PDA

Покажи пълната версия : Мнения и препоръки



didi33
01.06.2015, 14:03
178829

Здравейте,
това, което Ви показвам е 2-рия ми ушит гоблен, и третия, който съм започнала. Първия опит беше много несполучлив, прибран е някъде и начина му за оправяне е голямо разпаряне или започване от началото.
Кажете си мнението. Модела е започнат някъде през 2007-а год., по времето, когато се запзнах със съпруга ми. Той го избра. Схемата е от някакво списание, дадоха ми я. Панамата е от гардероба на майка ми, конците са на "пъпетс" и ми ги комплектоваха в магазина. Но количеството, което ми остана от тях е за още един. Нямам спомен, кога съм спряла да шия по него, но ще да е било по времето, когато се разболя съпруга ми. До преди месец е стоял прибран в една кутия. Най-после събрах смелост да го извдя и да го довърша в негова памет.
Имам обаче няколко въпроса: как се "изправят" гоблените. Имайте в предвид, че никой не ми е показвал, не ме е учил, и даже не съм виждала "на живо" готов ушит гоблен как изглежда от лицето и от опъката страна.

Приемам всякакви съвети и мнения.
Последните 2 дни само ровя из интернет и гледам схеми на различни гоблени. Изкушавам се да започна нещо ново. Като гледам обаче цените на комплектите, няма да е скоро...

albenka
02.06.2015, 23:11
Гоблена е красив,не се притеснявай ,че се е изкривил.Това се оправя при рамкирането,тогава го изпъват добре. Ако шиенето ти доставя удоволствие смело продължавай ,към следващия ти проект:thumbup:

dushkova
03.06.2015, 07:22
За да не се криви , просто не стягай бодовете и не е зле да ползваш и гергеф.Изправя се и при гладенето , но ако е много стегнато , става трудно. Гобленът е хубав.Успех!

Дида
03.06.2015, 17:14
Разкошен гоблен!!!! Моят съвет е - изперете с хладка вода и използвайте бял омекотител за около 5 минутки. Изплакнете и гладете върху хавлия, като опъвате по диагонал. После можете да го закрепите с карфички / на свободното място панама, да не е върху шитото боден / изпънат на дъската за гладене за през нощта. Там да си доизсъхне. Аз не разчитам в Силистра на рамкирането за изпъване, не е като другите майстори.....Пожелавам ви успех ♥

СВЕТЛАНА
04.06.2015, 12:47
Гобленът ми харесва, даже мисля, че за пръв път виждам този модел. Присъединявам се към останалите мнения. Спомням си, че моят първи гоблен беше станал като ромбоид и пак ми го изправиха при рамкирането, няма страшно. Когато ти свикне ръката да не опъваш силно конеца няма да имаш този проблем. Ако нещо си харесаш покажи картинката на определеното за търсене място и който го има ще ти го изпрати на електронната поща. Няма нужда да купуваш готова комплектовка, а само да си набавиш конците като ти изпратят схемата. Тук повечето така правим.