PDA

Покажи пълната версия : Игла за шиене на гоблен



dedivo
16.02.2014, 22:08
Здравейте, момичета! Преди години, когато се учих да шия гоблени моята менторка ми подари игла /а може и да я бях заслужила!!!!/. Игличката беше с мен 18 години, но се изтъни и в един момент се счупи на две. На върха й имаше топченце /фабрично си беше така/ и ми беше много удобна. Сега шия с такава каквато предлагат в магазина, от който си комплектовам гоблените и ми е трудно да свикна. Някоя от Вас виждал ли е подобна за продан някъде? Благодарна съм на всеки отговор.:-|

Дида
16.02.2014, 23:12
За такава игличка, с топченце на върха, и аз се нареждам.......Дано някой сподели от къде се купуват .

Freeky
16.02.2014, 23:29
А защо е с топченце ми стана чудно :confused: По-лесно ли се шие така?

dedivo
17.02.2014, 22:01
На мен ми е по -лесно като промушва точно в панамата /попада точно в дупчицата и не дели нишкитие/.:clap:

jelana79
17.02.2014, 23:37
Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.

Дида
18.02.2014, 06:36
Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.
Много благодаря за отговора!!!! Насочваме се към Габрово.......

dushkova
18.02.2014, 10:00
Ура! Открихме ги къде се намират ! Хайде в Габрово !:)

tdm13
18.02.2014, 12:15
Здравейте, и аз лично като бях малка и се учех да шия гоблени имах такава игличка с топченце отпред, тя ми беше много удобна и след като години я използвах, също и при мен се счупи. Оказа се че новия модел е без топченце и ми беше доста трудно да свикна с тях, но аз издирих магазин в нашия град и намерих такива игли. Аз съм от Габрово и в магазина зад ДСК в "От игла до конец" намерих - даже няколко размера. Там все още се намират и са немски. Купих си една която ми прилегна добре, но сега не шия с нея защото вече съм отвикнала и си я пазя, шия с тези с тъпия връх, не ми пречи, след като вече доста време само с тях работя.

Ще мога ли да те помоля да ми купиш две такива иглички,най-малкия размер?Веднага изпращам парите и плащам пощенските разходи.За подробности може ли да се разберем на ЛС?Аз съм от Хасково,което е доста далече от Габрово,а и нямам никакви познати.
Предварително благодаря за отговора.

dedivo
18.02.2014, 14:11
Момичета, страхотни сте. Благодаря Ви за бързото отзоваване. Вече си поръчах по моя позната.:clap::kissyou:

tsenka01
18.02.2014, 22:08
Аз шия с такава игла вече почти 20 години. Още когато бях ученичка баща ми донесе от някъде 5-6 такива. Учила съм се с такава и ползвах една дълги години, но както и при devido се счупи. Когато потърсих друга се оказа, че нашите не могат да ги намерят след преместването на апартамента. Тогава помолих баща ми да намери други, но той каза, че навремето му ги е дал приятел, който е работел във вече закрития вълнено-текстилен завод "Геогри Генев"-Габрово и са ги използвали при изкърпване на дефектни нишки. Каза, че не се продават и могат да се намерят само в такъв тип заводи. Този отговор не ме устрои и след продължително настояване от моя страна той успя да се снабди с 2-3 такива игли от друг негов познат работил там, които за съжаление бяха леко ръждясали от дългото стоене някъде. След дълги усилия успях да приведа една от тях във вид годен за работа. Сега като разбрах, че се ипродават в габрово се зарадвах страшно много. Още утре ще командировам братовчедка ми до магазина в Габрово, за да ми купи няколко, защото вече не живея там и си ходя доста рядко по родния край.
:kissyou:jelana79 благодаря ти много за безценната информация.

jelana79
19.02.2014, 15:22
Здравейте на всички който са видели поста ми и са се зарадвали на отговора ми. Сега да обясня - аз скоро не съм ходила до това магазинче, защото имам малко бебе и не мога често да излизам, но последно когато ходих там беше за да си купя червен конец за малката за да й изплета гривничка против уроки :gipsy:, а това беше миналата година Ноември. Тогава не съм питала за игличките, но по рано през миналата година в мое присъствие една госпожа търсеше и си купи (това беше Юли 2013г.), затова споделих че там все още се намират. Готова съм да отида скоро до магазинчето и да проверя какви са останали и на тези който се интересуват да им закупя и изпратя. Който обаче има роднини тук в нашия град може и сам да се поинтересува чрез тях. Аз каквото мога ще помогна, защото знам колко са по удобни и колко по лесно се шие с тях. Вярно е това което е писала tsenka01, че се намират само от такива заводи и може би затова само тук има, имаики в предвид, че този завод го разтуриха и все някъде трябваше да се разпродадат такива останали "инструменти". Ако мога да свърша това добро дело да намеря иглички, знайте че ще направя всичко възможно да снабдя всички ви с такива. Поздрави Жулиета :kissyou:

tdm13
19.02.2014, 15:52
Здравейте на всички който са видели поста ми и са се зарадвали на отговора ми. Сега да обясня - аз скоро не съм ходила до това магазинче, защото имам малко бебе и не мога често да излизам, но последно когато ходих там беше за да си купя червен конец за малката за да й изплета гривничка против уроки :gipsy:, а това беше миналата година Ноември. Тогава не съм питала за игличките, но по рано през миналата година в мое присъствие една госпожа търсеше и си купи (това беше Юли 2013г.), затова споделих че там все още се намират. Готова съм да отида скоро до магазинчето и да проверя какви са останали и на тези който се интересуват да им закупя и изпратя. Който обаче има роднини тук в нашия град може и сам да се поинтересува чрез тях. Аз каквото мога ще помогна, защото знам колко са по удобни и колко по лесно се шие с тях. Вярно е това което е писала tsenka01, че се намират само от такива заводи и може би затова само тук има, имаики в предвид, че този завод го разтуриха и все някъде трябваше да се разпродадат такива останали "инструменти". Ако мога да свърша това добро дело да намеря иглички, знайте че ще направя всичко възможно да снабдя всички ви с такива. Поздрави Жулиета :kissyou:

Жулиета,благодаря ти за вниманието и отзивчивостта!
Да ти е живо и здраво бебенцето.
Дано още има от игличките.
Тони

dedivo
19.02.2014, 18:53
Здравейте отново.
Днес се снабдих с такива иглички от магазинчето в Габрово. Моята позната ми купи. Има ги все още. Поздрави!:kissyou:

jelana79
20.02.2014, 09:59
Здравейте отново и от мен. Ето на че има и по бързи и от мен в проверката за игличките. Щом dedivo си е закупила вече иглички от магазинчето, значи ще има и за всички други желаещи. Които иска да му закупя и изпратя нека да ми пише на ЛС и ще се разбрем за пратките. Поемам ангажимента да удоволетворя желанията ви. Поздрави! :kissyou:

dushkova
20.02.2014, 10:05
Благодарности за отзивчивостта и вниманието,Жулиета!Живо и здраво детенцето!Остава да чакаме.Благодаря ти.:))

VenezS
20.02.2014, 10:08
Здравейте jelana79 и dedivo, да сте живи и здрави и все така отзивчиви и добронамерени. Здраве и щастие и за малкото бебче на jelana79, а и здраве и спорна работа за всички четящи и ползващи форума.
От няколко дни чета в темата и вече ми е много интересно и любопитно що за иглички са това. Не мога да си е представя дори, но явно върши много добра работа щом толкова хора са доволни. А може ли повече информация - каква цена е бройката, може ли по една да се поръчва или са в комплект. различни размери ли са ? Или стават за всякаква панама.
В магазинчето един вид ли са ? От този сорт информация.
Благодаря предварително . Лек и успешен ден !

marji
20.02.2014, 12:37
Довечера ще прикача снимка да видите какво представляват, защото е на домашния ми компютър. Тези иглички наистина са страхотни - аз от години шия само с тях. Имах от майка ми няколко пакетчета различни размери - от 4 до 12 см, повечето бяха ръждясали, но ги почистих с вълнен парцал и нафта. Само двата най-малки размера обаче стават за гоблени и преди време раздадох доста от тях на приятелки. Майка ми навремето работеше в текстилно предприятие и с тези игли изшиваха грешките по платовете и одеялата, така че могат да се намерят само в текстилни предприятия, но не и в магазинната мрежа. За Габрово знам със сигурност, че една жена, която е работила навремето в такова предприятие, предлага от същите иглички в магазина си, както и в друг неин магазин в Севлиево. Но последната ми информация от Севлиево е, че са останали 3-4 бройки много ръждиви иглички. Така че щом все още има в Габрово, купувайте докато не са свършили. Със сигурност много ще ви харесат. Както казва една моя приятелка от форума, тези иглички сякаш сами шият.

jelana79
20.02.2014, 17:43
Здравейте на всички желаещи и интересуващи се от въпросните иглички. С риск marji да ми се разсърди аз ще я изпреваря и ще кача снимки на тези иглички. Снимах моята стара игличка с която вече не шия и като я открих разбрах че и тя е ръждясала с времето (милата като не се използва и ме е изоставила :D ). Направих й снимки и като реших да си я прибера пак само за спомен направих непоправимото - счупих я на 3 места, и сега и аз трябва да си купувам нова. Така че сега е още по голям стимул и за мен да купя на вас и на себе си иглички, така че още утре утивам до магазинчето. На вапросите на VenezS да отговоря - за цена точно не се сещам, но мисля бяха някъде от порядъка на 0,75лв. до 1,20лв. за различните размери, и да купуват се само по една на бройка, като размерите са от 6 до 22 на четно число, но не знам какви са останали там. Моята беше 14 размер, тя ми прилегна най добре. Както можете да видите от снимката преди да я поразя не е много дълга, някъде около 4 см. А ето сега какво стана с нея. Дано да съм ви помогнала с информацията. Поздрави Жулиета :kissyou:

marji
20.02.2014, 21:01
jelana79, това не е състезание, че да се сърдя. Колкото повече информация, толкова по-добре за интересуващите се. Така че ето и моите иглички. Немско производство са, а номерата им, изписани на оригиналните пакетчета, са по-различни и отговарят на дължината им в милиметри - 46, 55, 64, 73, 82. За гоблени могат да се използват само №46 и 55, въпреки че са малко по-дълги от обикновените гобленови, много са удобни и с тях шия вече близо 30 години.
http://s019.radikal.ru/i601/1402/61/6bb08e3b722et.jpg (http://radikal.ru/fp/bb48b270cd4041eb88764e092fbbc0db)http://i016.radikal.ru/1402/c6/64ae58704763t.jpg (http://radikal.ru/fp/6c1aa567a11247988771c0758ab93bbb)

jelana79
20.02.2014, 22:05
Мила marji, аз само се пошегувах за разсърдването, но няма нищо лошо да се показва повече информация. Разгледах и твоите иглички и да, точно такава беше и моята и в такива опаковчици се продават и в нашето магазинче, само че имаха и допълнително сложен номер с печат, не знам защо, може би по лесно да се помнят. Аз сравних моята с твоите и мисля че беше като тази която е 4-та от горе надолу. Другите естествено са с различни размери. И за още нещо си права, че те са малко по дългички от тези сегашните затъпените.
И още една шега - вече знам какво да подарявам на съфорумките, ако участвам в някоя игра за напред - иглички от този вид - може пък и да ги зарадвам. :D

venipetgab
20.02.2014, 23:47
И аз шия с игличка с топче от същия магазин. Дължината и е 4,5 см. Имах и по-къса, която е по-удобна за шиене, но е и по-тъничка и я счупих , когато ми се наложи да разшивам. Повечето игли са по-дълги, от порядъка на 6-7 см, което е доста неудобно, особено когато свършва конеца.Освен това се изкривяват. Ето за сравнение с обикновена игла от тези, които са в комплектите гоблени.
173530

jelana79
21.02.2014, 14:19
Здравейте отново на всички интересуващи се от игличките. Днес ходих до магазинчето и успях да закупя игличките които се търсят. Сега да обясня - там се продават номера 44, 50, 62 и вече доста по големи, който не стават за бродерия на панама за гоблени, а на такава за възглавници. Аз закупих всички възможни от номер 44 и пак не стигнаха за всички. Жената пое ангажимента за другата седмица да поръчат и другия петък пак ще има. Обеща да вземе и още по малкия размер 40. Качвам снимка за да видите каква е разликата между 44 и 50, и да прецените кои какви ще иска, а аз поемам ангажимента да снабдя всеки желаещ. Поздрави :kissyou:

zhak
21.02.2014, 17:29
въпросът ми е към тези които са шили с такава игла
шил ли е някой но на аида 18 , също така четвъртинки и три четвърти кръстчета естествено на друга панама,че като ги гледам снимките ми изглеждат дебели за такава панама и такива бодове ,но снимката може да лъже :confused:
в момента шия на аида 18 с два ката кръстче и си купих специално тънки игли и пак едва ги промушвам ,затова ми е любопитно с тези игли дали ще може да се шие ,че да си поръчам и аз :flower:

marji
21.02.2014, 18:32
Аз шия постоянно с такава игла - така съм свикнала, че с обикновена гобленова игла изобщо не мога. Не са проблем нито 1/4, нито 3/4 кръстчета за иглите с топче на върха. Миналата година уших Фара на Дименшънс, който е на 18 каунт панама, точно с такава игла и то не от най-малките, а 5,5 см. А в него има и полукръстче с 6 ката конец. Тези иглички може да са малко по-дълги от обикновените гобленови, но са по-тънки и според мен са идеални за цепене на панамата. От снимката на venipetgab най-добре се вижда разликата в дебелината и дължината. Препоръчвам ти все пак да си вземеш не по-дълга от 4,6 см ако не си свикнала с дълги иглички.

venipetgab
21.02.2014, 21:03
Снимките лъжат.Тънички са иглите, а и колкото е по-късичка иглата, толкова е и по-тъничка. С моята, която аз счупих съм шила дори мъниста от наи-дребничките. А с тази, която съм показала съм ушила почти цялото 'Крайморско кафене от миналогодишния конкурс, а там имаше много половинки, четвъртинки, френски възелчета и километри контур. Така, че смело, игличките си струват, само внимателно с разшиването, че лесно се чупят. И дано да доставят от по-късичките, че с тях ми е по-лесно да шия.

jelana79
21.02.2014, 22:39
Наистина снимките ми лъжат, не са толкова огромни игличките, просто ги снимах доста по от близо за да се виждат топченцата и разликата в размерите. За разлика от тези с тъпия връх- гобленовите, тези изглеждат като малко по дебел косъм :D и се шие много лесно с тях.
Исках и да добавя, защото съм забравила в предния си пост - цената им е 0,80лв. за всички размери които стават за гоблени, а по големите са по 1,20лв. Препоръчвам на всички който желаят да си вземат от трите размера, но най удобни са 40 и 44. Сега чакаме да се заредят и купувам на който поиска. :kissyou:

dushkova
22.02.2014, 10:11
За разшиването-използвайте обикновената игла :) Прекрасно момиче ,ще ни направиш щастливи.Благословена да си! :)

Юра
22.02.2014, 10:56
Оооо аз иска от тези иглички - за гоблени.Да ме имаш в предвид - моля. Като се обадиш че са заредили ще уточним бройката.

jelana79
22.02.2014, 14:10
Ааа, хора, какво правите вие - голям наплива за иглички... :D Това не е проблем за мен, ще ви изпълня желанията, но вече взех да се притеснявам да не объркам нещо и да се изложа. Само да ги заредят и пак ще ги изкупя всичките, ще ви ги пратя като ги обезопася максимално, че както са тънки могат да се счупят, но като ми поръчвате на ЛС ми пишете адрес за доставка и телефон за връзка на който да звъня ако се наложи. До тук станаха 30 бр., без да броим тези дето вече ги купих. :D Айде чакам и още, че съвсем да шашна жената като ида да ги взема. :D

di_di_b
22.02.2014, 19:36
Искам и аз 6 броя от размер който прецениш

galacsi
22.02.2014, 22:04
Здравей мило момиче,и аз изкам по 3 броя от размер 40 и 44,само кажи кога ги има за да си поръчам.Разбира се казваш какви ще са ти разходите.И да знаеш ще съм много щаслива като ги получа.Търся такива игли от 5 години.

mariqna_georgieva
23.02.2014, 00:42
Момичета, иглите с топче са много удобни за шиене. Аз шия само с такива - немски са, стават за aida 14, 16, 18 и разграфена панама. Щом има възможност запасете се, защото са рядкост. На мен ми ги подари приятелка.

polystefanova
24.02.2014, 12:16
Здравейте! Много харесвам услужливите и отзивчиви хора!Искам да помоля за размери 40 и 44 - също по 3 броя от размер.
Ще кажете кога , къде и колко да пратя като пари. Благодаря предварително - polystefanova@abv.bg

margo67
24.02.2014, 13:38
Хайде и аз да не остана назад,ще помоля за размери 40 и 44 - по 3 броя от размер. Ще се разберем за парите и изпращането.:kissyou:

NIA
24.02.2014, 14:19
И аз да се наредя на опашката - размер 40 - 3 бр.
Може да се комбинираме с Маргото да ни ги изпратиш в една пратка - за Варна.

jelana79
24.02.2014, 22:48
Здравейте. С оглед на това, че събрах доста поръчки от многоброините желаещи да си закупят иглички и бройката им мина 130, ви казвам следното: след като ми се обадят че са пристигнали ще започна да изпълнявам поръчките ви по реда по който съм ги получила, защото съгласете се с мен че на веднъж няма как да стане за всички, още повече че не знам дали ще има такава бройка на един път. Нека не ми се сърдят тези който трябва да поизчакат малко с доставката им. Колкото до нея реших да е пратка по пощата с препоръчано писмо, като таксата за това е в рамките на 1,70 - 2,00 лв. Имам позната в Български пощи и тя ми го препоръча този вариант, като каза че така повече внимават с писмата, а нали все пак те ще са деликатна "стока". Ако някои все пак предпочитат за тях да е по куриер, нека ме осведомят на ЛС за да знам и да уточним фирмата.
Това е за сега от мен, ако някой желае да прави промени или да си добавя нещо по поръчките, да ми пише пак.
Поздрави :kissyou:

dushkova
25.02.2014, 09:08
http://www.goblenite.org/images/smilies/166smd.gif

polystefanova
25.02.2014, 10:01
Пращайте когато и както Ви е удобно! Това е голям ангажимент и само можем да бъдем благодарни , че се натоварихте с него. Бъдете здрава!

di_di_b
25.02.2014, 11:20
За мен няма проблем,изпращай ги както на теб ти е удобно,адреса на лични ли да ги изпращаме

galacsi
25.02.2014, 13:08
Здравей,разбира се няма проблем както ти е удобно така ги изпрати.Много ще съм ти благодарна,адресът и други данни ще ти пратя по мейла който е даден тук.ЛЕК И ПРИЯТЕН ДЕН:)

jelana79
26.02.2014, 15:03
Здравейте на всички. Вчера имах работа в центъра и ходих до магазинчето за игличките за да разговарям с жената която ги зарежда. Оказа се че попаднах точно на собственичката която ги поръчва и като й казах каква бройка ми трябва тя така се облещи, че забравих какво още щях да й казвам :D. Страшно много се изненада, но като й обясних за какво ми са и че ще ги пращам из цялата страна се съгласи с мен, че никъде другаде в България не зареждат от този род иглички, а тя прави поръчките си по свои познати в Германия и от там й ги пращат. Пое ангажимента да направи по голяма поръчка за да ни се изпълнят желанията и всички да получат желания брой иглички. Сега чакам обаждане за да ми каже кога ще ги получи. Така че мили дами ще почакаме малко и ще получим каквото искаме. :kissyou:

NIA
26.02.2014, 15:38
Търпение имаме. Важното е да стане.
Благодаря ти! :kissyou:

tdm13
26.02.2014, 16:29
Аз не бързам.Когато стане,тогава.
Огромно благодаря за изключително милия жест.

galacsi
27.02.2014, 12:57
Търпение,както е казал народа;''Хубавите неща стават бавно''.:)

rossi369
01.03.2014, 20:17
:idea:Приемате ли поръчки от закъснели като мен.Ако има възможност можели и за мен 40 и44 .Огромни благодарности!

toni68
02.03.2014, 11:39
:blueflow: Има още заспали и изпуснали темата , и ако не е късно и аз се нареждам за по 5 броя от номер 40 и 44 .Като дете съм шила с такива, майка ми работеше в текстилно предприятие.За парцалките на куклите точно такава игла ми даваше, да не си бода пръстите :D

sianie35
02.03.2014, 12:06
Ако не е късно бих искала да помоля и аз за размер 40 и 44, по два броя.Може да ме включите към останалата поръчка за Варна -за Ния и за Маргото.Благодаря!

jelana79
02.03.2014, 12:33
:idea:Приемате ли поръчки от закъснели като мен.Ако има възможност можели и за мен 40 и44 .Огромни благодарности!

rossi369, то аз че приемам поръчки още е ясно, ама кога ще ги изпълня не се знае. :D Записвам те и теб, но не си ми посочила по колко броя искаш от двата вида. Като си готова с поръчката си изцяло ми я пусни на ЛС, заедно с адрес за доставка, трите имена и тел. за връзка.
Момичета, обръщам се и към тези който не са посочили адресите и целите си имена да ми пишат на лични, за да не се бавим после като трябва да пращам.
Хубав ден на всички :kissyou:

jozef
17.03.2014, 01:54
Здравейте jelana79:)И ние се нареждаме на опашката (ако е възможно).Искаме по 10 броя от двата вида(10 от игла 40 и 10 броя от игла 44)На какъв адрес да изпратим парите?Прибираме се в България средата на май,така че закъснението на иглите нас лично ни устройва :)..Предварително ти благодарим и ти изпращаме адресите на лични..:kissyou:
Мари email: dimaka65@abv.bg

wylchin
25.03.2014, 08:33
Преди 2,3 години ходих по работа в Севлиево и си купих десетина такива игли. Трябва да знаете, че много бързо ръждясват. На някои гоблени бях оставила иглата забита в панамата и се беше повредила. За шиене с гобленов бод са супер, но за шиене с кръстчета не са много удобни, там топчето пречи, все ми се закача. Но това си е само мое мнение, имайте го обаче впредвид.

petya13
02.04.2014, 20:12
И аз шия с такава игла с топче от няколко години и съм много доволна,но за съжаление където и да попитам за такива игли все няма,само в Габрово.

jelana79
17.04.2014, 14:18
Здравейте на всички. От доста време не съм писала какво е положението с игличките, но не е нарочно, а защото и аз нямах информация за тях. Нека никой не си мисли че съм ви подвела с даването на поръчки, а не ги изпълнявам. Получава се това забавяне, защото няма внос на иглички сега за номера 40 и 44, който най много се търсят. Жената която ги зарежда ми обясни, че последната поръчка която е направила за да зареди с тях се е бавила почти 5 мес. до доставката. Сега очаква зареждане само на 38 номер, а колкото да 50-ти все още има някоя и друга бройка. Надявам се че ме разбирате, че и на мен ми е притеснено, но да се надяваме, че скоро ще мога да дам по добра информация и да изпълня желанията ви. :gipsy:

koleria
17.04.2014, 15:01
ОК.Когато стане.Аз не бързам.:idea:

rossi369
17.04.2014, 16:30
:loveglasses:Не се притеснявай,когато стане!

m_staeva
18.04.2014, 14:58
rossi369, то аз че приемам поръчки още е ясно, ама кога ще ги изпълня не се знае. :D Записвам те и теб, но не си ми посочила по колко броя искаш от двата вида. Като си готова с поръчката си изцяло ми я пусни на ЛС, заедно с адрес за доставка, трите имена и тел. за връзка.
Момичета, обръщам се и към тези който не са посочили адресите и целите си имена да ми пишат на лични, за да не се бавим после като трябва да пращам.
Хубав ден на всички :kissyou:

Дано не съм закъсняла, моге ли и аз да си поръчам по 3 бр. от 40 и 44
благодаря!

tdm13
18.04.2014, 14:59
ОК,мила.Ние сме търпеливи.
Весели празници!

dushkova
18.04.2014, 16:11
Весели празници!Ще чакаме!Когато стане -тогава!

dori4a
28.04.2014, 10:13
А как завършвате отзад,конеца не се ли опъва от топчето? И се учудвам,че в цяла България така да го кажа има такива големи магазини за гоблени,а да няма такава игла:confused:!

tdm13
28.04.2014, 12:52
А как завършвате отзад,конеца не се ли опъва от топчето? И се учудвам,че в цяла България така да го кажа има такива големи магазини за гоблени,а да няма такава игла:confused:!

Някои от собствениците на магазините са просто търговци и понятие си нямат от гоблени,аксесоари и т.н.Давама веднага пример:
В Хасково имаше едно магазинче за гоблени,чиято собственичка и продавачка беше гобленарка с главно Г.За съжаление се наложи да затвори магазина поради нелоялна конкуренция.Остана другия магазин за гоблени,чиято собственичка е търгаш в най-лошия смисъл на думата.Продава и толкоз.Нито от гоблени разбира,нито можеш мнение да обмениш.Докато в първия случай със собственичката-гобленарка,не само се продаваше,но се даваха и съвети,показваше се кое как се прави,приемаха се индивидуални заявки,даваше се консултация за конци,замянат им с друга марка и т.н.Изобщо отлично обслужване.Но за съжаление това хубаво място вече го няма.
Та да си дойдем на думата.Нормално е да не са чували за такива игли,ако са като горепосочения пример.
Но ако в някои магазини наистина разбират от гобленарското изкуство,е възможно наистина да не знаят откъде да поръчат.Както каза jelana 79,май се поръчват само от едно място в Германия и то не е много известно,за да поръчат и други.

jelana79
19.06.2014, 23:05
Здравейте на всички. Отдавна не съм писала какво е положението с игличките, но сега имам добра новина - ИГЛИТЕ ПРИСТИГНАХА. Днес след обяд ми се обади жената от магазинчето и ми каза, че е заредила с номера 35, 44 и 50 - това е добрата новина, а лошата е че няма 40. Сега да уточним - кои какви иглички ще иска и да си пусне пак поръчката. Паричките за иглите ми пращайте на банкова сметка BG64UNCR76301076831299 - UNCRBGSF - УниКредитБулбанк за Жулиета Николова Станчева с посочени три имена (отделно аз имам адресите на желаещите до сега, но ако е нужно пишете ми ги пак на ЛС) - аз имам банкиране и ще видя кой за кои са. Приемам реални поръчки само след този мой пост, за да няма объркване. Ще се постарая да изпълня желанията на всички. Пратките ще пращам само препоръчано по пощата - пристигат за един ден. Като получите вашата пратка, моля пишете тук за да знам че е доставена. За всеки случай оставям и два номера за връзка: 0889/461-345, 0896/431-204
Това е за сега, ако някой иска повече информация, нека ми пише на лични. :kissyou:

jelana79
20.06.2014, 16:03
Здравейте на всички. Днес ходих до магазинчето за да разбера с какво количество иглички е заредено и сега да уточня - има около 40бр. от 35, към 300бр. от 44 и към 150бр. от 50. Цената остава непроменена - 0,80лв. Желаещите за най - малкия размер да побързат защото имам вече 10бр. запазени.
До колкото разбирам има желаещи пратките им да са по куриер с наложен платеж - моля те лично да ми пишат на ЛС и да се уточним, а останалите който са по пощата, нека да добавят към сумичките за иглите по 2лв. за препоръчано писмо. Очаквам поръчките ви на ЛС, на пощата на имейла, че дори и на СМС, на посочените телефони.
Желая на всички лек ден. Поздрави Жулиета :kissyou:

jelana79
20.06.2014, 23:42
Здравейте отново. Искам да кажа, че за мен не е проблем да пращам пратките с игличките ви както пожелаете, но нали разбирате, че тези желаещи който искат това де е с наложен платеж по куриер на Еконт, ще платят повече за пратката от колкото за самото съдържание на пратката, т.е. наложения платеж. Например поръчка от 5 бр. иглички е 4лв., а пратка по куриер на Еконт е 4,80лв. А колкото до препоръчано по пощата е 2лв. Нека всички си преценят и да ме осведомят. Започвам закупуването на иглите във вторник - 24.06., а изпращането им от следващия ден. След което ще пиша на всеки, на който съм пратила пратка, за да я очаква.

iskrichka
21.06.2014, 09:11
Здравей, jelana79! Заспали момичета като мен, дали ще могат да се наредят на опашката? От скоро съм във форума и едва вчера влязох в темата, а когато прочетох за тези игли дето сами шиели - И АЗ ИСКАМ! Дано не съм закъсняла твърде много и бройките да са вече запазени :uhhhh: Много ще се радвам, ако и аз се сдобия с такава игла! Искам да ти благодаря на теб и останалите момичета за това, че сте такива страхотни и отзивчиви хора - направо сте СУПЕР!:flowerlove:

milkatg
21.06.2014, 10:49
Не се притеснявай ,iskrichka!Ако свършат аз ще ти дам от моите.

jelana79
21.06.2014, 11:39
Не се притеснявайте момичета, все още има игли, но само от 44 и 50, а до колкото от 35 - те са на привършване. Жената обаче обеща да поръча нови, като ги изкупим, така че пак ще има...
iskrichka, ако искаш за себе си иглички, прати ми поръчка на лични, заедно с адрес за доставка и тел. за връзка.
Лек ден на всички. :idea:

iskrichka
21.06.2014, 13:30
Много благодаря!

Ceca Ivanova 61
21.08.2014, 15:19
Здравейте!Да питам приемате ли още поръчки за игли с топче понеже желая да си поръчам?

jelana79
22.08.2014, 18:57
Здравейте на всички желаещи за иглички с топче. От доста време не съм писала, но имах неотложни ангажименти и бях заета. Сега отново съм на ваше разположение за поръчки на иглички. Искам обаче да уточня, че вече не приемам поръчки от рода с наложен платеж заради некоректно отношение на наша съфорумка. Далеч съм от мисълта че има и други който няма да спазят уговорката на пратката, но човек като се опари веднъж, вече внимава. Затова приемам поръчки, след което като получа парите купувам и пращам - това всичкото до ден-два за клиента. Уверявам всички Ви, че аз съм коректна и това могат да го потвърдят тези на който съм изпълнила поръчките им. На желаещите да получат пратките си по куриер, няма проблем, но те ще са за тяхна сметка.
Съжалявам че се налагат такива мерки, но човек когато иска да направи добро, а някой се опита да го измами се получава това.
Очаквам новите поръчки на ЛС и се надявам да удовлетворя желанията ви.
Лек ден и поздрави Жулиета :idea:

NIA
22.08.2014, 19:30
Огромно разочарование и възмущение ме завладяха след прочита на последния пост на Желана. Винаги ще се намери някой, който да развали нещо хубаво направено от някой друг.
И искам да попитам Желана - защо не посочи човека. С прикриването му само ще се постигне това още някой да стане потърпевш при други подобни случаи. Нека не прикриваме такива хора. Това не е начина да се постигнат искрени, честни приятелски отношения.

lizavch
31.10.2014, 23:02
В този интернет магазин http://8888bg.com/products.php?cid=465 има игли с топче на върха - 37мм по 2,50лв и 44мм по 2,80лв. Изпращат с Еконт навсякъде в България.

t190978@abv.bg
21.11.2014, 14:59
поръчах от тези игли утре ще ги получа

jelana79
21.11.2014, 17:02
Здравейте, искам да уточня - временно ще преустановя закупуването и изпращането на игли с топче, тъй като става студено, а аз няма да мога да ходя до магазинчето с моето малко детенце, а нямам гледач. Който желае може за последно да си поръча игли от мен с последна поръчка през декември и след това чак пролетта (не знам кога точно - според поръчките). Цената им остава 0,80 лв. за брой без значение на размера - сега има 44 и 50.
Надявам се на тези на който изпълних поръчките да са доволни и да са ги пробвали вече.
Желая на всички лек ден. Поздрави Жулиета :kissyou:

rodich
21.11.2014, 19:48
Jelana, nemski li sa?

milkatg
21.11.2014, 21:04
Здравейте, искам да уточня - временно ще преустановя закупуването и изпращането на игли с топче, тъй като става студено, а аз няма да мога да ходя до магазинчето с моето малко детенце, а нямам гледач. Който желае може за последно да си поръча игли от мен с последна поръчка през декември и след това чак пролетта (не знам кога точно - според поръчките). Цената им остава 0,80 лв. за брой без значение на размера - сега има 44 и 50.
Надявам се на тези на който изпълних поръчките да са доволни и да са ги пробвали вече.
Желая на всички лек де. Поздрави Жулиета :kissyou:

Доволни са,доволни!:idea:И още как!Даже те обичат!:kissyou:
Иглите са супер.Аз със сигурност ще искам още.
Бъдете здрави и щастливи ти и семейството ти!
Приятна вечер:wine:

di_di_b
21.11.2014, 21:55
Здравей,ако може аз искам от 2 вида по 3 броя ако ти трябва друга информация ми пиши на ли4ни

jelana79
22.11.2014, 20:13
Здравейте! Роди (rodich), да иглите са немски. Ако желаеш пиши ми на лични и ще се разберем каквото те интересува друго.
di_di_b, ако желаеш иглички пиши ми на лични като поръчка колко и от кой ще искаш и там ще се разберем за подробностите.

jelana79
01.12.2014, 17:00
Здравейте на всички. Обявявам дата за закупуване на иглички - 09.12. Който желае да му закупя, нека се свърже с мен на лични и да се разберем за подробностите. На тези който съм приела поръчки, могат да пращат сумите за тях. Вече имам получени за две поръчки, очаквам за останалите 4-ри.
Поздрави Жу

zlatinka
22.12.2014, 19:31
Аз съм нова тук.Сега прочетох за игличките с топче и моля когато Ви е удобно да вземете и на мен три иглички ! Благодаря предварително !

iskrichka
24.12.2014, 11:34
Здравей, Жу! И аз искам да кажа, че иглите са страхотни! Така свикнах да шия с тях, че ако хвана друга игла ми е малко странно.
Много благодаря за това, че ме "светна" и за голямото сърце, което имаш! Искам да пожелая на теб и всички останали Весели празници, бъдете живи и здрави вие и семействата ви, много късмет и берекет!:kissyou:

jelana79
24.12.2014, 22:55
Много се радвам, че тази година успях да помогна на много от вас със закупуването на иглички и съм безкрайно щастлива, че всички са доволни. Ако през новата година има нови желаещи, ще изпълня и техните желания.
Сега пожелавам на всички весело изкарване на Коледните и Новогодишни празници, да сте живи и здрави, да имате много успехи през новата година, повече красоти и вдъхновения с хобито ни, повече удовлетвореност, щастие и късмет.
Аз имам личен празник на 25 - Коледа, имам Рожден ден и ще го запомня с това, че тази година дадох много доброта от себе си, за да са щастливи всички.
Поздрави и весели празници. :kissyou:
Жу

di_di_b
25.12.2014, 20:41
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО,ЗДРАВЕ И МНОГО ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ С ЛЮБИМИТЕ ТИ ХОРА

milkatg
26.12.2014, 11:29
Специални пожелания за Жу!
Бъди здрава и много щастлива през всички години напред.
Късмет и благоденствие на цялото ти семейство!
Ти си добър човек!
Приятен ден!
Милка