PDA

Покажи пълната версия : Великденски яйца от стирофоам



tazzzz
10.03.2013, 19:58
Здравейте, може ли някой да сподели как се справяте с гънките, когато правите яйца от стирофоам. Струва ми се, че панамата, която използвам е твърда. Има ли някаква тънкост да не се получат гънки? Бихте ли споделили своя опит?

Благодаря! :loveglasses:

Ирка88
10.03.2013, 20:08
Аз също се мъча с унгарската... получава се, но бавно и никакъв омекотител не помага! Ако ползваш българска бяла, или от магическата - те са меки и няма проблеми! Казвам го след около 100 яйца сглобени опит. Гледай да си с мека панама, и лепилото да не изсъхва. Има и скъпи панами, на ДМЦ, дето са доста колосани.... мъка е с тях.
С твърда панама пробвай, да сглобяваш, когато е още влажна, не мокра, а леко влажна - така се опъва по-сполучливо!
Успех ти желая!:flowerlove:

marji
10.03.2013, 20:17
При твърда панама аз разделям яицето на 3 части, вместо наполовина. Така парчето панама е по-малко и не се получават гънки при опъване. Но с меката панама разбира се става много по-добре:idea:

tazzzz
10.03.2013, 20:37
много Ви благодаря, мисля, че съветите Ви ще ми бъдат от полза. Аз съм ушила 3 мотива върху унгарската 14 каунт и още от сега ми се струва, че ще се измъча с нея. ще пробвам с омекотител и влажна панама, да видим какво ще стане. струва ми се, че съветът на Марджи също ще бъде доста ефективен, лошото е, мотивите ми са големи.
Ето, че отново научих нещо полезно. Много Ви благодаря!