PDA

Покажи пълната версия : Посока на кръстчетата



sweety_tony
02.10.2012, 23:07
Искам да попитам по-знаещите от мен - от значение ли е посоката на кръстчетата. Първите ми кръстчета бяха в "Момичето и коня" на Ланарте и свикнах да ги правя както беше указано- долната част сочи надясно, а горната наляво. Сега си взех Риолис и в указанието е показано наопаки спрямо Ланарте. Трябва ли сега да свиквам да ги правя наопаки или мога да си ги шия както съм свикнала, стига всички да са в една посока? :confused:

Ge4i1970
03.10.2012, 08:46
Здравей, sweety_tony! Ший си кръстчетата както ти е удобно, посоката на наклона, според мен, е без значение, стига всички да са с еднакъв наклон.

Toshka1973
03.10.2012, 14:21
Аз мисля, че ако в гоблена има и гобленов бод е добре горната част на кръстчето и гобленовия бод да са в една и съща посока. Така става по-добре /това разбира се е моето мнение/

marji
03.10.2012, 14:35
Имате вероятно предвид полукръстче, а не гобленов бод. Всъщност посоката зависи от това какъв ефект се преследва. Когато са в една посока на мен повече ми харесва, но ако трябва да се предаде дълбочина или да изпъкне определен детайл, тогава посоките са различни. Но това трябва да е записано в указанията.:idea: