PDA

Покажи пълната версия : Пътувания,екскурзии,места за туризъм



страници : 1 2 [3]

petiadeshkova
10.02.2008, 21:22
Благодаря lari! Много обичам да обикалям планините, но съм все още начинаеща. Засега съм ходила само в Странджа, района около Троян и Рибарица.

lari
10.02.2008, 22:10
Това са чудесни места, но аз там не съм била.Познавам ги от разкази и снимки.Лично моите възможностиза ходене са по-скромни, но хижите над Карлово съм посетила.Другите членове на семейството обикалят Рила, Пирин и стигнаха до Алпите.

lari
10.02.2008, 22:32
Малко снимки от Родопите-3 януари 2008г Има още ,но не успях да ги прикача

lali
11.02.2008, 08:11
Благородно Ви завиждам, че имате сили и желание да обикаляте планините, аз за съжаление съм абсолютен домошар - никой не е в състояние да ме накара да изляза от къщи в раница на гърба

petiadeshkova
11.02.2008, 13:54
Много обичам да се разхождам в планината.Когато се прибера от поход, се чуствам отпочинала,освежена и събрала сили за следващата седмица. Моят съпруг не обича тези походи и района на Белоградчик си го обикалям сама с децата.

alunagalia
11.02.2008, 14:08
Какво ли стана с екскурзията на Люси, дали се върна от Италия! Много съм любопитна да и чуя мнението!!!

zdrave
11.02.2008, 23:37
Люси пише че към края на месеца ще се върне.Но ти защо не ни покажеш нещо от Италия ;) ние тук сме много любопитни.

alunagalia
22.02.2008, 14:44
Да мога да покажа много и то ще ви очарова, но мога и да кажа много което ще ви разочарова. За съжаление тук не са с много хубаво мнение за българите. Това исках да разбера от Люси,как е била посрешната и какво отношение са имали към нея , че като разберат че сме екстракомунитари неискам да говоря....

lucy
24.02.2008, 23:24
Върнах се, момичета ! :kissyou:
Много ми липсвахте и отвреме навреме като ми попадаше комп в ръцете влизах да видя какво става в любимия ми форум! :kissyou:
Аз съм само очарована от Италия - разочарования нямаше, дори напротив ! Видяното надмина очакванията ми! Прекрасна страна , с много слънчеви и отзивчиви хора, много неща ни направиха впечатление, но ако трябва да пиша - ще излезе цял пътепис! Качила съм първите снимки ето тук http://lucy1.multiply.com/photos/album/571 , още не са подредени по градове, но ще познаете повечето места! Обиколихме почти всичко, минахме през Верона, Венеция, Падуа, Болоня, Флоренция, Пиза, Рим, Неапол, Помпей, Соренто, Амалфи и накрая от Бари си взехме ферито за Игуменица и през Гърция - право тук! :D Много мога да ви разказвам за атмосферата в различните градове, които посетихме, за културните забележителности няма смисъл да ви надувам главите - всички знаете за какви красоти става дума ... Още всичко е много прясно в главата ми, може би като направя филмите и погледна отстрани и от дистанция на нашата авантюра / защото цялото пътуване си беше точно авантюра/ ще мога по ясно да си откроя важните неща, но засега съжалението , че нямахме още десетина дни надделява и ми е много , много криво, че не успяхме да видим почти нищо от източното крайбрежие ...:(
Представа си нямате как всяка сутрин ви бях благодарна, за милите думи, с които ме изпратихте и ми пожелахте хубаво време и Бог да ни пази! Защото времето беше страхотно - слънце, слънце и пак слънце! Имаше и вятър, но щом не ни застигнаха порои и снегове - всичко е наред! Да знаете, че късмета беше с нас през цялото време / дори една глоба от 55 евро ни я опростиха !/ и аз тайничко си знаех , че няма начин всичко да не завърши добре!
alunagalia , не знам в коя част на Италия се намираш, но следващия път непременно ще мина да се видим и да пием по кафе!
Целувки на всички, ако имате въпроси - питайте, защото на мен ще ми е по-лесно да ви разказвам конкретни неща, а сега се заемам с разпращане на схеми, че бая ме чакат! :kissyou:

di_di_b
25.02.2008, 10:20
ДОБРЕ ДОШЛА,МНОГО СЕ РАДВАМ ,ЧЕ ВСИЧКО Е МИНАЛО ДОБРЕ , ЧЕ СИ ОЧАРОВАНА ОТ ИТАЛИЯ И ЧЕ ВЕЧЕ СИ СРЕД НАС :kissyou: :kissyou: :kissyou:

snejanka77
25.02.2008, 12:08
прекрасни места си посетила. навярно са те въодушивили и са те изпълнили с много позитивна енергия и положителни емоции. а как беше пътуването с ферибота до игуменица?

lucy
25.02.2008, 12:34
Наистина сме заредени с много емоции, а пътуването с ферибота беше много спокойно - за наш късмет, защото предишните дни морето е било доста бурно и ни разказваха, че на носилки са ги сваляли в Гърция :) При нас беше гладко като стъкло, пътувахме 9 часа през нощта и си спахме спокойно :) За първи път се качваме на фери, което прилича по-скоро на голям лайнер - беше на 10 етажа, 4 от които бяха пътнически, а останалите товарни. Нямаше почти никакви пътници - само ние тримата, още един българин от Търново, две студентчета англичани с раниците на гърба и о, трима много колоритни нашенци - простаци от всякъде, заради които ни беше срам да говорим на български! Като изключим изпълненията на мутрите - пътуването мина леко и приятно:D

alunagalia
25.02.2008, 13:47
Luky Радвам се че си с такива впечатления и zялото пътуване е било радост за теб!!! Италия е .....прекрасна:hehe: -e със слабо звучене.Аз живея в Castelammare di stabia. Намира се в провинция на Наполи- наоколо е Помпей Соренто Позитанo - една приказка е този град. На мрето сам и се виждат с просто око островите Капри и Иския.
Тук има и голям корабостроителен завод и правят кораби за /crociera/ туристически пътувания. Голям спектакъл е . Но от болшинството хора сам отвратена. Аз все пак живея тук и се сблъсквам с ежедневните проблеми, като цяло сме дискриминирани заради произхода си.:zippie: Но това е друга тема!
За кухнята сам сигурна че имаш особено мнение- тя е различна в различните зони и е sacra -свещенна. Там рецептата е закон. Тук е зоната която е с една от най добрите кухни. В пицариите като ти приготвят пица гледаш един спектакъл. Абе знаят да се хранят. Май трябва да отворим една подтема за италия.
Аз скоро ще се местя в Торино но това място ще остане на почитно място в сърцето ми. Обещавам и аз да си подредя снимките и да ви ги предоставя!:kiss:

lucy
25.02.2008, 23:33
Ами че аз съм била на една ръка разстояние от теб! :kissyou: Две нощи изкарахме в Помпей, ходихме и да Соренто и до Амалфи, а в Скафати имах възможността да видя как действат карабиниерите на живо! В Дойче банк един тип се завъртя около мен докато теглех пари и за секунди беше прибран в един коридор за справка - направо си ме спасиха от обир! Но иначе и на мен най-ми допадна тази част от Италия - не вярвах като ми разправяха, че хората там си пеят просто ей така, но го видях докато пазарувахме в един супер - момичето, което подреждаше един щанд си запя с цяло гърло ... :D И пицата ми хареса най-много там на юг, а за Лимончелото нямам думи ! Знам че районът е прочут с чери-доматите си и страхотните си лимони ! Опитахме и някакъв сладкиш с лимоните, а за тук си донесох бурканче сладко - жената от хотела ни го подари на тръгване! Иначе за отношението им - бяха много мили и добри с нас, но все пак ние сме туристи , днес ни има, утре ни няма ... Видях, че е доста по-евтино от Рим или от Сев.Италия, но сигурно е нормално.
Късмет в Торино! До там не успяхме да отидем, но съм сигурна че ще сте добре! :kissyou:

alunagalia
03.03.2008, 14:47
А щом сте били в Амалфи сигурно сте посетили и Ветри сул маре там е много хубаво има фабрика за керамични изделия и пра вят страхотни неща. Целия град е като музей на керамиката , но изделия със собствен уникален стил.

alunagalia
03.03.2008, 15:30
Ето и няколко снимки от Ветри сул маре -фабриката е доста интересна но имам само тази снимка която е убиец за фотографа ама все се вижда нещо

lari
18.03.2008, 08:41
И макар, че навън е слънце,малко снежна красота.Рила, която някой иска да унищожи.

Nelia
03.04.2008, 22:03
Днес водих моите ученици на екскурзия до местността Беглик Таш ,близо до бившата резиденция "Перла" на няколко километра от Приморско.Там през 2003 година е открито древнотракийско светилище, което се определя като най-ранното, открито досега тракийско мегалитно светилище в югоизточна Тракия и по Черноморското крайбрежие.Свързва се с култа към плодородието, Богинята - Майка и Oрфическото посвещение и обезсмъртяване на Хероя.:idea:

Светилището се състои се от централна част и два кръга от по-малки структури около нея с обща площ около 6 дка. Големите скални късове са частично обработени от човешка ръка и монтирани на място, а каменните плочи и блокове са подредени в уникално форми. В плоските скали са изсечени каменни кръгове, вани и "Маркови стъпки".Жилищната сграда и култовите огнища допълват доказателставата за човешка дейност тук.
Ето няколко снимки и горещо препоръчвам на всеки,който има възможност идвайки на море да се отбие до там!

Nelia
03.04.2008, 22:05
:):) Втората снимка е от Лабиринта- Символ на влизането в подземния свят!

Nelia
03.04.2008, 22:08
:) И пролетни цветя ни поздравяваха по полянките и дюните!!!

lucy
03.04.2008, 23:00
Приказно място! Благодаря ти, че ни го показваш - аз дори не съм чувала за него! При пръв удобен случай, непременно ще го посетя! Явно си заслужава!:kissyou:

qni
04.04.2008, 13:04
Nelia ,очите ми останаха:loveglasses: в цветенцата,които си снимала.Есента посадих същите и сега цъфтят.Изненада ме това ,че ги има в природата .До сега не бях ги виждала.
Ето тук са моите:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=228528&photo=19

Nelia
05.04.2008, 09:13
Да,Люси мястото е наистина приказно! А и светилището е интересна археологическа находка!;)
Яни,тези цветя грееха на няколко поляни,струва ми се,че са като родопското лале, но в този район на Странджа не знам точно как се нарича!И твоите наистина са същите!Ето още няколко снимки.. от светилището и цветята ..:idea: Там има и много дивеч- глигани,елени,сърни, за съжаление не видяхме- как ще се покажат :Dбяхме внушителна и шумна група....:D

zdrave
21.04.2008, 23:53
Нели, прекрасно кътче от България си показала. При първа възможност ще го посетя.

Nelia
22.04.2008, 10:43
Миналия уикенд ходихме семейно на екскурзия до последната столица на Първото българско царство – Охрид. Искам да ви покажа снимки от Охрид,езерото и историческите забележителности на тези свети места...:idea: Преди да преминем границата минахме през Мелник и се насладихме на дивният свят на Южен Пирин и уникалните Мелнишките земни пирамиди

Nelia
22.04.2008, 10:45
Рупите....

Nelia
22.04.2008, 10:47
Охрид -Билянините извори...

Nelia
22.04.2008, 10:57
Старата част на града...Почти под всяка стара къща се крие църква.

Nelia
22.04.2008, 11:00
-Лапидариума – музеен културен център на Охрид.


-Катедралната църква “Света София”, която е дейставща на големите християнски празници Рождество Христово и Възкресение Христово. Превръщана в определен период на джамия, нейните стенописи от 11 и 13 век са били заличени, но днес отново са открити за света.

Nelia
22.04.2008, 11:02
Църквата "Йоан Богослов".

Изглед от там към езерото.

Nelia
22.04.2008, 11:06
Изкачваме се нагоре и стгаме до Охридската школа или, както мило я наричат, “Софийският университет”. Усилено се правят разкопки и реставрация.

Nelia
22.04.2008, 11:08
Още "Св. Климент и Св. Пантелеймон."..и изглед от високо...

Nelia
22.04.2008, 11:11
Крепостта на Самуил...Опасала целия връх на стария град, тя респектира всеки посетител. Скрила в себе си пулса на едно далечно време

Nelia
22.04.2008, 11:13
Амфитеатъра...ням свидетел на кървави гладиаторски борби, чийто разкопки и реставраторска работа продължават.

Nelia
22.04.2008, 11:17
Разходката ни продължи с корабче по езерото -няколко кадъра от там ,за съжаление времето ни поднесе облаци и дъжд в този момент...

Nelia
22.04.2008, 11:18
Лебеди в езерото - красиви и дружелюбни... Водата в езерото-кристално чиста...

Nelia
22.04.2008, 11:21
Град Струга-родното място на братя Миладинови... Изглед към река Църни Дрим,която извира от езерото... Тук в три дни през лятото къщата на Миладинови приютява в хладните си покои балканските поети.

Nelia
22.04.2008, 11:30
Продължихме към Скопие-столицата. Попаднахме в центъра на града на Празник на земята -шумен,весел и с много изяви на децата...позираха с удоволствие за снимка:D

И така.доволни и възхитени от видяното поехме обратно към България!!!

zdrave
23.04.2008, 00:37
Прекрасна екскурзия.Охрид е красив град.Имахте ли екскурзовод или сами обикаляхте. А в манастира Св.Наум ходихте ли ?

Nelia
23.04.2008, 09:37
zdrave, да имахме екскурзовод и ходихме и до манастира Св.Наум . Там най-голямата атракция за малкия ми син бяха пауните свободно живеещи около манастира! На втората снимка паунът се вижда по-трудно-кацнал на дървото!:D

zdrave
23.04.2008, 14:04
да и мен ме впечатлиха пауните и фигурата от орех долу при входа

zdrave
23.04.2008, 14:07
:idea:

zdrave
23.04.2008, 14:11
ето го Св.Наум

zdrave
24.04.2008, 12:21
:hello:
След два дни тръгвам на екскурзия из европа, но като гледам прогнозите нещо не са много добри.Стискайте палци за хубаво време :kissyou:

ra4ko75
24.04.2008, 12:39
На добър път и попътен вятър! Че после трябва и да покажеш какво си видяла.:)

zdrave
24.04.2008, 14:12
ще покажа няма проблем.Но във Виена няма да идвам .Ще трябва ти да покажеш.А аз ще покажа от Залцбург :kissyou:

fantaziq
07.05.2008, 19:15
Не знам дали е мястото на тези снимки тук,но за мен това си е екскурзия,тъй като аз не напускам чертите на квартала,ако това се случи,то е много,много рядко!
Както се казва "И ние го можем,както в чужбина"...Това е една екскурзия до село Доброглед.Поляната е чудесна и хобито,което има съпруга ми(авиомоделизъм)може да се упражнява свободно.Извън пределите на страната ни,това хоби е за аристократи и е доста скъпо,но нашенци си правят моделите сами от самата нула,Та този път,след като ми се молиха да отида да си "почина",склоних,макар и след три години.Показвам ви,някои от снимките,които направихме.Наложи се да им направя барбекю,да тичам подир малкия и успях да си пошия за кратко.

fantaziq
07.05.2008, 19:18
Това съм аз и най-малкият ми син,съпруга ми,който е с бялата тениска,ще си кара самолета.

fantaziq
07.05.2008, 19:24
А това е бункер,снимах го от всички страни и съответно когато се прибирахме от ладата снимах едно поле с жълти насаждения.

zdrave
10.05.2008, 14:48
Привет на всички от прекрасния форум,до който така трудно стигам.Дано успея да ви покажа малко красота от Европа.
Започваме с гр. Залцбург, Австрия и прекрасните градини на замъка Мирабел

zdrave
10.05.2008, 14:51
Разположен е на река Залцах, планински курорт. Разположен в подножието на Алпите, от двете страни на река Залцах/солената река/. За баща и патрон на града се смята монах на име Рупорт, който през VIII в. основава в стръмните скали манастира"Свети Петър" и християнизира населението. През 798 г. градът получава статут на архиепископство и става един от десетте главни градове на Европа. Името на града означава-Замък от сол. Залцбург се слави с едни от най-живописните средновековни улички и с великолепните си дворци. Много известен е двореца "Мирабел", чийто парк е един от най-изящните в Европа. В Залцбург е роден великият композитор Волфганг Амадеус Моцарт/27.01.1756 г.-05.12.1791 г./. Гениалният композитор е емблемата на Залцбург. Родната къща на Моцарт сега е музей. Всяка година през ноември се провежда Залцбургският музикален фестивал. През 1890 г. Паул Фьорстер сътворява бонбоните "Моцарткугелн" с лика на Моцарт.

zdrave
10.05.2008, 14:56
Градът Залцбург лежи в Залцбургските котловини.Името на града означава Замък от сол. Градът значително се е откроил чрез р.Залцах/солената река/ и незастроените градски хълмове, които правят вътрешността на Залцбург една от най – зелените в Европа.

zdrave
10.05.2008, 15:01
:kissyou:

zdrave
10.05.2008, 15:05
:greeneye:

Nelia
10.05.2008, 15:55
:hello:
След два дни тръгвам на екскурзия из европа, но като гледам прогнозите нещо не са много добри.Стискайте палци за хубаво време :kissyou:

zdrave,Като гледам снимките май сте имали хубаво време,което е много важно за пълноценна екскурзия!Залцбург е много красив град!
Очаквам още снимки и от други места!

van4e_to
10.05.2008, 18:02
Аз пък не мога да се отлепя от градините :D
То бива красота, бива, ама..... това е направо приказка:kissyou:
Здравче, пожелавам ти още много екскурзии и прекрасни емоции :idea:

alunagalia
11.05.2008, 19:34
Вчера бях в Соренто. Окриха изложба на местното училище по изкуства,сектор "Текстил"Колекцията им не беше богата , но имат 120 god история и сградата(можете да видите част от градинката и ъгъла където съм седнала)е старинна и изпълнена с невероятна атмосфера

alunagalia
11.05.2008, 19:41
Тук можете да видите и едно друго зкуство характерно само за този град-тук е единствената школа в света- това е \"пазел\"от разноцветни дървени люспи. Изрязват се с механични инструменти подреждат се като пазел и после се запечатват с лак. В действителност е пленително!


И разбира се малко от атмосверата на града:

alunagalia
11.05.2008, 19:43
:kissyou:

hrisipisi
11.05.2008, 20:27
Малко снимки от Истанбул -градът на лалетата.

hrisipisi
11.05.2008, 20:33
Градината на Султанския дворец

hrisipisi
11.05.2008, 20:35
Азиатската част, Босфора и Европейската част

ra4ko75
12.05.2008, 10:45
zdrave, виждам, че добре си си изкарала на обиколката из Европа. Залцбург е наистина прекрасен, но досега не съм имала честта да го посетя. обещавам скоро да спретна една експозиция от Виена и други части на Австриа, които съм посетила.:)

lucy
15.05.2008, 15:41
zdrave, виждам, че добре си си изкарала на обиколката из Европа. Залцбург е наистина прекрасен, но досега не съм имала честта да го посетя. обещавам скоро да спретна една експозиция от Виена и други части на Австриа, които съм посетила.:)

Моля те , непременно покажи снимки от Музея на шоколада :rezando:
Това е едно от нещата, които трябва да се видят във Виена, а ние не успяхме ... :(

zdrave
16.05.2008, 23:25
малко снимки от Страсбург и катедралата Нотр Дам

zdrave
16.05.2008, 23:28
още малко от Страсбург

zdrave
16.05.2008, 23:43
Парижкият Дисниленд се намира източно от френската столица, в долината на река Марн. Идеята за царството на приказките е на Уолт Дисни. Паркът е разположен на 560 декара и има почти кръгла форма. В средата на парка се издига Замъкът на спящата красавица. На неговата територия се намират четири царства - Дивият запад, Страната на приключенията, Светът на приказките и Страната на откритията и космическите полети. Освен това допълнителна атракция представляват множеството влакчета, люлки, корабчета, шоу програми и концерти, кино и дискотеки

zdrave
16.05.2008, 23:47
Влакчето на Дисни

zdrave
16.05.2008, 23:51
:kissyou:

zdrave
16.05.2008, 23:54
:idea:

zdrave
17.05.2008, 00:00
Дано Ви е харесало в градчето Диснилед.Тук наистина се чувстваш като в приказка :kissyou:

fuentemajor
17.05.2008, 06:28
Браво за снимките от Дисниленд -страхотни са:clap:
Да ви покажа и аз наклонената кула ,но не в Пиза ,а в Чикаго.

Anaid
17.05.2008, 13:42
Благодаря за приказното пътешествие!Много ми хареса.

zdrave
17.05.2008, 18:04
Малко снимки от красивите гранини на Версайския дворец

zdrave
17.05.2008, 18:07
:kissyou:

lari
17.05.2008, 20:25
Сред такава красота човек може да си почине от ежедневието.Благодаря за снимките.:kissyou:

lari
26.05.2008, 17:51
Да покажа и аз малко снимки от една приятна екскурзия до Банско,Петрич, Мелник ,Солун,Роженски манастир и Сандански.Всичко ме очарова-много красота има у нас.Но моята мечта беше Мелник и най-после го видях.Сега ще покажа-ако успея , няколко снимки от Банско-центъра, паметника на Паисий,пейките-ноти и хотелът,където нощувахме.

lari
26.05.2008, 18:13
Къщата на баба Ванга в Петрич след ремонта, камбанарията на църквата в Рупите, другите три снимки са от Мелник-там всичко е много старо и сравнително запазено-дърво и камък

lari
26.05.2008, 18:18
Пак от Мелник-стара изба,където може да се дегустира вино.Предлагат и мезе,бурето събира повече от тон и половина алкохол.Вътре всичко навява за история.А прозорците са от горния етаж, където е живяло семейството.Много не мога да разкажа, защото още емоциите от видяното не са успокоени.

lari
26.05.2008, 18:21
А това е стара църква-Св Варвара.До иконостаса-където е бил, и днес палят свещи.Пред нея има нещо като малко ламаринено параклисче, но нямаше кой да обясни.Дори то беше с катинар.

lari
26.05.2008, 18:22
Нета ми е много бавен и утре ще покажа други красоти.

nvvs
27.05.2008, 12:35
Denica , lari , прекрасни места сте посетили.

ra4ko75
28.05.2008, 15:44
ще покажа няма проблем.Но във Виена няма да идвам .Ще трябва ти да покажеш.А аз ще покажа от Залцбург :kissyou:

Както бях обещала в този албум съм събрала снимки от Виена и не само. В Авсрия съм посетила и още две езера, от които също съм поместила малко снимки. Приятно разглеждане.:kissyou:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250079
Освен това съм посещавала и Италия - околностите на Венецияhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=234215 и Малта http://www.snimka.bg/album.php?album_id=234225. И това също са много красиви и различни места, които си заслужава да се посетят. Всяка страна си има своето очарование и богатсво.:kissyou:

Anaid
28.05.2008, 23:21
Благодаря ти за хубавото преживяване!!!Снимките са страхотни.Искам още!!!

zdrave
31.05.2008, 15:12
ra4ko 75 чудесни снимки, благодаря за разходката :kissyou:

zdrave
01.06.2008, 23:43
искате ли още малко да Ви разходя с мойте снимки :kissyou:

zdrave
01.06.2008, 23:47
Това е Монмартър хълм в 18 район на Париж, висок около 130 м, прочут с красивата си архитектура и с това, че там открай време се събират артистите. Мнозина от най-големите творци на ХХ век са работили там:

Името си Монмартър дължи на смъртта на тогавашния парижки епископ и настоящ светец покровител на Франция Св. Денис (Сен Дьони), който бил обезглавен на това място ок. 250 г.

На върха на Монмартр се извисява базиликата „Сакре кьор“ („Свято сърце“), построена през 1874 г. В камбанарията и;, висока 80 метра, звучи една от най-големите камбани в света, тежаща 19 тона. Надолу от катедралата тръгват тесни улички, които отвеждат до площад

zdrave
01.06.2008, 23:54
Дефанс е модерен квартал, част от западните предградия на Париж. Строен е след 60-те години на 20 век като голям икономически, търговски и административен център. Модерната архитектура с небостъргачите и новаторските форми, материали (стъкло) и цветове го правят една от важните туристически атракции на гостите на Париж.

zdrave
02.06.2008, 00:09
Парижката Света Богородица, наричана още Нотр Дам , е катедралата на Париж. Построена е през 1163-1260 г. като една от първите катедрали в готически стил на острова на Сена Сите. Повечето скулптурна украса на фасадата, която се смята за една от най-красивите, датира от 19 век. Тук Наполеон I е коронясан като император.
Последната снимка с обувките е от зерото или средата на Париж.Има поверие , че който стъпи на нея и си изтърка обувките ще се върне отново в Париж.

Anaid
02.06.2008, 22:41
Здраве, благодаря ти за хубавата разходка в Париж.Сега ще сънувам хубави сънища.

zdrave
02.06.2008, 22:58
Здраве, благодаря ти за хубавата разходка в Париж.Сега ще сънувам хубави сънища.



Радвам се че ти хареса, ще покажа още от Париж :kissyou:
Невероятно е там, градът на светлените е прекрасен. Пожелавам всеки да отиде и да го види. :rainbow:

elli
21.06.2008, 22:30
Здравейте момичета и момчета!
Докато разглеждах невероятните творби които сте сътворили, забелязах че доста от вас са ушили МОСТАР, а и днес по новините чух че казаха нещо за него, та се сетих да ви покажа няколко снимки.
Надявам се да вие интересно.
Град Мостар е разположен в долината на река Неретва(в Босна и Херцеговина), и е известен със стария си каменен мост от 16 век, който е включен в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО. Стари мост е построен по времето на Османската империя и от тогава е символ на града, бил е разрушен през 1993г. по време на гражданската война в Босна и Херцеговина, а впоследствие е реставриран и официално открит през 2004г. Мостът е дълъг е 30м и се издига на 20м в наи-високата си точка.
И накрая да ви кажа че снимките са свалени от нета преди доста време, но останах толкова впечатлена от информацията за града, че в мен се зароди голямото желание някои ден да го видя на живо. ;)

Yasna
24.06.2008, 22:01
великолепна тема аз също много обичам да пътувам бях се зарекла всяка година да посещавам някоя страна като изключа румъния и турция далеч във времето преди няколко години започнах с охрид видях почти цяла македония разхождах се с корабче по охридското езеро качих се на самуиловата крепост беше невероятно преживяване следващата година стегнах куфара за париж като на отиване видяхме мюнхен стразбург париж тамбяхме 4 дни всичко което видях пожелавам на всички да видят наистина това е града на любовта мечтая да отида пак париж е град на неизчерпаемите красоти на връщане за варна видях и залцбург имам цял албум снимки от тази екскурзия но за жалост не мога да ги качвам на компютара но някой ден ще ви изненадам през лятото на 2005 година се сбъдна още една моя мечта разходих се до испания като разгледах цяла френска ревиерас 3 дни престой в барселона този град също пленява от раз ница монако кан верона венеция невероятно красиви всеки град за себеси от всяка екскурзия имам по един албум и като разглеждам снимките мисленно се връщам там сега мечтая за лондон но не знам кога ще видя и този град с тази наша пуста икономика парите идват малко къси нека не звучи като хвалба споделих това с вас и нпожелавам на всеки който може и иска да отиде и види искурзиите са второто ми хоби

toteva
30.06.2008, 20:52
Някой ходил ли е във Велинград,дайте ми малко инфо

Nelia
12.07.2008, 18:26
Реших да ви покажа малко снимки от Фестивала на пясъчните скулптури,който за първи път се провежда в Бургас и ще продължи до 15 септември!Който ще идва в Бургас,или има път през града/ към морето/:idea:
може да го посети! Изложени са фигури на площ от 5 дка и е използван 2 500т пясък!Разположени са в парка до конната база.:greeneye:

Nelia
12.07.2008, 18:28
:greeneye:

Nelia
12.07.2008, 18:33
:greeneye:

Nelia
12.07.2008, 18:39
Забравих да напиша,че има вход от 4лв.:idea:

ra4ko75
12.07.2008, 19:05
Изложбата е прекрасна, Nelia. Такова нещо не е за изпускане. Дано да успеем през кратката ни почивка в България да дойдем и до Бургас.:)

noar
14.07.2008, 23:08
:eek: 4udesii, a za onazi figura ti li pozira Neli?:D

atina
15.07.2008, 09:46
Прекрасно! Нели, благодаря ти че ни ги показваш! Гледам ги с възхищение вече 15 мин.!!!

Desislava Neikova
15.07.2008, 09:52
дайте идеи за почивка това лято, вие къде ще почивате

atina
15.07.2008, 11:02
Аз - в Еленския Балкан, по-точно в Елена. Другата идея беше да пътуваме към Триград, не съм виждала Триградското Ждрело.

Desislava Neikova
15.07.2008, 11:04
точно там никога не съм била,интересна идея

kati-pati
22.07.2008, 18:25
atina ako ima6 vqzmojnost otidi v rodopite vij trigradskoto jdrelo pe6terite iagodenskata i diavolskoto gqrlo ne6to neveroiatnosa ve4e dva pqti xodia i ako moga pak 6te otida az sqm ot Dobri4

lari
22.07.2008, 19:51
Даааа, край Триград е като приказка.!А пещерите не са за подминаване.Преди време бях там и все още мечтая отново да посетя тази дива природа!Препоръчвам я от сърце на всички любители на красивото и на планината.:idea:

Yasna
22.07.2008, 23:31
благодаря за идеята наистина било много хубаво колежка ми разказа че си струва да се види:clap::clap::clap:

rostso
06.08.2008, 14:57
Ах...:( Толова бързах да ви покажа пясъчните скулптури в Бургас, но виждам, че са ме изпреварили...... но все пак - да сложа и аз някоя друга снимчица и да използвам повода да се похваля - купих си най-после и аз цифров фотоапарат.... най-накрая ще мога да си показвам гоблените и етапите без да трябва да се моля на някого.... А ето и пърите ми снимки.... Извинете ме ако повторя някоя от вече показаните скулптури....

rostso
06.08.2008, 14:58
и още....

rostso
06.08.2008, 14:59
А това съм аз.. Смимката съм озаглавила "Тиква с тикви" :D

rostso
06.08.2008, 15:01
А това е задната част на тази статуя с нимфи, които примамват моряците....

http://www.goblenite.org/attachment.php?attachmentid=96212&d=1215876450

А зад скалата изхвърлят труповете им....

skorpion
07.08.2008, 09:52
Божееее, пясъчната скулптура на тиквите е за мене-къде съм спала до сега, че не съм влизала в тази тема-леле-много ме е яд!Толкова хубави преживявания, споделени отминали момента...много познати места...и толкова много пътуващи съфорумки.Ще ровна и аз за малко снимчици, но как избирате коя да покажете-толкова са хубавите...

skorpion
07.08.2008, 09:57
Малко от миналогодишната Италия...еееееееееххххххххх

skorpion
07.08.2008, 10:02
м/у нас има доста любители и на къмпинга, пътуванията през горички и полянки...
вижте и това http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=17256

skorpion
18.08.2008, 17:28
Заслужава си да се види...

lari
22.08.2008, 11:00
Не се отчайвай ,мила! Ще дойде и това време! Знаеш ли колко години не бях излизала от Карлово-освен ако не се налагаше да се грижа за болен родител.Тази година се разходих из България и беше прекрасно.Имаме такива чудни места,че само може цял свят да ни завижда!Пожелавам ти го за следващата година.:kissyou:

ani4ka
22.08.2008, 18:32
Малко снимки и от мен-страхотния Амстердам.:idea:Първата снимка е един от многото канали .Втората и пазара на цветята,но отзад.И едно от красивите цветя,които се продават там.

ani4ka
22.08.2008, 18:37
И още...
Музея на мадам Тюсо,кралския дворец и търговския център "Магна плаза".

ani4ka
22.08.2008, 18:42
:greeneye:
Това са трамваите и една катедрала.

kati-pati
27.08.2008, 16:55
predi 10 dena se vqrnax ot Sqrbiia,Bosna i Xercigovina,Xqrvatcka i 4erna gora ne6to neveroiiatno sa tezi malki dqrjavi krasota 4istota ostava6 bez dymi:confused:

kati-pati
27.08.2008, 17:09
:D

kati-pati
27.08.2008, 17:10
tova e mosta mystar koito go ima i na goblen

elli
27.08.2008, 17:11
predi 10 dena se vqrnax ot Sqrbiia,Bosna i Xercigovina,Xqrvatcka i 4erna gora ne6to neveroiiatno sa tezi malki dqrjavi krasota 4istota ostava6 bez dymi:confused:

И аз имам голямо желание да посетя Хърватска, това ми е едната мечтана дестинация, ама кога.......:idea:
А защо не ни покажеш малко снимки(сигурна съм че си направила много) за да попътуваме и ние, макар и виртуално:greeneye:

kati-pati
27.08.2008, 17:13
sled voinata e izglejdal taka a sega e rekostroiran v predi6niia si vid:(

kati-pati
27.08.2008, 17:14
snimkite sa nad 2000 br postepenno 6te vi gi ka4am

kati-pati
27.08.2008, 18:28
Belgrad

inqn_f
27.08.2008, 21:28
:hello: искам да ви разкажа за нещо, което ме впечатли. Баща ми е от северна България. Едно малко селце в Търговишка област. В него живеят българи и турци. Подчертавам това, защото много ми харесва как хората са сплотени. Когато бях малка съм си играла много в компанията на българчета и турчета и да си призная уж се опитаха да ме научат на турси език/ в игра най-забавно се учи език/ :D но всичко съм забравила. Там всички си помагат независимо от вярата си. В близост до джамията имаше една започната, но недовършена сграда. Миналата седмица си ходихме и бях много приятно изненадана.....сградата бе довършена, но това не бе всичко. В момента тя е превърната в ...............

inqn_f
27.08.2008, 21:50
За жалост нямах време да го посетя и разгледам, но ще ви разкажа това което научих от бабите в махлата :idea: има телевизори на различни канали в смисъл има телевизор с българска програма, има и с турска програма. За младото поколение също е помислено ...... има компютър с интернет и в тоя ред на мисли искам да поздравя всички от там с. Славяново. Там могат да отидат всички и да си бъбрят сладко / най-вече бабите да обсъдят сериала /:D Незнам как ви се струва, но всичко това за мен е прекрасно. На фона на сивото ежедневие, на това, че всички са намусени, ядосани и забравят даже едно Добро утро да кажат този клуб ми се струва като райско кътче

kati-pati
28.08.2008, 09:05
Belgrad snimkite sa napraveni ot mesnostta ,,Kalemegdan''vijda se reka ,Sava'' kak se vliva v ,,Dynav''

kati-pati
28.08.2008, 09:11
tova e ot zooparka v Belgrad pazglejdax me 4 4asa i mnogo o jivotnite ne vidiaxme mnogo e krasivo

kati-pati
28.08.2008, 09:15
malko i ot Dybrovnik

kati-pati
28.08.2008, 09:21
Saraevo-na 4ar6iiata kato se razxojda6 moje6 da vidi6 ne6to ynikalno tri jeni vqrviat edna do dryga ednata e oble4ena s kqsa pola po evropeiski,drygata s zabratka i 6alvari a tretata cialata pokrita i feredje samo o4ite i se vijdat

kati-pati
28.08.2008, 09:32
tova e ot Kotyr kyrortno grad4e na Adreti4esko more krasota 4istota vodata na moreto e kristalno 4ista i prozra4na nimam dymi ne mi se trqgva6e

kati-pati
28.08.2008, 09:36
o6te ot Kotyr

elli
28.08.2008, 09:37
Благодаря ти за снимките от Дубровник, накара ме да се размечтая :idea: :greeneye:
а били споделила, сами ли си организирахте екскурзията и пътувахте просто така , или програмата ви бе организирана от туристическа агенция

kati-pati
28.08.2008, 09:40
za da nestavam banalna ponatatqk pak 6te ka4a snimki i drygi mesta

kati-pati
28.08.2008, 09:42
sami sqs sqpryga mi biaxme s na6ata kola i tova be6e mnogo xybavo za6toto kqdeto iskaxme spiraxme i razglejdaxme i stoiiax me kolkoto si iskax me

kati-pati
28.08.2008, 09:44
predniia mesec biaxme i v rodopite po natatqk 6te vi ka4a snimki i ot tam

kati-pati
28.08.2008, 09:45
pojelavam ot sqrce vsi4ki da otidat da go vidiat na miasto tazi krasota

kati-pati
09.09.2008, 10:39
malko ot rodopite 4ydnite mostovi

kati-pati
09.09.2008, 10:43
malko ot iagodinskata pe6tera

kati-pati
09.09.2008, 10:48
trigradskoto jdrelo i diavolskoto gqrlo

kati-pati
09.09.2008, 11:02
dvete sa ot perperikon a drygite dve ot pamporovo

veni_3000
11.10.2008, 19:21
Дано успея и аз да отида да видя тази красота.Наистина в нашта родина има много красиви места и ако имаш възможност сложи още някоя снимка.

zdrave
11.10.2008, 23:03
Да вярно е, че в България има красиви места и трябва да се видят.
След няколко дни ще ви покажа снимки от Анталия, Турция.Страхотно си починах и видях доста неща,които смятам да споделя с вас :kissyou:

lari
11.10.2008, 23:14
Kati, тези места са прекрасни.И друг път съм писала ,че там бях възхитена от природата и всичко наоколо.
А днес ходихме до Аневското кале над град Сопот-и там е интересно,малко труден терен.Но пък гледките са величествени.ако успея ,ще покажа снимки.

kati-pati
12.10.2008, 09:57
lari,ще се радвам да покажеш снимки там не съм ходила живи и здрави догодина може да го посетим има много красиви места които си заслужават да се видят в нашата страна

lari
13.10.2008, 09:05
С удоволствие бих споделила цялата красота на нашата природа,но не мога да прикача снимките.Дори и смалени-имам отказ.А ходихме и по екопътеката на Калофер-ако знаете колко величествени гледки има-дъхът ти спира.:uhhhh:Но не се получава.Ще чакам помощ!:confused:

rosi_vesko
13.10.2008, 09:47
:hello:След два дена заминавам на почивка във Велинград:gipsy:Ще взема фотоапарата и се надявам да направя интересни снимки!Щом се върна веднага ще ви разкажа и покажа какво съм видяла там!Отзивите на други хора,които са били там са страхотни,но аз не съм ходила до сега!Не съм забравила и гоблена-първо него сложих в багажа:D!

lari
13.10.2008, 10:16
Роси, бъди сигурна, че ще ти хареса.Зависи в кой квартал ще бъдеш , но всеки има своето своеобразно очарование.Казвам го, защото съм на половина велинградчанка.Наистина градът е много променен и осъвременяването му загуби много от автентинчия чар!приятна почивка и ще чакам с нетърпение снимките.:kissyou:

elli
13.10.2008, 16:53
Тук ще кача няколко страхотни снимки от Калоферска екопътека които е направила lari

elli
13.10.2008, 16:56
още

elli
13.10.2008, 17:05
А това е Аневското кале, и тези снимки са превени от lari

ra4ko75
13.10.2008, 17:54
lari, направили сте си прекрасна екскурзия. Планината е толкова красива през есента, обагрена в толкова цветове.

rosi_vesko
13.10.2008, 18:23
Роси, бъди сигурна, че ще ти хареса.Зависи в кой квартал ще бъдеш , но всеки има своето своеобразно очарование.Казвам го, защото съм на половина велинградчанка.Наистина градът е много променен и осъвременяването му загуби много от автентинчия чар!приятна почивка и ще чакам с нетърпение снимките.:kissyou:

Ще бъдеме в хотел Камена!Казват,че е много красиво и им вярвам!Като се върна ще разказвам,ако имам думи-за такива красоти се говори:D

lari
13.10.2008, 20:01
Благодаря на Ели за оказаната помощ!Каня всеки любител нае планината да посети красотите на парк Централен балкан-няма да съжалявате!А за Ели една огромна :kissyou::flower:-цветето е от долината на розите!

fuentemajor
13.10.2008, 23:53
lari,благодаря за виртуалната разходка!:kissyou:Снимките са страхотни:clap:

kati-pati
14.10.2008, 09:08
lari,благодаряти за прекрасните снимки обезателно догодина 6те го посетим тоия красив краи:clap:

lari
14.10.2008, 12:42
Добре дошли! Мога и екскурзовод да ви бъда!:DНо не и през лятото-особено на Аневското кали е пълно със змии.А екопътеката се посещава целогодишно!

zdrave
18.10.2008, 18:29
:hello:
искам да ви покажа малко снимки от почивката ми в Анталия, Сиде но не зная дали ще прикача нещо :kissyou:

zdrave
18.10.2008, 18:31
Най-после успях , ако ви е интересно ще ви покажа още, но трябва да ги намалям :idea:

zdrave
19.10.2008, 00:22
:kissyou:

zdrave
19.10.2008, 00:49
един прекрасен ден из Сиде

zdrave
19.10.2008, 00:56
Храма на Аполон на брега на Средиземно море

zdrave
19.10.2008, 01:03
Амфитеатъра в Сиде

van4e_to
19.10.2008, 10:26
Мила, сигурна съм че имаш още много красоти за показване:confused:
Не ги крий, а ни напълни душата и очите с тази приказка :angel:
Пожелавам ти още безброй такива прекрасни пътешествия :kissyou::flowerlove:

zdrave
19.10.2008, 10:47
Да ще покажа още много неща, но всичко трябва да се преоразмерява , а става доста бавничко,когато мога ще ви показвам по нещо :kissyou:
Радвам се че ти харесва

kati-pati
19.10.2008, 16:24
zdrave,много ми хареса аз преди 4 год. ходих в Турция само че в Истамбул,щте се радвам и ако разкажеш и за тези исторически месности

elli
06.01.2009, 12:06
Гледам, че тази темичка е в застой и реших да я раздвижа с малго снимки от Прага
извинямам се за качеството на снимките, но между толкова много туристи е трудно да се намери най-добрия кадър :greeneye:
1 и 2. Катедралата дева Мария по извесна като Тинската катедрала
3. Астрономическия часовник
4. Катедралата св.Вит
5. Дворецът Храдчани, настоящото президенство

elli
06.01.2009, 12:13
1 и 2. Храдчани
3 и 4 златната уличка в нове место
5 танцуващата сграда

elli
06.01.2009, 12:17
1.Вацлавския площад
2.националния музей
3.музеят на Кафка
4. музеят на А. Муха
5.стари сгради с модерни магазини

elli
06.01.2009, 12:21
наколко снимки от нощна Прага,
карловият мост и хълма Храдчани зад него
и търговската част т.е. един от големите молове в центъра

skorpion
07.01.2009, 23:04
Ели, дай инфо за туроператорската фирма, с която си пътувала-така и така гледаме красоти, може да се хвърлим в някой автобус!:D
Обявявам пролетната ваканция на децата/1-10.04 / за седмица на пътешествията/поне така си обещахме с моята приятелка, с която вече няколко години си правим дребни пътешествийца/.Насочили сме се към Дубровник-ще питаме за подробностите веднага, щом запишем дестинацията :greeneye:
Прага, Братислава...красота ! Бях в Братислава в далечната 1990, но нещо нямам тези хубави спомени-верно, че нямаше и кой да ме води по забележителностите, но...
Сега-сериозно-хайде тук да си пишем и полезните информации-цени, фирми, качество на обслужването и т.н. какво да се види/евентуално/ и кое не е толкова важно...нещо като турист-клюкарник :D

elli
08.01.2009, 10:46
skorpion-че след като питаш хайде да направя реклама на агенция посока, за първи път ползвам услугите им и останах много доволна, тук ни изпратиха, там ни посрещна една дама техен сътрудник, заведини до хотела, изчака да се настаним, на следващия ден дойде в уречения час и тръгнахме по забележителностите, постара се да ни покаже всичко интересно , а местата до които не стигнахме ни ги обясни подробна за да може да имаме информация и на другия ден ако искаме да ги разгледаме сами, в деня на отпътуване от там дойде да ни вземе от хотела и да ни изпрати, абе просто всичко беше на ниво.
Относно цените, на нас ни излезе малко по вече но бяхме избрали един от най скъпите хотели в офертата а и пътувахме със самолет, но имат доста предложения и за хотели и за пътуване с автобус така че може да разгледаш сайта им и да си харесаш нещо
Най големите забележителности в Прага са на снимките които съм качила, особенно Астрономическия часовник и Карловия мост. Ходихме и на нощна вечеря-разходка с корабче по Вълтава, беше страхотно ,от там се виждат страхотно града и забележителностите, жалко само че беше студено и бяхме в закрития ресторант, но си обещахме че ще отидем пак през лятото(е не това лято, но можеби следващото).
Ако избереш Прага мисля че няма да съжаляваш, страхотен град, който е трудно да се опише, трабва посто да се види.:greeneye:
И ако искаш някаква друга информация за цени, градски транспорт и т.н. ми пиши :idea:

ra4ko75
08.01.2009, 12:03
Прага изглежда прекрасна. И ние сме я включили в плановете си, дано тази година да стигнем и до там.

kati-pati
10.01.2009, 12:05
Красота,защо човек с магическа пръчка не може да обеколи всички красиви места в света ,но поне със снимките за момент ще си преставим че смсе там.Благодаряти.А към SKORPION,посети Дубровник през лятото,много е красиво и да се насладиш на Адретическо море,бях лятото което мина,пожелавам всеки да отиде.:kissyou::kissyou::kissyou:

skorpion
10.01.2009, 14:48
:confused: Относно Дубровник-завихри се една идея в един друг сайт да се вдигнем 5-6 коли, пълни с жени и да направим чудна оиколка на туристическите забележителности на Сърбия, Черна гора, Хърватско и ..бившите републики.Закотвихме дати 13-19 април.В течение ще върви и уточняването на маршрута.Сборната група сме от Видин, София, Пловдив..ненормална работа.Може да има и мотористки-не знам :D.Ако успеем да се организираме ще е върхът! Каним съмишленички/---иначе отиваме с автобуссс/

atinqnka
10.01.2009, 19:36
Ели, благодаря за разходката в Прага. Много е красиво.
Скорпион, непременно включете и Будва. Очарована съм от нея. Била съм в Дубровник за 4.5 часа и разгледахме само стария град.
Тук съм качвала снимки от пътуването ни в Черна гора. http://www.milenach.snimka.bg/album.php?album_id=16587&pid=303182 Но ние съчетахме туризъм /изкачихме вр. Боботов кук / и екскурзия. Между другото от Черна гора за Охрид за по направо минахме през Албания.

skorpion
10.01.2009, 20:09
Мерси за трасето. Май има нещо такова, само зависи откъде ще тръгнемч/ евентуално/

skorpion
09.05.2009, 14:04
След толкова дълго очакване най-накрая пътуването ми се осъществи, макар и с автобус, но си беше супер :greeneye:
Пускам малко снимки Будва, Дубровник, Котор, Цетине!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373819

skorpion
09.05.2009, 18:19
Срам! Май го оправих, ако не успях ще дам парола и ник-не знам, но в снимка винаги имам проблем!

elli
10.05.2009, 08:37
Страхотни снимки, личи си, че сте си изкарали добре, а и аз покрай теб бях там :greeneye:
Аз за сега само се каня да отида до там, но еще не е дошло на дневен ред :idea:

noar
10.05.2009, 18:35
Еееее,скорпионче добре си позагряла за голямата екскурзия!
Ние си направихме по малка загрявка и отидохме почивните дни до Пампорово,Смолян,Смолянските езера и се качихме с лифта до Снежанка!
Пускам ви само няколко снимки!

Мари
11.05.2009, 08:58
Краси, как не се срещнахме! И ние обикаляхме по това време по тези места! Новата църква в Смолян е страхотна, нали:kissyou:

noar
11.05.2009, 10:04
Много голяма и внушителна църква!
На мен ми беше много интересно и в планетариума.Само че беше много кратко-само40 мин сеанс.:(

mishone
16.05.2009, 21:24
Здравейте, смятам лятото да ходя до Босна-Сараево. Някой ходил ли е там и дали има удобен транспорт?

kati-pati
17.05.2009, 14:34
mishoni много е хубаво в Сараево стария град и обезателно посетете чаршията казват че които отиде и не я видял все едно нищо не е видял отвори 43 страница мисля пост 633 там съм качила няколко снимки.Тръгваите без да мислите и няма да съжалявате

mishone
17.05.2009, 21:04
Благодаря ти. Проблема е, че ще пътувам сама и с автобус и адски се притеснявам как ще стигна до там. Изглежда ми страшно. А там ще ме чакат и няма да имам проблеми с разходките. Само да стигна един ден.

kati-pati
26.05.2009, 10:01
Макари и по късно да ви покажа от гергьовските празници къде бяхме.Ходихме до Арбанаси и В.Търново да гледаме преставлението звук и светлени на Царевец.

kati-pati
26.05.2009, 10:03
Още от Царевец

lari
15.06.2009, 17:59
Момичета от Хасково, очарована съм от центъра на вашия град!Толкова зеленина,фонтани и прохлада.Времето ми беше много малко,но и това,което видях :clap:

stoika
15.06.2009, 20:11
А защо не свирна,че ще ни гостуваш,щяхме да ти покажем още зеленина и красота.:idea:А и щяхме да пийнем по кафенце и да се запознаем.:kissyou:

lari
15.06.2009, 20:31
Стойче, благодаря за предложението-следващия път ще ви се обадя предварително.:kissyou:Сега бях с група и нямаше начин да се бавя.:kissyou:

lari
15.06.2009, 21:12
снимките стават по-големи и няма да покажа много.Но наистина да видите колко красота има в Хасково.Там бях в събота

lari
15.06.2009, 21:14
И още малко-другите съвсем на мога да намаля

lari
15.06.2009, 21:31
И няколко снимки от българската църква в Одрин-Св.Св.Елена и Константин.Много красива и прекрасно поддържана,трите камбани са дарение.А за двора нямам думи-естетика и красота.

lari
15.06.2009, 21:32
Съжалявам, но снимки от самата църква не мога да намаля:(.Ще пусна ,когато ми помогнат

zdrave
17.06.2009, 15:33
Браво чудесни снимки , а и доста неща предполагам си видяла и научила

fantaziq
17.06.2009, 20:27
Толкова е красива България,че като гледам снимките,които са от страната ни, чак се просълзявам от умиление!Другите държави са интересни,но нашата родина е най-прекрасната страна!Всяко едно нейно кътче,градче,селче или центарален град ,имат места,които човек си заслужава да посети!Точно сега след като разгледах снимките се почувствах горда от това ,че съм имала щастието да се родя тук в страната на розите!:flower:

kamellia
18.06.2009, 10:42
Зa шиешите ЖЕРАВНА /ПРЕЗ МАЙ МЕСЕЦ /:kissyou:

lari
18.06.2009, 11:04
автентична красота

mari_ar
18.06.2009, 12:02
Ето и Медвен. На последната снимка е къщата на Захари Стоянов

mari_ar
18.06.2009, 12:07
А това са камените гъби в Източните Родопи

mari_ar
18.06.2009, 12:18
И Старият град в Пловдив

lari
18.06.2009, 12:25
Толкова красота има в тези наши стари къщи.И навяват носталгия по минали години,по нещо далечно и красиво.Поне аз така го чувствам,трудно ми е да го опиша с думи.

zdrave
26.06.2009, 09:23
една малка разходка из Плиска - първата българска столица :idea:
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/1b/1b78dfe8d9b8a24560a8a296b8c44b4f.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/1b78dfe8d9b8a24560a8a296b8c44b4f/jpg)

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/c4/c44549b09869bc72060c2d93fbf5fce5.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/c44549b09869bc72060c2d93fbf5fce5/jpg)

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/87/8707d8838f65ce974688ae3837d47260.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/8707d8838f65ce974688ae3837d47260/jpg)

zdrave
26.06.2009, 09:27
:idea:

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/80/80bf29d325c73c358affd31da6aaba46.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/80bf29d325c73c358affd31da6aaba46/jpg)

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/ed/ed2e5d9fbf12e779751162b7605aaab4.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/ed2e5d9fbf12e779751162b7605aaab4/jpg)

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/39/39d90203924b0ca800fa6aa96fad638e.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/39d90203924b0ca800fa6aa96fad638e/jpg)

zdrave
26.06.2009, 09:32
Мадарския конник и района

http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/f3/f333fe48afeb3fa6bcced35870641d0b.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/f333fe48afeb3fa6bcced35870641d0b/jpg)
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/0d/0d5de56f296ff2a5dd1765840e6814f0.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/0d5de56f296ff2a5dd1765840e6814f0/jpg)
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/7f/7f1b7bbeb9f0cb842e616a753cbd3643.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/7f1b7bbeb9f0cb842e616a753cbd3643/jpg)
http://keep4u.ru/imgs/s/2009/06/26/a2/a231cf65a6a5ba3271885b9d6c10397d.jpg (http://keep4u.ru/full/2009/06/26/a231cf65a6a5ba3271885b9d6c10397d/jpg)

Triana`
24.07.2009, 15:38
Снимки от Перперикон :kissyou:

fuentemajor
05.08.2009, 23:32
Благодаря ви ,че споделяте красотата на България,която лично на мен много ми липсва.
А пък аз ще ви разходя малко из Ниагарския водопад :rainbow:

fuentemajor
05.08.2009, 23:38
И още малко уловени мигове от Ниагара :rainbow:

kamellia
12.10.2009, 12:05
Голяма красота е този водопад. Благодаря за споделените снимки:kissyou:
ЕТо тук може да видите снимки от едно селце Ичера,близо е до Сливен.
http://vodoleika.multiply.com/photos/album/212/Ichera_village

ra4ko75
12.10.2009, 14:16
Голяма красота е този водопад. Благодаря за споделените снимки:kissyou:
ЕТо тук може да видите снимки от едно селце Ичера,близо е до Сливен.
http://vodoleika.multiply.com/photos/album/212/Ichera_village

Прекрасни снимки. Сливенският край е богат на такива малки градчета и селца.

Triana`
28.10.2009, 11:21
Ето снимки от Глухите камъни. Местност край село Малко градище, Хасковска област :kissyou:

Triana`
28.10.2009, 11:22
Ето още няколко :kissyou:

atinqnka
02.11.2009, 15:33
Не бях влизала скоро в тази тема и с удоволствие направих голяма виртуална разходка. Благодаря ви
За Ичера само бях чувала, а Глухите камъни не знаех че ги има. А уж много ходя.
Малко снимки и от мен - от остров Тасос
http://milenach.snimka.bg/europe/ostrov-tasos.431553
http://milenach.snimka.bg/mountain/vr-h-ipsario-ostrov-tasos.430202

svetlina
21.03.2010, 11:13
Да ви покажа малко снимки от пролетен Рим :idea: :
Колизеума и Площад Венеция с монумента на Виктор Емануел:
http://i012.radikal.ru/1003/15/819ebe33d31dt.jpg (http://radikal.ru/F/i012.radikal.ru/1003/15/819ebe33d31d.jpg.html) http://s47.radikal.ru/i116/1003/96/5e019f7fdf00t.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i116/1003/96/5e019f7fdf00.jpg.html) http://i067.radikal.ru/1003/c8/f7d8067b737at.jpg (http://radikal.ru/F/i067.radikal.ru/1003/c8/f7d8067b737a.jpg.html)

svetlina
21.03.2010, 11:16
Папата, Площад Св. Петър и Систинската Капела:
http://s002.radikal.ru/i197/1003/ce/bbeb764124cbt.jpg (http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i197/1003/ce/bbeb764124cb.jpg.html) http://s43.radikal.ru/i099/1003/98/cb443db9a87et.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i099/1003/98/cb443db9a87e.jpg.html) http://s47.radikal.ru/i115/1003/03/13c8a57363a2t.jpg (http://radikal.ru/F/s47.radikal.ru/i115/1003/03/13c8a57363a2.jpg.html)

svetlina
21.03.2010, 11:19
и аз - в Римския Форум:
http://s60.radikal.ru/i169/1003/73/cc8439826cb7t.jpg (http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i169/1003/73/cc8439826cb7.jpg.html)

eli1958
21.03.2010, 12:42
Момичета нека и аз да ви покажа градчето където живея сега
Това е първото нещо,което ме посрещна влизайки в градчето на самият му входhttp://s56.radikal.ru/i152/1003/64/dec478e5daddt.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i152/1003/64/dec478e5dadd.jpg.html),а това е църквата на площада на градчетоhttp://s58.radikal.ru/i159/1003/cf/8de85568f6e0t.jpg (http://radikal.ru/F/s58.radikal.ru/i159/1003/cf/8de85568f6e0.jpg.html)http://s39.radikal.ru/i084/1003/4a/08187c7358eet.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i084/1003/4a/08187c7358ee.jpg.html)А ето ви и една испанска булкаhttp://i059.radikal.ru/1003/32/eb61d6cc7281t.jpg (http://radikal.ru/F/i059.radikal.ru/1003/32/eb61d6cc7281.jpg.html)http://s005.radikal.ru/i209/1003/ce/f05e10f0560ft.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i209/1003/ce/f05e10f0560f.jpg.html)и малко палмички

eli1958
21.03.2010, 12:50
А сега и малко моренцеhttp://s005.radikal.ru/i211/1003/8a/fef6b36150e9t.jpg (http://radikal.ru/F/s005.radikal.ru/i211/1003/8a/fef6b36150e9.jpg.html),а това са солницитеhttp://s07.radikal.ru/i180/1003/24/459bdda9d728t.jpg (http://radikal.ru/F/s07.radikal.ru/i180/1003/24/459bdda9d728.jpg.html)малко са в далечина.Това е една пътека покрай моретоhttp://s41.radikal.ru/i091/1003/eb/f0374bbdeb26t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i091/1003/eb/f0374bbdeb26.jpg.html),а и много фламинго се разхождат в солницитеhttp://s52.radikal.ru/i137/1003/e8/8e6ab5ec1a01t.jpg (http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i137/1003/e8/8e6ab5ec1a01.jpg.html)Това пък е една стара мелница и от нея започва една пътека навътре в морето,която е дълга 5км. и движейки се по нея имаш чуството,че ходиш по водаhttp://s51.radikal.ru/i132/1003/27/69eaecf08272t.jpg (http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i132/1003/27/69eaecf08272.jpg.html)

eli1958
21.03.2010, 13:05
Това е пристанището на градчето,пълно с яхти на богати испанциhttp://s50.radikal.ru/i128/1003/c1/bf743549ae51t.jpg (http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i128/1003/c1/bf743549ae51.jpg.html)Това пък е едно портокалово дръвче от финката в къщата на семейство в което работехhttp://s56.radikal.ru/i152/1003/cd/a0139bd368f4t.jpg (http://radikal.ru/F/s56.radikal.ru/i152/1003/cd/a0139bd368f4.jpg.html)и една съвсем обикновенна испанска къщаhttp://s45.radikal.ru/i108/1003/4c/646b6426a21at.jpg (http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i108/1003/4c/646b6426a21a.jpg.html)

eli1958
21.03.2010, 13:50
А сега и малко снимчици от една моя разходкаhttp://i056.radikal.ru/1003/67/0ba8b56cbb5bt.jpg (http://radikal.ru/F/i056.radikal.ru/1003/67/0ba8b56cbb5b.jpg.html)Двете с щеркатаhttp://s14.radikal.ru/i187/1003/79/c7a05fe943d8t.jpg (http://radikal.ru/F/s14.radikal.ru/i187/1003/79/c7a05fe943d8.jpg.html)http://s46.radikal.ru/i112/1003/6a/35add7de6876t.jpg (http://radikal.ru/F/s46.radikal.ru/i112/1003/6a/35add7de6876.jpg.html)http://i058.radikal.ru/1003/91/7dd9fed336a9t.jpg (http://radikal.ru/F/i058.radikal.ru/1003/91/7dd9fed336a9.jpg.html)За съжаление немога да ви покажа повече снимки,защото радикала неиска да ми съдейства:(

kamellia
16.04.2010, 09:29
Ели, много е красиво! Моят мъж е живял в Испания също и съм гледала снимки:)
http://vodoleika.multiply.com/photos/album/250/Pictures_from_VelikoTarnovo_city

В албума има снимки от Велико Търново:idea:
В момента възстановяват крепоста на хълма Трапезица и ще стане многооо красиво!:loveglasses:

И един клип , пак от там:
http://vodoleika.multiply.com/video/item/65/Veliko_Tarnovo_Hills

:kissyou:

kamellia
25.04.2010, 18:53
http://vodoleika.multiply.com/photos/album/259/The_Blue_Stones_park_Sliven#- Албум със снимки от природен парк "Сините камъни", град Сливен:kissyou:

Jully
26.04.2010, 07:56
Ели, снимките ти са много интересни, но да си призная честно най много ми хареса фламингото:kissyou:

Ками, много хубави снимки сте направили и явно много добре сте си прекарали вчера. Браво. Природата в България е много красива, но трябва да я пазим :) :kissyou:

kamellia
09.05.2010, 15:52
Малко снимки от Рила и Рилският манастир тук:
http://vodoleika.multiply.com/photos/album/264/_The_Rila_monastery..._I_will_add_more_photos_ (http://vodoleika.multiply.com/photos/album/264/_The_Rila_monastery..._I_will_add_more_photos_):ki ssyou:

ata
19.07.2010, 08:58
Да покажа къде бях в събота на сватба,приказно местенце между Кърджали и Момчилград


http://zltt.multiply.com/photos/album/163/163
:kissyou:

kamellia
12.09.2010, 12:28
крушунски водопади

http://multiply.com/mu/vodoleika/image/3/photos/316/600x600/2/IMG-5668.JPG?et=Rz2y1dKKH%2C0ktUtYdiUIPQ&nmid=363818568

http://multiply.com/mu/vodoleika/image/1/photos/316/600x600/18/IMG-5684.JPG?et=AhYmrtsDxETuQuwm6%2CgNdA&nmid=363818568


http://multiply.com/mu/vodoleika/image/1/photos/316/600x600/26/IMG-5692.JPG?et=lsTswS4KTmLedecbxRop%2BQ&nmid=363818568

http://multiply.com/mu/vodoleika/image/2/photos/316/600x600/31/IMG-5697.JPG?et=doF0RGzrGDADGe3T97kBFw&nmid=363818568

Още снимки в албума:http://vodoleika.multiply.com/photos/album/316/316#

marji
13.09.2010, 10:52
Не мога да не споделя с вас моето прекрасно тридневно преживяване в Истанбул. Екскурзията беше подарък за рождения ми ден от бившите ми колеги.:idea:
http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=22673&id=100000371146513&fbid=152177011471336&ref=mf