PDA

Покажи пълната версия : Фирма "Герика"- въпрос за гоблен



vivina
31.10.2012, 12:20
Здравейте ! Аз не съм голям специалист по гоблени. Имам два ушити . Но вчера имахме повод и съпругът ми решил преди няколко дена да ми купи нов. Влязъл в един магазин и понеже исках Св.Мина , попитал за него. Взели му поръчка и вчера ми го донесе за да ме изненада. Но бях много учудена като видях как изглежда. Предишните ми бяха в кутии, запечатани + игла+хубави схеми+обяснение+ панама+ конци с ясни символи на тях. А този беше в пликче , схемите все едно съм ги принтирала от интернет- доста размазани на места, а на конците имаше залепени символи , които се повтарят и има по една точка в единият ъгъл , който явно показва на къде се гледа символа , но на мен изобщо не ми стана ясно.
Въпросът ми е , това според вас нормално изглеждащ гоблен ли е ? Цената му е 36лв......
Ето и няколко снимки:

vaniand
31.10.2012, 13:19
В тази тема http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5651&highlight=%E3%E5%F0%E8%EA%E0
Пише колко са коректни Герика относно гоблените на Дим, така че вашия "вид" на схемата изобщо не ме учудва. Явно е фирмена политика. Аз уших същия вариант, но на Милена и стана много добре

sissak
01.11.2012, 09:32
Нормално е, защото този гоблен не е на "Дименшънс", а комплектовка на фирмата с конци "Арко", както си и пише.

vivina
01.11.2012, 11:41
ОК ! Благодаря за отговорите.
Все пак си мисля , че трябваше да изглежда малко по "скопосано" . Но дано поне всичко да е наред със схемата и да ми стигнат конците.

ANELIM
01.11.2012, 13:00
Здравейте ! Аз не съм голям специалист по гоблени. Имам два ушити . Но вчера имахме повод и съпругът ми решил преди няколко дена да ми купи нов. Влязъл в един магазин и понеже исках Св.Мина , попитал за него. Взели му поръчка и вчера ми го донесе за да ме изненада. Но бях много учудена като видях как изглежда. Предишните ми бяха в кутии, запечатани + игла+хубави схеми+обяснение+ панама+ конци с ясни символи на тях. А този беше в пликче , схемите все едно съм ги принтирала от интернет- доста размазани на места, а на конците имаше залепени символи , които се повтарят и има по една точка в единият ъгъл , който явно показва на къде се гледа символа , но на мен изобщо не ми стана ясно.
Въпросът ми е , това според вас нормално изглеждащ гоблен ли е ? Цената му е 36лв......
Ето и няколко снимки:



Прилича ми на изкопирана схема на друга фирма-производител.

sianie35
01.11.2012, 13:44
ОК ! Благодаря за отговорите.
Все пак си мисля , че трябваше да изглежда малко по "скопосано" . Но дано поне всичко да е наред със схемата и да ми стигнат конците.

Ще ти стигнат конците, но панамата е доста калпава и с много лошо качество...със сигурност повече няма да купиш от тази фирма гоблен.Аз направих същата грешка с едни коне преди доста време.Сега ,на белия кон на гърба му, прозират квадратите на разграфената панама.Зарекох се ,че повече няма да шия на такава панама.

rodich
01.11.2012, 14:57
Здравейте ! Аз не съм голям специалист по гоблени. Имам два ушити . Но вчера имахме повод и съпругът ми решил преди няколко дена да ми купи нов. Влязъл в един магазин и понеже исках Св.Мина , попитал за него. Взели му поръчка и вчера ми го донесе за да ме изненада. Но бях много учудена като видях как изглежда. Предишните ми бяха в кутии, запечатани + игла+хубави схеми+обяснение+ панама+ конци с ясни символи на тях. А този беше в пликче , схемите все едно съм ги принтирала от интернет- доста размазани на места, а на конците имаше залепени символи , които се повтарят и има по една точка в единият ъгъл , който явно показва на къде се гледа символа , но на мен изобщо не ми стана ясно.
Въпросът ми е , това според вас нормално изглеждащ гоблен ли е ? Цената му е 36лв......
Ето и няколко снимки:

защо не опитате да замените комплекта с друг или да ви върнат парите и да си го вземеш/поръчаш от друго място :idea: все пак ти си клиента и ако ще и 1,20 да струва си в правото си да искаш качество
.... ако нещо увъртат им спомени за Комисията за защита на потребителя ;)

mirastiv
01.11.2012, 15:13
Ами то и аз не съм специалист, но за тази фирма и аз четох тук в темата за тях доста негативни неща....
Според мен също е ужасен вида на гоблена...като ще си слагаш името на нещо, бива да е в някакъв приятен за окото на клиента ти вид...
Това че гоблена е изплагиатстван от някоя друга утвърдена фирма, е повече от сигурно...май всички го правят... но все пак сме в България и вече нищо не ме учудва...
И наистина ако не си убедена в качеството на панамата и конците е по-добре да отидеш и да го върнеш, вдигайки им скандал...Заплаши ги с Комисията, с Господари на ефира и каквото там ти хрумне.
И аз смятам, че не може да гледаме само да вземем парите нахората- то това е много лесно.... трябва и малко старание и сърце да влагаш.... да уважаваш клиента... ама в БГ няма такива филми...

vivina
02.11.2012, 12:38
Ако аз бях го поръчала , изобщо нямаше да ми мигне окото да вдигна скандал. Но е подарък от съпруга ми и не искам да вдигам такъв шум , за да не го обидя. Човека е искал да ме изненада. За това ще си го ушия , но повече няма да посегна към тая фирма. Ето и тук го споделих , за да им направя "добра реклама".
Фирма "ГЕРИКА"- така не се печелят клиенти.....:no: