PDA

Покажи пълната версия : Пилешко във фурна с картофи/ може и без картофи



Eva
07.08.2005, 13:28
Тази рецепта ми е любима, хем се пече сама, хем вкусна, няма да се изложите пред гостите и няма да си оставите гоблена за дълго.

Та така, слушайте внимателно, няма да повтарям: :!: :!: :!:

Съдържание: Цяло пиле или бутчета, картофи, олио, лимон и чесън
Пилето, разфасовано на по-малки части или бутчетата, 2 часа преди печенето, се подправя със сол и черен пипер, ако пък се сетите още от предишната вечер да го направете, още по-добре..слагате го в хладилника за да поеме.

Картофите се белят, режат се на кръгчета дебели около 1см. и се нареждат в тавата в която ще се пече пилето.

Пилето се нарежда върху картофите, добавя се чаша олио и чаша вода, добавя се още малко сол за картофите.

Печете в умерена фурна, от време на време заливайте пилето от соса в тавата. Като се запече от едната страная обърнете пилето, да се запече и от другата.

Като станат картофите и пилето готови, предварително сте изстискали един лимон или два, зависи колко кислео обичате да хапвате, а в лимона счукани скилидки чесън, колкото искате.

Заливате пилето с лимона и чесъна, оставя се да се запече още 10мин. докато направи златна коричка. и ВОАЛА, готови сте с манджата..направете си салатка и се насладете. И семейството доволно, и гоблена не е изоставян... :) :)

flame
07.08.2005, 17:03
Благодаря за рецептата и добре дошла във форума Eva :wink:

Eva
07.08.2005, 18:04
Благодаря за рецептата и добре дошла във форума Eva :wink:

Добре заварили.
Аз и преди бях си направила регистрация, но си забражих паролата :(, но сега се надявам, че такова нещо няма да ми се случи.:cool:

galina_vasi
15.03.2006, 17:40
Като четох рецептата се сетих неволно, за един мой бивш колега Емо
от ХТИто които казваше " Ако някоа >2 девойки искат да се оженят за мен, ще взема тази която най-хубаво може да готви пиле с картофи" :)
Еее, при тази лесна рецептта, май може и da се поуслуша за контото на бащите:)

qni
15.03.2006, 22:12
Evа :hello: ,само един въпрос... наистина ли една чашо олио се слага ....не е ли малко множко? :idea:

Milinka
16.03.2006, 01:53
Пиле на фурна с картофки е много вкусно, но и на ме ми се струва, че олиото е много, освен за хора който обичат много мазно. Аз не слагам въобще мазнина в картофите защото пилето пуска. Пилето го слагам на една решетка над тавата с картофите и от време на време го изчейдам защото в него се събира кръв и да не се излива в картофите. И още нещо - преди да го пека го намазвам с олио и червен пипер. Понякога слагам под кожата чесън и парчета лук или вътре в самото пиле няколко глави чесън + провенсалска подравка. Придава много приятен аромат на цялото пиле

НИЯ НИК
16.03.2006, 22:56
Ето ви и от мен една много лесна рецепта с пиле. До сега само четях,но реших да се включа и тук.Преди време,когато децата живееха при нас правех какви ли не глезотийки,но сега готвенето мина по на заден планлВсе гледам колкото се може по бърза рецепта ,за да има повече време за гоблена и форума,разбира се.Ето я и рецептата "Пиле с хляб"
Няколко филии хляб се натъркват с разрязана скилидка чесън,посоляват се на вкус ,намазват се с масло/маргарин/ и се нарязват на хапки.С тези хапки се пълни предварително осоленото и натрито от вътре с лимон пиле.По желание между хапните може да се сложат малки парченца лимон.Отвънпилето също се осолява и намазва с масло.Около пилето също се слагат от хапките,които стават ощи по вкусни от тези в пилето,защотосе препичат и стават хрупкави. Тааааааака имате и готова гарнитура.
Надявам се да ви хареса.