PDA

Покажи пълната версия : Шевна машина



Дида
11.07.2013, 09:20
Мили дами,дайте съвет за шевна машина.Голямо гледане из нета и се обърках вече.

veneta_az
11.07.2013, 15:58
зависи за какво ще я ползваш. моята е Тошиба, имам я вече повече от 5 години и съм доволна. не че я ползвам често, но има зиг, който ми трябва и допълнително краче за смяна на ципове, което ми е много от полза. иначе има общо 23 програми, но всъщност ползвам не повече от 6-7. успех с избора

dushkova
11.07.2013, 19:26
Имам Лучник от промоция на Метро,електрическа ,важното е ,че исках да има зиг-заг, не е с електроника, има възможност за изработване на илици.Задоволява ми нуждите.Имам и крачна .Зависи за какво ще я ползваш,за домашно ползване бива и не толкова скъпа.Добра марка са и ПФАФ:idea:

Дида
11.07.2013, 22:43
Благодаря ви!!!! ♥♥♥
Имам крачна,но е с мен на години и вече взе да я хваща лудостта - днес шие,утре - не.
Някои машини били с пластмасови части и се чупели много.Та затова търся помощ!

decor
12.07.2013, 07:59
Диде, имах Лучник и не бях доволна, затова я продадох. Купих Сингер преди около 15 години, доста скъпа си спомням със сума ти ми операции, ама и тя не чини. Трудна задача си си поставила, успех!

Nev
12.07.2013, 18:06
Наскоро си взех тази: http://www.ivna-bg.com/?16,elna-explore-220
Начинаеща съм, но вече имам ушити едни дънки, панталончета за синчето, чаршафи, спално чувалче за дете, прекроявам стари тениски...
С подходящата игла машинката се справя много добре. С метални части е (поне според описанието на вносителя) и има гаранция 5 години. От ровенето ми в Интернет разбрах, че Сингер са купени от китайци и качеството им е паднало. Добри марки в момента са Pfaff, Janome, Elna, Brother, Bernina. Вече, зависи от бюджета ти... Тези марки не са евтини. Мисля, че и от Toyota хората са доволни.
Дано да помогнах.

Дида
13.07.2013, 00:02
Благодаря ви!!!

Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....

Nev
13.07.2013, 07:27
Само да кажа, че крачето за пачуърк не ввлиза в комплекта, поръчва се отделно. В комплекта има крачета за илик, за цип и май за подгъв. Останалите крачета от линка са просто изброени съвместимите.

did_tag
13.07.2013, 09:11
Да кажа и аз - като дете ползвах крачна Сингер - е, няма такова чудо - шия от 30 години, тя е 2 пъти по-голяма от мен, но и до сега работи. За жалост е при мама, не при мен. Аз преди 10-на години си купих от ТСМ - пласмасова, на ток с 22 вида операции за без пари. Имайки в предвид, че вече шия само когато си обкантвам панамите - достатъчна ми е :gipsy:

Та мисълта ми е, много зависи за какво ще я ползваш............ Работила съм и с машината на сестра ми - Брадър - върши работа, има доста операции, удобна, компактна, но и тя е пласмасова. То май има само такива на пазара......

Дида
13.07.2013, 16:18
Багодаря ви!!!!Много ми помагате!!!!!
Искам да си върша елементарни битови нужди на нея - подгъв на дънки, ципове,поръбване,закърпване на джобове.....А колко огромно желание имам за зиг-заг.....На моята и бях купила преди 15 години краче,но така и не можах да и докарам кефа да не къса конеца.......

Дида
13.07.2013, 16:21
http://www.ivna-bg.com/?12,elna-1000-(promociyata-vaji-ot-01.07.13-do-31.07.13)
Тази е на промоция,но ще продължавам да търся...

veneta_az
14.07.2013, 10:14
Диде, извинявай, че съм те подвела, но колкото повече растат децата, толкова по-рядко я ползвам. http://www.axioma.3clab.com/toyota_d.html моята е тази с цена 309 лв. Купувала съм я навремето от Технополис. има 3 години гаранция.

dushkova
14.07.2013, 15:47
Честно,и аз бях си купила краче за зиг-заг,но не ми вършеше работа,затова сега съм доволна от Лучника.Крачната е повече от 30 год ,но за правия тегел и дължината му е превъзходна.Имам и краче ,което ми помага за затъкаване на скъсани неща. Лучника има възможности за илици без обръщане на плата и още тегели за плетени,трикотажни и ластични тъкани.Най -удобното е ,че няма електроника и е с метални части ,изключвайки корпуса и още едно полезно нещо, сваля се и част от шивашкия плот и е удобство за зашиване на нещо кръгло като се нахлузва на малкото място под иглата. Каквото и да ти кажа ,ти трябва да се ориентираш какво искаш и да си харесаш.:idea:Не на последно място са и средствата.:loveglasses:На пъво четене и тази ЕЛНА не изглежда зле -има същите аксесоари,намаляване на шивашкия плот...Око да види ,ръка да пипне.

dani_68
15.07.2013, 10:11
Диде ще се включа в темата с пояснение.Всички съвременни машини са пластмасови.Моят съвет и от опит е - търси такава на която совалката е метална!Гледах тази която си показала има много операции,но точно това не е указано.

Дида
15.07.2013, 23:13
Благодаря ви!!!!
Точно за совалката ми казаха да гледам да не е пластмасова.
И да,око ще види и ръка ще пипне.Другата седмица ще се поразходя и ще поопипам......
Златни сте!!!!!

dushkova
16.07.2013, 08:30
:idea::thumbup:

Nev
16.07.2013, 13:33
Похвали се, като си вземеш машина! :)

doris
17.07.2013, 09:37
Благодаря ви!!!

Nev,благодаря за линка. Изглежда страхотна,впечатлена съм от крачето за пачуърк.
Продължавам да се ровя из нета,накрая или ще си купя боклук или ще улуча най-доброто....

Диде, от моя скромен опит :gipsy:...... Elna e е мн добър вариант/ цена- качество / Може и да изглежда грубо, но всичко под 500лв е само за" гледане"

Друг вариант: , но трябва да имаш и познат машинен техник. Втора употреба на Varimatik на PFFAF- тук цената вече е около 150-200лв / но трудно се намират...:kissyou:

GalyaSpassova
18.07.2013, 14:01
Извинявам се, че ще се намеся в чужда тема, но понеже и аз в момента съм в процес на търсене за закупуване на шевна машина.Спрях се на един модел на Тойта и реших да го споделя тук и да чуя мнения за него http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category13/product1900.html

Nev
18.07.2013, 15:42
Не съм я ползвала, но изглежда прилична. Хубаво е, че и натискът на крачето може да се регулира. Така могат да се шият тънки и дебели материи по-качествено.

Дида
18.07.2013, 23:02
GalyaSpassova, а дали совалката на тази е от метал?
Дорис, да знаеш,че накрая ще купя най-големият боклук.....Сънувам шевни машини и се събуждам с чувството,че съм шила цяла нощ.......
Благодаря ви за помощта!!!!!

GalyaSpassova
19.07.2013, 15:18
На това мое запитване от Аксиома М ми отговориха следното: Автоматичната вдевачка е много хубаво нещо. Първите машини, които имат автоматична вдевачка са Janome 920 и Toyota JetB 224. И двете са на цена 399 лв. Информация и за двете можете да намерите в сайта www.axioma-hobby-shop.com.
Автоматичната вдевачка може да бъде заменена с ето това устройство: http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/product1306.html
Много лесно се работи с него и е много удобно.

Всички споменати по-горе машини са с метални совалки, включително и TOYOTA RSR 21. (Пластмасови са совалките на машините с ротационен грайфер.)

Дида
23.07.2013, 23:14
Благодаря!!!!

ivelina70
24.07.2013, 09:39
Аз имам тойота от 15г като си я купих мн се ядосвах че уж има за регулиране на бода ами го ситенеш.Можеш да скъсаш плата но не и да го разпориш да не говорим да мина през подгав или нещо по дебело.Забиваше иглата в совалката и трябваше да разглобя за да извадя иглата.Миналата година извиках майстор и човека ми дигна малко зъбците и сега вече е коренна промяня.доволна съм от нея.Совалката ми е желязна.за пфаф съм чувала че е пласмасова.Тези които ме посъветваха за тойота ми казаха че шие 5 дънкини плата и кожа и затова си я взех.Шивачка съм на бельо(бях де) там шиехме на лади бяха чешки мн доволна бях от нея.Трябваше да си взема такава ама не.вече ги няма.Пушки бяха.моята кръстница мн хвали жанома.сегашните са все по зле.Наистина имат мн пластмасови части,а отделните крачета са по 15лв едното.Трябва според мен да идеш да я пробваш на място.

Nev
24.07.2013, 14:45
С риск още повече да объркам Дида, ще добавя, че Elna са купени от Janome и качеството им е сходно, въпреки че още се продават като различни марки. Janome са японци. Добри са. Ако се колебаеш между двете марки, да знаеш, че е все тая. ;)

Дида
24.07.2013, 19:49
Благодаря!!!!!
Щом се спра на някоя - веднага ще пиша!!!!

veneta_az
26.07.2013, 00:04
Моята Тойота е с метална совалка и пластмасово калерче. Тези дни гледах на промоция в Метро Варна Елна (ако не съм объркала марката) - специално отворих да видя - също е с метална совалка и пластмасово калерче. Не че съм спец, но си мисля, че едва ли има машина с пластмасова совалка. :confused:

GalyaSpassova
21.08.2013, 22:00
Вчера си взех тази машинка http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category19/product32.html и бързам да се похваля.:gipsy: Много лесно се шие с нея, макар, че от вчера до днес съм минала две три неща на зачистващия зиг-заг и някои от декоративните бодове ползвах. Чудесна машинка , много приятна и работи тихо. Калерчетата са й пласмасови , няма совалка, която да се вади като на старата ми крачна машина. Има едно гнездо, в което влиза калерчето.

dani_68
22.08.2013, 09:55
:clap:Честито.Със здраве да си я ползваш.

Дида
22.08.2013, 19:20
Вчера си взех тази машинка http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category19/product32.html и бързам да се похваля.:gipsy: Много лесно се шие с нея, макар, че от вчера до днес съм минала две три неща на зачистващия зиг-заг и някои от декоративните бодове ползвах. Чудесна машинка , много приятна и работи тихо. Калерчетата са й пласмасови , няма совалка, която да се вади като на старата ми крачна машина. Има едно гнездо, в което влиза калерчето.

Честито!!!! Споделяй когато имаш време. На мен ми подариха ютия без кабел и сега ще чакам Коледа за машина....

dream
27.08.2013, 09:41
Привет момичета! Азсъщо доста рових,четох, чужди сайтове, и се спрях на тази красавица:
http://www.axioma-hobby-shop.com/bg/products/category20/product17.html

Вече няколко месеца я ползвам и съм много доволна. Купих и коверлога на Janome. Определено ценатаи на двете си струва.

dushkova
27.08.2013, 16:16
Честито!Със здраве да си я ползваш!

Nev
28.08.2013, 10:36
Уха! dream, като я гледам, трябва да може да шие и без теб. :D
Честито!

ata
28.08.2013, 17:49
Аааа ясно защо сте се запалили да купувате машини..... пък ние да се мъчим с игличките :))):idea:
http://www.youtube.com/watch?v=HQXLMOlTJJw

dushkova
28.08.2013, 19:38
Йеее,:clap::clap::clap::idea:

Ирка88
29.08.2013, 21:02
яяяяя, украинките как са намерили лесното!:D На клипа са два цвята, а ако са 30?????