PDA

Покажи пълната версия : Гоблените на mimzi



mimzi
20.07.2013, 18:22
Ето ги и моите нещица... Не са кой знае колко или какво, но изпълваха времето ми със смисъл досега. :idea::lady:
http://fotocar.snimka.bg/tapestries/gobleni.765600

pepina_p
21.07.2013, 08:54
Какво ти не са кой знае какво?!?!:gipsy: Направо си е сериозна колекция.:clap:
Започнала си и с по-модерни неща- графики, гоблени на черна панама.....
Продължавай да твориш красоти същия дух!!!:kissyou:

Vili_SS
21.07.2013, 09:05
Много красиви неща си ушила :clap::clap::clap:

mimzi
21.07.2013, 10:56
Благодаря ви! :kissyou: Имах предвид, че не съм по големите и сложни гоблени. Предпочитам да опитвам различни неща и стилове. Сега съм на тема кръстчета и френски възел. Ще се похваля, когато стана готова.
Въпреки всичко, още съм си :baby:.

rodich
12.10.2013, 18:22
Дамата на Маиа е чудесна, както и другите дизайни. Имаш интересна колекция.
Аз съм фен на Майа и Анхор. Забеляза ли как, ползвайки конец, той ти зтига за областта в която са знаците - свършват знаците, свършва и конеца ;)

mimzi
21.10.2013, 14:40
Дамата на Маиа е чудесна, както и другите дизайни. Имаш интересна колекция.
Аз съм фен на Майа и Анхор. Забеляза ли как, ползвайки конец, той ти зтига за областта в която са знаците - свършват знаците, свършва и конеца ;)

Здравей! Благодаря ти за милите думи! По принцип, шия много икономично. Научила съм се. От гобленчето на Майа, което беше първият ми марков проект, както аз го наричам, ми останаха конци. Даже ламето беше завидно количество, та се чудех да не би да не шия, както трябва. Имах проблем само с един от цветовете, и то основен цвят, който се ползваше и самостоятелно, и в мартеница. Изключително съм доволна, че проявих съобразителност (понеже не познавах фирмата и не знаех как процедират), та пазех всяко малко конче, което можеше да свърши работа. Оказа се, че е имало защо. :idea:
Впечатлена съм от фирмата. Наистина всеки бод е удоволствие. Не бих се поколебала да си поръчам отново от тях. Даже съм си харесала един, с който заспивам в ума си вечер. :D Засега обаче, ще се концентрирам върху някой по-незначителен. Всеки ден не е Великден за мен... :greeneye:

filmi
21.10.2013, 14:57
Страхотна колекция! А сега над какво се трудиш?

mimzi
22.10.2013, 11:32
Страхотна колекция! А сега над какво се трудиш?

Благодаря ти! :kissyou:
Сега боцкам един неголям- "Дамата в червено". Сестра ми си го хареса преди време от сп."Галерия бродерия". Тя все не иска да ме ангажира. Аз й предлагам да й ушия нещо, да си избере, но тя отказва да ме занимава, и аз реших самоинициативно да й направя нещичко, което си е харесала, без да разбере, че аз знам за това... Имам черна панама и конци останали, та все ще се получи. :idea: Ако пък откаже да го приеме, ще имам поредния. :D

dona-ilona
22.10.2013, 17:41
Колекцията е голяма имного ми хареса.Всичко е "пипнато"както трябва!Много е разнообразна:clap::clap::clap:Чакам да звършиш дамата в червено!Голямо удоволствие ми достави!!!:thumbup::kissyou:

irina48
22.10.2013, 18:49
Интересна колекция:clap::clap::clap:

dushkova
22.10.2013, 18:50
Поздравления!Чудесни "нещица"!:clap::clap::clap::loveglasses:Давай нататък!

mimzi
29.10.2013, 19:18
Много ви благодаря! Не е достатъчно многообразна, колкото на мен ми се иска, но засега толкова мога да си позволя. Мечтая си да ушия Дим, но оригинален. А са скъпи и е сложно с поръчките... Има и едни щампи с пълнежни бодове, които също са интересни и красиви, но... Човек не може да получи и пробва всичко... Живот и здраве...!
Благодаря ви за отношението! Има и по-красиви и богати колекции, но засега толкова от мен... :bunny:

Freeky
01.11.2013, 16:15
А кой Дим си харесала, ако не е тайна? Аз съм страшен фен на Дименшън и ще се радвам да споделиш.

П.П. Колекцията ти е страхотна! :kissyou:

mimzi
01.11.2013, 16:30
А кой Дим си харесала, ако не е тайна? Аз съм страшен фен на Дименшън и ще се радвам да споделиш.

П.П. Колекцията ти е страхотна! :kissyou:

Благодаря за оценката! Нямам любим... Т.е. имам, и то не един ("Романтика", има един ангел в кръгла рамка, "Викторианска елегантност" и много други...), но като за начало ми трябва някой по-малък, който няма да погълне много финанси. Имам схеми, но проблемът е в конците. ДМЦ са скъпичък заместител за мен, а и си е друго да е с оригинални. Убедих се вече с Майа... :)
Арт портретът, който повечето искат да видят в рамка, пострада така да се каже... Има рамка, но не направиха желаното от мен, проявиха своеволие май по вина на продавачите... Сега оспорвам. Другата седмица ще го върна, но се колебая, защото не искам да стане по-зле... Много хубаво май наистина не е на хубаво, без да съм суеверна... :( Не, че е зле, но не е очакваното и исканото от мен. Ето го: http://prikachi.com/images.php?images/665/6711665D.jpg
А ето и последното гобленче, което си е супер простичко- с Ариадна, със схема от нета и с евтина рамка, която съм нагласяла сама... Спокойна и доволна съм от резултата. :)
http://fotocar.snimka.bg/tapestries/gobleni.765600.31897770

dona-ilona
02.11.2013, 09:13
ЧУДЕСНО СИ СЕ СПРАВИЛА!БРАВО!:clap::clap::clap:

mimzi
02.11.2013, 17:54
ЧУДЕСНО СИ СЕ СПРАВИЛА!БРАВО!:clap::clap::clap:

Благодаря ти! :) Днес видях дамата в червено по друга схема, при която ръката й се вижда нацяло, а не е просто маркирана като в моята, но пък моето червено ми харесва повече... :)

Freeky
03.11.2013, 00:59
Имам схеми, но проблемът е в конците. ДМЦ са скъпичък заместител за мен, а и си е друго да е с оригинални. Убедих се вече с Майа.

Честно да ти кажа, конците им като качество не са от най-добрите. В сравнение с ДМЦ са по-тънки и на мен постоянно ми се усукват. Винаги работя с още една игла, с която оправям бодчетата да стоят добре. Но предпочитам с оригиналните, заради това, че си ги багрят специално за техните разработки и резултата си заслужава. Но не всеки има възможност да си поръча оригинален комплект. :( Другия вариант е да си направиш ключ в ДМЦ и да си го комплектоваш с китайското ДМЦ, което е по-евтино. :oops:

mimzi
04.11.2013, 21:59
Честно да ти кажа, конците им като качество не са от най-добрите. В сравнение с ДМЦ са по-тънки и на мен постоянно ми се усукват. Винаги работя с още една игла, с която оправям бодчетата да стоят добре. Но предпочитам с оригиналните, заради това, че си ги багрят специално за техните разработки и резултата си заслужава. Но не всеки има възможност да си поръча оригинален комплект. :( Другия вариант е да си направиш ключ в ДМЦ и да си го комплектоваш с китайското ДМЦ, което е по-евтино. :oops:

Така е. :)

tsveti
04.11.2013, 22:10
Много красива колекция и много разнообразна. Поздравления!

Кора
04.11.2013, 22:30
Хубава колекция и аз обичам да скачам от тема в тема......така е по.......поздрави:idea:

mimzi
05.11.2013, 20:48
Не искам да спамя, но не мога да не благодаря...
Наистина не е кой знае какво... С Майа открих значението на марката за резултата. Засега ще оставя мечтите за Дим и ще се опитам да комплектовам Ланарте. Много са му нежни- акварелни. Отдавна ми харесват. И нямат толкова сложни бодове.
Благодаря ви! Красотата успокоява и осмисля...

Mima_stz
07.11.2013, 14:49
Гоблените, които си изработила са много красиви. И аз като теб мисля, че малко красота е способна да ни измъкне от забързаното и често подтискащо ежедневие. Особено през зимата.

mimzi
16.12.2013, 10:47
Ето го артпортретчето вече окончателно в рамка:

http://fotocar.snimka.bg/tapestries/gobleni.765600.32195887

Сега продължавам с "Пролетна разходка" на Ланарте, но ще покажа етап, едва когато завърша напълно първия ред.

Mima_stz
16.12.2013, 17:05
Браво! Супер е. Цветовете на рамката са много точно подбрани.

irina48
16.12.2013, 17:15
Много красиви гоблени имаш:clap::clap::clap:

mimzi
19.12.2013, 23:13
Благодаря ви! Радвам се, че ви харесват. Това означава, че съм се справила. :)