PDA

Покажи пълната версия : Пеперудена ВЪРТЕЛЕЖКА-ИЗНЕНАДА 2



NIA
08.04.2015, 16:41
Има ли желаещи за втора въртележка, но този път малко по-различна?
Различното е в това, че никой предварително няма да показва избраната от него картинка.
1 Всеки участник Ще си очертае с тропоска точно мястото където ще бъдат разположени мотивите, които ще се шият от другите участници и ще ги номерира със същия номер,който ще присъства и на схемата.
2. Всеки участник ще си приготви конците в отделни пликчета с маркирани знаци по схемата и номерата по съответния каталог.
3. Прави се разпределението кой на кого ще дава и от кого ще взема.
4. Всеки участник ще шие избран от него мотив от тези, които са посочени за ушиване, и които вече не са ушити.
По този начин всеки от участниците ще има право да избира първи от един робин, да избира втори от един робен и т.н..... да избира последен от един робин. Но това избиране ще стане когато дойде робинът при него.
5. След като направи бродерията се прави снимка, която се пуска тук в темата, като се посочва на кого е робина.
6. Участник, който има по - специални изисквания или указания относно своя робин да ги напише на лист , който да приложи към комплекта от панама, конци, схема, легенда.
7. Не е задължително участникът да шие предварително върху своя гоблен. Това може да направи и след като се върне при него.
8. Ако се съберат повече участници ще се разделим на две групи, като жребият за разделянето по групи ще се тегли на живо на една от срещите ни.
9. По-малкият брой участници в група , дава възможност и за по-големи мотиви, но ние ще решим колко да е максималният размер на мотивите.
10. Срока за ушиването на всеки мотив ще бъде 4 седмици, което значи,че размяната ще се прави през среща.
11. Начало на въртележката - първата среща през месец септември.

Започвам записването . Краен срок за записване - 15 май.

УЧАСТНИЦИ

1. Ния
2. Хрисиписи
3. Нели
4. Галя

hrisipisi
08.04.2015, 18:49
Аз съм за:thumbup:

нелсън
08.04.2015, 22:49
И аз съм за!:idea:

galya_kost
09.04.2015, 09:14
Vklyuchete me i men ako zapochem prez septemvri-oktomvri.

NIA
09.04.2015, 09:53
Галя, първата среща през септември ще започне въртележката. До тогава ще си избираме модели, ще си подготвяме комплектовките.
Зная, че и Светлина и Родич заявиха желание, но очаквам от тях потвърждение.
Хубаво ще е и други да се включат. Повече участници по интересно и забавно ще е.

galya_kost
15.04.2015, 23:01
Ехооо,Ния ви изплаши,голямо затишие!Таман си намерих моделче с 9 елемента,пък то...няма желаещи!

rodich
16.04.2015, 17:53
Аз се услушвам още :)
Имам нещо предвид, но трябва да проверя колко е голямо ...
А май и по-малко взех да шия и се кУлибая дали да се записвам :lady:

Светла Петрова
18.04.2015, 10:23
Ей, каква е тази дискриминация към другите от форума?Голямо цепене от колектива, ама нали си знаете, който се цепи ....:D

нелсън
18.04.2015, 13:11
Ей, каква е тази дискриминация към другите от форума?Голямо цепене от колектива, ама нали си знаете, който се цепи ....:D

Съгласна съм Светле с теб.Нека повече да се включат,та да направим две въртележки.:lady:

NIA
18.04.2015, 14:53
Ей, каква е тази дискриминация към другите от форума?Голямо цепене от колектива, ама нали си знаете, който се цепи ....:D

Не се цепим, просто си спестяваме ангажимента пращане-получаване.
Всеки,който си осигури идване на нашите срещи,когато се прави размяната е добре дошъл. Няма да го игнорираме в никакъв случай. Единственото изискване за участие е това.

Светла Петрова
18.04.2015, 16:41
Не се цепим, просто си спестяваме ангажимента пращане-получаване.
Всеки,който си осигури идване на нашите срещи,когато се прави размяната е добре дошъл. Няма да го игнорираме в никакъв случай. Единственото изискване за участие е това.

Е, на това му казвам обединяване и съживяване на форума.Като ггледам началото е чак септември, така че ако искат може и да промените това условие.Явно няма желание.Кой ли пък от страната ще тръгне да си разменя робина на вашите срещи???

NIA
18.04.2015, 19:31
Ми то, ако беше преди септември, никой нямаше да се запише. :D

abi1004
18.04.2015, 23:56
Е, на това му казвам обединяване и съживяване на форума.Като ггледам началото е чак септември, така че ако искат може и да промените това условие.Явно няма желание.Кой ли пък от страната ще тръгне да си разменя робина на вашите срещи???Еееееееееее защо пък не важното е да се спестят "огромните"разходи за изпращане по поща ....колко му е да отскоча за една размяна до Варна :)))) Много соломоновско условие и напълно демократично особено стимулиращо за завръщане към дружелюбната и сърдечна атмосфера във форума ;)

NIA
19.04.2015, 00:07
Абе вие какво сте се задърляли с нашата въртележка. Много ми е любопитно , защо за първата нямаше такъв отзвук както сега?!:confused:

Когато кокошките си направиха игра само за тях си, ние да не би да сме били против? Решили са, направили са. Какъв е проблема?
Ами не искат момичетата да имат допълнителни ангажименти. И не става въпрос за разходите по пращането.

abi1004
19.04.2015, 00:33
Абе вие какво сте се задърляли с нашата въртележка. Много ми е любопитно , защо за първата нямаше такъв отзвук както сега?!:confused:

Когато кокошките си направиха игра само за тях си, ние да не би да сме били против? Решили са, направили са. Какъв е проблема?
Ами не искат момичетата да имат допълнителни ангажименти. И не става въпрос за разходите по пращането.
Ами нямаше как да сте против защото ако се върнеш в историята имаше учасници не само "кокошки" ...А довода "който иска да участва да идва на нашите срещи да си прави размяната "прецени как звучи няма да коментирам ;)

NIA
19.04.2015, 00:48
Да, при вашата игра имаше участници и от другаде, но имаше и условие - да бъдат препоръчани от някого, или как беше - някой да гарантира за тях, нещо такова.
При нашата игра също има условие. По-различно е, но и играта е различна.
В началото приех забележките ви като закачка, но... май загрубяха нещата. За това спирам да коментирам. Не бих искала да участвам в спорове, които не са полезни за никого.

Юра
19.04.2015, 11:24
Ами какво да се коментира - излишно е наистина .....Но за кой ли път показвате че интереса е преди всичко личен а не общ.

galya_kost
19.04.2015, 11:44
Е-хоооо,не сте правиии,доста би се оскъпил робинът от тези пощенски разходи,аз не бих участвала,за мен това не е без значение,през Еконта е 4лв до офис,от там нататък??Колко пъти по толкова,много луксозно "удоволствие" за всеки от нас!

NIA
19.04.2015, 13:15
Ако си мислите,че нашата въртележка е главният,решаващ фактор за обединяването и съживяването на форума , много грешите. Не държа тук да го признаете, но пред себе си признайте дали наистина е така. Още повече, че има и други робини и всеки желаещ може да се включи в тях. С нищо не ощетяваме форума. Не разбирам защо е тази агресия?!

Светла Петрова
19.04.2015, 13:50
В спора се ражда истината, както е казал народа.Най-сърдечно благодаря на Нелсън, която единствена до момента ме подкрепи.
Що се отнася до предната ви "Пеперудена въртележка" не коментирах, защото бе като съществуващите до сега.
Разходите не са толкова големи - препоръчана пратка до коя да е част от страната са между 2,30- 2,50 лв.А тази ми се видя по-интересна и проявих желание да се организира обща, а не само ваша.Толкова от мен.Успех Ви желая

NIA
19.04.2015, 14:47
Светле,малко ще те коригирам, защото не си разбрала правилно Нелсън. Според мен, тя имаше в предвид повече хора от групата. Предварително се извинявам,ако греша.Но за това нека тя да се доизясни.
Колкото до интересното, ами нека да има и форумска такава, какъв е проблема. Вярно, идеята е моя, /все търся начин да се поразчупят нещата, да стане по-интересно и привлекателно/, но нямам намерение да я патентовам и всеки може да се възползва от нея.
Колкото до включването на други извън Варна, ще го обсъдим днес на срещата с момичетата, ако дойдат тези,които са се записали вече за робина. Ако са съгласни, лично аз нямам нищо против. Но дали ще ви устройва срока от 4 седмици? До колкото зная, вашите срокове са по - кратки.

нелсън
20.04.2015, 10:07
Светле,малко ще те коригирам, защото не си разбрала правилно Нелсън. Според мен, тя имаше в предвид повече хора от групата. Предварително се извинявам,ако греша.Но за това нека тя да се доизясни.
Колкото до интересното, ами нека да има и форумска такава, какъв е проблема. Вярно, идеята е моя, /все търся начин да се поразчупят нещата, да стане по-интересно и привлекателно/, но нямам намерение да я патентовам и всеки може да се възползва от нея.
Колкото до включването на други извън Варна, ще го обсъдим днес на срещата с момичетата, ако дойдат тези,които са се записали вече за робина. Ако са съгласни, лично аз нямам нищо против. Но дали ще ви устройва срока от 4 седмици? До колкото зная, вашите срокове са по - кратки.

Потвърждавам думите на Ния.Грешка от моя страна.Не бих учасвала в Робин извън групата.Нямам излишно време и разходи.Затова че групата има различни идеи и ги използваме, за да ни е по-интересно, няма за какво да реагирате така остро.Даите идея и ние ще Ви аплодираме.Успех форумки!!:kissyou:

galya_kost
04.05.2015, 12:23
178726 Ето докъде го добутах моя робин,живот и здраве наесен може и да е готов...кой знае?Сега започват домати,тиквички,лозето ни зове!