PDA

Покажи пълната версия : Африкански лъвове Dimensions



gpiano
09.10.2013, 06:22
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но имам проблем. За първи път шия оригинална комплектовка на Дименшънс. Не ми стига конец номер 17005. Шила съм го възможно най-пестеливо. Остава ми още доста от него, а имам само 8 нишки....Ако го заменя с друг конец се опасявам да няма разлика между двата конеца. Дайте съвет...Благодаря предварително...

did_tag
09.10.2013, 06:41
Гери, ще си проверя остатъците от Дим............

gpiano
09.10.2013, 07:02
Благодаря! А някой да знае продават ли се и от къде мога да се купят? Търсих в интернет - не успях да открия, но знам ли може да съм търсила не където трябва....

did_tag
09.10.2013, 07:31
Принципно, конците на Дим не се продават никъде. Когато не достигат от комплект конци има няколко начина:

1. Пишеш на фирмата и те изпращат
2. Търсят се остатъци от комплектовки, но освен номера трябва да напишеш и името на цвета, понякога се получават разминавания при комплектите, номерата и името на конеца
3. Отиваш с остатъка в най-близкият магазин да конци и сравняваш на място с наличните, без значение на марката..........

gpiano
09.10.2013, 07:43
Pourpre clair e името на конеца. Но се опасявам, че и в ключа има грешки, защото на едното място пише цвят Brun gris, а на другото Brun girs. В ключа Brun girs няма. А комплектовката я купих от e-bay.Фирмата е Gold Collection

zezata
09.10.2013, 13:50
И аз проверих в моите комплекти на Дименшънс, но имам 17050 или 17004.

marji
09.10.2013, 16:14
Явно този недостиг на конци в последно време е масова практика при гоблените на Дименшънс. И с моя фар така се случи - не един, а няколко от номерата конци ми свършиха и трябваше да натъкмявам подобни по цвят български или други марки конци, за да си завърша гоблена. 17005 и на мен ми беше сред липсващите.:confused:

gpiano
09.10.2013, 16:53
И аз подозирам, че и от другите няма да ми стигнат.....Явно и аз ще трябва да си ги набавям така. Но има ли разлика в оттенъците? Страх ме е да не стане грозно и да им разлика в цветовете....все пак като шиеш оригинала си е друго .... Поне според мен де ....

Freeky
09.10.2013, 16:53
И аз ще проверя от моите останали конци, но ако става въпрос за фона, не мисля, че ще можеш да намериш толкова останал някому. Най-добре поръчай да ти изпратят от тук: http://www.eksuccessbrands.com/dimensionsneedleworks/contactus.htm
Поръчвала съм два пъти и ми изпратиха-безплатно е. Само трябва да попълниш адреса си и точно номера на конеца (аз винаги пиша и името на комплекта за всеки случай). Трябва да напишеш също колко конец ти трябва. Измерва се в нишки (strands).
Ако се затрудняваш пиши ми на лични ще ти обясня подробно! ;)

nasysy
10.10.2013, 11:18
Гери и аз проверих но го нямам.

did_tag
10.10.2013, 11:41
И аз подозирам, че и от другите няма да ми стигнат.....Явно и аз ще трябва да си ги набавям така. Но има ли разлика в оттенъците? Страх ме е да не стане грозно и да им разлика в цветовете....все пак като шиеш оригинала си е друго .... Поне според мен де ....

Първо да кажа, че 17005 и аз нямам......

Второ, щом няма да ти стигнат и други конци, пиши директно на фирмата и обясни. Преди време така са случи в бг-мамите на една дама и доколкото си спомням - изпратиха и не достигащите конци. Точно Дим и купен от e-bay......

dori4a
27.11.2013, 16:36
Благодаря! А някой да знае продават ли се и от къде мога да се купят? Търсих в интернет - не успях да открия, но знам ли може да съм търсила не където трябва....

Провери в ЕТ Герика Варна.Там има специален магазин за гоблени на ДИМ.Може да има и конци.Успех!

did_tag
27.11.2013, 17:41
На официалния сайт на фирмата има предполагам мейл за контакти. Пишеш им, обясняваш, че на този и този модел не ти достига еди кой си конец и т.н. Даваш си координатите и си мисля, че ще ти изпратят. На едно момиче от бг-мамите му пратиха...........

Само конци на Дим никъде няма да намериш......... А и Герика ги няма в дистрибуторския списък вече :)

Юра
27.11.2013, 19:19
http://www.cyberstitchers.com/stitching_tools/floss_conversion_calculator

този конвертор би могъл да ти свърши работа - евентуална замяна в ДМС

mamanushi
27.11.2013, 19:46
Писах на лични как да си поръчате конците, пращат ги безплатно.

gpiano
30.08.2014, 06:34
След 1 година работа по гоблена се получи това, но ми свършиха конците с име pourpre clair 17005, pourpre pale 17004, bleu clair 17159 и друго в ключа има знак с име jaune pale а в номерата на конците го няма. В конците имам номер 12386, който не съм използвала и го няма в номерата дали това е jaune pale. За липсващите конци от къде да ги поръчам или да ги заменя? Благодаря предварително