PDA

Покажи пълната версия : Най - изгодните конци - от къде?



mimisto
07.08.2012, 20:24
Имам нужда от малко помощ от опитни хора!
След доста четене и ровене установих, че всичко в БГ е ужасно скъпо...и за съжаление понякога с недобро качество.
Като по - малка съм шила оригинални гоблени на Вилер - голямо удовлствие.
Сега за такъв голям проект нямам време. Но пък искам да шия картички.
Но нямам конци...и въпросът е, от къде да купя конци....
В интернет има безброй оферти. В ибей също, в 1-2-3 също...но от къде е най - добре да се пазари. Също така - сет пълна гама ли да си взема или да си избирам конците по цветове аз???
Ще се радам ако някой отдели от времето си да отвори очите на един начинаещ!

lili49
08.08.2012, 17:16
Във всички специализирани магазини за гоблени се продават и конци.Цената е различна на различните марки.Но мой съвет е първо си избери мотивчета които ще шиеш и тогава си купувай конци.Дано съм била малко полезна.Ако имаш още въпроси пиши на лични

ANIMONI
08.08.2012, 22:42
за картички не е фатално да не се спазва ключа,но можеш да си вземеш от китайското ДМЦ-Розаче,което има съответствие на номерата на ДМЦ и лесно се конвертира,качеството е ок,а цената -60ст.аз си вземам от Искрето от София.има панама различни цветове и каунтове.разбираме се на лични какво искам-пращзм и сумата и препоръчано си получавам нещата.с наложен платеж е мъничко по скъпо и действаме така.и двете ни устройва.ако те интересуват изрязаните картончета за картички,можеш да потърсиш във фейса профила на Jully art магазинче-обикновените мисля че бяха 40ст.,а релефните 50ст.

did_tag
09.08.2012, 07:49
Ами първо най добре кажи от кой край на БГ смяташ да пазаруваш......... Във всеки град има магазин за гоблени и варианти за конци - бг.мулине, Ариадна, Росаче, Арко .....ДМС, Анхор, Мадейра и т.н.
Ако ще шиеш картички, не си струва да купуваш цялата гама, пък и на всяка схема има и легенда на цветовете които са необходими. Ако прецениш, че можеш да си нагласяш цветовете на око има и още по-евтин вариант - МСтил все още продават цветови гами без номер - 220цвята за 33лв - конците доколкото разбрах са смесени марки........

http://shop.milenastyle.com/index.php/cPath/132

mimisto
09.08.2012, 10:57
Благодаря за отговорите ;-)
Живея във Варна. Цената на DMC никак не ме устройва - 1.2, а на българските конци не съм фен.
След много роевене из сайтове, намерих Анкор за 40 ст ;-) Но пък е цяла гама, но мисля че няма да са ми излишни.
Само дано пристигнат.
Спрях се на панама Аида 14, не знам дали е добър избор.
А Джули Арт магазинчето ми е на една ръка разстояние ;-)

dushkova
10.08.2012, 08:45
Къде е това Анхор 40 ст.:loveglasses:Цената е почти левче вече :idea:Щастливка,че ги намираш така изгодно!:clap:

mimisto
10.08.2012, 19:20
Душкова, взех ето тези чиленца (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130523220652). Не мога да коментирам качество, доставка и прочие, просто, защото не са пристигнали при мен.
Но този продавач има доста неща, може нещо и на вас да е полезно!

biskvitka_
12.08.2012, 13:23
mimisto, тези конци са пакистански и качеството им не е особено добро, т.е. не са добре пресукани и трябва да се шие с малко по-къса нишка, а и цветовете се различават от тези в картата на Анкор. :( Индийските са малко по-добри (те са изцяло с черни шушулки).

vishenka
21.08.2012, 20:29
Къде е това Анхор 40 ст.:loveglasses:Цената е почти левче вече :idea:Щастливка,че ги намираш така изгодно!:clap:

къде, къде, аз знам и къде Гамма по 0.35 и 0.5 лева:idea:

и да, и аз бясна, че dmc вече по 1.2 лева, то гоблени ни златни излизат на края:PP

mimisto
22.08.2012, 23:51
къде, къде, аз знам и къде Гамма по 0.35 и 0.5 лева:idea:

и да, и аз бясна, че dmc вече по 1.2 лева, то гоблени ни златни излизат на края:PP
Е сподели де ;-)

Helen
23.08.2012, 08:12
Е сподели де ;-)

Я виж тука:D

http://www.brodiranibijuta.com/

калинка гроздева
23.08.2012, 11:08
Фирма Леврон вече предлагат конци ДМЦ на 0,90ст.Може да погледнете сайта им.

PetiPe
18.09.2012, 20:36
Момичета, кажете къде има магазин за DMC в Пловдив? Аз съм от Хасково, но напоследък тук не е заредено.... Дъщерята е всеки месец в Пловдив на зъболекар, но трябва да и кажа къде да търси....
Благодаря ви предварително...

nasysy
19.09.2012, 10:12
[QUOTE=PetiPe;484361]Момичета, кажете къде има магазин за DMC в Пловдив? Аз съм от Хасково, но напоследък тук не е заредено.... Дъщерята е всеки месец в Пловдив на зъболекар, но трябва да и кажа къде да търси....
Благодаря ви предварително...

Срещу Централна гара /до магазин Перла/ има магазинче за гоблени в което продават и ДМС конци. Близо до гарата към Събота пазара има магазинче , където продават и ДМС на метър, на центъра има Мистър гоблен,и други магазини......
Колко познавате града и в кой край ще сте :confused:
За по подробни обяснения - на лични

Пухче
19.09.2012, 22:53
За Варненки - Другата седмица ще съм в София и ще пазарувам консумативи по цени на едро.Ако някой иска нещо нека ми пише на лични

стефанова
12.01.2013, 08:25
здравиейте може ли да ми кажете от къде в пловдив мога да си купя конци арко. предварително ви благодаря

did_tag
12.01.2013, 08:59
здравиейте може ли да ми кажете от къде в пловдив мога да си купя конци арко. предварително ви благодаря

Май няма, но ако намериш, моля сподели.............

kir40
26.04.2013, 12:50
Във всички специализирани магазини за гоблени се продават и конци.климатици (http://www.dkanos.com/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D 0%B8-toshiba)Цената е различна на различните марки.

TeodoraBS
01.07.2013, 02:44
Здравейте, не му е мястото тук, само за сравнение исках да ви пратя снимка, от цените тук в обикновен супермаркет, не съм ги разгледала подробно, а и още не съм открила специализиран за гобленари... При цена за цвят 30 цента или 0.43 лв и при 1.20 в при нас, мен ме навяват веднага няколко въпроса:
- нашите ли търговци са алчни,
- много гобленари ли има в САЩ и от там по-добра цена на дребно
- има друга причина за нас да са 3 пъти по-скъпи същите неща?

П.П. Снимка не може да се прикрепи :(

noar
19.07.2013, 12:56
Здравейте ,знае ли някой от Пловдив дали има конци Росаче в магазина на гарата?

nasysy
19.07.2013, 16:32
За Росаче не знам дали има в Пловдив, но отскоро има ДМС Арко /0.60 лв./ в ново магазинче на ул. Одрин. Това е първата пресечка на Иван Вазов от гарата, наляво по посока на бившата стоматология. До магазинчето има сергия за зеленчуци, а отсреща има книжарница.
Росаче има в Асеновград.

noar
19.07.2013, 19:07
Благодаря за отговора,тук прочетох че конците са хубави и като цена и като качество.Може би ще трябва да си ги поръчам от някой сайт щом ги няма в Пловдив.

rositca
17.10.2014, 16:23
kade moga da namerq evtini konci DMC izgodno kajete i mi daite nqkakav link iskam da si komlektovam gobleni

did_tag
17.10.2014, 18:35
kade moga da namerq evtini konci DMC izgodno kajete i mi daite nqkakav link iskam da si komlektovam gobleni

http://8888bg.com/products2.php?cid=462

Има и ДМЦ, има и китайският вариант на ДМЦ - СХС.................

slasch
02.02.2015, 16:02
Смятам да започвам нов Хаед и имам следната дилема - дали да продължа да си шия както до сега само с ДМЦ или да премина към Росаче или СХС.
Никога не съм шила с последните два вида конци.
Моля да отзиви за тези конци..........

rossi369
02.02.2015, 17:08
Koнците Росаче са добри,но червената гама не съвпада с тази на ДМС.

VenezS
02.02.2015, 23:27
И схс имат разминавания с дмц.

slasch
03.02.2015, 10:55
Благодаря!

Ирка88
05.02.2015, 19:46
Извинете, че се намесвам, но от години продавам и ДМЦ, и Розаче и отскоро и СХС. Цените на ДМЦ са високи, защото сме член на ЕО. За ЕВРОПА фирмата ДМЦ поддържа високи цени, докато за големи пазари като Русия и САЩ - цените са ниски. Мен също ме е яд, и ме е срам от тези цени, но няма какво да направим срещу политиката на ДМЦ. Малка държава сме, и то член на ЕО....:uhhhh:

При Розаче и СХС има леки отклонения в някои цветове, но цената им е приемлива - и се получават чудесни гоблени! Всеки си решава какви пари да даде за панама и конци, който шие по-бавно - може да си позволи ДМЦ.
И на мен ми е обидно, че в 123 цената е 44 цента за чиле???? а в БГ го взимаме по-скъпо на едро. Но това е положението,
Важното е да се бродира..... кой с каквото може да си позволи!:kissyou:

Loria
07.03.2015, 19:32
момичета здравейте, някоя поръчвала ли е от този сайт? Става въпрос за конци ДМЦ? МИсля да започна нов гоблен с доста цветове, дори и с доставка цената е по ниска?!?!? http://dmcbg.com/login.php

калинка гроздева
08.03.2015, 10:19
Пръчвай си спокоино,коректни са,теса официален вносител на дмц за Б-я.Може да поръчваш и от тук:www.8888bg.

Loria
09.03.2015, 07:33
Благодаря ти за отговора, още тая седмица ще поръчам като дойдат ще споделя мнение :)