PDA

Покажи пълната версия : за споделянето на схемите



rossi369
06.10.2013, 19:09
Момичета,искам да повдигна въпроса за споделянето на схемите за гоблени.Да вземем пример от руските момичета,които споделят съвсем безкористно,дори и да са платили безумни цени.Да не говорим,че ако помолиш някой, може да ти пренабере схема ей така от добра воля.А това не може да се каже за някои от нас.....:-|

ata
06.10.2013, 19:44
Не е съвсем така! Дали една Ющук ей така си раздава схемите..... тя ми дойде на ум :) има свободни и платени схеми, Не можем да се сърдим на никой, Всеки оценя труда си и е негово лично решение дали ще ни даде или не дадена схема. Единствено може да уважим желанието му.
Особено ако става въпрос за авторски схеми, а не такива които се въртят из нета./не че и те си нямат автор :)

veneta_az
06.10.2013, 20:50
Не е съвсем така! Дали една Ющук ей така си раздава схемите..... тя ми дойде на ум :) има свободни и платени схеми, Не можем да се сърдим на никой, Всеки оценя труда си и е негово лично решение дали ще ни даде или не дадена схема. Единствено може да уважим желанието му.
Особено ако става въпрос за авторски схеми, а не такива които се въртят из нета./не че и те си нямат автор :)

абсолютно съм съгласна!!!!!!!!!

walentiina
06.10.2013, 20:56
При наличието на толкова много хубави схеми в интернет ,защо трябва да се лакомим и за схемите на хора ,поръчали си индивидуална разработка срещу много или малко пари.Техен е изборът дали да ги споделят или не.

mamanushi
06.10.2013, 21:10
При наличието на толкова много хубави схеми в интернет ,защо трябва да се лакомим и за схемите на хора ,поръчали си индивидуална разработка срещу много или малко пари.Техен е изборът дали да ги споделят или не.

Подкрепям! И най-важното възможно е въобще да не ги ушият, а просто за спорта да си колекционират... Аз отдавна не само тук, но и на други места писах, че е вече време да изоставим търсенето на схеми, а да преминем в обсъждане и споделяне на красотите, които всяка от нас претворява. В Русия някои форуми не предлагат споделяне на схеми...

zhak
06.10.2013, 22:43
не знам защо мислите ,че при рускините всичко е безплатно
аз почти по едно и също време се регистрирах тук във форума и после в руската галерия -и на двете места тогава регистрацията бе безплатна , но докато тук все още е безплатно всичко , то галерията отдавна е платена и не винаги когато поискаш схема от рускиня веднага я получаваш
при тях често срещана практика е да правят колективно закупуване на схеми или да им правят по-техен избор разработка на схеми в тези случаи те не разпространяват и никой не им се сърди или се оплаква за това
при тях наистина отношенията са далеч по коректни отколкото при нас , ако ти услужат благодариш , ако не -си мълчиш
това ,че форума е за безплатно разпространяване на схеми не означава ,че това е задължително
май само ние искаме всичко да е безплатно ,нищо че този от когото искаме схемата да е дал пари :confused:
нека уважим правото на избор на всеки един от нас дали ще предостави за всеобщо ползване схемата или ще се въздържи

кроти
06.10.2013, 22:50
Напълно сполелям изказаните по-горе мнения относно споделянето на схеми. Въпрос на личен избор е, дали ще сподели някой схемата или не. Смятам за напълно излишно да се дискутира по този въпрос.

rossi369
08.10.2013, 00:12
http://club.osinka.ru/picture-2191074?p=6537326 Момичета, ето как polinabg e направила схемата на гоблена, с който е участвувала в конкурса и в Стара Загора.Дори е ''платила '' авторско право на художничката 70$.Най мразя да ме правят на будала.Ако някой желае мога да му изпратя схемата

ata
08.10.2013, 00:21
http://club.osinka.ru/picture-2191074?p=6537326 Момичета, ето как polinabg e направила схемата на гоблена, с който е участвувала в конкурса и в Стара Загора.Дори е ''платила '' авторско право на художничката 70$.Най мразя да ме правят на будала.Ако някой желае мога да му изпратя схемата

Не можеш да си сигурна! Това, че има готова схема не значи, че някой не държи да си я направи сам и наистина да е направил. А ако разгледаш добре гоблена на polinabg и картинката от схемата, която си намерила ще откриеш и разликите :)
А и не може, когато не познаваш някого да си толкова крайна и да правиш такива констатации. Представи си , че ни си права , как ще се чувства момичето което обвиняваш....

zhak
08.10.2013, 00:51
аз нещо май не съм в час , тази тема за конкретен човек ли е ила за споделяне на схеми ?
ако вече имате схемата от посоченият линк ,тогава какъв е проблема защо пак я искате ?
ние също не искаме да ни правят на глупаци
уж се поставя за осъждане тема , а то се оказа нещо лично

ata
08.10.2013, 00:57
Открийте разликите!!!
Първата картинка си позволих да сваля от страницата на Поля, това е нейния гоблен и втората, е от схемата в осинка. Повече трябва ли да коментирам?
Може би е редно да се ИЗВИНИТЕ. Защото знам, че Поля е много фин човек и няма да тръгне да се защитава, си позволих да пробвам да ви убедя, че не сте права!

polinabg
08.10.2013, 07:44
Сега да поясня на всички за какво иде реч.Госпожата ме помоли да и дам въпросната схема.Аз и отговорих,че схемата е моя лична разработка,за правото да ползвам картината съм платила сумата от 70$ и на този етап не желая да я споделям.И се започна....Не искам да се оправдавам.Само ще кажа,че целият процес,включително преговорите за авторските права,превода на парите и изработването на самата схема е документиран и имам свидетели.Иначе наистина съм толерантен човек,но ако продължа да бъда обвинявана в плагиатство,имам и много добра адвокатска фирма...:kissyou:

did_tag
08.10.2013, 08:02
rossi369, аз не виждам проблем - намерила си схема - шии...........

Поля е в пълното си право да откаже, в края на краищата това е лична нейна разработка
Аз съм отказвала схема и то не моя, само заради това, че не ми харесва нечии тон.............

Val4e
08.10.2013, 08:55
Значи по въпроса за схемите нещата стоят така-има безплатни и платени. Крайно време е обаче да започнем да се уважаваме и да приемем,че даден човек има право да даде или не даде дадена схема. По въпроса за рускините все още има достатъчно форуми, най-малкото един от тях е Осинката, където има много безплатни схеми. Там си има правила и ред. Има забранени семи и свободни. Честно казано никой от там не ми е отказвал схема,ако е свободна и я има. Ако е платена и така нататък вече човека насреща решава дали ще я даде или не. Обаче има и друго нещо. Аз съм си купувала и купувам готови комплектовки и отделно съм си комплектовала. Трябва да ви кажа ,че доста често самокомплектоването излиза същото или по-скъпо. Ако вече няма откъде да се купи ок. Но аз въпреки,че перфектно мога да си комплектовам всичко сама предпочиам да дам на приятелката ми,която има магазин да ми го сглоби. Просто няма смисъл само да трупам излишни конци. А оставащите ги ползвам за малки неща.

rossi369
08.10.2013, 09:41
Не е въпроса дали ще бъде споделена дадена схема ,а за корекността.Всеки има право дали да сподели нещо или не,но да сме коректни мисля,че е най -важно.

van4e_to
08.10.2013, 10:08
Малко встрани от темата, но по мои наблюдения тези, дето са просто маниаци за събиране на схеми, показват най-малко ушити неща! Ако си натиснат задниците да шият повече, отколкото постоянно да искат схеми, за които няма да им стигнат сто живота да ги ушият, щеше да е по-добре! Иначе също съм за това да се уважава желанието на всеки да предостави или не схема, с която разполага! Все пак в повечето случаи не познаваме лично човека отсреща и нито е коректно нито морално да го линчуваме публично за отказа му! Все пак правото на избор си е лично негов!

did_tag
08.10.2013, 10:13
Не е въпроса дали ще бъде споделена дадена схема ,а за корекността.Всеки има право дали да сподели нещо или не,но да сме коректни мисля,че е най -важно.

Относно коректността - ами първо ти бъди коректна, ако четеш внимателно ще разбереш, че схемата на Поля е с около 35 цвята, говоря по спомен, а тази която ти показваш - свалих я от любопитство - чист прогон, с повече от 50 цвята........

nellli
08.10.2013, 10:52
rossi369, доста отдавна не съм писала във форума, но продължавам да чета от време на време.

В случая некоректно е твоето поведение. След като схемата е авторска, притежателката и не иска да я разпространява и това ти е било казано съвсем ясно, мисля че не е редно да пускаш тема за това. От първият ти пост се подразбира, че говориш за споделянето на схеми по принцип, но на практика излиза, че пускаш тема за точно конкретна схема и конкретен човек. Кому е нужно това и кой в случая е некоректен?

laskova_46
08.10.2013, 11:01
Момичета,излишно е да се спори.Искаш-даваш,не искаш-не даваш и никой и нищо не може да те задължи да постъпиш по друг начин!До сега каквото съм поискала съм получавала и съм много благодарна ,но и да получа отказ-ще се съобразя с това решение .

ata
08.10.2013, 11:56
Не е въпроса дали ще бъде споделена дадена схема ,а за корекността.Всеки има право дали да сподели нещо или не,но да сме коректни мисля,че е най -важно.

Много странно, има една поговорка ама хайде да не ти я пиша :) Ти мило момиче още ли не виждаш разликите. Отнесли са се с теб съвсем коректно, това,че ти си предубедена и не вярваш на хората, не вярваш, че Поля сама си е правила схемата и наистина е платила авторски права, си е твой проблем, но това не ти дава право да я обиждаш.

RUSINOVA65
08.10.2013, 14:05
Тук пак май стана недоразумение като за оригиналите.Това,че по една картинка има няколко разработки-не значи автоматично,че някой е крал от друг.По същия начин Светлето май беше-поръча си да и направят схема по триптиха африканката и си плати за това немалко пари.Ако не иска да я сподели-не бих я обвинила.Който не иска да плаща,да шие по прогоните.Като си харесате нещо и искате да е без пари-пускате картинката за търсене из форумите,събирате схемите и решавате дали ще шиете по някоя от тях/ако можете да прецените сами,разбира се/

rossi369
08.10.2013, 15:55
Посипвам си главата с пепел и приключваме въпроса.Всеки да си тълкува както му харесва.

veneta_az
08.10.2013, 21:51
Посипвам си главата с пепел и приключваме въпроса.Всеки да си тълкува както му харесва.

второто Ви изречение е излишно, ако мислите наистина това, което пишете в първото. а за да сте наистина коректна, редно е да се извините на Поля. и когато не познавате някого не говорете за него.

rodich
08.10.2013, 22:35
Не е въпроса дали ще бъде споделена дадена схема ,а за корекността.Всеки има право дали да сподели нещо или не,но да сме коректни мисля,че е най -важно.

държите се некоректно, а твърдите, че коректността била най-важна ;)

cvetomilka.1
09.10.2013, 09:55
Коректността изисква да приемеш правото на всеки дали да сподели поръчал си и платил не малка сума за индивидуална схема.

rossi369
09.10.2013, 18:21
Много моля Поля,още веднъж за извениние.Действах необмислено и емоционално.Не си заслужава ,заради хобито ни , да си влошаваме отношенията.Отново моля за прошка!

polinabg
09.10.2013, 19:26
Разбира се,че прощавам.А като си ушиеш гоблена по руската схема,може да дойдеш на гости да ги сравним и да се убедиш,че наистина схемите са различни.;)