PDA

Покажи пълната версия : Помагайте моля



nonity
12.12.2014, 01:12
По схема ми казаха че гобленът ,който възнамерявам да започна е с кръстат бод,не го мога,не искам и да го шия кръстат,въпросът ми е,може ли вместо кръстат да шия 1:4 и каква е разликата от единия до другия бод? на схемата пише че панамата е на арядна 10,което ми казаха ,че се равнява на арядна 14 в България,и с бод 1:4,нямало да се получи.Трябва ли да сменя панамата и с каква?Помагайте!:confused::(

RUSINOVA65
12.12.2014, 06:58
Ако покажеш и кой е гобленът,ще е най-добре... Ако е с различни видове бодове НЕ можеш да го смениш,ако е само с кръстчета,можеш да го шиеш гобленов бод,но 1:4 става много пикселовано.Предпочитам 1:1. А такава панама Арядна не съм срещала,но по принцип кръстчетата се шият на по-едра панама и ако ще сменяш бода,трябва да смениш и панамата

galya_kost
13.12.2014, 15:16
Моето мнение е,че щом моделът е за бод кръстче,трябва така да го направиш,а ако е купен готов,то и панамата в него е такава.Експериментът 1:4 няма да е добър в готов вид,но не е невъзможен.Аз за нищо на света не сменям бод кръстче с друго-толкова е лесно и приятно шиенето така,че сега не мога да си трая старите гоблени като ги гледам!Особено "дипломната ми работа" дето го ших 3-4 години!С бод кръстче щях да го направя за 1 година максимум!

nonity
15.12.2014, 22:19
не е в комплект!Само схемата и и ключа съм закупила, в сайта им пише 1х4, но в магазин погледнаха схемата и казаха ,че е кръстат бод... http://gob-le-ni.hit.bg/fantazy.htm от тук съм го поръчала ,номер 30 е гобленът ще се опитам да кача малко и от схемите! Не искам кръстат бод,защото не го зная, 1х4 ми е много лесен и предпочитам на него

rossi369
15.12.2014, 22:52
Струва ми се ,че това е прогон.Не знам дали си заслужава средствата и времето!

ata
16.12.2014, 00:39
Относно схемата и какво ще се получи....не знам. Щом не искаш да шиеш с кръстче, ший 1:1, може и на разграфената панама или на неразграена, 22 каунт. Аз поне, не бих шила 1:4.

nonity
16.12.2014, 01:48
177115177116177117177118177119


Това е част от схемата,не мога да я кача цялата ,защото са 25 листа.До колкото виждам бодът е само един вид.Въпросът ми е,ако реша да го шия 1х4 каква панама трябва да си взема ,предпочитам да е разграфена ,но не знам какъв вид и номер трябва да бъде?

Nev
16.12.2014, 14:55
Държиш да го шиеш 1:4 - ясно.
Даден е да се шие с кръстчета на панама 10 каунт (това значи, че в 1 инч от панамата има 10 кръстчета), значи за шиене 1:4 трябва да си купиш панама 20 каунт, за да стане същия размер, който е даден там в сантиметри. Обикновената българска разграфена панама е 22 каунт. Мисля, че можеш да ползваш нея, ще стане една идея по-малък.

nonity
16.12.2014, 16:09
Благодаря !

mirastiv
16.12.2014, 17:22
Всяка от по-опитните гобленарки тук може да ти каже, че тоя сайт е с чисти прогони. Изобщо не си прави експеримента да шиеш това нещо. Жалко за парите, които си дала за схема. Поне не си давай парите за конци и панама....
По-добре питай тук за мнение преди да правиш такива покупки ако не си сигурна. Тук има толкова много дългогодишни гобленарки, които ще ти дадат адекватен съвет дали си заслужава.
По-добра инвестиция ще е ако си купиш един готов комплект на утвърдена вече фирма, за да си сигурна в резултата.
Но това което си купила, предвид труда за да се ушие един гоблен..... не знам- прецени си, нека и други си кажат мнението- аз смятам така.

tdm13
17.12.2014, 13:38
На тази фирма схемите са абсолютен ужас! Нескопосани необработени прогони.ХАЕД имат по-добри схеми,ако говорим за фирми,предлагащи прогони.Наистина,жалко,че първо не си попитала,преди да купиш схемата.
Абсолютно подкрепям мнението на mirastiv.