PDA

Покажи пълната версия : Q-snap



sweety_tony
12.05.2013, 11:04
Някой пробвал ли е да си опъва панамата с q-snap рамка? Ето за тази става дума:
http://www.123stitch.com/item/Q-Snap-11x17-Qsnap/123-2499

Чудя се дали да си взема и аз, удобно ли е? И трябва ли да е толкова голяма, че да обхваща целия гоблен или мога да си взема малка и да си я местя, на участъка, по който работя в момента? Обикновено използвам гергеф. Може ли такава рамка да се използва за малък участък от гоблена или би повредило вече готовата бродерия?

did_tag
12.05.2013, 11:47
За удобство, зависи с колко голям гергеф си свикнала, аз имам, но я ползвам по-рядко, защото съм свикнала с малък гергеф и сега ми идва малко тежко на ръцете. Иначе зависи от големината на гоблена, ако е малък ще си го опънеш целия, ако е голям ще местиш на участъци. След като се изпере, няма нищо повредено. Избродираното се мачка както и при гергефа, но после при изпиране всичко си идва на мястото.........

sweety_tony
13.05.2013, 00:20
Значи най-вероятно и на мен ще ми е тежко. И аз шия с малък гергеф -втория по големина след най-малкия възможен. А отстрани са тръби, нали? Не е плоско, а са дебелички страните на рамката доколкото разбирам?

did_tag
13.05.2013, 08:47
Да, тръбно е..................

Удобен ми е, когато съм в полулегнало положение и долната част ми е подпрян на тялото, а с лявата ръка придържам само отгоре...............

С една дума, не знам какво да кажа, май всичко е въпрос на навик и най -вече на настроение при мене. Като реша, че ще шия определен модел /започнала съм 20-на/ в момента, на каквото и да е опънат, колкото и да ми тежи си го шия

Vessi
14.03.2015, 21:37
Може ли да се купи вече и в България? Моля за малко помощ.

lizavch
14.03.2015, 21:57
В България го има в този магазин:
http://www.8888bg.com/products.php?cid=417
Аз използвам Q snap. Имам няколко размера. Поръчвала съм ги от www.123stitch.com. Най-удобен ми е 11х11 инча, т.е. около 30 х 30 см. Шия само с кръстчета. Не знам дали за гобленов бод е удобен. Панамата се опъва идеално на Q snap. Като тъпан е, а аз така обичам. Изрязала съм парчета панама и ги слагам върху вече избродираното когато върху него слагам клипса и не се поврежда.