PDA

Покажи пълната версия : Разнищване на единичен конец



desertrosean
12.10.2012, 14:43
Здравейте момичета,

напоследък когато шия с единичен конец, особено светли тонове, по някое време конеца се разнищва - и двете нишки, от които е съставен се виждат ясно, т.е не са усукани като една - дано ме разбрахте.
Та с тази връзка имам следното (глупаво) питане: на вас случва ли ви се или аз съм нещо карък с конците :confused:? Какво правите с този конец - продължавате да шиете или го сменяте? Ако се продължи са се шие с него, когато гоблена се изпере, личи ли си тази "деформация"?

tdm13
12.10.2012, 18:35
При мен обикновено се разсуква накрая,но много рядко.Ако ми остават 7-8 бода,продължавам.Но,ако има доста за шиене,сменям конеца.
Поне при мен на готовите изпрани и изгладени гоблени не личи.Може би защото шия малко по-стегнато.
Обаче много зависи и каква марка конци използваш.
Но нека и останалите съфорумци споделят своя опит.

desertrosean
12.10.2012, 20:16
За разсукването накрая, няма проблем, разбирам го :D ,но при мен понякога, както казах е повече от това.
"Ефекта" ми се е получавал с конци на Ариадна, ДМЦ и Росаче :confused:

tdm13
13.10.2012, 18:27
Аз също използвам Ариадна и ДМЦ.
За Росаче не мога да кажа нищо,понеже в Хасково няма такива конци.Може и да не съм обективна,ама щом са китайски и супер евтини,значи не са много цвете за мирисане.
Искрено се надявам да се включат и други съфорумци с много по-богат опит и те да изявят своето мнение по въпроса.

desertrosean
13.10.2012, 19:30
Благодаря ти и аз се надявам още някой да се включи с опита си.

smiles
16.10.2012, 13:14
Здравейте момичета,

напоследък когато шия с единичен конец, особено светли тонове, по някое време конеца се разнищва - и двете нишки, от които е съставен се виждат ясно, т.е не са усукани като една - дано ме разбрахте.
Та с тази връзка имам следното (глупаво) питане: на вас случва ли ви се или аз съм нещо карък с конците :confused:? Какво правите с този конец - продължавате да шиете или го сменяте? Ако се продължи са се шие с него, когато гоблена се изпере, личи ли си тази "деформация"?

Аз съм го наблюдавала този "ефект", както при по-евтини конци като българското казанлъшко мулине, така и при конци като Анхор или DMC. Моето мнение е, че това е въпрос на партида, а не толкова на марка конци. Естествено при по-скъпите конци шанса да се случи е по-малък.
Аз в тази ситуация бих сменила конеца, дори чилето ако се наложи. Тъй като сама си комплектовам гоблените...с времето и с шиенето някак свикнах да разпознавам некачествените партиди конци...някак си си личат още при купуването.
Та сменяй конеца...дори и да не си личи при изпирането, все пак гоблена е нещо, което ще ти краси дома с години :idea:

dani_68
16.10.2012, 13:37
Не мога да кажа,че съм спец,но наскоро си комплектовах гоблен с Росаче и пак ще повторя комплектовка с тях.Много са хубави,нищо че са китайски.В пратката ми сложиха един бр.ДМС тъй като нямали от този цвят и с моя скромен опит смея да твърдя,че няма разлика.

mimiiv
17.10.2012, 10:31
Навлажни конеца с омекотител за пране / задължително да е бял , иначе може да оцвети / така ще намалиш триенето . Прекарвай конеца през ухото на иглата два пъти за да го застопориш . Ако това не помогне - сменяй.

desertrosean
19.10.2012, 13:42
Благодаря ви за отзивите :flower:.
@mimiiv, ще изпробвам идейката, надявам се да има ефект.