PDA

Покажи пълната версия : помощ с гоблена Пролет



Nuriko
21.05.2013, 11:58
Добър ден,
имам един от гоблените Четири сезона - Пролет, големият вариант.

Купих си го от едно място с конците и схема само. Конците са тези който ми трябват и точно колкото трябва да бъде ушит. Знам, че са оригинални ДМС конци, но нямам номерата им. Нямам и примерно списък с това кой цвят с какво е означен.

Гобленът отдавна е направен, но конците само така си седят. Имам доста други ДМС конци от други гоблени, който правя или съм правила и те са си прибрани в спец. кутия и тн.

Така... въпросът ми или по-скоро молбата ми е дали някой не може да ми даде подобен списък само, не ми трябват толкова схема или нещо подобно, просто за да видя кой цвят на кой номер отговаря. На схемата ми има надписи на немски, не знам дали това има значение. Но дори да не отговарят на точния знам, пак е някаква ориентация.

Просто искам да си ги прибера където трябва. Един-два успях, защото съм купувала такива за друг гоблен и се вижда че са еднакви, но повечето ги нямам и няма как да разбера точно. снимка на компа на конците не е достатъчна.

Благодаря предварително за помощта.

dushkova
22.05.2013, 08:06
За кой гоблен и коя голяма пролет, фирма иде реч.Това не е ориентир.Предполагам само ,че е Вилер ,но ...има вече много пролети разработени от различни фирми.:idea:

Nuriko
22.05.2013, 09:32
мисля че е вилер
става дума за една поредица която са четири големи гоблена с яйцевидна форма с всеки е различен сезон
има и четири малки

Този основно представлява пейзаж, полянка и едно голямо дърво което заедно почти цялата дясначаст на гоблена. Както казах и по-рано не бях купила точно оригинала, по-скоро негово копие от ксерокс така че някой подобнисъществени неща липсват. А не съм много запозната с класическите гоблени, повечето които съм правила след този са си по мой дизайн.

vessi_s
22.05.2013, 11:15
мисля че е вилер
става дума за една поредица която са четири големи гоблена с яйцевидна форма с всеки е различен сезон
има и четири малки

Този основно представлява пейзаж, полянка и едно голямо дърво което заедно почти цялата дясначаст на гоблена. Както казах и по-рано не бях купила точно оригинала, по-скоро негово копие от ксерокс така че някой подобнисъществени неща липсват. А не съм много запозната с класическите гоблени, повечето които съм правила след този са си по мой дизайн.

Точно него търся за да си го ушия...дали можеш да ми помогнеш :confused:

Nuriko
22.05.2013, 13:58
аз имам схемата, имам и конци но само като цветове без номера, не знам кой кои е
точно това пък на мен ми трябва
иначе ако някой ми прати поне това, дори да не отговарят като знаци пак мога да открия кое какво е и после няма проблем и да го сканирам останалото и да ти го пратя

drmagi
22.05.2013, 16:50
Имам някаква схема на пролетта на Вилер,но само ми кажи къде да я изпратя

Nuriko
22.05.2013, 19:45
didi_ned@abv.bg
е имейлът ми, предварително ужасно много благодаря

Nuriko
24.05.2013, 00:29
можеш и на скайп просто напиши този ми прякор от тук и да съм от софия и ще ме откриеш