PDA

Покажи пълната версия : Въпрос за схема на на Permin



JOEY
25.07.2013, 20:44
Здравейте, моля за малко помощ - купих си от магазина на ул. Ст. Стамболов в София едно комплектче на Пермин, със схема, конци, панама. Нямам търпение да го започна, обаче не мога да разбера кои конци се шият от един кат и кои от два. Към комплекта има едни картончета, с дупчици, на които са нанизани различните номера конци. И на тези картончета е показано последователно - една нишка, две и т.н. до усукан конец. Цветовете от схемата са нанизани все на първите три или четирири дупки от тези картончета и някакси не е ясно дали съответния конец трябва да бъде от един кат или от два.

Благодаря предварително
Ако съм обяснила малко тъпо, се извинявам, но предполагам, че който шие с такива картончета може да разбере :idea:

Nelly_L
25.07.2013, 21:41
Най-добре снимай и покажи ключа, за да можем да ти помогнем.

JOEY
25.07.2013, 22:01
Най-добре снимай и покажи ключа, за да можем да ти помогнем.

Аз съм си за бой :greeneye: ... защото на схемата най-отгоре си пише, че се работи в три нишки (все пак това е едра панама, модела е за възглавница).

А аз търся някъде около знаците с цветовете - ключа - да пише ачик-ачик - тоя бод така, оня онака ... :D

Благодаря много все пак и се извинявам, че питам без да съм догледала :greeneye: