PDA

Покажи пълната версия : Моля за разяснение



ikumanova
21.10.2012, 19:35
Здравейте, отскоро започнах да шия гоблени, но нещо не ми се получава. Самоука съм и няма кого да питам, за да ми разясни нагледно.
Не ми е ясно,как да процедирам, когато например на един ред имам няколко бода един цвят, които са следвани от 2 бода друг цвят? И от тези 2 бода следват няколко по-нагоре. Всеки бод, който е на нов ред ли трябва да шия отделно? Притеснява ме това, че задната част не се получава чиста.
:confused:не знам дали обясних хубаво...

veneta_az
21.10.2012, 20:11
Всеки шие различно. Колкото хора, толкова мнения. Аз лично шия по цветове, т.е. на така зададения въпрос - прескачам двата бода с друг цвят и продължавам със същия, докато мога, все едно в каква посока - нагоре, надясно или друга. С другият цвят, след като ушия двата бода, продължавам нагоре и после накъдето продължава цвета. И т.н. - цвят по цвят. Но има хора, които шият на редове - при тях процедурата е друга. Колкото до гърба - аз се старая да е чисто, доколкото може. Все пак зависи от броя цветове, от видовете на бодовете и др. Ако искаш да шиеш с огледален гръб е съвсем различен случай. Никога не съм пробвала и не смятам, че си заслужава труда. Но това е лично мое мнение. Успех.

Toshka1973
21.10.2012, 20:48
Аз лично шия по цветове. Мисля, че по редове е по-трудно да се съобразяваш. Гоблените, които са ми 1:4 от опаковата страна са ми огледални, но 1:1 е по-трудно да се стремиш да е идеален и гърба. Но според мен е добре да се срещнеш с някой който нашива, за да ти обясни как по-лесно да се справиш. Когато човек има желание винаги успява. Смело напред и успех.

smiles
22.10.2012, 11:20
Аз също шия по цветове, като се старая прескачането да не е с повече от два бода, независимо в каква посока. При необходимост от прескачане на повече от два бода подпъхвам и режа конеца. Тъй като предпочитам да шия с кръстчета е абсурдно гърба да ми се получи огледален, но избягването на прескачане на големи пространства, освен че прави гърба по-чист, спестява и големия разход на конци.

tdm13
22.10.2012, 22:50
Здравей!
Шия по цветове и по фигури.Ако имам,примерно,роза,ушивам я и продължавам нататък или ако е дърво,ушивам го и т.н.Изполвам един цвят докъдето мога,прескачам най-много три нишки(ако е 1:1) или две(при 1:4 или 1:2).След това промушвам конеца и продължавам.При 1:4 гърба е чист,но при 1:1,особено пейзажи с много цветове е малък кошмар.Гледам да е чисто и да не прилича на губер,промушвам конците под бодовете.
Досега не съм шила огледално-гръб и лице да са еднакви,но знам,че е доста сложно и трябва да разполагаш с много игли за цвят по игла.
Просто следвай схемата и фигурите по нея-фигура по фигура.

ina
23.10.2012, 10:13
Здравейте, решила съм да пробвам да ушия гоблен 1:1, на който схемата е 1:4. Причината за това мое решение е спестяване на време.
Въпросът мие някой правил ли го е и дали ще ми се получи добре?
Все пак ще стане същия гоблен, но с по-малък размер (според мен)!?
Благодаря предварително за отговорите!:kissyou:

marji
23.10.2012, 10:20
Много гобленарки са го правили, в това число и аз. Няма никакъв проблем, само гобленът ще стане с по-малки размери. Стига само да не е 1:4 с детайли 1:1. Тогава не става. :idea:

did_tag
23.10.2012, 12:10
Определено ще стане по-малък и нежен, стига да няма детайли, както е отбелязала и marji

ikumanova
23.10.2012, 13:56
Благодаря ви за отговорите! Сега разбрах, че съм действала правилно. С течение на шиенето виждам, къде съм "изяла" някой бод, но не е фатално, като за първи гоблен. Огледален гръб нямам намерение да пробвам, аз с обикновенния едва се справям :)))