PDA

Покажи пълната версия : Какво ще стане ако залея агнешкото със соев сос?



Diana Delibasheva
22.04.2006, 14:39
За първи път пиша тук, но просто се нуждая от спешен профи отговор. Не готвя много, особено ястия с месо. Налага ми се да печа агнешко. Не искам да го изхабя, защото е за много хора. Дали да не го залея със соев сос. По рибите съм специалист и когато искам да се представя добре задължително оставям рибата да престои залята със соев сос вместо със сол.Нужен ми е спешно съвет или някаква идея. :?

sunnyto
22.04.2006, 15:58
Ами :? Аз го правя със соев сос .Слагам месото заливам с две чаши вино, сипвам малко соев сос , добавям подправки /ч.пипер,бахар , дафиново л.,сол/, завивам тавата с фолио и печа. Отделно си правя дроболина и така.

vania.kaimska
22.04.2006, 19:02
:wink: Става и със соев сос,но мисля,че печено по класическия начин си е най -вкусно.Но не е лошо човек да импровизира.По някога се получават доста по-хубави неща.Моят съвет е ОПИТАЙ :!:

Diana Delibasheva
22.04.2006, 19:20
Ваня, а какво означава по класическия начин. Малко ме е срам, но аз и това не знам. Може би само със сол , вода и мазнина?

snejca
22.04.2006, 20:11
Не ,че съм голям спец ама да се включа и аз.Печа месото намазано със смес от червен пипер+сол+олио .От майстор готвач знам -първо го запичам отвсякъде до златисто и после го завивам с фолио на слаба фурна да се задуши поне 2 часа.Досега винаги го правя така и нямам провали.Дори няколко пъти напоследък правих пълнена плешка -скоро се научих как става-и плънката я правя с кайма ,защото не ям дреболии.Забравих да кажа ,че на агнето му отива повече джоджен или калоферче.В тавата слагам малко вода и малко вино или бира.

vania.kaimska
22.04.2006, 20:47
Диана ,моят съпруг е готвач и винаги който е опитал от неговите гозби е останал очарован.Та така да ти кажа как той го приготвя по класическия начин
.Той винаги реже агнето на порции.Така се изпича по хубаво пък и е по лесно после за сервиране.Осолява го .Отгоре го намазва с малко олио и червен пипер,ама малко.После върху всяка порция слага парче масло и слага тавата във фурната.Като се запече малко месото налива вода във тавата,около един пръст .Като се запече още малко го завива с фолио,намалява градусите и така го оставя близо 2 часа. После маха фолиото и го завива с кърпата от агнето и отново във фурната докато се запече и хване златиста коричка.Забравих да кажа ,че ако има нужда досипва малко вода.А ми това е Дано съм обяснила добре.
Ако нещо не ти е ясно питай.

Nana
22.04.2006, 21:09
Не ,че съм голям спец ама да се включа и аз.Печа месото намазано със смес от червен пипер+сол+олио .От майстор готвач знам -първо го запичам отвсякъде до златисто и после го завивам с фолио на слаба фурна да се задуши поне 2 часа.
И аз не съм спец, но го направих по тази рецепта, само че първо го завих във фолиото около час и половина на 200 градуса и вода 1 пръст над половината от тавата. После махнах фолиото и го оставих да се позапече. За моя изненада стана много вкусно. Обясниха ми, че самото месо не носи на подправки освен червен пипер и девесил. Девесила е много силна и специфична на вкус подправка и аз не го ползвам.

snejca
22.04.2006, 22:38
Аз го предпочитам с джоджен ,а девесил слагам само на риба-по ми се връзва.Но това е въпрос на вкус.Предпочитам по-пикантна кухня . :idea:

Diana Delibasheva
22.04.2006, 23:04
Благодаря ви момичета!От всяка научих по нещо. Направих някакъв среден вариант, но все пак сложих и малко соев сос - не можах да издържа.Вече е във фурната. Ще ви информирам за резултата.Вярвам, че след тези дълги пости всичко ще ни е вкусно :amam: :amam:

Diana Delibasheva
24.04.2006, 15:02
Признавам, че резултатът от общите ни усилия беше изключително добър. Слъжих агнешкото, леко омазнено, завито с фолио да се пече. В тавата имаше чаша вино, чаша вода ,малко соев сос и малко сол - течността до средата на тавата.Така се пече доста време, докато стана много крехко и на практика готово за ядене. Махнах фолиото, облях го хубаво с течността вътре в тавата и му трябваше още съвсем малко, за да добие хубав, препечен вид.Облизахме си пръстите, а и много ме похвалиха. Това е важно за един готвач :gipsy:

vania.kaimska
24.04.2006, 19:26
ДИАНА ,РАДВАМ СЕ ,ЧЕ АГНЕТО Е СТАНАЛО ХУБАВО.ВИНАГИ СЪМ ПОЗДРАВЯВАЛА ХОРАТА,КОИТО РИСКУВАТ И ЕКСПЕРИМЕНТИРАТ НЕЩО НОВО И РАЗЛИЧНО ОТ СТАНДАРТА.
ОЩЕ ВЕДНЪЖ ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Zlatka
24.04.2006, 21:34
Да споделя и мойта рецепта. Аганцето беше малко сукалче и много крехко. В плънката освен дреболията нарязах гъби и доста подправки джоджан и чер пипер. Аганцето отгоре го намазах с червен пипер,олио и сол.Към края на печенето в тавата сложих и нарязани картофи, те станаха превазходни бяха поели от мазнината и направо се топят в устата.Гостите ахнаха а овациите бяха за мене. :clap: