PDA

Покажи пълната версия : Интересна торта



blue_bouble
02.05.2006, 17:07
Moята идея за торта!

Торта луна

Nelia
02.05.2006, 18:31
:hello: Очаквам рецептата :!: [:]

zori
02.05.2006, 20:45
Moята идея за торта!

Торта лунанаистина интересна идея ! браво!

vanesa79
02.05.2006, 21:47
:hello: mnogo krasiva torta,a bili napisala rezeptat da xapnen i nie tazi :amam: krasota

Pandora
03.05.2006, 11:39
Тортата наистина изглежда много вкусна- още повече че напоследък все ми се яде торта,така че явно всички чакаме рецептата :angel:

blue_bouble
03.05.2006, 13:58
Торта” Луна”

Продукти:

За блатовете:
250 гр.масло,
250 гр.захар,
6 яйца,
150 гр.брашно,
100 гр.нишесте “Шоколад”,
1 с.л какао,
1,5 ч.л. бакпулвер,
30 гр.ром,
рендосана кора от 1 портокал

форма “луна” за печене.

1Разбиваме размекнатото масло.
2.Разбиваме жълтъците със захарта ,добавяме и кората на портокала.Постепенно ги прибавяме към маслото.

3. Смесваме брашното с бакпулвера,какаото и нишестето и постепенно ги изсипваме към маслената смес.
4.Разбиваме белтъците на пяна и ги добавяме заедно с рома към маслената смес.Разбъркваме добре.
5.От полученото тесто изсипваме 5 с.л в намазнената предварително форма .
5. Печем в предварително загрята фурна .От тестото излизат 6 блата,може да излезнат и 8 ако слагате по малко тесто Докато блатовете изстинат приготвяме крем.
9.Редим блат –крем, блат-крем и най отгоре хубаво намазваме с крем.Правим шарки от шоколадовата глазура.

Крем:1 л. прясно мляко.,1 пакетче нишесте “Ванилия”,200 гр.захар.Слагаме млякото да заври,добавяме и захарта и изсипваме разтвореното в 100 мл мляко нишесте.Бъркаме докато стане готово.

Шоколадова глазура:
60 гр. пудра захар,50 гр.шоколад,2 с.л.вода.Сваряваме водата и захарта до получаване на гъст сироп.Заливаме с горещия сироп и разбъркваме докато се разтопи и стане течен.Глазурата се използва докато е топла.

blue_bouble
03.05.2006, 20:49
Едно уточнение само при глазурата съм допуснала да напиша нещо,затова ще я напиша отново:
60 гр. пудра захар,50 гр.шоколад,2 с.л.вода.Сваряваме водата и захарта до получаване на гъст сироп.Заливаме с горещия сироп шоколада и разбъркваме докато се разтопи и стане течен.Глазурата се използва докато е топла.

Извинете ме ,но бързах да ви я напиша и затова съм сгрешила.