PDA

Покажи пълната версия : Goblenset 751 Бяла нощ



Michelle
16.10.2013, 18:34
Момичета, някой шил ли е оригинална комплектовка на Goblenset 751 Noapte Alba?

http://s019.radikal.ru/i609/1310/6e/8f697ad690e4t.jpg (http://radikal.ru/fp/8b51c55e9f3042b9b6d86a13ececb326)

Имам следният проблем: Два цвята са изключително близки. Най-вероятно е грешка при комплектовката, защото от снимката (а и по схеми от Интернет) единият трябва да е доста по-тъмен.
Свързах се с Гобленсет и обясних проблема си, но ми отговориха, че е нормално двата цвята да са близки - с цел постигане на по-добро изображение.
Опитах да заменя цвета, в който се съмнявам. Поръчах двата цвята от ключ с DMC, но се получава серизно разминаване в гамата на цветовете.
Проблемът е в цветове С и =, които са двата основни цвята от небето.

И сега след две години шиене и ушит повече от половината гоблен, се чудя какво да го правя. :confused:

Помагайте! :kissyou:

Maria St
06.11.2013, 11:35
От къде си купи оригинална комплектовка на гобленсет? Аз им писах , но така и не ми отговориха. Купих си комплектовка от българска фирма и съм доволна от резултата. И при мен имаше близки цветове. Почти не се различаваха , но се получи добре в крайна сметка. Сега съм пред същата дилема - как и от къде да поръчам?

Neli13
28.11.2013, 17:21
Здравей Michelle,

страшно ми харесва този гоблен, много ще съм ти благодарна ако можеш да ми пратиш схемата на имейла nelly_gospodinova@yahoo.com. Аз също бих могла да ти пратя някои схеми ако искаш, имам на коне, пейзажи и други...Много благодаря предварително!
Поздрави Нели

Michelle
28.11.2013, 17:43
Нели, ако си харесала гоблена можеш да погледнеш тук http://goblenite.org/showthread.php?t=7742 и да си поръчаш оригинал на Гобленсет.
Мога да ти пратя пренабор на схемата, но ключът в DMC се различава от тези на готовата комплектовка. А цената ще ти излезе почти същата :confused:

Neli13
29.11.2013, 10:14
Michelle, много ти благодаря за отговора. Не знам как да поръчам гоблена тъй като аз не живея в България....не разбрах какво имаш предвид с ключ ДМС....може ли да ми обясниш? Аз затова те помолих за схемата....

Neli13
29.11.2013, 11:18
Здравей Мария,

виждам че и ти не живееш в България, как успя да си купиш схемата, фирмата нали доставя само в България...може ли да ми пратиш схемата на имеила nelly_gospodinova@yahoo.com аз също мога да ти пратя схеми имам на коне, пейзажи скоро ще кача мои ушити гоблени..много ти благодаря!!

С поздрав Нели

Michelle
29.11.2013, 23:10
Мария, Нели, имате поща!:)
Мария, поръчах си гоблена от сайта на Гобленсет и натоварих Еконт с плащането и доставката. Комуникацията беше трудна, още повече че аз не зная румънски, а от Гобленсет имаха проблеми с е-mail-а. Добре че представителят на Еконт в Румъния се оказа достатъчно търпелив да говори многократно и с двете страни... иначе още да не сме се разбрали :D

Neli13
03.12.2013, 10:33
Michelle, огромни благодарности за схемата и имейла!!! И ти имаш поща....:)

Neli13
09.12.2013, 11:24
Michelle, възможно ли е Бялата нощ да стане наистина толкова голяма? Имам предвид, на дължина над 1 м, това са 42 квадратчета, на обикновената българска панама?

Michelle
09.12.2013, 18:22
Нели, не го започвай на тази панама. Ще стане огромен!
Моят е с размери 41.5х28.3 на 25 каунт панама. Можеш да вземеш малко по-едра панама, но над метър дължина... много е. :no:

Neli13
09.12.2013, 21:10
Michelle, нещо не разбирам. Ако взема по едра панама ще стане още по огромен–нали на по едрата панама един квадрат ще бъде още по голям отколкото на по дребната, а един голям квадрат има 10 малки квадратчета.....не знам дали ме разбра...
Моята панама май е 21 каунта...значи почти като твоята..защо тогава такива разлики?

Вили8688
13.12.2013, 14:52
В момента го шия по пренабор разпространяван във форума знак = е номер 826 а С е 813 ДМС и става супер а по отношение на размера шия го на обикновенна разграфена българска панама 1:1 и е 21 на 15 квадратчета разкошен е само че кога ще го ушияяяяя

Neli13
23.12.2013, 11:43
Вили значи и ти го шиеш на обикновената българска панама тази от 21 каунта? Както пишеш не изглежда да е много голям аз такава големина ги ушивам за около 6 месеца е разбира се усилено шиене...макар че ходя на работа и нямам толкова време.