PDA

Покажи пълната версия : Моля помогнете за "Императрица Сиси"



mishellla
08.12.2013, 01:27
Здравейте гобленари!
Наскоро си купих гоблена "Императрица Сиси" и днес мислех да го започна, но когато отворих пакета се оказа, че вътре има само разпечатка на схема, без никаква легенда и обяснения, или по-точно тази част с легендата не е разпечатана, понеже на единия от листовете най-отдолу се вижда начало от легендата. :( Отвън на опаковката пише само 1:1 и нищо повече. Днес се опитах да намеря из нета някаква легенда или обяснение относно начина на изработване, и изчетох много за този гоблен, но така и успях да намеря това което търсех. :no: Аз съм съвсем начинаеща в това изкуство, това ми е едва втория гоблен :) затова най-искрено ви моля да ми помогнете. С какъв бод се шие, на колко ката трябва да ми е конеца, има ли някакви особености при изработката му, видях, че сред конците има и метален. :confused: Ако някой има някаква легенда моля да ми я изпрати. Ще съм ви изключително благодарна за помощта :idea:

toni68
08.12.2013, 10:10
На коя фирма е комплектовката? И не се ли шие 1:4, а детайлите лице и ръце 1:1? Снимай схемата и опаковката .

irina48
08.12.2013, 11:04
Аз имам избродирана "Сиси" но е 1:4,а лицето и ръцете 1:1.Металния конец е за роклята и за косата.Това е доста труден гоблен - аз го бродирах с известни прекъсвания 5-6 години,може и повече.Много ме изморяваше,особено роклята с тези близки цветове.mishellla,някои фирми обозначават на самото чиле съответния знак.Обърнете се към фирмата,дано да са коректни и да ви изпратят това,което са пропуснали да сложат в опаковката...

mishellla
08.12.2013, 17:54
toni68 прилагам снимките, това е всичко което има в комплекта
171605 171606 171607 171608

mishellla
08.12.2013, 17:59
171609 171610

като наложа листите върху панамата, размера се получава същия и това ме навежда на мисълта че целия гоблен е 1:1, но не съм сигурна дали разсъждавам правилно. Най много ме тормози факта, че незнам с какъв бод трябва да го шия, дали целия се шие с един бод или има комбинация от бодове :uhhhh:

mishellla
08.12.2013, 18:04
Аз имам избродирана "Сиси" но е 1:4,а лицето и ръцете 1:1.Металния конец е за роклята и за косата.Това е доста труден гоблен - аз го бродирах с известни прекъсвания 5-6 години,може и повече.Много ме изморяваше,особено роклята с тези близки цветове.mishellla,някои фирми обозначават на самото чиле съответния знак.Обърнете се към фирмата,дано да са коректни и да ви изпратят това,което са пропуснали да сложат в опаковката...

irina48 действително всяко чиле си е обозначено със самия знак, но проблема ми е, че няма никакво описание с какъв бод се шие, с колко нишки, имали комбинация на бодове. Гоблена ми е подарък и е закупен от Варна, проблема ми е, че аз не живея в България и затова немога да се обърна към фирмата. Единствения ми вариант е да търся съдействие от майсторите, които са го шили и от компетентните гобленари за съдействие и съвет какво да правя :confused:

filmi
08.12.2013, 19:43
Не виждам къде е проблемът?! Гобленът се шие 1:4, изключение е само главата и ръката 1:1. С две нишки, гобленов бод.

dedivo
08.12.2013, 21:45
Аз имам ушит гоблен в комбинация 1:4 с 1:1. От снимките виждам, че има отделна схема за лицето, което ме навежда на мисълта, че целият гоблен се шие 1:4, а лицевите части 1:1. Също мисля, че е гобленов бод с две нишки.

irina48
08.12.2013, 22:55
mishellla ,този гоблен се шие 1:4,т.е. на 1 знак от схемата се шият две бодчета на единия ред и две отгоре на следвашия ред върху тях.Не знам какъв гоблен си шила и с какъв бод,но това е 1:4.Просто ушиваш всичко,което 1:4 и оставяш лицето,шията и ръката да ушиеш последни 1:1.Доста е голям този гоблен за начинаещи,но ме радва твоята упоритост и хъс за бродиране и съм сигурна,че ще успееш!Шие се с конец от две нишки гобленов бод.Дано да ме разбереш,но винаги можеш да питаш и да ти бъда полезна с каквото мога.Започвай-ще помагаме!Въоръжи се с търпение и успех!:thumbup:

slasch
09.12.2013, 19:19
171609 171610

като наложа листите върху панамата, размера се получава същия и това ме навежда на мисълта че целия гоблен е 1:1, но не съм сигурна дали разсъждавам правилно. Най много ме тормози факта, че незнам с какъв бод трябва да го шия, дали целия се шие с един бод или има комбинация от бодове :uhhhh:


Както е написано и на упътването, гоблена се шие 1:4, а детайла 1:1 /детайла са лицето и ръката/.В предния пост ти е обяснено как се шие 1:4. Успех и да показваш етапи!

Дида
09.12.2013, 19:26
Мила, в момента шия Сиси, комплектовка на Милена стил. Според мен има си е нормалният гоблен 1: 4 гобленов бод, с детайли 1:1, всичко на 2 ката. Гобленът си е големичък, но си струва труда. Започвай, не се притеснявай!!!

mishellla
09.12.2013, 22:28
Благодаря ви за помощта момичета, много сте мили и отзивчиви, но гоблена който имам аз, май се шие 1:1 целия, понеже както ми е разграфена панамата всяко квадратче има 20 на 20 бода и след дълги изчисления и сравнения на схемата с панамата излиза че е 1:1, понеже всяко квадратче от схемата също има 20 на 20 символа.Надявам се да ми е правилна логиката и изчисленията. Утре смятам да го почвам и дано да не греша и да объркам целия гоблен. Иринка гоблена е наистина жесток и въпреки сложността му, съм твърдо решена да го ушия :) досега съм ошила само 1 гоблен Ваза с жасмини. :) :kissyou:

toni68
10.12.2013, 00:18
mishellla , ти си снимала и схемата.На основната ти схема, която е от 4 части, квадратчетата ти имат по 10 знака в квадратче,не 20! Значи, ще шиеш един знак 4 бода. Това е 1:4, не 1:1. А лицето на схемата имаш 20 знака в квадратче. Него ще шиеш 1 знак 1 бод.

mishellla
10.12.2013, 15:39
mishellla , ти си снимала и схемата.На основната ти схема, която е от 4 части, квадратчетата ти имат по 10 знака в квадратче,не 20! Значи, ще шиеш един знак 4 бода. Това е 1:4, не 1:1. А лицето на схемата имаш 20 знака в квадратче. Него ще шиеш 1 знак 1 бод.

Благодаря отново toni68 незнание какво бих правила без твоята помощ :) явно и с изчисленията не ме бива още, но вече ми се изясни картинката и вече мога смело да го започвам, дано само не объркам нещо с това 1:4 защото предния ми беше 1:1, въпреки че всеки казва че 1:4 се шие мн по лесно, е сега и аз ще изпробвам :kissyou:

dushkova
11.12.2013, 09:17
Няма какво толкова да объркаш.За 1 знак от схемата шиеш 2 бодчета и после още 2 на горната нишка-ето ти 4 бода ,стоят като малко квадратче .Ако имаш пр.3 знака ,шиеш 6 гобл. бодчета и после се връщаш на горната нишка още толкова. Дано съм обяснила .

mishellla
11.12.2013, 22:03
Няма какво толкова да объркаш.За 1 знак от схемата шиеш 2 бодчета и после още 2 на горната нишка-ето ти 4 бода ,стоят като малко квадратче .Ако имаш пр.3 знака ,шиеш 6 гобл. бодчета и после се връщаш на горната нишка още толкова. Дано съм обяснила .

Благодаря dushkova, чудесно го обясни и вече ми се изясни картинката, дори започнах да шия вече и ми се получава :)
обаче сега имам друг проблем, днес преди да започна с шиенето пак си разглеждах схемите и забелязах, че схемата ми за лицето, която трябва да е 1:1 също има 10 знака в квадратче, а панамата ми нали е с 20 бодчета в квадратче, какво да правя, това пак ме смути, понеже от вашите обяснения разбрах че щом панамата ми е с 20 бода, а знаците са 10 това означава че се шие 1:4 :-| При това положение как трябва да го шия лицето и как ще стане :confused:

veneta_az
11.12.2013, 23:46
Тони ти е отговорила правилно. Основната част шиеш 1:4, а детайлите 1:1. Разгледай си пак детайлите - в едно квадратче имаш 10 бода, но числата отдолу ти показват, че 2 квадратчета по 10 бода са в едно квадратче от панамата. Огледай детайлите и ще разбереш. Успех!

RUSINOVA65
12.12.2013, 11:20
Когато шиеш 1:1 -четири квадратчета от схемата/ 2х2 квадратчета/ се шият в едно квадратче от панамата

mishellla
12.12.2013, 16:52
Благодаря ви момичета, мисля че разбрах, добре че ви има, незнание какво бих правила :) ако имам някакви затруднения отново ще потърся вашето компетентно мнение :kissyou: