PDA

Покажи пълната версия : Конци на Анхор



kr.teneva
04.03.2016, 12:48
Здравейте! Купих си гоблен на фирма Анхор, имам проблем с конците, които изтъняват, и се разслояват. До сега съм шила само с конци ДМС и тези изключително ме затрудняват. Нормално ли е да са такива. Гоблена, които сега шия е с кръстат бод, които изисква леко изпъване на нишката, самата панама също е по-твърда от тази, с която до сега съм работила. За да избегна до някъде този проблем, реших да шия с по-къс конец, но така разхода на конци се увеличава и се страхувам че в крайна сметка няма да ми достигнат конци. Има ли някакво решение на проблема?

Дида
04.03.2016, 14:23
Пишете на фирмата. Аз шия с конци на Анхор, купувам си ги от магазинчето, само при черното имах такъв проблем. Стар е конеца, така ми казаха продавачките. Не знам дали е истина, но като си купих черно от друго магазинче и си бях много доволна. За мен тези конци са най-хубавите, но са и най-скъпите при нас.
Та отново да кажа - свържете се с фирма Анхор и ги помолете да ви подменят конците.
Успех !!!!

kr.teneva
04.03.2016, 18:39
Благодаря. Ще пробвам.

dushkova
05.03.2016, 10:13
Аз също шия с Анхор повече от 10-на години. Твърдата панама е неприятна, ситна и изтънява конците.Аз я смених преди време , а Лука -S комплектават с такава .

kr.teneva
05.03.2016, 12:10
Точно на Лука-S е гоблена. Мисля, че когато панамата с времето стане по-мека , частично проблема ще се реши. Сега съм в началото и панамата направо реже. В опаковката на гоблена намерих гаранционна карта. За сега ще изчакам още малко и ако и при омекнала панама остане проблема ще им пиша.

veneta_az
11.03.2016, 14:01
И аз сега завърших гоблен на Лука-С. За да избегнете проблема шийте с по-дебела игла. Тя разширява дупката и конеца не се трие толкова в панамата.

zhak
11.03.2016, 17:35
доста гоблени вече уших с конци анхор , имах същият проблем и установих , че ако се шие с по-къс конец проблема се решава:kissyou:

mariana8282
31.03.2016, 00:14
Здравейте,момичета.Завърших гобленът ми Тайната вечеря ,който е купен преди 20 години с немските конци анхор.Може ли някой да ми каже дали ги има тези конци в Бг,и дали отговарят на моите цветове и евентуално как да си ги поръчам.Моля помогнете!!!

dushkova
01.04.2016, 09:39
Щом е от преди 20 години, има разминавания на някои малко цветово Ще бъдат близо до твоите цветово..

mariana8282
08.04.2016, 07:11
Привет,отново имам питане,сега разгледах сайта на Лука-С,Това ли е единствената фирма у нас която внася немски конци.