PDA

Покажи пълната версия : Транспортен въпрос за софиянци



tsvety
22.08.2012, 13:08
Здравейте, ще ми се наложи в шест или седем часа сутринта да стигна от ЖП гарата/ или Трафик маркета до Александър Невски. Не познавам града, но пък знам, че автобус билети се купуват от другаде, не от автобуса, а не знам и кой номер трябва да хвана.

Бихте ли ми казали, от гарата до Ал. Невски с кои номера се стига /в 6 сутринта/ и откъде мога да си взема билети за автобуси/трамваи/тролеи - пак в 6 сутринта, т.е. почти нощем е това.:confused:
Или пък, ако задачата ми е безнадежна - кои таксита са нормални и от кой номер се поръчват.

Дейзи
22.08.2012, 13:25
От централна гара взимаш трамвай 12 и слизаш на площад Света неделя.Там наблизо е метростанция Сердика-взимаш метрото и слизаш на университета.Там наблизо е А лександър Невски.Билети-ако няма павилион на спирката питай ватмана.Само си приготви точно пари.На някои будки за вестници също продават билети.За метрото билетите се купуват на тяхната каса.
Транспорта тръгва в 5 часа така,че нямаш проблем:)

bole
22.08.2012, 17:19
За мен най лесно е да се вземе маршрутки с номер №9 или 12 или 18 .Те спират отпред на бул. М. Луиза /пред гарата/ ,като се презече булеварда :idea:

elli
22.08.2012, 17:35
маршрутките са добър вариант, а може от гарата да вземеш и автобус 213 или 214 и да слезеш на Орлов мост, така си на 4-5 минутки пеша от А. Невски

tsvety
22.08.2012, 23:17
Благодаря :)

Nelly_L
22.08.2012, 23:22
Не знам как е пред ЖП гарата, но централна автогара е до ЖП гарата (на 100 метра). Пред входа на автогарата има непрекъснато таксита. Александър Невски е много близо. Таксито ще те закара за около 2 лв. (тези пред входа на автогарата са сигурни). С два вида транспорт е пак толкова, но с такси не се налага да сменяш превозни средства, да търсиш билети или да ходиш пеша.

tsvety
23.08.2012, 09:01
Благодаря ти. :)