PDA

Покажи пълната версия : ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРЕДСТОЯЩИ НАЦИОНАЛНИ СРЕЩИ



maleks
10.10.2013, 18:54
Това е място за аргументирани предложения за националните ни срещи.
Моля, спазвайте добрия тон, уважавайте труда на организаторите на всяка отделна среща.
Организаторите на всяка среща не са задължени да ги спазват, защото всеки град има уникална структура, леглова база, природни особености, брой активни членове по групи и т.н.

кроти
10.10.2013, 19:48
Две са предложенията върху които по мое мнение може да се помисли.
1. Право на записване за срещата да имат съфорумки, които имат своя страничка във форума и са показали поне един ушит от тях гоблен.
2. Тябва да се помисли и за придружителите, дали да има такива или не.
Второто предложение е продиктувано от това, че броя на членуващите във форума непрекъснато се увеличава, от което следва, че ще се увеличи и броя на присъстващите на нац. срещи.
Това са моите предложения, които подлежат на обсъждане.
Като човек участвал в подготовка на нац.среща съм наясно с колко нерви, труд и време е свързана организацията на такова мероприятие.
Предлагам на тези, които предявят повече изисквания, да се наемат да организират следващата нац.среща и да спазват поставените от тях изисквания

vili val4eva
10.10.2013, 19:59
1.Относно това, да могат да присъстват съфорумци, които нямат своя страничка във форума - съм против. Защото, макар че нямам своя страничка (не че е проблем да я направя, а просто за 2 гоблена, които сега мога да снимам и кача - не си струва) съм участвала в доста игри и съм била сред организаторките на срещата в Бургас - не мисля че е редно да бъда дискриминирана
2. Относно гостите - зависи от следващите домакини. Все пак да не забравяме, че Ст.Загора беше удобна дестинация на цяла България (не че Асеновград не е)
Изминалата среща беше много зареждаща, така че очакваме следващата:kissyou:

mamanushi
10.10.2013, 21:21
Може би трябва да се вземе под внимание активността във форума или да се броят както на други места броя на постовете от даден участник, тогава дали има или не страничка тук не е значение. Гости наистина трябва да има. На 4-тата / на която и аз бях организатор /имах гостенка приятелка, която не шие, но искаше да види и други гоблени, не само моите и беше възхитена, а на последната моят съпруг дойде да ми помогне за носенето на гоблените и после при прибирането им - не е стоял в залата.

2011-та ние имахме по 1 лв вход за всички - участници, гости, а имаше и такива, които искаха да видят само гоблените и парите отидоха за благотворителност.
Наистина с всяка изминала година броят на участниците се увеличава, може би и местонахождението на срещите си оказва влияние, а и вече доста от нас се познават и е приятно да се видят на живо.

кроти
10.10.2013, 21:27
Такса вход за посетители имаше и на софийската среща и също отидоха за благотворителност. Това се отнася за тези, които искат да разгледат изложените гоблени.

manka
11.10.2013, 00:25
Мисля че не е подходяща темата,и няма нужда от нея.Не би трябвало ние да правим предложения,как да се организира срещата в даден град.Това трябва да си го правят домакините.

Ge4i1970
11.10.2013, 00:49
Мисля че не е подходяща темата,и няма нужда от нея.Не би трябвало ние да правим предложения,как да се организира срещата в даден град.Това трябва да си го правят домакините.

Подкрепям! На който не му харесва как се организират срещите да не ходи!

NIA
11.10.2013, 07:44
Аз мисля, че има нужда от такава тема и тя си е на подходящото място.
НО трябва правилно да се интерпретира темата.
1. Това не е тема за критики към една или друга от вече проведените срещи.
2. Това е тема за препоръки и предложения за бъдещи срещи.
3. Тези препоръки и предложения не са задължителни за бъдещите домакини на следващите срещи.
4. Темата може само да е в помощ на бъдещите организатори на 7, 8 и т.н... национални срещи, които сами да решат от кое да се възползват и от кое не.
5. Всеки има право да си каже мнението, и всеки е задължен да спазва добрия тон независимо дали му е харесало нечие чуждо мнение или не.
6. Можете да кажете какво ви е харесало и какво не ви е харесало на срещите, без да визирате конкретна среща, а по принцип. Така ще помогнете на бъдещите организатори на срещи да избегнат ситуациите, които не ви харесват и да наблегнат на тези, които ви харесват.

Юра
11.10.2013, 08:58
Мисля че не е подходяща темата,и няма нужда от нея.Не би трябвало ние да правим предложения,как да се организира срещата в даден град.Това трябва да си го правят домакините.


Аз съм на същото мнение. Ако следващата национална ще е в Асеновград да знаете че условията ще си ги поставим ние. Който му харесва - добре дошъл, който не - да гледа снимките.
Не пиша нищо конкретно защото не съм проверила условията за нощувка. Когато проверим цените, условията и всички наши си неща ще сте наясно дали наистина Асеновград ще е домакин.
Право да ви кажа след всички тези мнения които избълвахте не съм сигурна дали ще си заслужава и определено нямам ентусиазъм.

sissak
11.10.2013, 09:07
Мисля че не е подходяща темата,и няма нужда от нея.Не би трябвало ние да правим предложения,как да се организира срещата в даден град.Това трябва да си го правят домакините.

Подкрепям мнението.
Всяка среща си има положителни и отрицателни страни.Домакините на никоя среща не са професионални организатори на подобни събития, така че е нормално да има неточности.
Как да бъде проведена една среща решават домакините и не дължат обяснение никому.

moni2111
11.10.2013, 09:28
Отново тема-говорилня. Разумни хора сме. Правилата нека определят домакините, които се съобразяват с условията. Срещата е на гобленари. Гостите-до хотелската стая. Не, гостите да си водят гости.Срещите не са екскурзия.

RUSINOVA65
11.10.2013, 09:32
Аз пък подкрепям Ния- тези предложения НЯМА ДА БЪДАТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за никой от организаторите на следващите срещи,но може да се дадат добри предложения по организацията им.Все пак 200 човека мислят по-добре от 10,а и тези които са организирали вече срещи могат да дадат мнение какво може да се подобри.Категорично съм против да се търсят недостатъците и да се дават за пример от изминалите срещи.

mamanushi
11.10.2013, 09:41
Мисля че не е подходяща темата,и няма нужда от нея.Не би трябвало ние да правим предложения,как да се организира срещата в даден град.Това трябва да си го правят домакините.
Никой не отнема правото на организаторите да определят правилата на срещата, но понякога има неща, които трябва да се кажат. Например ако се събират пари за благотворителност да са включени във входа. При последната среща най-много ме впечатли сумата и тези 20 ст. Излиза, че някой е обрал стотинките в джоба си и ги е пуснал. Кой дал, кой не дал е право на личен избор, но при все по-голям брой участници си мисля, че сумата можеше да е по-голяма. Не вярвам някой да се разсърди, че му искат 2-3 лв отгоре. Или озвучаването на залите. Винаги е слабо на фона на всичкия шум. Това не е забележка ,а констатация. Останалото е по преценка на организаторите. Видя се, че най-удачно е при пристигане да се получават баджовете и другите неща . Също е много добре да се смесят участниците, а не по групи да сядат навсякъде. Не вярвам , че съм обидила някого с думите си.

Val4e
11.10.2013, 09:49
Ами аз ще си кажа и тук моето предложение,което не мисля,че е кой знае какво като претенция нито ангажира бъдещите домакини. Но според мен трябва да има условие всеки участник в срещата да носи минимум един гоблен. Не може винаги да разчитаме,че другите ще донесат. А и нали една от идеите е да видим повече гоблени на живо.

walentiina
11.10.2013, 10:25
Във връзка с големия брой новорегистрирани точно заради срещите / и впоследствие тези хора не участват в живота на форума и не го посещават въобще/предлагам да се допускат регистрирани само преди обявяване на записването на следващата среща.Неприятно е вярно ,изглежда като вид дискриминация ,но всеки има възможност да прочете и да се регистрира навреме,да се включи в различните теми ,както и да покаже свои работи.

zhak
11.10.2013, 11:11
подкрепям категорично становището ,че не бива да се месим в организацията на домакините ,те ако имат нужда от помощ ,ще си я потърсят
относно благотворителнастта -против съм да е задължителна такса ,нека си остане явна и да бъде мерило за нашата доброта ,защото на думи сме велики ,ама в действителност се видя колко сме :confused:
според мен темата трябва да бъде в друга насока -какво да направим за да стане форума отново привлекателен и основно свързан с нашето хоби
не е ли време да си направим съюз на гобленарите , който да е с платен членски внос и на срещи да присъстват само членове на съюза?
никой не коментира ,че при една организация освен всичко друго са нужни и пари ,все по трудно се намират спонсори и никак не е приятно да не кажа унизително да молиш особенно фирми ,които печелят от нашето хоби но когато стане въпрос да помогнат финансово се крият в миши дупки
наясно съм ,че един съюз не се прави от днес за утре ,но на следващата среща той може да бъде обсъден и учреден ,ако разбира се има такива които мислят като мен , на във всички случаи трябва да се въведе такса ПРАВОУЧАСТИЕ ,която да покрия направените от домакините разходи по бачкарти ,чатни ,покани ,и т.н при всички подобни мероприятия има такава такса
вече разбрахте,че съм учител но може би не знаете ,че съм математик и ние математиците в българия имаме съюз и вече 41 години през пролетната ваканция се правят национална среща и то 4 дни - преди много години се събираха по 2000 души сега са вече пъти по малко ,отначало както при нас бяха по градове, но се установи ,че тава е неудачен вариант не всеки град може да приеме толкова посетители , затова се прие срещите да се правят на една място но да се редуват домакините
никога не се е поставило условия за ограничение ,то си идва от самосебе си защото на членовете на съюза които си плащат членски внос таксите са едни , а на всички останали почти двойни на който му оттърва да заповяда
и тук може да се направи същото -цените които ще договорят домакините да се отнасят само за тези които имат отношение към хобито-носят гоблени или са спонсори на срещата , всички останали да са на други цени така всеки добре ще си помисли дали да води гост и колко да са тези гости
ако се вгледате в снимката на домакините ,ще видите че половината от тях не ги познавате нито по физиономия нито по никовете ,те може и да нямат дори страници и е възможно ако се приеме едно предложение и да ги изключите от форума нищо ,че благодарение на тях срещата при нас се състоя -питам Ви честно ли ще е?
защо се получи това , много просто тези които вие добре познавате от форума , които имат страници и мнение просто не пожелаха да си отделят от личното време и да се включат в организирането на срещата ,те дори и не дойдоха но затова пък се намериха други ,за вас непознати , които приеха от сърце идеята и направиха всичко за да се реализира тази среща -основният ни дарител е Надя ,която има магазин за гоблени и конци ,други дарители са Галя и Мария които имат ателиета за рамкиране на гоблени - всичко това е свързано с нашето хоби но питам ви те какви страници да си направят ,какви гоблени да покажат и трябва ли да бъдат изключени от форума и да не се допущат до следващи срещи ?
това ли заслужават за проявената щедрост и нима ние нямаме нужда от такива хора?
извинявайте ,че толкова дълъг стана поста
приятен и усмихнат ден :kissyou:

van4e_to
11.10.2013, 11:12
Не съм била на нито една национална среща (за мое огромно съжаление), но като на последната такъв писмен дебат относно гостите не се е вихрил! Питам къде е разликата - при толкова много "гобленари" на срещата, повечето от които не се познават един с друг, не е ли същото като да има и "гости"?? А след като последните са такова бреме, нали се сещате, че отнема минутки да регистрирам във форума съпругът си, който иначе би бил в качеството си на очевидно нежелан гост на следваща среща!? Споделям мнението на manka, всеки организатор преценя възможностите с които разполага и организира така както може! А недоволни винаги ще има!

sissak
11.10.2013, 11:15
Във връзка с големия брой новорегистрирани точно заради срещите / и впоследствие тези хора не участват в живота на форума и не го посещават въобще/предлагам да се допускат регистрирани само преди обявяване на записването на следващата среща.Неприятно е вярно ,изглежда като вид дискриминация ,но всеки има възможност да прочете и да се регистрира навреме,да се включи в различните теми ,както и да покаже свои работи.

Относно регистрация и т.н. - ако гледам от моята си камбанария - майка ми е активна гобленарка (шие повече от мен) , но няма компютър, не може да работи с такъв и съответно няма регистрация във форума.Мога да направя и да обслужвам страницата и, но не намирам смисъл да получавам раздвоение на личността.Показвам и нещата в моята тема, ако има коментари или запитвания към нея и ги показвам да си ги прочете.Ами радва се жената.Досега е присъствала само на Великотърновската среща.Но ако изяви желание, бих искала да имам възможността да я взема като мой гост на някоя от следващите.

moni2111
11.10.2013, 11:18
Естествено е спонсорите да присъстват. Съфорумките, които не са правили нац. среща дори не си представят колко пари влагат домакините. Във Варна бяхме събрали /цяла година/ повече от 300лв. Бъдете снисходителни и вземайте най-доброто и най позитивното от тези срещи.

delhina
11.10.2013, 11:19
Подкрепям мнението.
Всяка среща си има положителни и отрицателни страни.Домакините на никоя среща не са професионални организатори на подобни събития, така че е нормално да има неточности.
Как да бъде проведена една среща решават домакините и не дължат обяснение никому.

Абсолютно съм съгласна с мението на Сисак и Манка! Прекалявате вече с притенциите,работата намирисва,че повече срещи май няма да има! Всеки домакин да проведе срещата както си иска и както може ...какви са тия лиготии - кой къде седнал,не чувал,повече усмивки или не се запознал...направо се излагате.

walentiina
11.10.2013, 11:27
Силве ,категорично нямам впредвид гобленарки ,като твоята майка ,моите уважения към нея !!!Както и нямам никакви претенции към предишните и бъдещите организатори ,но мисля ,че трябва да има някакво правило ,което да е в тяхна помощ занапред.

ata
11.10.2013, 11:30
Много се съмнявам вече,не убедена съм че няма да се дадат конструктивни,приемливи предложения, а да това ще е поредната говорилня ,която не се знае как ще завърши.
Аз обясних защо се изказах толкова крайно срещу гостите, но вината май е повече у нас, защото пак ще се повторя когато си заявил, че госта ти ще присъства или не присъства еди къде си,или че ще си без гост, а го водиш без да е в списъка май вината не е в госта а у нас. Затова призовавам условията,които ще поставят следващите домакини, да се спазват. Да се осъзнае, че когато говорим едно, а правим друго затрудняваме работата им.
Дори в къщи когато чакаш 5 човека на гости, а дойдат 8 се чувстваш притеснен и не си сигурен дали ще се чувстват комфортно, да не говорим за 200 и се окаже че си изненадан за решенията им.

NIA
11.10.2013, 11:53
Ата е права - нямаме нужда от поредната говорилня.
Най добре Малекс да мине с метличката и да изтрие всичко излишно, освен конкретните предложения или наистина да махне цялата тема.
Защото преди да се пише трябва да се чете, но явно някои не го правят.

sissak
11.10.2013, 11:56
Много се съмнявам вече,не убедена съм че няма да се дадат конструктивни,приемливи предложения, а да това ще е поредната говорилня ,която не се знае как ще завърши.
Аз обясних защо се изказах толкова крайно срещу гостите, но вината май е повече у нас, защото пак ще се повторя когато си заявил, че госта ти ще присъства или не присъства еди къде си,или че ще си без гост, а го водиш без да е в списъка май вината не е в госта а у нас. Затова призовавам условията,които ще поставят следващите домакини, да се спазват. Да се осъзнае, че когато говорим едно, а правим друго затрудняваме работата им.


:thumbup:

Злате, в игрите е същото.Уж има ясни правила, уж всички разбрали и накрая пак издънки.Че и при срещите така. Като няма съвест и съзнание, каквито и правила да се поставят все тая.

Вале, разбрах те :kissyou:

NADIA_VT
11.10.2013, 12:26
Е-е-е-е--ей, не мирясахте най-после!

(ЦЕНЗУРИРАНО от АДМИНИСТРАТОР: НАРУШАВА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, МНЕНИЕТО ОБИЖДА ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ СЪФОРУМКИТЕ)

Вие няма ли да проумеете най-накрая, че това е неформална организация - форум - който когато иска може да влиза и да излиза от него. Всичко е на доброволни начала. Повечето гобленарки сме работещи хора, със семейства и ред др.задължения. За това предпочитам като ми остане време да го отделя да шия нещо, което ще ми достави удоволствие, а не да си пилея нервите с разни игри с неясен регламент, срокове и т.н. После кой на кого какво пратил, интриги, че някой е разочарован от подаръка си, или не е дооценен в играта.
Преди години, когато се регистрирах в този форум отношенията бяха съвсем различни, то просто беше удоволствие да влезеш във форума, да качиш какво си ушил, да видиш какво другите шият, да споделиш мнение, а сега какво направихте - скандал след скандал, интрига след интрига.
Огледайте се и се замислете, колко жени имаше, които редовно пишеха във форума и се отдръпнаха. Появяват се нови, които не са наясно с правилата на някой диктаторки, които като се огледат и се осъзнаят и те се дръпват.
То вместо да сте благодарни, че тези жени от Стара Загора са отделяли от времето и средствата си цяла година, за да организират срещата и да им благодарите, вие не спряхте да плюете по тях. Най-малкото не е възпитано едно такова държание.
Ако продължавате така ще останете и без срещи, а във форума ще си пишете само модераторките. Крайно време е да се осъзнаете и да спрете с безкрайните си претенции.

ata
11.10.2013, 12:35
Малекс докато се прибере от работа, Динко да трие темата и край на писанките.Не сме дорасли да даваме и обмисляме идеи, стана ясно!

manka
11.10.2013, 12:49
Ата е права - нямаме нужда от поредната говорилня.
Най добре Малекс да мине с метличката и да изтрие всичко излишно, освен конкретните предложения или наистина да махне цялата тема.
Защото преди да се пише трябва да се чете, но явно някои не го правят.

Категорично мисля че няма нужда от конкретни предложения,моля ви спрете се вече.
Каквото и да се предложи,по логичен път следващите домакини,искат не искат ще трябва поне малко да се съобразяват.
Трийте я тая тема,и да приключваме:idea:

dinko
11.10.2013, 12:56
За да не изключваме форума пак, заключвам темата. :greeneye: