PDA

Покажи пълната версия : Баница



Zlatka
12.05.2006, 13:48
Момичета снощи за вечеря направих баница която става мнаго бързо и е вкусна, за нула време свърши е остана едно парченце но синът ми сутринта ме предопреди да му го оставя като си дойде от уч-ще да го хапне. Затова искам да споделя рецептата с вас. 500 гр.кори - 1 пакет, по 2 броя кори се делят върху тях се поръсва натрошено сирене и мазнина /олио , масло разтопено/ докато свършат корите се редува, нарязва се на парчета и се залива със 200 гр. прясно мляко плюс 3 яйца. Надявам се да ви хареса.

blue_bouble
12.05.2006, 20:31
Аз я правя по същия начин,но без заливката и пак става!Обожаваме я в къщи!

А ето ти рецепта за нещо още по-лесно:Пица с хляб

Продукти:
6 филии стар хляб/може и по-малко зависи от тавичката/
3 яйца
1 чаена чаша кисело мляко
200 гр.сирене
200 гр. колбас
малко олио
чубрица

Приготвяне:

1.Нареждаме филииките в предварително намазана с олио тавичка.
2.Расим ги с нарязания колбас и настърганото сирене.,добавяме
малко олио и чубрица.
3.Запичаме до зачервяване.
4.Разбиваме яйцата с киселото мляко и заливаме филииките.
5.Отново запичаме до зачервяване.

По желание преди поднасяне може да я полеем с кетчуп.

Става много бързо!

Marinera
19.05.2006, 22:39
Майка ми я прави по подобен начин като на Златка, само че малко по-различно. Понеже все гледа да прави икономии... Значи прави си предварително смес от кисело мляко, сирене, 1 яйце и сода. После реди корите, като всяка полива с олио, а през една слага и от плънката, докато свършат. Отгоре полива с малко олио и вода и пече.
Май колкото жени, толкова и начини за правене на баница има. :wink:

Nelia
20.05.2006, 15:13
:oops: И аз правя баницата по подобен начин.Плънката е от яйца,сирене и кис.мляко.,мазнина.Като наредя всички кори я нарязвам и заливам със смес от 1-2 яйца разбити с 200мл газирана вода.Пека в предв.загрята фурна.Става много хубава.Понякога след изпичането я обръщам да постои с тавата върху чаши или купички/за опора на тавата/.Така да поизстине. Така се запазва бухната и не спада след изстиване. :wink: