PDA

Покажи пълната версия : лоши схеми + недостатъчно конци



jumper
18.08.2005, 00:43
бясна съм що за фирма е това :evil: подариха ми едно малко гобленче воденицата като го отворих схемите на ръка рисувани печати на фирмата и скриват знаците ужас от горе на всичкото сега и конците не стигат и то на половинате цветове да поясня че не съм начинаеща та въпросната фирма се казва ЕТ "БИЛД 92" - Галина Коева

paky
18.08.2005, 10:32
Това е ужасно. Знаеш ли поне каква марка са конците?
Някои хора злоупотребяват с нас :mad: .

jumper
18.08.2005, 11:18
конците са ДМЦ поне това е добре

Jovany
18.08.2005, 12:25
Toва е добре - лесно ще ги набавиш.
Лошото е че за комплектовката един път са дадени пари и са пак за конците които не стигат и то си стана "Дявол на магаре" :mad:

jumper
18.08.2005, 12:40
така е а да не говорим какъв ужас е да работиш по лоши схеми :(

paky
18.08.2005, 13:14
В такива случаи за нас остава да пием "чаша студена вода" и "да си бием главите" с лошите схеми.

keissi
18.08.2005, 14:49
:cry: .....и аз да се оплача: в момента шия "Голям замък'' на "Лазур" - Бургас, схемата по същия начин, на ръка е писана, за конците- пише ДМЦ, но прекалено много се разнищват,та че взех вече да се съмнявам.....Най- добре ще е сами да си комплектоваме/така си мисля аз/ :?

paky
18.08.2005, 15:22
Лошото е че не можем да видим схемата предварително - поне при нас (в Кюстендил) е така - гоблените са запечатани и след като го купиш тогава виждаш какво има вътре. В по-големите градове сигурно не е така, но ние имаме само два магазина за гоблени и е абсурд да ти отворят гоблена предварително.
Сестра ми ми подари за рожденния ден "Жълти рози", комплектован от фирма Андромеда с много лоша схема. Когато отидох в магазина продавачката се обиди защото казах че схемата не е добра.

Jovany
18.08.2005, 16:33
Аз си вземам само от 2 магазина тук в Сф. и ми отварят комплектите ако решат случайно да ми откажат не вземам и това е.

jumper
18.08.2005, 19:18
аз съм много доволна от едни комплекти но не помня фирмата и едни големи кафяви кутии в софия ги продават на пиротска и ботев малко са скъпи но съм доволна до сега проблем не съм имала както и на милена стил

Impuls
14.09.2005, 15:08
АЗ СЪЩО СЪМ ДОВОЛНА ОТ ГОБЛЕНИТЕ НА МИЛЕНА СТИЛ , НО КОЛКО СА ФИРМИТЕ , КОИТО НАИСТИНА ПРАВЯТ ДОБРА КОМПЛЕКТОВКА . ЗА СВЕДЕНИЕ ДА ВИ КАЖА , ЧЕ В БУРГАС НЕ ПОЗВОЛЯВАТ ДА СЕ РАЗПЕЧАТА ГОБЛЕНА ПРЕДИ ДА СЕ КУПИ И ТИ ОСТАВА ДА ИГРАЕШ НА ТУКА ИМА-ТУКА НЯМА. :oops:

Anonymous
03.10.2005, 10:58
В Русе в най-големия магазин за гоблени продавачката също разрешава да се отворят кутиите и да се разгледат схемите! Тази учтива дама дори сравнява конци от един каталог в друг! На това казвам заинтересован търговец :!:

nellli
03.10.2005, 20:50
Гост,къде е този магазин в Русе, да не е отстрани на съдебната палата или е на друго място?

zi.di
28.01.2006, 01:18
:cry: познайте как е в ямбол. купуваш гоблен, шиеш и незнаеш какво ще излезе от него. схемите са правени на ръка а конците от всякакви събрани и не стигат. :twisted:

werty
28.01.2006, 01:19
На коя фирма това? Я по същество :+) Или всички комплекти в Ямбол са така? Ако всички комплекти са така - да се уволнят продавачките и ще се оправят нещата :+)

malina
29.01.2006, 14:13
:hello: zi.di za6to ne si pora4va6 po tel. direktno ot firma.

Elizabet65
12.01.2007, 22:34
zi.di, аз напоследък си поръчвам от фирма Солария - директно от Интернет страницата им. Идват по пощата с наложен платеж, обикновено за три дни. Комплектовките са много добре направени. Иначе видях в един магазин техни комплектовки, но бяха с доста по-високи цени отколкото в сайта на фирмата.

veca
13.01.2007, 20:39
момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . :) кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
:confused: дали ще излезе по евтино така ?

mushmuro4e
21.01.2007, 14:41
Аз си купувам гоблените от "Билд-92",но такива схеми написани на рака не съм имала обикновено са ми били цветни и оригинални на Вилер,а колкото до конците винаги са ми стигали,4е даже и от остатъци доста съм събрала

tania_i_veli
21.01.2007, 18:28
:( Аз съм си патила от една Казанлъшка фирма.Гоблена е ''Исус чука на вратата''.Сложили са един цвят на 2 символа.Докато се усетя бях ушила повече от полувината.
Убиха ми желанието да го шия,а толко много ми харесва.

st_dobri
21.01.2007, 18:59
момичета, а някоя от вас теглила ли си е от безплатните схеми който ги предлагат фирмите (някой от тях доста известни) . :) кажете някакви отзиви и къде има религиозни гоблени (т.е. схеми) за теглене.
:confused: дали ще излезе по евтино така ?

:idea: пробвай на сайта на солария - хубави са и са много :D

http://www.solaria.online.bg/gobleni/index.html

veca
25.01.2007, 16:16
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА!
Разгледах на солария , наистина има хубави неща!
Даже си свалих "Иисус чука на вратата" от dump.ru , но дали може да се разчита на тези схеми (в dump.ru ) . :confused:

deizi
02.02.2007, 12:30
и на мен много ми хареса особенно гроздоберачката . с кои бод се бродира някои знае ли .тъи като на мен не ми е ясно много

hapyy
05.02.2007, 17:50
аз също купих няколко гоблена (2) от "Билд-92", всичко си беше наред.

veca
09.02.2007, 16:58
Да не знае човек какво да си купи!
:cry:

А дали има магазин на солария в София или може да се поръчва само он-лаин? :goodnews:

hapyy
05.07.2007, 10:23
Има,намира се на Христо Ботев, или поне така ми обясниха. Дано да се включи някой по-запознат, че аз не съм много сигурен източник, но отговарям понеже въпроса е отдавна,а няма друг отговор.
Успех с търсенето!

rostso
13.08.2007, 14:34
Ами да взема и аз да се оплача....

Направо съм възмутена от фирма "Вачеви"... намира се в София близо до Попа....

Конците не стигат дори на половина.... когато отида да помоля да си купя от даден цвят още конци, се цупят... обвиняват ме, че не шия добре и разхищавам конците....

После си купих още един гоблен... като се върнах в къщи видях, че от 9 схеми една липсва.. веднага се върнах и естественно аз бях виновна.... била съм я загубила..... както и да е.... започнах да го шия..... и с ужас видях, че краката и човката на един петел станаха зелени (на картинката са си червени, каквито трябва нормалко да си бъдат). Отидох пак, показах им гоблена и любезно им обясних, че сигурно са объркали номера на конеца за този символ... Е, пак бях виновна.... всичко си било наред....

И така изоставих този гоблен.... Тои си е голям и труден.. не си заслужава да ушия половината и да видя, че нещо тотално е сбъркано.... А дадох 60 лева за него преди 3 години!!!!

Та в този магазин има две продавачки... възрастната е любезна и отзивчива, но има и една млада чума с черна коса... вечно недоволна от живота... иманно тя ми сглабяше вторият гоблен от който нищо не излезе....

Един съвет..... видите ли я... бягайте.... само ще си загубите времето и парите!

ВЪЗМУТЕНА СЪМ!

veneta_az
15.08.2007, 14:29
Здравейте, момичета. Аз съм нова във форума и сега го разглеждам, а и нямам много време, но като попаднах на тази тема реших и аз да споделя един мой неприятен случай. Преди година си купих гоблен "Архангел Михаил" от София от един блок в жк "Стрелбище". Фирмата е ЕТ "Пиретис - Пенка Зафирова". Гоблена не стана лош, но се ядосах, защото се оказа, че е краден - оригинала е на "Гинокардия" (личи от печатите на схемата, но това го разбрах едва в къщи), оказа се, че съм го купила по-скъпо, на всичкото отгоре 2 цвята не ми стигнаха и се наложи да ги търся допълнително. Търговката твърдеше, че конците са ДМЦ, но тъмните цветове са тънки и прозира панамата.
Ами това е. Дано повече не ми се случва нещо подобно.

hapyy
18.08.2007, 09:54
Амаче досадно, дано не ми се случва!

zeliana_milkova
08.09.2007, 23:23
в комплектовките на фирма ЛАЗУР-БУРГАС все нестига понякое конче

Maggi_30
10.09.2007, 14:15
Здравейте, момичета. Аз съм нова във форума и сега го разглеждам, а и нямам много време, но като попаднах на тази тема реших и аз да споделя един мой неприятен случай. Преди година си купих гоблен "Архангел Михаил" от София от един блок в жк "Стрелбище". Фирмата е ЕТ "Пиретис - Пенка Зафирова". Гоблена не стана лош, но се ядосах, защото се оказа, че е краден - оригинала е на "Гинокардия" (личи от печатите на схемата, но това го разбрах едва в къщи), оказа се, че съм го купила по-скъпо, на всичкото отгоре 2 цвята не ми стигнаха и се наложи да ги търся допълнително. Търговката твърдеше, че конците са ДМЦ, но тъмните цветове са тънки и прозира панамата.
Ами това е. Дано повече не ми се случва нещо подобно.

Знам го това магазинче. Собственичката е мила жена, но за съжаление и аз забелязах че "пощипва" от тук от там идеи. :) Купува вече разработени гоблени, и започва с копиране на схемата, леки или по-драстични промени на цветовете...и гоблена става нейна собственост :)
Преди време си купих гоблен от там на Солария.....Бяха променени много от цветовете, защото виждате ли на нея тези цветове не и допадали :(
Дъщеря и е собственик на фирма "Ади" , също за гоблени, някъде на Христо Ботев.

Маргарита Василева
10.09.2007, 15:32
Здравейте! Отскоро съм регистрирана тук, като основната причина да се разровя в интернет и да открия този чудесен форум е именно разочарованието ми от гоблена, който скоро довърших - "Луна" на ЕТ "Гинокардия", Стара Загора. Купих го януари миналата година. Започнах веднага да го шия с огромно желание, което постепенно се превърна в разочарование. От фона под луната за единия цвят конецът не стигна за повече от половината, а от цветовете за момичето най - тъмното кафяво също стигна наполовина. Бременна в девети месец, февруари се понесох към фирмения им магазин, от който го поръчах. Познайте какво се случи - продавачката ме обвини, че не съм шиела "правилно" и поради това не ми стигали конците. Само че не беше познала кой и е насреща и след спор на доста висок тон не успя да ми обясни защо липсват половината до две трети от необходимите конци, а не дължина или две, дължащи се на шиенето. Да отбележа, че не съм разшивала или губила конци. При условие че носех оригиналната опаковка и касовата бележка за покупката, все пак ми дадоха от необходимите конци, но остана разочарованието от отношението. Захвърлих гоблена и чак сега през августовската отпуска го довърших. Стана красив, даже много, но повече от тази фирма няма да купя гоблен, колкото и да ми харесва.

Anaid
29.04.2008, 18:39
Здравейте! Преди две години си купих гоблена ВЕСТВАЛСКАТА ВОДЕНИЦА Започнах да го шия преди половин година и вече четвърти конец не ми стига. Гоблена го купих от магазин на ул. Опълченска. Какво правите при такъв проблем?

fantaziq
29.04.2008, 19:35
Първо се оплакваш на продавачите,после като те отрежат си вдигаш кръвното и накрая пак си купуваш конци,защото гоблена е започнат и искаш да го довършиш.Ако искаш да си спестиш вдигането на кръвно,отиваш в друг магазин и САМО даваш още пари конци.

slasch
30.04.2008, 09:40
За съжаление какво можеш да направиш:
да се скараш с магазинерката,но въпреки всичко да си закупиш необходимите конци :uhhhh::cry:
Затова за да нямам този проблем си ги комплектовам от дълги години сама-не си пестя труда ,а ако случайно сгреша грешката ще си е само моя,а не на някоя продавачка оттегчена до смърт/ а в много и от случаите нищо не разбираща от гоблени/!!!!

Anaid
30.04.2008, 11:16
:kissyou:Благодаря ви! Но за да комплектовам сама конците от къде да си намирам схемите

slasch
30.04.2008, 11:23
Нова си във форума,но на "Безплатни схеми" ще откриеш голямо разнообразие на гоблени.Има и "Каталог" на безплатните схеми от където можеш по-добре да се ориентираш.Късмет:kissyou:

irka1978
21.06.2008, 09:59
Здравейте,на всички.Аз също искам да ви се оплача от лошите схеми.Символите при мен са ужасни.Купих си ,,Хортензии",някой от вас сигурно познават схемата,много красив гоблен.Купих го от Бургас,ул.Сан Стефано'',зад новата поща.Някой ако си е патил като мен(от там)моля да каже.Смятам да отида и да си поговоря със собственичката(но искам да знам,дали това е обичайна практика или е било просто грешка).Приятен ден на всички

Мари
23.06.2008, 13:02
Здравейте,на всички.Аз също искам да ви се оплача от лошите схеми.Символите при мен са ужасни.Купих си ,,Хортензии",някой от вас сигурно познават схемата,много красив гоблен.Купих го от Бургас,ул.Сан Стефано'',зад новата поща.Някой ако си е патил като мен(от там)моля да каже.Смятам да отида и да си поговоря със собственичката(но искам да знам,дали това е обичайна практика или е било просто грешка).Приятен ден на всички

Здравей, Ирка!
Оказва се, че това май е обичайна практика на точно този магазин зад новата поща. Аз си купих миналата година от там Сребърното езеро, продавачката не го отвори пред мен, както поисках, защото било запечатано и аз като излязох от магазина, го отворих. Първо - схемата беше ужасна - размазано някакво си копие, явно тя си ги прави тези комплекти. Конците бяха доста тъмна гама и се почудих как с тези цветове мога да получа резултата като на снимката. Веднага се върнах в магазина, а тя ми каза, че аз нищо не съм разбирала и т.н. Скарах се с нея, развалих си настроението, нито исках пари, нищо. Обаче там повече не отивам!

irka1978
23.06.2008, 15:34
Здравей Мари! Благодаря ти,че сподели това с мен.Скоро ще отидада си взема голените от там,че ги оставих,да им слагат рамка.След като ги взема,съм сигурна,че жената ще съжалява,за това че се е опитала да ме измами.Ще й го върна и заради теб!!!Снимката която видях в сайта на ,,Хортензии",не съвпада изобщо с това което се получава при мен,даже цветовете се различават(лошото е че половината вече го уших).Ще пиша какво е станало.Благодаря ти за вниманието.Поздрави,Ирка

Мари
24.06.2008, 12:00
Здравей Мари! Благодаря ти,че сподели това с мен.Скоро ще отидада си взема голените от там,че ги оставих,да им слагат рамка.След като ги взема,съм сигурна,че жената ще съжалява,за това че се е опитала да ме измами.Ще й го върна и заради теб!!!Снимката която видях в сайта на ,,Хортензии",не съвпада изобщо с това което се получава при мен,даже цветовете се различават(лошото е че половината вече го уших).Ще пиша какво е станало.Благодаря ти за вниманието.Поздрави,Ирка


Ирка, ще ти кажа къде да си рамкираш гоблените. Аз само там ходя и съм много доволна. Освен това е и най-евтино там, а качеството е супер. Това е едно ателие, в което работят художник и жена му. Много са внимателни и коректни.Ако искаш, пиши ми и ще ти дам телефони и адрес. Намира се близо до Краснодар. Мари:kissyou:

irka1978
06.07.2008, 12:59
Здравей,Мари.Отидох в магазина и разопаковах:greeneye: всички пакети на Хортензии,но всички схеми бяха като моята,казаха ми че така са ги получили от фирмата и не могли да знаят какъв е комплекта,защото ги получавали запечатани.След като им обясних,че трябва по добре да се грижат за качеството на стоката си и им изясних,че след като вече веднъж съм се разочаровала от тях ,няма повече да се върна в магазина.Оставих им схемата и им казах да ми я оправят,дъщеря ми отиде да я вземе и като я видях полудях,написали ми двата знака какъв цвят са с химикал,все едно че съм малоумна.Поръчах и да я занесе пак в магазина и да им предаде да ми отделят с фулмастер двата цвята.Аз не съм разбирала ми казаха-отговорът ми беше,че не съм длъжна да предполагам каква може да е оригиналната схема,искам символите да са отчетливи и прилежни а не мацаници.Не им блазе,като отида да я взема,ако не са я оправили,ще ме чуят в цялата махала.Идея си нямат каква съм напаст.Казах ти че ще им го върна и заради теб.Напиши ми адреса на ателието за което ми говориш.Ще отида при тях следващия път.Исках да ти кажа,че си купих гоблен''ЕЛЕН'' №332 на фирма Микра,схемата е перфектна и конците не са лоши,доволна съм.Това е за сега,ще се радвам да ми пишеш.Не можах да ти пратя ЛС,пощата ти е пълна,затова пиша тук.

Jully
27.07.2008, 17:18
Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.:gipsy:

Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.

via_1313
27.07.2008, 17:28
Ако ставаше въпрос за немска или френска панама ...щях да те посъветвам да пришиеш хасе или българска панама, за да може да се рамкира:confused: ... но за обикновена разграфена панама на Милена стил просто не им прави чест.
Колкото до варианта сама да си комплектоваш гоблените - за мен това е по-добрия вариант. Струва си да опиташ.

stas
27.07.2008, 17:43
Здравейте, нека и аз да се оплача. Досега не съм имала проблем с "Милена стил", но ... Купих си цигулка с цветя и какво да видя - панамата не стига. По принцип винаги се оставят по 2 квадратчета отстрани, а сега по 1 от едната, и две от другата. Как са я смятали не зная. Е, добре че имах панама в къщи. Това парченце все ще ми потрябва някой ден. И май ще е по-добре сам да си комплектоваш гоблените.:gipsy:

Май не пуснах поста си където трябва, за което се извинявам. Нека модераторите го преместят.

Интересно. Има ли правило за броя на квадратчетата отстрани на панамата? Доколкото знам няма подобни изисквания за слагането на рамка. Напротив, ако е прекалено много панамата отстрани (особено за по-малките гоблени) това пречи при слагането на рамката. Така ми и казвал и майсторът, при който си слагам рамките, а той си разбира от работата. Прави страхотни рамки и изпъва перфектно гоблените.
Идеята е да се обримчи панамата, за да не се разнищи. Лично аз на половината си гоблени съм оставала само по 1 квадратче (когато сама си ги комплектовам), защото многото панама отстрани ме дразни. (Между другото не съм начинаеща и съм ушила доста гоблени :) .)
От фирмите обикновено оставят по 2 квадратчета, а по едно - само в краен случай, когато от едната страна е края на панамата (фабричния край, който не се разнищва).
Така, че не би трябвало да се притесняваш за подобни неща. Не си заслужава да си разваляш удоволствието от шиенето.
Успех!
:thumbup:

Jully
27.07.2008, 18:04
За разваляне на удоволствието от шиенето въобще не става и дума. То не може да се развали.:D А за край на панамат - такъв в случая няма. От двете страни - 1дълга и 1къса са оставени по 2 квадратчета, а от другите две по 1 квадратче. От жената, която ме учи да шия, зная за двете квадратчета от всяка страна. А и понякога като съм оставяла по-малко място (когато шия на неразграфена панама) от фирмата за рамкиране се чудеха как да го опънат - така поне казаха.

stas
27.07.2008, 18:16
Хора всякакви и изисквания всякакви. Моят майстор видя зор с "Мадона де ла Седиа", защото е кръгъл, а отстрани навсякъде имаше оставени по 3-4 квадратчета от фирмата. При опъването, заради формата (кръг), отзад ставаше много тумбесто, та трябваше да намали от панамата. Както и да е сега ми краси стената :).
На гоблена, който шия в момента и сама съм си го комплектовала, имам от едната дълга и едната къса страна по 2 квадратчета, а на другите две страни имам по 1, защото отдясно и отдолу на схемата няма за шиене цели квадратчета, а само по 3-4 реда (съответно знака), а както вече писах, многото панама ме дразни...
;)

Jully
27.07.2008, 18:21
Може и така да е (за малкото бодаве от двете страни) не съм се замисляла. Приятно шиене на всички.

mi6e
14.08.2008, 08:32
Наскоро купих един гоблен от фирма "Ран"(на Ланарте) и трябваше да гадая кой знак от схемата на кой от знаците на конците отговаря.:( Иначе конците са Анхор и са предостатъчно като количество.
Магазина е в безистен на "Пиротска".
Преди съм шила 2 техни гоблена и нямах проблем.
Явно наистина трябва да се отварят, преди да се купуват.

mareha
24.08.2008, 09:16
Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях :no::lookup:

kaliopso
24.08.2008, 14:19
О не бързай можеш да ги разгадаеш и аз им се чудих много но за два три дена може да се разбере кое накъде е,стават страшни...Ще разбереш кои цвят на кои знак отговаря...те оригиналните са си такива на дименшънс:gipsy:

nellli
24.08.2008, 19:46
Да ви се оплача и аз.Купих с готов комлект на Дименсион и какво беше учудването ми когато го отворих и видях че конците нямат номера.Вързани са на възел и човек трябва да гадае кой цвят на кой знак отговаря.За щастие имам схемата от нета с ДМЦ конци.Никога повече няма да си купя готов комплект от тях :no::lookup:

Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.

mareha
24.08.2008, 21:16
Няма нужда да гадаеш. В легендата е описано. Нали всяка връзка е с различен цвят завързана и в нея никога няма сходни по цвят цветове с еднакъв брой отрязани конеца. /следи по указанието броят на конците от един цвят/Неразбираемо изглежда само в началото, защото до сега не си работила с такива комплектовки.
Ами опитах и така ама общо са 23 цвята.От които 15-16 са единични.Както и да е.Мисля че отгатнах кое накъде отива.Ще видим като почна да шия :gipsy:.Благодаря ви много за съветите :kissyou: Иначе много ми харесват гоблените им.:oops:

mareha
11.08.2009, 09:23
Пак аз се оплаквам.Погледнете в какво състояние получих комплект на жанлин.Чета гледам и пак немога да разбера кой конец какъв е.Кажете какво да правяяяяяяяяяя :uhhhh: иначе бебето ще остане без пеленка :cry: .Забележете че на картончето с номерата в една дупка има повече от един цвят.Направо съм бясна :mad:.Незнам аз ли съм тъпа или тез незнаят как се шие и как трябва да са номерирани конците ...................

Araxna
11.08.2009, 10:08
Срещу всяка дупка има цифричка, някъде по указанията има списък на конците с номерата на конците в DMC (в повечето случаи, може в по старите комплекти да са конци DFN (Janlynn), срещу всеки има описание на цвета на конеца и дупката с номера където да намериш конеца и бройките конци, често в една дупка има конци от два цвята но не са близки цветове и трудно ще ги объркаш, още по-лесно е отколкото при ДИМ, така изглежда списъка в указанията.
http://s41.radikal.ru/i094/0908/53/371f4517fe1et.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i094/0908/53/371f4517fe1e.jpg.html)
Въобще не е трудно, не се шашкай.

mareha
11.08.2009, 19:14
Ох ,другата седмица съм в отпуска и ще видя какво ще измътя.Благодаря ви за съветите :kissyou:

pepina_p
11.08.2009, 22:17
Много добре те разбирам mareha, защото аз също бях " втрещена" от готовите комплектовки на Янлин и Дименшън.:shock:
След първоначалното стъписване и малко повече търпение, се справих. Като теб се бях зарекла да не поръчвам повече техни комплектовки, но поръчах още няколко.......:gipsy: Не ми е приятен този начин на разпраделение на конците, но............ с малко повече търпение и упоритост се успява. Няма начин- ще успееш и ти.:thumbup:

sissak
11.08.2009, 22:54
Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

Инструкция за Дименшънс (http://ivanichka.wordpress.com/2009/07/14/%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%ba%d1%86%d 0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0-dimensions/)

Аня
12.08.2009, 00:42
Не се успява нито с упоитост,нито с търпение.Успява се с внимателно четене на инструкцията.Всичко е много добре и прегледно написано.Не съм имала проблем с разпределянето на конците досега.Ето тук има подробна инструкция,написана от наша съфорумка:

Инструкция за Дименшънс (http://ivanichka.wordpress.com/2009/07/14/%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%ba%d1%86%d 0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%b0-dimensions/)

Досега също съм разпределила сама конците на два Дименшъна , без да питам никой и без да ползвам ничии инстукции като преди това никога не съм виждала оригинален гоблен на Дим.Sissak е права че ако се четат внимателно инструкциите на производителя никак не е сложно.Поне аз не видях никакво затруднение.В шкафа ме чакат една дузина комплектовки на Дим и за сметка на това си поръчах и още-да има.Успех момичета.Дименсионс настина са разкошни за шиене.Удомолствието е огромно,особено ако са оригинални комплектовки.:kissyou:

mareha
13.08.2009, 21:42
О.к. момичета успях без проблем да разпределя конците.Наистина не беше никак трудно.Стига човек да прочете инструкциите :idea: ама нали все бързам кой да ти погледне инструции :D.И така в събота се почва великата пеленка.Стискайте палци да я свърша навреме че си е доста трудничка.

gppdm
09.11.2009, 22:47
Здравейте! Купих си гоблен на фирма " Микра" гр. Казанлък - "Лъвчето Симба". Хареса ми в магазина, защото исках да ушия нещо за дъщеря ми. В процеса на шиене се оказа, че схемата не съответства на картинката поставена отпред на кутията - част от мустаците на Симба ги нямаше, тревичката около него не беше в ред и поне един цвят от картинката според мен липсваше в схемата- и се наложи да импровизирам, за да стане поне малко по-автентичен. Иначе конците бяха предостатъчни и е много лесен за шиене.