PDA

Покажи пълната версия : гоблен Сиси



Jordanova
19.10.2014, 19:25
Здравейте, днес се запалих и реших да започна да шия гоблен, отдавна ми харесва гоблена Сиси, реших да започна с него, въпросът ми е, може ли да ми се помогне сама да си набавя панамата, схемата и конците и съвет с какъв бод да шия, защото чувам , че се шие с различни бодове, искам да шия с хубави конци, интересно ми е защо на различни места където се предлага гоблена е с различни размери. Благодаря предварително!

mariqna210484
19.10.2014, 20:26
Здравей и тук!Можеш да си закупиш панама от магазините за гоблени и конците също,а хубавите конци са ДМЦ.
Аз шия сгобленов бод,виждала съм ушити говлени с кръстат бод но не ми харесва!за схемите не мога да помогна,зощото я нямам,но
някой сигорно ще ти я прати

Jordanova
19.10.2014, 21:01
мерси, Марияна

dushkova
20.10.2014, 08:11
Сиси е на Вилер.Принципно те комплектоват с Анхор и някога допълват с ДМЦ конци.Като за начало не е препоръчително да се започва с толкова голям и труден гоблен.

irina48
29.10.2014, 10:49
"Сиси" е много голям и труден гоблен!Започнете с нещо по-малко, с малко цветове и после постепенно ще преминете към по-големи и по-трудни гоблени.Успех!!!

prinzesata11
29.10.2014, 11:05
Йорданова,ако не си шила до сега гоблен Сиси наистина е "голяма хапка". Плюсът е,че е Вилер...в смисъл стандартен гобленов бод с 2 конеца. Ако все пак си тръврдо решена,че това е гобленът за теб/и аз навремето си навих на пръста,че ще ушия "Мостар" и не съжалявам/ те съветвам да си купиш готова проверена комплектовка с читави конци. Това е огромен къртовски труд/особено роклята/ и ще е жалко ако не се получи.

jelana79
29.10.2014, 16:14
Здравей Йорданова. Лично аз все още го шия този гоблен Сиси - от цели 11 години., именно заради това че си навих на пръста да го направя и се хвърлих направо в дълбокото. Конците ми са хубави, панамата ми е българска - разграфена, шия го с обикновен гобленов бод 2:2 (или 1:4), но... едно огромно НО... стигнах до роклята и там зациклих. Аз съм от гобленарките който шият по цветове и уших всички тъмни, всичко което е различно от роклята и... до там. Започнах разбира се и нея, но е мнооого трудна. Трябва да ти кажа, че по едно време дори се бях отказала да я довършвам, но като я извадя и разгледам ми дожалява и пошия малко и пак я прибера... и така до сега. Съвета ми е: ако наистина искаш да ушиеш този гоблен хубаво си помисли дали ще имаш тази нагласа и за усилията който ще ти трябват. Най добре е да си го вземеш готова комплектовка. Не ми пречи да ти предоставя и моите схеми, но ще се разберем. Конците обаче е друг въпрос... моите са оригинални към гоблена. Ще гледам да помогна и за тях ако се наложи. Така, че - на драго сърце ще ти помогна, но помисли и се реши. Ще кача и снимка на моя гоблен до къде е ако позволиш. Поздрави. Жу :gipsy: