PDA

Покажи пълната версия : Проблем.



Busterz
16.11.2012, 16:49
Здравейте!
Имам проблем с лявото око, който е доста интересен или поне така мисля.
Значи имам 1.50 диоптър изписани очила за дълекогледство, но от около няколко месеца ми се появи проблем в лявото око, нямам точни думи за да го обясня за това ще го сравня.
През слънчевите часове на деня виждам нещо като петно. нещо като мазно петно, което остава след като засъхне. В краищата е тъмно, а в средата прозрачно. Привечер тези петна стават незабележими... почти... интересното е, че те са до някаква степен прозрачни. обаче когато присвия очи към бяла светлина най-често облаци и като погледна през миглите се получават някакъв вид хаотични черти вместо петната. Също така интересно е че не са из цялото око ами в лявата част на лявото око, а с другата част от него нямам такива проблеми включително и дясното. Ходил съм при доктор за проблема, тя ми изписа някакъв вид хранителна добавка, която не закупихме (аз или родителите ми...) . Та на въпроса някой може ли да каже как точно може да се премахне това или каква е диагнозата. (ходил съм на скенер и при снимката докторите казаха че нямам туморни или друг образувания)... Ще съм благодарен ако някои напише нещо по темата. :)

makrat
16.11.2012, 17:00
При подобни признаци първо ми сложиха диагноза отлепена ретина. След това - петна на стъкловидното тяло. Причината - възпалителен процес някъде в тялото, вероятно зъби или бял дроб. Взех мнения на няколко лекари. Още си ги нося тези петна, но съветът ми е да не търсиш диагноза в нета, а да отидеш на няколко доктора за подробни изследвания.

Busterz
16.11.2012, 17:33
Можеш ли да опишеш с твои думи? За да сравня :)

dvebrezi
16.11.2012, 20:20
Това ми прилича на перде,аз имам същите проблеми сега,но веднага ми поставиха диагнозата двама независими лекари в Бургас и в София.За съжаление няма друго лечение освен оперативно,но приемането на хранителни добавки не вреди,само помага.Да не би да са го приели като дегеративен процес на катарактата и да са препоръчали добавка с лутеин.
Според мен трябва да се търси лекар,който да постави диагноза.Има специалисти с две специалности-невролог и офталмолог.За съжаление има и много различни заболявания.

Busterz
16.11.2012, 21:20
Амиии и аз това си мислех и споделих това на докторката която ме преглеждаше. Тя каза че пердето се виждало с просто око а аз нямам такива признаци...
А пък господина от предния пост каза че може би е вътрешна алергия, аз до сега не съм имал проблеми с нито 1 вид алергия и не мисля че е от това :) В скоро време ще трябва да се срещна с личния лекар...

dvebrezi
17.11.2012, 23:15
Перде се вижда с просто око,когато е външно,но когато е вътрешно перде не е така.Мисля,че трябва да потърси второ мнение на друг очен специалист.:confused:

Busterz
18.11.2012, 11:36
Ами ще видя кога ще имам възможност да запиша час. :) Благодаря Ви

sebrotin
02.02.2013, 20:33
Ето тук можеш да прочетеш за решаване на подобни проблеми -
http://alloe.dir.bg/_wm/library/item.php?did=487097&df=8&dflid=3

Аз от тук видях и купих на майка си и тя вече няма проблем с отлепяне на ретина, вследствие вдигане на тежко. Преди това с лазер я лекуваха - но нищо не стана, само много я болеше при процедурите и след това. Сега си капе профилактично в очите и си работи в двора без проблеми. :)

__________________

Както виждате българската търсачка Напред.БГ е изключително полезна. Затова и аз й станах фен във Фейсбук http://www.facebook.com/napred.bg

Направих го от чисто новия си таблет, който си взех от Stealtech. Вижте техните предложения за таблети и аксесоари за тях на http://www.stealtech.org/Tablet/. Няма да останете разочаровани.

За всички, които ползват определен вид хостинг за своите услуги е добре да се запознаят с възможностите на клауд хостинг услугите. Повече за тях ще можете да прочетете на адрес http://vcloud.bg.

Медицинска клиника за премахване на нежелана бременност на европейско ниво. Това е, което ще откриете в клиника Домусчиеви в Пловдив. Вижте повече на този интернет адрес http://www.domuschievi.com/abort.html

Busterz
09.03.2013, 17:50
Я разясни малко ако може ?

dvebrezi
18.03.2013, 21:05
Аз използвам от 10 години продукти на ФЛП И СЪМ ДОВОЛЕН КЛИЕНТ,няма да крия,че станах и дистрибутор,защото не можеш да не разказваш за хубави неща,това е съвсем естествено.
Използвах добавката Voever VISION,КАКТО И КАПКИТЕ ЗА ОЧИ.ПРИ БАЩА МИ ИМАШЕ ЕФЕКТ,СЛЕД КАТО МУ КАЗАХА ЧЕ ИМА ПЕРДЕ МУ ВЗЕХ КАПКИ И ЗАПОЧНА РЕДОВНО ДА ГИ ИЗПОЛЗВА И НА СЛЕДВАЩИЯ ПРЕГЛЕД Д-Р ХРЕЛЕВА УСТАНОВИ,ЧЕ ПЕРДЕТО ГО НЯМА.
Според мен е желателно да се обръща внимание на профилактиката.Тогава резултатите са много добри.Ние използваме много хранителни добавки,четем много литература и се стараем да живеем здравословно.Научих се да подбирам внимателно храната си,да не купувам храни с етикети,разчитам на домашно приготвена храна и се радвам да посещавам приятели,които произвеждат естествени храни.
Лично аз предпочитам плодове,зеленчуци и ядки.
Винаги има начин как да подобриш качеството си на живот.:loveglasses:

Busterz
13.04.2013, 17:49
Добре господа. Ходих на доктор поне не е отлепена ретина :) всъщност не ми обясниха какво точно е ... може да заключите темата