PDA

Покажи пълната версия : Великденска трапеза



Скарлет
23.04.2006, 22:34
Днес на обяд бяха кумците на гости и ето с какво ги посрешнах: :lady:

Козунаци

Скарлет
23.04.2006, 22:41
Желирани яйца

Скарлет
23.04.2006, 22:44
Зелена салата и овчарска салата.

Яйца пълнени със смес от:
Пастет от сьомга,жълтъка на яйцето +лимонов сок и сол.
Залети са със сос от:майонеза,кисело мляко,черен пипер,сол.

Скарлет
23.04.2006, 22:49
Пълнена агнешка плешка за обяд.

Скарлет
23.04.2006, 22:50
За десерт-Тирамису. :lady:

qni
24.04.2006, 00:59
Скарлет всичко е много хубаво :thumbup: ,но незнам защо на мен нещо погледа ми се спря на Тирамисуто :D Рецептата ако споделиш ....няма да е лошо...... :D

Скарлет
24.04.2006, 09:22
Яни,тирамисуто наистина беше божествено. :amam: :amam: :amam: :amam: :amam:

Рецепта:
Продукти:
3 яйца
1/3 ч.чаша ром или ликьор(аз сложих ром)
1/3 ч.чаша захар
1 ч.чаша бита сметана(ползвах Хопла)
1 опаковка(250гр)сирене Маскарпоне
1 лимонена есенция(ампула)
1ч.чаша студено експресо
бишкоти за нареждане на 2 блата(ако е по-малък съда-2пакета,ако е по-голям-3пакета)
1 натурален шоколад

Приготвяне:
На среден огън, в тенджера с дебело дъно, разбийте на пяна яйцата и захарта.
Продължете да бъркате, докато сместа започне да се сгъстява.
Изсипете 1/4 от алкохола и продължете да варите, докато сместа започне да полепва по лъжицата.
Изсипете цялата смес в купа и оставете настрана.
Разбийте сметаната, докато се сгъсти и запазва формата си.
Отделно разбийте сиренето и лимонената кора, докато сиренето се размекне максимално. Добавете яйчената смес, и битата сметана.
Смесете естпресото и останалите 2 с.л.алкохол.
Потопете за кратко едновременно по 2 бишкоти в еспресото.
Наредете един слой на дъното на тавичка.
Отгоре изсипете половината крем, поръсете с настърган шоколад.
Отгоре наредете още един слой бишкоти.
Повторете същото с крема и шоколада.

Djemma
24.04.2006, 13:03
Перфектно, Скарлет! :clap:
Моите снимки ще покажа утре,че гостите ще са довечета,вчера бяхме у свекървини ми на гости. :D

Diana Delibasheva
24.04.2006, 15:10
Вчера много здраво се нахранихме, но въпреки това Великденската ти трапеза ми се вижда много, много интересна. Особено ме интересуват желираните яйчица. Това чудо го виждам за първи път. :shock: Искам да те помоля за рецептата. Те могат да бъдат интересно ястие не само за Великден.

Djemma
24.04.2006, 15:20
Скарлет, харесаха ли ви яйцата?Ето и моите, токущо ги обелих.

vania.kaimska
24.04.2006, 19:48
СКАРЛЕТ ДОСТА ВКУСНИ НЕЩИЦА СТЕ СИ ПОХАПНАЛИ

Скарлет
24.04.2006, 20:22
Скарлет, харесаха ли ви яйцата?Ето и моите, токущо ги обелих.

Djemma,голям фурор са тези яйца,като сложих чинийката на масата(до като дойдат кумците я държах в хладилника),всички в глас извикаха:"Какво е това??" :shock:
И първо тях опитаха.Направих само 6 яйца,защото незнаех дали ще станат и дали ще са вкусни,но аз дори не можах да ги опитам,защото първо те се изядоха.Гостите казаха,че са вкусни,та по друг повод ще направя повече. :yes: :yes:

Скарлет
24.04.2006, 20:30
Diana Delibasheva,разтваряш един пакет желатин в малко вода да набъбне.Едно кубче булоьон го разтворих в около 400 мл вода,сложих набъбналия желатин и го загрях леко на котлона,да се разтвори желатина.
Нарязват се колбаси на ситно,царевица,грах, морков(варен)-каквото се сетиш.

Яйцата се пробиват в по-облата част(поне аз така направих) с остър нож,да се получи дупка колкото 5 стотинки.Изтърбушват се,измиват се и се сипва малко бульон,слага се от колбаса и се оставя да се желира,после пак се слага нещо(различно от колбаса),пак малко бульон,пак се оставя да се желира и така докато се напълнят яйцата.
ЗАСЛУГАТА ЗА ТЕЗИ ЯЙЦА Е НА ДЖЕМА,ЗА КОЕТО МНОГО И БЛАГОДАРЯ,ЗАЩОТО ОЧАРОВАХ ГОСТИТЕ СИ! :flowerlove:

bambina
25.04.2006, 17:45
Моите козунаци и великденски торти

bambina
25.04.2006, 18:07
малко са претрупани,но...

bambina
25.04.2006, 18:08
и шоколадовите зайци

qni
25.04.2006, 19:16
Скарлет благодаря за рецептата при първа възможност ще я пробвам :yes:

Diana Delibasheva
25.04.2006, 19:55
Скарлет, благодаря за рецептата на желираните яйчица. Определено тези кулинарни вълшебства развалят дисциплината ,но по празниците може . Още малко - и черешова диета.

snejca
25.04.2006, 20:46
Момичета страхотни сте :clap:

Скарлет
25.04.2006, 21:12
малко са претрупани,но...

По-скоро са свежи като пролетта,а това е хубаво..... :lady:

Djemma
25.04.2006, 21:32
Ето моите ястия, които успях да снимама. Агнешкото с ориз не успях да снимам.
Зелена яйца с пъдпъдъчи яйца
яйчна салата

Djemma
25.04.2006, 21:37
Картофки с копър
Желираните яйца вече ги показах
Сладолед в силиконова форма-яйце.
Рецептата е 3 яйца, 150 гр пудра захар и 300 мл готварска сметана.Разбиват се поотделно жълтъци и белтъци, всичко се смесва,прибавя се ванилия, орехи, шоколад или ягоди, съответно става- ванилов, орехов, шоколадов, ягодов сладолед.

Steny
26.04.2006, 00:15
Поздрави за всички момичета погрижили се великденските им софри да са така богато отрупани.
Уви аз за съжаление пропуснах да снимам нашата Великденска трапеза. Ние си похапнахме печено на пещ агънце. Тези които са опитвали предполагам знаят, че става невероятно вкусно. Агънцето бе пълнено с ориз, гъбки, морковчета и разбира се подходящи подправки.
Ще ви покажа обаче яйцата и курабийките. Предварително се извинявам за ниското качество на снимките, но са правени с камера.

Steny
26.04.2006, 00:22
Повечето от яйцата си боядисах с брилянтните боички от Метро. Станаха доста атрактивни, но за съжаление не успях да получа сполучливи шарени яйца. Затова си направих няколко с обикновенни бои в памук и с листенца.

Steny
26.04.2006, 00:29
Имам няколко снимки и с апарата на сестра ми. Те обаче ни бяха на гости вечерта, когато голяма част от яйцата бяха раздадени или "сборени" и естествено понеже всички вече доволно бяха похапнали не се сетихме да снимаме всички вкусотии от трапезата.
Великденските курабийки са по рецептата на Скарлет, за което искрено и благодаря. Моята рецепта бе подобна, но се получават по скоро хрепкави бисквитки, а тези просто се топят в устата. Всички познати много ги харесаха.
Правих и маслени лимонови бисквитки, които бяха по-скоро атракция за децата.

Steny
26.04.2006, 00:34
И още...

Steny
26.04.2006, 00:42
И последно нещо, което не е мое творение, но ми се иска да ви покажа.
Това е козуначено руло - подарък от сестра ми. За съжаление нямам рецептата, т.к. свекърва и е слагала продуктите "на око", а сестра ми е месила и плела козунаците.

Скарлет
26.04.2006, 08:34
Steny,браво,чудесна трапеза!
Позасмях се като видях и твоето желирано яйце :idea: май тази година,желираните яйца направиха голям фурор. :oops:

Джема,искам да направя като твоя сладолед,та въпросите ми са:
Необходимо ли е да се бие с миксер(машина) или може и на ръка?
Готварска сметана е тази в кутиите-нали??? :?

А,иначе сладоледеното яйце е страхотно! :amam: :amam: :amam:
По този повод още един въпрос :) -откъде се сдоби с такава хубава форма за яйце??? :loveglasses:

P.S.Ох,станаха много въпросите,но показваш все красиви неща и как да не се изкуши човек............... :wink: :gipsy:

Djemma
26.04.2006, 20:26
Ами аз разбивах с миксер първо жълтъците със захарта, прибавих сметаната и накрая разбитите в отделна купа на сняг белтъци и ванилия до еднородна смес. Може да разбиеш жълтъците и белтъците отделно и после всичко да смесиш на ръка с леко разбъркване.Аз замразявах в машината за сладолед, ако замразяваш в камера, то периодично, през половин час, разбърквай сместта, за да замръзне еднородно,а не на буца лед.
Формичката ми я донесоха от Германия,за което благодаря на Мили от БГ Мамма.
Готварската сметана е катотази сладкарската, но без захар,да в кутиите е.