PDA

Покажи пълната версия : Коне в галоп-моля за мнение



нели петрова
10.11.2013, 16:24
Моля за мнение за този гоблен. Притесних се от това ,че има един конец с по два или три знака, а на схемата два от знаците са един до друг.При различен бод това не би ме притеснило ,но в този случай няма такива указания .
Ако някой го е шил ще съм благодарна да сподели дали моята легенда е правилната.169212

ata
10.11.2013, 20:46
Гобленсет ли шиеш или побългарения на Егоблен? Имам пренабор на схемата ,погледнах 20 цвята, 20 знака, т.е. не би трябвало за 1 цвят да има повече от 1 знак....Интересно........ако е Егоблен, звънни им да ги питаш какво трябва да значи това?

нели петрова
11.11.2013, 13:55
Схемата е от тук- от форума. Ще съм много благодарна ако ми изпратиш твоята схема за да ги сравня.

RUSINOVA65
11.11.2013, 16:09
Пренаборът,който се разпространява из нета е с конци Гамма.Като се конвертира автоматично с програмата се появяват такива аномалии.Добре е ако някой г е шил или си е правил ключ,да ти каже номерата на конците

did_tag
11.11.2013, 16:38
И аз досега гледах схемата, Юлето е права, при автоматично превъртане от Гама в ДМС един цвят излиза на 2 символа, същото е и като замениш с Анхор. Или си намираш конци Гамма, или търсиш да си набавиш оригинален комплект - според мен, гоблена е голям и не си струва да рискуваш, или сменяш в движение..............

Макар, че заменяйки с анхор и сменяйки единия цвят с по-светъл нюанс, защото са един до друг, не стой чак толкова зле............. С ДМС е направо трагично

нели петрова
11.11.2013, 17:24
JANOME са оригиналните конци и така трагедията става още по-голяма, защото никъде не намерих сравнителни таблици за такива конци.
И аз се надявам се някой които я е шил да ми помогне.
Благодаря за мненията момичета!

rossi369
12.11.2013, 12:24
http://yadi.sk/d/CW7JXW31CYpUo Вижте тези коне на Златно руно,конци ДМС.Схемата е в ПМ ,дизан на Надежда Сафонфова.Тя прави добри неща.