PDA

Покажи пълната версия : Кекс ''Шоколадово сърце''



katiia
25.04.2006, 12:02
:lady: Продукти:150 гр. шоколад , 2 с.л. захар , 75 гр. масло , 75 гр. сметана (прясно мляко) , 2 ванилии , 3 яйца , 1/2 ч.ч. брашно , 1 бакпулвер.
Разтопяваме на водна баня шоколада със сметаната и маслото.Разбиваме жълтъците със захарта , добавяме шоколадовата смес и разбитите на сняг белтъци. Отделяме половината смес и оставяме на хладно. Към другата половина прибавяме брашното, пресято с бакпулвера и ванилията.Изсипваме тестото в намаслена и поръсена с брашно тавичка (желателно във форма на сърце) и печем в умерена фурна. Добре изстиналия сладкиш оформяме и обилно намазваме с останалия крем.

Stefanie
25.04.2006, 20:06
Чудесна рецепта, Катя :yes: Искам само да попитам, колко голяма ти е формичката, щото като гледам, май ще трябва да правя двойна доза за моята тавичка :wink: Колко трябва да се надуе този сладкиш?

katiia
25.04.2006, 21:36
:hello: Моята формичка е сърце и е стандартна.Където ги продават в магазинита.
Аз също го направих двойна доза, но така ви я давам ,защото така ми е дадена рецептата от една приятелка.Но на мен също ми се видяха малко продуктите и за това ги удвоих.Вкъщи всички го харесаха. :lady:

Steny
25.04.2006, 23:52
Katiia, рецептата ми се стори доста апетитна. Преди два месеца се сдобих с форма във вид на сърце, така че като привършат курабийките и козунаците ще пробвам този сладкиш
Благодаря!