PDA

Покажи пълната версия : Банички



qni
16.04.2006, 21:50
Продукти:
1ч.ч.-вода ,щипка сол,1с.л.-олио,2-3капки оцет,брашно
сирене
Меси до тесто за точене .Дели се но топчета и всяко се разтоква на тънък лист.Поръсва се с олио и сирене /извара/.Сгъва се и се пържи в тиган с малко мазнина.

pep-4o
17.04.2006, 09:32
Яни, много хубаво изглеждат баничките, хрупкави ли са щом се пържат?! което ме устройва де. А мая няма ли?

ПС А точно такава мушама има свекито :D :D :P

qni
17.04.2006, 10:41
Без мая са и наистина са хрупкави :yes:
Правих ги на село и мушамата е от там :D :D :D

Nelia
19.04.2006, 11:06
:lady: И аз съм правила пържени банички.Дори с готови кори стават.Вместо сирене може да се сложи и друга плънка! :wink:

svetly_
19.04.2006, 11:44
И аз съм ги правила с готови кори и стават хрупкави, но тази рецепта ми хареса и смятам да ги направя за закуска. Благодаря за рецептата!!!

pep-4o
19.04.2006, 12:07
Правих ги на село и мушамата е от там :D :D :D

Да не сме с една свекърва :? :? :? :? Или да сме от едно село :?: :?: :?:

sladka hapka
19.04.2006, 12:51
Правих ги на село и мушамата е от там :D :D :D

Да не сме с една свекърва :? :? :? :? Или да сме от едно село :?: :?: :?:Ауууууууу, тука и интрига се заформя :D Е, моята свекърва няма такава мушама!

qni
19.04.2006, 13:35
:D :D :D
Незнам за селото ,но за свекървата съм сигурна ... :D
Между другото да ви кажа ,че по тая рецепта си правя и обикновената наложена баница.Плънката може да е различна /яйца и сирене или извара,ориз,спанак и каквото ви хрумне/.
Рецептата я знам от баба ми.

pep-4o
19.04.2006, 16:21
Е, моята свекърва няма такава мушама!

Защото твоята е гражданка :D :D

соледад
19.04.2006, 20:17
Ako направя тези банички с готови кори дали няма да се разтворят докато се пържат?
И още един въпрос- една баничка с една кора ли се прави или може да се раздели на две?

moni2111
19.04.2006, 20:42
Това за свекито ми хареса.Как ли ми викат на мен без мен :?: :?: :twisted:
Ще кажа на снаха ми да ги направи, да си хапна, защото са апетитни, а аз си похапвам и ми личи :!: Похвалите-от мен. И покривката.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ на всички момичета :wine:

qni
19.04.2006, 21:01
соледад не съм правила такива банички с готови кори ...
moni2111 ти не можеш ли да точиш ?

Vancheto
19.04.2006, 21:23
Искам да ви предложа моята рецепта банички.Често ги правя защото децата много ги обичат.

Банички със сирене
продукти
чаша топла вода
1 ч.л.сол
брашно
св.мас за мазане
1-2 яйца
200 г сирене
мазнина за пържене
начин на приготвяне
Замесвам средно твърдо тесто от водата, солта и брашното.Разделям на 5 топки.Оставям да почине 15-20 мин.
Разточвам първата топка на много тънко, отгоре слагам тук-там от свинската мас.Разточвам втората топка, поставям върху първата и
пак слагам от маста.Така правя и с останалите.
Това "нещо" го разточвам на колкото може по-тънко-обикновено ми заема цялата маса .Разбивам яйцата със сиренето и намазвам половината кора и прегъвам на две.Прищипвам краищата с пръсти и нарязвам на правоъгълничета с капак на тенджера-ако се нарежат с нож ще се отворят при пърженето.Пържат се в сгорещена мазнина до зачервяване.
Уверявам ви че се правят много бързо и са много вкусни.
Дано сте ми разбрали писанията. :wink:

аномалия
03.05.2006, 16:56
Аз пък не разбрах как режеш правоъгълници с капак на тенджера :?
И като разточваш ръсиш ли с брашно или не?

Vancheto
04.05.2006, 00:16
Разбира се ,че ръся с брашно.А колкото до капака-имам теджера от алпака-едно време само такива имаше...Та за рязането-Хващам капака и с ръба натискам,въртейки го.Самият край на капака притиска краищата на тестото и не позволява после при пърженето да се отвори,а ръба реже.Не мога да го обясня по-просто.Самата рецепта ми е предадена така,заедно с начина на рязане,така го давам и на вас,а вие ги режете както искате.Само да не се разтворят баничките.
Все пак препоръчвам горещо да ги пробвате. :wink:

аномалия
04.05.2006, 14:48
Благодаря за разясненията, Ванче, вече всичко схванах :yes: Имам една колежка, която дърпа корите обилно намаслени, без брашно, пък по твоята рецепта нали пак се намасляват, затова питах за брашното. А за капака явно не съм си го представила както трябва - мислех, че се използва както формичка за сладки и се зачудих как стават правоъгълни при кръгъл капак :? Ама как си личи, че никога не съм точила домашни кори, а...

katya
04.05.2006, 23:13
ВАНЧЕ,АКО СЛОЖА МАСЛО ВМЕСТО СВИНСКА МАС НЯМАЛИ ДА Е ПО-ДОБРЕ :?:
:D

Vancheto
05.05.2006, 00:13
Значи,да отговоря на аномалия.Слагам мас между корите(всяка кора се разточва на колкото се може по-тънко),поставям ги една върху друга(така става многолистно тесто) и после разточвам всичко като една кора(също много тънко).Слагам плънката на половината и захлупвам с другата половина.Прищипвам, и с капака режа на ромбоиди пържа в повече мазнина.Не слагайте много наведнъж,защото се издуват при пърженето.
katya,правила съм ги и с маргарин,така,че защо да не стане и с масло.Пробвай.
Хайде,направете ги и ги похвалете :gipsy:

Vancheto
23.06.2006, 12:57
Ето снимка на моите банички :lady:


http://d.foto.radikal.ru/0606/d6e0455290d2.jpg

anna77
23.06.2006, 13:16
Сладурчета,
За тия като мен дето не могат да месят :( , дайте някаква рецепта за готови кори и пак да се пържат, за да стават и за бърза закуска :D