PDA

Покажи пълната версия : Салата от варени яйца



sunnyto
22.04.2006, 12:31
:? Незнам, но на мен при варенето ми се пукнаха малко яйца :twisted:
За това реших да споделя една моя любима рецепта.
Когато бях малка БАБА много честичко ми я правеше
Та така :wink: " Салата от варени яйца"


Яйцата се сваряват , след което се обелват и настъргват на едро ренде или се намачкват с вилица. Изварата /сиронце/се разбърква с майонезата. Добавят се яйцата, горчицата/може и без/, сол на вкус, черен пипер и измитият и нарязан на ситно пресен магданоз. Всичко това се разбърква много добре.Става като пастет.

Поднася се билно намазано в/у препечена филия

Бон апети момичета :amam:

sunnyto
22.04.2006, 12:50
А така изглежда
:shock: Забравих магданоза

snejca
22.04.2006, 12:51
Това звучи вкусно ,ще пробвам след празниците ,защото обикновено яйцата се чудя какво да ги правя след това.Мерси за идеята

kamellia
22.04.2006, 14:16
щтом пресъства думичката извара,ще е готинко.
просто лично аз обожавам изварата :amam: .
правя подобна салата както твоята съни :lady: ,просто вместо яйца,режа кисели краставички, и добавам към тях : извара,счукани орехи и майонеза :cool:

sunnyto
22.04.2006, 15:52
А на това ако му сложите точно к. краставички и малко сварено бяло пилешко месце :)
и четири :upbeer:
просто какво да кажа повече :hic:

kamellia
22.04.2006, 18:06
а,така нямаш грешка :cool: :cool: :cool: :upbeer:

vania.kaimska
22.04.2006, 18:57
:? :? Мисля,че с тази салата могат да се направят много импровизации и да удивим ,било то домашните или пък гостите :lady: :lady:

elena88
22.04.2006, 20:46
И аз съм чувала подобна рецепта.
Салатата е страхотна.

violeta petrova
22.04.2006, 23:07
Момичета,хубава е салатата,но и аз искам да Ви предложа вариант.Към яйцата аз прибавям ситно нарязани перца от лук,сирене,олио,чер пипер.Става хубава.Още повече върви с домашна ракийка!Наздраве! :thumbup:

qni
22.04.2006, 23:24
И аз да добавя нещичко за тази салата...по принцип я правя, но запазвам белтъците и след това ги пълня със салатката...става много ефектно... :thumbup:

moni2111
23.04.2006, 09:25
Изварата е нещо универсално.По скоро през зимата:извара, лютеница, нарязани орехи, чесън. А за днес- ВЕЛИКДЕН :сварени на едри парчета тиквички се пасират с вилица, майонеза, чесън, копър. :wine:

mima161
25.07.2006, 15:04
В моето семейство я правим по Великден когато се съберат много яйца.Знам я от една моя братовчедка .Ето и моята рецепта :
яйца - сварени -- количество по избор
зелен лук - само перцата
сол
олио
оцет
черен пипер
Яйцата се нарязват на кубчета - е силно казано на кубчета.Прибавят се и нарязаните перца.Посолява се и се добавя олиото и черния пипер.Разбърква се добре.Най - накрая се добавя и оцета !!!!Важно е защото ако се сложи преди другите продукти салатата става една такава "водна "!
ПРИЯТЕН АПЕТИТ !