PDA

Покажи пълната версия : Помощ за Mirabilia



sweety_tony
09.07.2012, 13:12
Искам да помоля по-опитните от мен за помощ. Харесах си един гоблен на Мирабилиа. Шие се с кръстат бод. Указано е, че се шие на панама 32 каунт, 2 over 2. Предполагам това значи през 2 нишки някак си. Права ли съм? Тъй като панамата е мн трудна за намиране, може ли да заменя с по-едра и да шия във всяка дупка? И какъв каунт да е тази друга панама?

Имам и още един въпрос, понеже има и мъниста - вярно ли е, че е по-добре да не използвам 32, а примерно 28 каунт, защото след изпиране при свиването няма да ми се побират мънистата, тък като това не е предвидено в техните гоблени? И ако да, тогава каква да бъде за 2х2 шиене в този случай? Благодаря! :confused:

mimiko
09.07.2012, 15:24
Шила съм само един техен гоблен и 32 каунт е лен, шие е през нишка. Мисля че отговаря на 16-ка :confused:Няма такова нещо, че мънистата не се събират след изпиране.

Nelly_L
09.07.2012, 20:40
Да, 32-ри каунт се шие през нишка. Можеш да го замениш съвсем спокойно с 16-ти каунт.
... и не се притеснявай за мънистата... :)

Milena Milanova
09.07.2012, 21:21
Ако не намира6 панама 32 ct. погледни тук: http://shop.milenastyle.com/index.php/cPath/38/sort/2a/page/4 . Панамата е Belfast. Само тук съм виждала толкова ситна. Успех

cvetomilka.1
09.07.2012, 22:06
Смятам,че е добре мънистата да се шият накрая,след изпиране и изглаждане на гоблена и после леко да се приглади.Имам случай миналия месец на стапяне на мънистата,а уж бяха от оригинален Dimensions.

Ирка88
10.07.2012, 11:01
Аз ших две феи на МИРАБИЛЯ - използвах 28 каунт панама, през дупка ших и стана много добре. 28 каунт има в БГ, и мънистата пасват идеално - след изпирането на панамата. За моите феи си бях поръчала оргиналните Милл Хилл мъниста и трежъри, мънистата щяха да са едри за 32 каунт. Добре, че тогава смених каунта, идеално се вместиха в 28. ти можеш да заменяш 16 каунт=32, и 28=14 каунт, ОБАЧЕ - ще се затрудниш с половинките, ако си на 14 или 16. Успех ти желая!:thumbup:

Ирка88
10.07.2012, 11:18
Пак съм аз - ако не бъркам, говорихме по телефона с теб - ако още не си решила за панамата, може да ми пишеш на лични, и да се видим - ще ти донеса фея на 28 каунт и фея на 32 каунт/шита от една приятелка/ за да видиш нагледно каква е разликата. И си погледни по схемата - вероятно имаш половинки по лицето на русалката, /предполагам/. :confused:

sweety_tony
11.07.2012, 00:17
Да, говорихме по телефона :lady:
Доста зор видях с тези материали. И да, присетих се, че може да има полукръстчета (как ли се шие това чудо...)
Днес си взех панама 28ct, в някакво средно синьо - то пък и с цвета зор... Не е точно какъвто трябва, но може би ще стане добре. Стои доста твърда, чудя се дали ще се свие и тя. Ще трябва да помагаш с мънистата, да са близки цветове. Има ли други налични, освен показаните на сайта?

Благодаря за помощта, момичета :kissyou:

sweety_tony
11.07.2012, 00:30
Прекрасна феичка между другото. Много е нежна тази с червената рокля.