PDA

Покажи пълната версия : цветни схеми в черно бели



neli23
30.06.2013, 15:14
Здравейте,

Как да превърна цветните схеми в черно бели с програмата на
Pattern Maker ?

Поздрави

venipetgab
30.06.2013, 15:28
palette, symbol format iи премахваш тикчето от Allow solor behind symbols.

NIA
30.06.2013, 15:32
Като отвориш схемата в ПМ отгоре в менюто кликваш дето пише
Palette след това в падащото меню кликваш на Symbol Format ,
отдолу под схемата ти се отваря прозорец и там махаш отметката,където пише Allow color behind symbols
След това сейфваш промяната.

NIA
30.06.2013, 15:33
Ей, имало и по - бързи.
Нищо, колкото повече, толкова по-добре. :D

neli23
30.06.2013, 16:26
Много Ви благодаря !!!:idea::clap:

ceco
04.10.2013, 11:18
Моля за помощ!От два дена се мъча да направя от цветна в черно бяла схема.Но не ми се получава.Четох из форума,правих стъпките които са описани.Не става и не става.Това е гоблена.

did_tag
04.10.2013, 12:04
Схемата в РМ ли е? Ако да, Ния в няколко поста по-долу е описала точно как се прави. Ако не си с профи версия трябва да запаметиш в пдф формат, като за целта даваш команда принт и избираш виртуалния си принтер. Ако не се справиш- качи схемата ще я направя черно бяла.................

ceco
04.10.2013, 12:32
Схемата в РМ ли е? Ако да, Ния в няколко поста по-долу е описала точно как се прави. Ако не си с профи версия трябва да запаметиш в пдф формат, като за целта даваш команда принт и избираш виртуалния си принтер. Ако не се справиш- качи схемата ще я направя черно бяла.................
Четох поста на Ния,но не можах да я направя.Ще съм Ви много благодарна да ми я направите.Но тук не мога да кача схемата.Къде да Ви я пратя?

did_tag
04.10.2013, 12:44
Четох поста на Ния,но не можах да я направя.Ще съм Ви много благодарна да ми я направите.Но тук не мога да кача схемата.Къде да Ви я пратя?

Писах на лични................

mimzi
19.10.2013, 21:53
Здравейте, момичета!
И аз се сблъсквам със същия проблем. Направих това, което съветвате, но се оказа, че при мен отметката си е махната и въпреки това схемата си се получава цветна.
Една дама ме помоли да й направя схема от ПМ в .pdf, но гобленът излиза почти 20стр.- цветни, разпечатването на които ще й излезе златно. Искам да я улесня. Пък и аз да се науча, за да се ползвам и аз, когато ми трябва.
Дано не се бъркам нещо, но...имам ПМ схемата. Искам в .pdf-формата да се получи черно-бяла. Опитах даже да сложа тикчето там, където уж не трябва да го има. Запаметих така ПМ схемата и пак няма промяна. Не разбирам...

vaniand
19.10.2013, 22:02
Здравейте, момичета!
И аз се сблъсквам със същия проблем. Направих това, което съветвате, но се оказа, че при мен отметката си е махната и въпреки това схемата си се получава цветна.
Една дама ме помоли да й направя схема от ПМ в .pdf, но гобленът излиза почти 20стр.- цветни, разпечатването на които ще й излезе златно. Искам да я улесня. Пък и аз да се науча, за да се ползвам и аз, когато ми трябва.
:(
И при мен я няма отметката а схемата продължава да си е цветна

RUSINOVA65
20.10.2013, 08:04
Момичета,вижте цвета на знаците,ако те са цветни,схемата ще е цветна,но при разпечатване,ако няма повторение на знаци,няма проблем,Схемата ще е черно-бяла,ако я няма отметката.Другият вариант е да си направите всички знаци черни-като кликнете на знака,вляво над знаците и над отметката може да се избира цвета на знака.Най-отгоре е Black/черно/

tdm13
20.10.2013, 13:47
Така по-ясно ли е?
http://f15.ifotki.info/thumb/3fbfae388960234ba9358ae6e17b3b964f64a4164926059.pn g (http://i-fotki.info/15/3fbfae388960234ba9358ae6e17b3b964f64a4164926059.pn g.html)
http://f15.ifotki.info/thumb/69dba0b11636f6a0714a4cc477783cd84f64a4164926101.pn g (http://i-fotki.info/15/69dba0b11636f6a0714a4cc477783cd84f64a4164926101.pn g.html)

vaniand
20.10.2013, 16:06
Разбрах какво трябва да правя още от първите два поста, въпроса е, че въпросната отметка я НЯМА а схемата продължава да си е цветна.
Благодаря все пак на опиталите се да помогнат!

venipetgab
20.10.2013, 18:28
Разбрах какво трябва да правя още от първите два поста, въпроса е, че въпросната отметка я НЯМА а схемата продължава да си е цветна.
Благодаря все пак на опиталите се да помогнат!

Прати ми схемата. Ще се опитам да ти я направя черно-бяла в ПДФ.:kissyou:

mimzi
21.10.2013, 14:03
Значи, моята схема е на кръстчета в ПМ. Опитах се да й въведа символи, а после да стане и черно-бяла. Символите се появяват долу в лентата, но самата схема не се запаметява така. Остава си на кръстчета. Има едни бутони, с които мога да я направя да стане на цветни квадратчета и прочее подробности, но това важи само за случаите, когато имам намерение да я експортирам и да я превърна в .ipg файл, т.е. като картинка. И това е вариант- да направя картинка и от там да я променя в черно-бяла, но в случая гобленът е доста по-голям и става прекалено ситно... Ако сменя основата пък и въведа уж знаци, запаметя и т.н., чисто и просто се получава още един .bak файл. Като отворя самата схема, тя пак си е непроменена. А .bak файла не мога да отворя- явно, става с някаква програма, която нямам.
Не знам какво да направя...

did_tag
21.10.2013, 14:34
Значи, моята схема е на кръстчета в ПМ. Опитах се да й въведа символи, а после да стане и черно-бяла. Символите се появяват долу в лентата, но самата схема не се запаметява така. Остава си на кръстчета. Има едни бутони, с които мога да я направя да стане на цветни квадратчета и прочее подробности, но това важи само за случаите, когато имам намерение да я експортирам и да я превърна в .ipg файл, т.е. като картинка. И това е вариант- да направя картинка и от там да я променя в черно-бяла, но в случая гобленът е доста по-голям и става прекалено ситно... Ако сменя основата пък и въведа уж знаци, запаметя и т.н., чисто и просто се получава още един .bak файл. Като отворя самата схема, тя пак си е непроменена. А .bak файла не мога да отворя- явно, става с някаква програма, която нямам.
Не знам какво да направя...

Тъкмо си помислих, че разбирам нещо от обясненията и ...........пак нищо не разбрах. Та значи на тебе ти трябва черно бяла схема с символи, така ли да разбирам. Ако е така прати ми я на did_tag@abv.bg да ти я направя...........

mimzi
21.10.2013, 20:00
Тъкмо си помислих, че разбирам нещо от обясненията и ...........пак нищо не разбрах. Та значи на тебе ти трябва черно бяла схема с символи, така ли да разбирам. Ако е така прати ми я на did_tag@abv.bg да ти я направя...........

Благодаря за отзивчивостта. Ключът към палатката е бил другаде. :baby: Получи се. Хубава вечер!