ще го покажа.

Но на "Български гоблен" не е ли с ДМЦ? И аз отдавна съм го харесала. Очаквам с интерес да видя как се получава :idea:

андрова
23.01.2009, 18:41
Има го и с ДМЦ, но цената беше непостижима за мен.

dushkova
24.01.2009, 16:33
За гоблена Ръченица" по Мърквичка,мога да ви разкажа цялата му история.Като гоблен е създаден около1978 -79 год.от художника Стефан Попов(вече покойник).Този човек беше решил да създаде 100 български гоблена както оркестър 100цигулки и 100каба гайди. Не съм сигурна дали успя,но това което видях беше само по българска тематика.Делото му продължи г-жа Росица Бакалова,която продължи със създаването на български гоблени и някои от тях виждам в изпълнение на други фирми -особено милена стил.Българските гоблени са конструирани с български конци,а някои модели са адаптирани с дмц. Успех!Българските конци също са с много добро качество ,но цветово нямат точен регламент и ако ти се наложи да търсиш цвят все ще намираш близкия до него.Това е бедата.

diana.jelqzkova
24.01.2009, 20:16
Знае ли някой.....дали в Казанлъшките каталози има гоблена Хъски? Някой шил ли го е ? Интересуват ме размери,цена........отзиви !

mladenka
24.01.2009, 20:26
андрова,dushkova, благодаря за информацията за "Ръченицата".:kissyou:

kati-pati
24.01.2009, 21:05
Аз в момента шия Мостар и съм си купила и Пътя към църквата на фирма Мира много добро съчетание на цветове и качество на конците.Много съм доволна

Val4e
25.01.2009, 06:46
Мисля , че тук е мястото да попитам знаете ли може ли да направя поръчка на гоблен по интернет на Казанлъшки гоблен . Благодаря предварително :yes:

Ако става въпрос за тези гоблени в кафевите кути, които шия и аз , не, те нямат сайт. Но имат телефон и човекът е много любезен и точен, не съм имала проблеми досега. Но моят съвет е да се купуват повече от 1 гоблен, два или три, тогава ти дава отстъпка 30 процента. А тема за тези гоблени съм пуснала тук

http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4654&highlight=%EA%E0%E7%E0%ED%EB%FA%F8%EA%E8+%E3%EE%E1 %EB%E5%ED%E8

boqn87
29.01.2009, 20:30
имам няколко гоблена за продан ако някои се интересува и иска да купе нека да ми пи6е на boqn.ivanov@abv.bg или на скупе boqn87 ,goblinite са--"диви коне","апостолска градина","на дълго патуване","горски кът","щастливи коне", и четерите сезона-"пролет","лято","есен","зима" :gipsy:

boqn87
29.01.2009, 20:31
имам няколко гоблена за продан ако някои се интересува и иска да купе нека да ми пи6е на boqn.ivanov@abv.bg или на скупе boqn87 ,goblinite са--"диви коне","апостолска градина","на дълго патуване","горски кът","щастливи коне", и четерите сезона-"пролет","лято","есен","зима" :gipsy:

Юра
29.01.2009, 23:09
имам няколко гоблена за продан ако някои се интересува и иска да купе нека да ми пи6е на boqn.ivanov@abv.bg или на скупе boqn87 ,goblinite са--"диви коне","апостолска градина","на дълго патуване","горски кът","щастливи коне", и четерите сезона-"пролет","лято","есен","зима" :gipsy:

Лелеее ей сега ги продаде наведнъж :D:D:D

ilianakn
09.02.2009, 18:03
momi4eta zdraveite, az si haresah dalgoto patuvane v kafyvite kutii, no s konci coats. kakvo 6te re4e tova, kakvi konci sa. mnogo blagodary i prostete za nevejestvoto mi..

van4e_to
09.02.2009, 18:22
Привет мила ilianakn!
Като за начало добре дошла във форума!
После - писането на кирилица като че ли е по-добре от латиницата.
Поразгледай форума и ще видиш че има цяла тема за конците:idea:
Ако гоблена в кафявите кутии с който си се сдобила е готова комплектовка, какво те притеснява какви са конците - просто започвай и ни показвай :greeneye:
Успех :kissyou:

андрова
10.02.2009, 16:01
Казанлъшки гоблен комплектоват с Анхор и Пъпетс.В случая са конци Анхор.Но и аз не разбирам в какво е проблема?

aniina
15.02.2009, 19:40
Колкото пъти започвам да шия гоблен от Казанлък и съжалявам.Много се късат конците и това е мъка.С анхор и дмц нямам такъв проблем.

mimiko
16.02.2009, 14:57
Моля да ме посъветвате как да постъпя купих гоблени от Казанлъшки гоблен, но не от магазин, а директно от фирмата почнах веднага Джулия, голяма слабост ми е и нямах търпение.В момента рева и шия, краката са шоколадово кафяви.В броят на конците има разминаване на кутията пише 37 а в комплекта са 38. Чудя се ако се обадя на телефоните дали ще ми обърнат внимание?

nellli
16.02.2009, 15:38
Моля да ме посъветвате как да постъпя купих гоблени от Казанлъшки гоблен, но не от магазин, а директно от фирмата почнах веднага Джулия, голяма слабост ми е и нямах търпение.В момента рева и шия, краката са шоколадово кафяви.В броят на конците има разминаване на кутията пише 37 а в комплекта са 38. Чудя се ако се обадя на телефоните дали ще ми обърнат внимание?

Обаждай се веднага. Много са коректни. Даже може по телефона да сверите цветоветеи да видите какво е положението. Ако нямаш телефони - пиши на ЛС.

Дора Кирилова
08.03.2009, 18:28
Здравейте, щил ли е някой гоблена "Ябълков цвят" на Казанлъшки гоблен, искам да го ушия за подарък на моя приятелка, но незная дали е хубава комплектовката, вчера го видях в магазина струва 20 лева и е в кафява кутия с конци пъпетс

mayza
09.03.2009, 20:32
Здравейте, щил ли е някой гоблена "Ябълков цвят" на Казанлъшки гоблен, искам да го ушия за подарък на моя приятелка, но незная дали е хубава комплектовката, вчера го видях в магазина струва 20 лева и е в кафява кутия с конци пъпетс


:greeneye: Защо не си закупите Ябълков цвят на Заря 21 - София също с Пъпетс. Струва около 10-11 лева и изглежда много добре.

Emilimal
09.03.2009, 23:11
Здравейте. Според мен по-добре намерете комплектовка с конци Анхор. По-скъпи са от Пъпетс, но са доста по-хубави и найстина гоблените с тях изглеждат много добре. А и е добре да се купуват гоблени от доказани фирми - вече има доста измамници, които спестяват от конците, не дават всички цветове и т.н.

Emilimal
09.03.2009, 23:15
Аз май се повтарям, но си купувам гоблени само от фирма "Ран-4 Разград". Досега нямам случай да не ми стигнат конците или да ми липсва цвят или да не си подхождат цветовете. Даже напротив - остават ми конци в повечето случаи почти колкото да ушия половин гоблен още.

bezova
10.03.2009, 09:05
здравейте искам да си купя Коне на водопой посъветвайте ме на коя фирма на Милена стил съм шила но не ми харесват

dushkova
10.03.2009, 09:30
Виждала съм какви ли не Коне на водопой,че се отвратих по едно време и не исках да ги погледна.:greeneye:Цапаници до немай къде.:DЗа съвет - предпочитай от източника ,а това е Вилер,но е доста скъпичко фирма Коутс.Ако си от София -отиди на ъгъла с Опълченска и Козлодуй -Вачеви -аз от там си го купих-дмц и е невероятен, съвсем като оригинала(ако все още има там магазин):clap:

bezova
10.03.2009, 12:33
благодаря ти много dushkova за съжаление живея в Плевен а тук няма голям избор бяха ми казали че на ади били сполучливи ама не съм шила техни

Emilimal
10.03.2009, 23:19
Здравей, bezova. Аз съм ушила "Коне на водопой" преди 3 години. Купих го от фирма "Ран-4". Конците са Анхор и са много добре подбрани. Тогава струваше 44 лв., но сега нямам идея за цената. Виждала съм на милена стил и на още една фирма - определено моят у по-добър.

kara52
11.03.2009, 11:51
благодаря ти много dushkova за съжаление живея в Плевен а тук няма голям избор бяха ми казали че на ади били сполучливи ама не съм шила техни

На "Казанлъшки гоблен" все още не съм видял гоблен, който е ушит да не изглежда добре, аз имам ушити 2 бр."Коне на водопой" но моите са на "България - К" - Казанлък тези в големите кутии и е с български конци, уших двата 1:4 с една комплектовка, като ми се наложи да купя допълнително само от единия цвят синьо и понеже нямаше абсолюно същия се наложи да меланжирам и сега като ги гледам нямат разлика. При рамкирането ме попитаха, чия комплектовка е, защото били съвсем като оригиналните, но жената е познавач и видя че са с български конци.

galia_ci
11.03.2009, 13:36
:hello: Здравейте, включвам се за първи път - до сега само четях мненията, но дойде ред и аз да попитам нещо. Шия "Лебедово езеро" на Казанлъшки гоблен - в кафевите кутии, ако някой го е шил или виждал моля да сподели мнение. Притеснява ме това, че сякаш става по-тъмен от снимката на кутията. Благодаря предварително. :)

bezova
11.03.2009, 14:29
Благодаря на всички за съветите.Явно ще изчакам да отида до Казанлък и от там да си го взема,за да няма неприятни ситуации

kara52
12.03.2009, 12:30
:hello: Здравейте, включвам се за първи път - до сега само четях мненията, но дойде ред и аз да попитам нещо. Шия "Лебедово езеро" на Казанлъшки гоблен - в кафевите кутии, ако някой го е шил или виждал моля да сподели мнение. Притеснява ме това, че сякаш става по-тъмен от снимката на кутията. Благодаря предварително. :)

Не се притеснявай, така е снимките на кутиите не са качествени, в действителност ушитите гоблени са много по-хубави от снимките на кутиите и тези в каталога (за разлика от тези на някои фирми където снимките на кутиите и в каталозите са прекрасни а гоблените ......). Ший смело.:kissyou:

Emilimal
12.03.2009, 17:02
Здравейте, galia_ci. Понякога снимката на гоблена не е хубава, а се случва и цветовете да не са подбрани добре. Някои фирми си променят цветовете ако сметнат, че не си подхождат и резултата е неестествен. Аз имам два гоблена "Жълтите рози" - единият е много добър - розите са като истински, а на другия стоят като прецъфтяли и увяхнали -цветовете са отвратителни. Сигурна съм, че като го ушиеш ще е хубав. Успех. :clap:

galia_ci
20.03.2009, 17:35
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА,
ВЕЧЕ ЗАПОЧНА ДА МИ ХАРЕСВА - ПРОДЪЛЖАВАМ, А КАКВОТО ИЗЛЕЗЕ..... :)
ЩЕ ПОКАЖА, КАТО ПОНАПРЕДНА МАЛКО ;)

tan4et0
13.04.2009, 04:55
zdraveite i ot men.. mn otdavna 4eta otgovorite no 4ak sega se prestra6avam i az da pi6a :D kato na4alo da kaja samo 4e sym o6te na 16 godini za tova raz4itam na syvetite vi, no i az moga da kaja nqkoi dobri dumi za kazanly6kite gobleni ot kafevite kutii. Az sym u6ila "dobri drugari" i sym mn dovolna ot komplektovkata :) sega 6iq "na sboguvane" i zasega i toi dobre se polu4ava..

dushkova
13.04.2009, 09:04
Миличко, хайде следващия път като пишеш нека да е на кирилица.Вие младите с този чат канал си пишете както искате,дори и на китайски.:DТук е на кирилица.:kissyou:

Нели Каранайденова
05.05.2009, 21:12
Здравейте, като малка ми подариха Казанлъшки гоблен "Селски пеизаж". В момента го шия, но изникна прблем. На схемата имам знаци на които нямам цвят. Помогнете.
:-|

via_1313
05.05.2009, 22:15
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4654&highlight=%EA%E0%E7%E0%ED%EB%FA%F8%EA%E8+%E3%EE%E1 %EB%E5%ED%E8&page=2

Тук Val4e е дала телефона на фирмата. Мисля че ще ти помогнат за пропуснатия цвят.:kissyou:

ebn
06.05.2009, 23:01
Здравейте, като малка ми подариха Казанлъшки гоблен "Селски пеизаж". В момента го шия, но изникна прблем. На схемата имам знаци на които нямам цвят. Помогнете.
:-|

За кой знак става въпрос? Имам схемите и цветовете

калинка гроздева
16.07.2009, 22:33
отскоро съм във форума но искам и аз да кажа нещо преди няколко години ших св.анна на казанлък в кафеви кутии много съм доволна отцветовете не са мръднали и ми останаха конци за още 1гоблен тъикато съм шила гоблени с най-различни конци имало е случаи и дмц да ми се къса миналата година бях в швеция и си купих техен модел въпреки че беше с оригинални конци имах проблеми

salamandar80
24.07.2009, 17:39
Аз в момента шия два гоблена единия е на Казанлък - и се казва Лебедово езеро а другия не знам на коя фирма е понеже ми дадоха да си го окомплектовам самичкакато ми дадоха само по едно конче от всеки цвят. Гоблена секазваЗемен ангел и милипсва един цвят на знак С изгубих кончето. А аз имам едни телефони на Казанлък гоблени от кафявата кутия -ето ги и тях:0431/2 86 45 и 048/ 84 90 45 надявам се някой да ти отговори.

desita_dani
01.08.2009, 11:14
Аз също шия този гоблен. Хубава комплектовка и схемата е голяма . Разделена на 4 , но си забутах ІV част ако можеш да ми я качиш немога да го открия. Предварително благодаря.
P.S. Ако знаеш от къде мога да изтехля схемата ?

stas
01.08.2009, 15:02
Аз също шия този гоблен. Хубава комплектовка и схемата е голяма . Разделена на 4 , но си забутах ІV част ако можеш да ми я качиш немога да го открия. Предварително благодаря.
P.S. Ако знаеш от къде мога да изтехля схемата ?

Пусни заявка с името и картинка на гоблена тук http://www.goblenite.org/showthread.php?t=6831 и все някой ще я има и ще ти я прати.
Пиши и подробности за твоята комплектовка, за да получиш точно това, което търсиш. :idea:

alenachka
05.01.2010, 20:47
Hello everyone! Who knows where to upload the film Avatar?
I even bought the film Avatar for a SMS to http://rsskino.ru/kinofilm/avatar.html , the link was, but download fails, the system will boot quite strange cocoa something.
Men, advise where to normal as quickly download film avatar?

makrat
05.01.2010, 22:40
Hello everyone! Who knows where to upload the film Avatar?
I even bought the film Avatar for a SMS to http://rsskino.ru/kinofilm/avatar.html , the link was, but download fails, the system will boot quite strange cocoa something.
Men, advise where to normal as quickly download film avatar?

Hello!
This question is not for here, dear.
Look for the torrent here www.zamunda.net.
The quality is good, but you must register first.
Извинявам се на модераторите!

boika
11.01.2010, 18:22
моля за каталога на Казънлък

sanita
11.01.2010, 20:15
Ето тук
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=4654&highlight=%EA%E0%E7%E0%ED%EB%FA%F8%EA%E8

salamandar80
13.01.2010, 16:23
Гоблените са им много хубави. Аз даже вече съм избродирала един от тях. Стават като истенски.:loveglasses:

delfina82
19.10.2010, 09:51
не мога да намеря каталога на гоблени на ет "микра" казанлък.Приятелка ми подари гоблен преди година и сега го шия но картинката я няма и нямам представа какво шия:)

mechenceto66
03.10.2011, 15:58
Много стара тема,но се надявам още да има някой който да се интересува от нея.Мъжът ми ми подари гоблен на "Микра"-Коне при залез.Вярно,много красив гоблен,но адски отвратителни конци,много лесно се късат и не дай си боже объркаш нещо и започнеш да разшиваш направо отписвай конеца с който си объркала,претрива се от разшиването и се къса.Схемите са им страхотни,не са на висока цена,но не бих си купила повече такъв гоблен.Ще проявя търпение,само защото ми е подарен от скъп човек!

van4e_to
10.10.2011, 16:12
Споделям мнението ти! Аз си купих на тази фирма "Мавританката". И като цвят, и като качество конците бяха отвратителни! Уших я де, не е там работата. Но също няма да повторя да купя гоблен на тази фирма :(

Ge4i1970
10.10.2011, 19:48
И аз имам горчив опит с тази фирма или по-точно с конците! По-лоши конци не съм срещала, те сигурно са 58-мо качество. Децата и мъжа ми ми подариха "Алегория" и съм едва на средата. Много го харесвам този гоблен, но се очертава още дълго да отлежава. :(

ivelina70
02.11.2011, 00:35
Ами ако са бг не се чудете.Те са с мн лошо качество.Като се шие трябва конеца да е мн къс защото се къса като че ли е недопреден.

ninaaa268
15.09.2012, 19:16
Здравейте! Търся схема на гоблен "Зимата с параклиса". Ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарна! n_marinova1965@abv.bg