PDA

Покажи пълната версия : Пушачи или непушачи...



страници : [1] 2

qni
16.05.2006, 17:13
Реших да пусна тая тема ,защото отказах цигарите преди три месеца.Много се радвам ,че устоях толкова време.Та мога да се похваля ,че преминах от групата на пушачите в тази на непушачите . :D Не мога да кажа ,че не ми е трудно :( и че не ми се пуши :smokin: от време на време ...Иначе се чуствам прекрасно.Вие в коя група сте?

Dayli
16.05.2006, 17:28
Твърдо НЕ :no:

lubov
16.05.2006, 17:30
:hello: , Яни
Аз също преминах от около половин година в групата на непушачите. Мислех, че няма да се справя, но се оказа, че греша. Голяма подкрепа получих от баща си, който успя да спре цигарите след 40 години като страстен пушач, за което съм му много благодарна :yes:

Lyubka
16.05.2006, 17:36
Аз съм от непушачите. Спрях ги преди 15 години от раз. Казах си - от днес нататък няма да пуша и устоях.

mar4ela
16.05.2006, 18:29
При тези отговори как да кажа, 4е аз съм от групата на пуша4ите :cry: , но не мога, пуши ми сеееееееееееееееееееееееееееееееее
И "Табекс" пих и пак ми се пуши......... :smokin:

mar4ela
16.05.2006, 18:31
Айде някой пуша4 да се вклю4и, 4е ме е срам , само аз съм :smokin:

vasilevah
16.05.2006, 19:14
:hello: И аз отказах цигарите - преди 5 месеца! :clap:

blue_bouble
16.05.2006, 19:38
Не пуша повече от 3 години!Работила съм много в заведения и ми беше адски трудно да ги спра.Но се случи през лятото,имах много работа и нямах никакво време да пуша!Пък и мислех ,че ще кача някой килограм! :D

vania.kaimska
16.05.2006, 19:46
:smokin: :smokin: :smokin:

Аз съм от групата на пушачите.Все си мисля да ги откажа,но май си оставам само с мисленето :cool: :cool:

mar4ela
16.05.2006, 20:41
Най накрая някой друг като мен, ве4е си помислих , 4е темата е само за непуша4и и аз съм се вклю4ила с мнение в грешна тема :smokin:

Скарлет
16.05.2006, 20:45
Аз ту пуша,ту не пуша.Когато съм в къщи пия кафе без цигара,сутрин не обичам да пуша,а само когато съм на кафе или на заведение,но тагава пък,пуша много.

Zlatka
16.05.2006, 21:16
Блазя на непушачките,трубва да имате много твърда воля и ли голям инат за да ги откажете.Аз исках поне малко да ги намаля но не става, а искам. Кажете какво да направя :?:

НИЯ НИК
16.05.2006, 22:02
Момичета,засегнахте болното ми място. Пуша като комин.На няка.олко пъти опитвах да ги спра,но все не успявам.И може да ви прозвучи смешно ,но миналото лято направих бронхопневмония и не пуших два дни ,а след това като запалих започнах да дишам по-леко и започнах да оздравявам.Личният ми лекар,която е и моя приятелка каза,че и от други пушачи чувала същото.Сега се надявам като отида при бебока ако не ги спра поне да ги намаля драстично.Срам ме е да кажа по колко пуша.Нека това си остане "моя тайна".

katya
16.05.2006, 22:32
АЗ СЪЩО СЪМ ОТ НЕПУШАЧИТЕ ВЕЧЕ .ПО- ТОЧНО ОТ 24ЧАСА НА 2005ГОДИНА.ОТКАЗАХ ГИ ОТ РАЗ ПО СОБСТВЕНО УБЕЖДЕНИЕ :thumbup:

vania.kaimska
17.05.2006, 14:27
Аз ту пуша,ту не пуша.Когато съм в къщи пия кафе без цигара,сутрин не обичам да пуша,а само когато съм на кафе или на заведение,но тагава пък,пуша много.

Не мога да си представя да пия :coffee: без :smokin:

Скарлет направо ти завиждам :!:

Nelia
17.05.2006, 14:42
:hello: пушачки и непушачки :!: :smokin: Аз не съм страстна пушачка :!: Пуша като пия кафе и в компания и то най-леките дамски цигари :!: Но да се откажа съвсем не мисля,уви :!: :smokin:

qni
17.05.2006, 15:37
НИЯ НИК,трябва да имаш добър мотив и ще успееш да ги откажеш .Трудно е и никога незнаеш дали си ги отказал за винаги.Имам чуството , че и след 10 год. пак ще ми се пуши ,когато видя някой да издърпва цигара от кутията или някоя жена как си пали цигарата.... :D Звуча така сякаш много ми се пуши ,но това са кратки моменти ...през по-голямата част от деня не се сещам въобще за цигари.

Diana Delibasheva
17.05.2006, 15:54
Отказах ги преди 6 месеца, но още съм ни на тоя ни на оня свят. Не мога да кажа, че съм непушач, защото сърцето ми плаче за цигарка. Но НЕ ПУША. Е, само от време на врема ,но много рядко. :smokin:

Nana
17.05.2006, 16:11
Срам не срам и аз съм от много пушещите. :( Когато си помисля да ги откажа ми се пуши още повече. Ядосвам се на слабоволието си, но :smokin:

mar4ela
17.05.2006, 18:11
Скарлет, немога да си представя да си пия сутрешното кафенце без цигара, то събуждането ми няма да е събуждане, ако не съм запалила цигара :smokin: , даже две с първото кафе :smokin: :smokin:
Ако имаш тайна :? как го правиш споделия , моля те :!: :?: :!:

keissi
17.05.2006, 18:26
Еее, чак се засрамих :-| толкова млади и не пушите/ не че ви съветвам да го правите/, май наистина трябва да ги откажа. Ама как да стане, как............. :smokin:

Valja
17.05.2006, 22:26
А аз не пуша изобщо - не съм запалвала нито веднъж през живота си (на 36 години съм). Така като гледам, май съм единствената. :yes:

melek
17.05.2006, 22:50
Въздържах се да се включа за да не съм единственета която не е пушила никога през досегашния си живот(на 33години) но вече съм спокойна има и друг като мен :gipsy:

Нали не броим пасивното пушене баща ми заклет пушач (затова от дете мразя цигарите).
Толкова се радвах на закона за пушене на обществени места но не виждам никаква промяна .

Представяте ли си люта зима всички на спирката стоят близо един до друг (да им е по топло )и в този момент някой запалва цигараа :twisted:

Mimeto
18.05.2006, 10:26
Пробвала съм да пуша, но какво да ви кажа: просто на мен не ми понася. Понякога се чудя как някой от пушачите около мен с такова блаженство запалват поредната цигара. Може би наистина ги разтоварава или и аз не знам. Аз си се разтоваравам по по-здравословен начин [:] Както и да е желая успех на тези, които решат да се откажат от цигарите :!:

iasi
18.05.2006, 16:07
Запишете и мен в числото на непушачите :yes: В къщи също никой не пуши ( за сега) :!:

itek
22.05.2006, 21:38
Пушачка съм от години :smokin: :smokin: :smokin: Нямам воля, нито инат за да ги откажа. Съпругът ми на няколко пъти ги отказва,за да ми докаже, че е възможно,но аз съм отвратителна и той се отказа.Не че не пуши и той.Иначе дъщерите ми и зетовете не пушат. :? :? Дълбоко се замислям да ги откажа, но нищо не правя по въпроса.

vesi
22.05.2006, 23:03
:lady: ОТ ГРУПАТА НА ПУШАЧИТЕ! :smokin: ОСТАВИХ ГИ ЗА 5 МЕСЕЦА И ОТНОВО ГИ ПРОПУШИХ.НЕЗНАМ КАК ДА СТАНЕ ТАКА,ЧЕ ДА НЕ МИ СЕ ПУШИ.

Diana Delibasheva
23.05.2006, 01:22
VESI, мен ако питаш цял живот ще ти се пуши и просто няма вариант на един пушач да спре да му се пуши. Въпросът е в това да надвиеш безсмисления навик и себе си. Аз не пуша от 6-7 месеца, но за да се мотивирам използвах една реплика на Лидия Ковачева в една от книгите и. Тя говореше конкретно за родителите -пушачи. "ДА ПУШИШ - ТОВА Е ПРИЗНАК НА НЕВЕЖЕСТВО И ЕГОИЗЪМ".Повтарях си тази мисъл докато започнах да се мразя.Другото, което ме мотивира е малко лично, но мога да го споделя. Обичам да мога да се самоконтролирам , а страстта ми към цигарите излезе от контрол . Е това вече не можах да го понеса и след 20 години редовно пушене спрях...Но, не знам до кога.

Lyubka
23.05.2006, 10:35
мен ако питаш цял живот ще ти се пуши и просто няма вариант на един пушач да спре да му се пуши...

Не е вярно, на мен не ми се пуши, а бях стигнала до 2 кутии на ден. Желанието ти да запалиш цигара ще отшуми. Имай само търпение.

kamellia
23.05.2006, 10:59
:clap: :clap: Браво на всички,които са се присъединили в групата непушачи :!:
И аз съм там :wink: Опитвала съм,но просто това не ме влече....
Мн се ядосвам като вървя по улицата,и някоя забързана пушачка мята в ръката си цигара :twisted:
Лично аз го намирам за мн вулгарно това. Като ти се пуши толкоз седни някаде ,не я размахвай по улицата като някоя............

Nana
23.05.2006, 11:17
мен ако питаш цял живот ще ти се пуши и просто няма вариант на един пушач да спре да му се пуши...

Не е вярно, на мен не ми се пуши, а бях стигнала до 2 кутии на ден. Желанието ти да запалиш цигара ще отшуми. Имай само търпение.

Как отшумява :cry: Как ги спря :?: Просто /най-сложното просто/ каза НЕ и край :!: :?:

Lyubka
23.05.2006, 12:02
Казах си - от днес нататък няма да пуша. И спрях. При повечето, които се опитват да ги откажат, самите те не са сигурни, че искат да ги спрат, затова и немогат. Само си намират оправдание пред себе си, затова и решават да ги намалят, а по-нататък (незнайно кога) да ги спрат. Много често за свое оправдание пушачите се питат какво ще си правят ръцете докато си пият кафето. Отговор (от мен) - ами каквото и непушачите.
Пушач няма да спре цигарите, докато вътрешно не е убеден, че иска.

elena88
23.05.2006, 13:56
Радвам се,че още не съм пропушила и се надявам да не пропуша:) :lady:

Diana Delibasheva
23.05.2006, 18:16
Любке, колко време трябваше да мине след като спря цигарите за да престанеш да мислиш за тях.?И запалваше ли понякога напр. на рожден ден или някакво друго събиране? :?: :?: :?: Твоят предишен отговор ми даде надежда, че ще успея.

Зоя
23.05.2006, 19:10
:yes: И аз съм от хората ,които не пушат :D На 27.08.ще направя 10 г.И аз като Диана съм стигала до 2 к.на ден.Сега си задавам въпроса-Как съм могла? По това време работех в ресторант и нали знаете-като нямаш работа-пушиш. В един такъв ден се майтапехме с колегите и те ми казват -"Не можеш да спреш цигарите? Мога.Но преди това,се настройвах с думите -Трябва да спреш цигарите-те не са ти полезни.Колегите естествено не знаеха това.Даже последните 2бр. ги подарих. Постоянно си повтарях думите. [:] После съм опитвала 3-4 пъти-беше ми много неприятно-в смисъл след като си дръпна от нея. И така-толкова години-вече не ми прави впечатление,че покрай мене се пуши.

Katerina
23.05.2006, 19:53
:hello: И аз съм непушач.Опитвала съм,но не ми харесва. :D

qni
24.05.2006, 18:00
Lyubka силно се надявам да дойде такъв момент да не ми се пуши дори и от време на време.Мисля си ,че винаги ще има такива моменти, когато ще ми се иска да изпуша една цигара :( Първият месец дори сънувах ,че пуша цигара и в съня си се обвинявах ,че не съм устояла на изкушението :D :D :D

Lyubka
26.05.2006, 10:44
Да, запалих цигара след 3 години (или там някъде беше), ей така от келешлък (бяхме на една абитуриенска) и това което усетих ме накара веднага да я загася. С първото дръпване ми падна кръвното, почувствах се толкова зле, че просто немога да го опиша. Имах чувството, че ще падна от стола и че изпадам в безтегловност. Добре, че не бях права. И оттогава въобще не искам да чуя за цигара.
Като разправям на други, какво ми се е случило, те ми казват, че просто е трябвало да си доизпуша цугарата и съм щяла да се оправя. Това чувство било временно, но аз не съм сигурна и повече експерименти не искам да си правя. Точно с това дръпване аз се отвратих съвсем от цигарите.

Marinera
03.06.2006, 00:41
Радвам се,че още не съм пропушила и се надявам да не пропуша:) :lady:
И аз така, и не просто се надявам, ами съм сигурна, че няма да пропуша. Дори не съм пробвала, и нямам желание.

Vaikiki
07.06.2006, 22:09
Непушач от 07.01.06г И честно казано се чувствам много добре оттогава!

Leti
16.06.2006, 11:11
:hello: И аз не пуша от 27.01.2006г. Казват че бивш пушач и бивш негър няма, но аз съм много доволна че успях след около 25 годишно всекидневно пушене. Здрава,болна,пийнала,трезва...по всяко време и навсякъде :evil: Мъжът ми е спирал да пуши, но аз никога. Все си намирах оправдание и пушенето ми беше едно от големите удоволствия в живота.
Спрях от раз, даже не бях изпушила всички цигари с които се бях запасила :D
Първите дни мнооо..го ми се пушеше, но проявих инат :lookup:
Вече не ми се пуши :!:
Още не съм сънувала, че пуша :!:
Проблем имам с килограмите, но се чувствам добре :gipsy:
Пожелавам успех на всеки решил да опита :!:
Животът е хубав и без цигара в ръка :!:
ПОВЯРВАЙ :!:

Nelia
17.06.2006, 11:17
:yes: Leti,хубави напътствия даваш :!: Май наистина все си намираме оправдания за пушенето.Като мен-уж само с кафенцето,щото кафе без цигарка не върви :!: [:]

rosiza
15.07.2006, 13:47
Аз съм от непушачите.Никога не съм пушила.

sweety
15.07.2006, 23:20
И аз също съм непушачка и много ме радват резултатите от анкетата, преди време гледах един филм за вредата от цигарите,тогава показаха и една реклама (или по-скоро клип), който беше част от кампания срещу цигарите в Англия (ако не се лъжа) такива картинки бяха показани,че съм сигурна,че всички бихте се отказали ако ги видите :yes: Само дано да я намеря да ви я покажа :lady: [:]

Д.Стоянова
13.09.2006, 03:22
Пуша,при това много! :twisted: Не се гордея с това,но явно не ми достигат воля и инат да ги откажа :?
Не мога да се откажа от удоволствието,дори като знам че ме убива :smokin: :smokin: :smokin:

katya
13.09.2006, 09:24
Leti, съгласна съм напълно с теб.всичко при мен е така ,както при теб.След 30 годишно пушене никой не може да повярва ,че съм се отказала. :D

Nadya
11.10.2006, 15:07
Здравейте, малко късно се включвам в темата, но както виждате съм новак. Да спра цигарите за известно време става - до 3 месеца. Но след това :smokin: с :coffee:. А като отидем на заведение с компанията :smokin: :smokin: :smokin:.
Направо завиждам на отказалите се. Моят инат не се оказа достатъчно силен.

Скарлет
11.10.2006, 19:02
А като отидем на заведение с компанията :smokin:


Адашке,и на мен това ми е проблем-заведението!Ако съм у нас,мога да не паля цигара цял ден,но седна ли на кафето ..................:smokin: :smokin: :smokin: отиде половин кутия....:cry:

Аня
16.10.2006, 19:44
Аз не съм ги отказала,но от около 2 месеца ги намалих драстично до около 1 до2 цигари на ден,а по някога минавам и без цигара.Но не виждам смисъл да ги отказвам,защото понякога просто ми се пуши.

kokoshcica
25.10.2006, 12:09
Горда съм , че съм непушачка. Пробвала съм няколко пъти, но винаги съм се чудела ,как може това нещо , дето нито е вкусно като шоколад , нито ароматно като праскова , може да държи в плен толкова много хора. Ето на това аз казвам доброволен мазохизъм, хем гадно хем се харесва ... йяяяяяк

flame
25.10.2006, 12:54
... йяяяяяк
:D

kokoshcica
25.10.2006, 13:15
виж го ти този Пламък какъв смях изкара :confused: .. нещо май не е съгласна с мойто погнусяване :shock: , но какво пък всеки има право на мнение и аз го изразявам. и пак ще кажа, това с оправданията за заведенията, колпаниите кафетата, че ако спрат какво щели да си правят с ръцете е блаблабла , я се стегнате и покажете че сте силни

flame
25.10.2006, 13:18
kokoshcica, не ме разбирай погрешно,
аз също съм НЕпушач. Просто не бях се замислял как се пише "йяяяяяк" преди ;).

kokoshcica
25.10.2006, 17:16
Не се притеснявай Пламъче, всичко е ОК!
Аз се извинявам, че съм се обърнала към теб в женски род, а сега разбрах че си Мъж! Но то името ти не можа да ме ориентира правилно.
Да живеят Непушачите.
Да се призная много ме дразнят пушачите, тъй като вечно подсъзнателно си мислят, че са привилегировани, като тръгнем да избираме заведение, винаги е " е, но там не се пуши " или пък " е защо в зала не пушачи", а още повече се дразня, когато си ходят в почивка всеки 20 минути, че не можели без цигара и ние трябва да се съобразяваме, с това че са непълноценни на работното си място и работим в такива моменти и за тях. :hehe: Е сега си докарах омразата на 70 % от аудиторията тук, :oops: ама това си е

flame
25.10.2006, 17:20
Няма проблем, аз съм "пасивен пушач", а и цигарите не ми пречат :).

kokoshcica
25.10.2006, 17:29
еее ама че си дипломат.... Сега само и само да не влезеш в конфронтации с голяма ча,ст от участниците , виж какъв си :( . Ами нека да ги провокираме, какво пък, или колежките ти ще ти сссссъъъснат малко, не им се плаши , нека да им покажем ,че те трябва да се съобразят с нас. а на тези който пък желаят да ги откажат, да видят, как се чувстваме ние и къде ще попаднат после :idea: .
Хей не ми се връзвайте, аз не съм чак толкова зла :gipsy: само провокативна , към по голямо участие към темата!

flame
25.10.2006, 17:33
Ама виж анкетата:
Твърдо НЕ!: 69.77%
Понякога: 6.98%
Редовно: 23.26%

излиза, че по-голямата част са непушачи, така че няма как да вляза в конфронтация с по-голямата част ;).

kokoshcica
25.10.2006, 17:46
:) добре де, добре, на сигурно си!
Да споделя , когато бях в щатите най- много ми хареса това , че където и да отидеш не се пуши. Много готино за непушачите, а пушачите като им се припуши, например в дискотеката или в клуба излизат за по цигара:D . Е и това ако не откаже половината привърженици на тютюна, не занм какво друго може да го направи, за това и там няма толкова от тях :) . А ние ще сме първенци в класииции в тази категория:( , срам!

qni
25.10.2006, 18:26
Нещо злобееш срещу пушачите,защото никога явно не си била пушач.Те не го правят нарочно, за да те дразнят...Пък и този форум е изключително спокойно място и всеки се стреми да запази добрия тон.Сега може и да се почувстваш удовлетворена ,защото откликнах на провокацията ти .
Ама да знаеш с цигарите шега не бива!:yes:

noar
25.10.2006, 18:30
Не пуша от 6 години,а пушех 12г!Много съм горда със себе си!Замисля ли ли сте ,че пушачите са големи егоисти-и аз съм била в това число -един непушач,винагище изтърпи пушача до себе си,но пушача ще направи ли компромис да незапали цигара при непушач-едва ли!

NIA
25.10.2006, 23:53
Не пуша от 6 години,а пушех 12г!Много съм горда със себе си!Замисля ли ли сте ,че пушачите са големи егоисти-и аз съм била в това число -един непушач,винагище изтърпи пушача до себе си,но пушача ще направи ли компромис да незапали цигара при непушач-едва ли!


Не бъди толкова сигурна!!!!
Пушачка съм,но винаги съм се съобразявала,когато трябва. Просто трябва да има компромиси И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ :smokin:

CANU6KA
26.10.2006, 10:26
:kissyou: някога,когато започнах работа пушех за компания на една колежка,но после спрях и никога повече не запалих.сега си имаме един пушач в къщи /съпругът ми/ и правим безуспешни опити да го откажем .:smokin:

kokoshcica
30.10.2006, 11:28
Ураааа.. имам си един поддръжник в лицето на Ноар.. :kissyou: ами да, продължавам да отстоявам мнението си , че непушачите са хората предимно съобразяващи се с пушачите. Още един пример в подкрепа на твърдението ми- в събота излизаме на "заплес" разходка в един от моловете с една приятелка / пушачка/ и един приятел не пушач , като мен и пътувайки с есклатора към едно от кафетата, тя просто заяви " само ,че държа да сме в кафе в което се пуши" .. уау, ето отново ние трябва да се съобразим с нея / като съотношението е двама на един/, защото тя не може да се въздържи от вредният си навик и ние трябва да сме пасивни пушачи, за да се насладим на компанията й.
Та който беше писал, че отговаря на провокацията и че им е много трудно на пушачите, какво да кажем ние непушачите:( .

qni
30.10.2006, 16:58
kokoshcica,не се притеснявай ,тенденцията е към намаляване на пушачите...:gipsy:

DDT
30.10.2006, 17:34
аз съм също в групта на пушачите(1 сутрин с кафето и 3-4вечер). Не съм съгласна, че всички пушачи са егоисти. Аз лично се съобразявам с не пушачите. И мисля че това е до човека. Когато един човек е егоист той си такъв независимо даби пуши или не

zdrave
30.10.2006, 18:22
И аз съм от групата на пушачите, но само когато съм в компания и това не мога да го обясня :idea:

snejanka77
30.10.2006, 22:50
а аз съм от групата на непушачите и се радвам много за това . не съм пушила никога , може би защото никой не ми е налагал някакви норми и ограничения. съгласна съм с факта , че ако човек не е убеден в това , че не трябва да пуши , че това е малко удоволствие с големи последици , никога няма да ги откаже. просто имаме воля да направим тези неща , за които сме вътрешно убедени , че трябва да направим .

veni_3000
31.10.2006, 14:56
И аз се присъединявам към пушчите ,но аз когато искам мога и да не пуша всичко зависи от момента.:smokin:

stassi
31.10.2006, 15:15
Еее, не мога да кажа, че съм заклет непушач. :D Запалвам си от време на време.

didka32
31.10.2006, 19:46
е и аз пуша ,но имам закон когато шия ни кафе пия ни пуша,

abazova_s
02.11.2006, 13:30
От 11.02.2006 год. ги отказах след 24 години пушене.Беше ми много трудно.Преди това се отказвах за известо време и пак ги пропушвах.Но сега твърдо съм решила никога да не ги пропушвам.Но имам проблеми с килограмите.Помогнете ми .Дайте ми съвет какво да правя.Всъщност не съм сигурна дали от това напълнях.Пия хапчета за диабет и кръвно.Оперирана съм и от гуша. Като се разтрепера и започвам да ям,ям и няма насищане.

snejanka77
02.11.2006, 13:53
едва ли причината да напълнееш е само в това, че си отказала цигарите - по-скоро е комплексна. предполагам знаеш каква диета да спазваш по отношение на диабета и хипертонията. от опит от мои пациенти зная, че за диабета помага да се пие като чай сварени и изсушени бобени шушулки - чувствително понижават глюкозата в кръвта.за понижение на кръвното освен медикаментите яж / ако не ти пречи на стомаха / скилидки с чесън- хем понижават кръвното налягане , хем предпазват от вирусни инфекции. След това изяж една кисела ябълка / заради диабета / и сдъвчи малко магданоз - за да избегнеш неприятния дъх от устата. Причината за напълняването може да е и от гушата - консултирай се с ендокринолог.
а по отношение на диетата - яж половин час преди основните хранения по една кисела ябълка-убива апетита и залягай повече на гоблените- така ще забавиш да ядеш. с толкова проблеми едва ли си за по-драстична диета. Толкова за сега. Надявам се да съм ти била полезна. Ако има нещо друго - не се притеснявай да питаш.

Tony-M
27.11.2006, 10:44
От 3 години съм непушач и се чувствам много добре, вярно че се натрупват килограми, но с упоритост се свалят. В много редки случаи обаче пуша пури.:smokin:

pepina
05.12.2006, 14:46
И аз казвам твардо НЕ:oops: Никога не съм пушила и нямам намерение да пуша:D

anita
05.12.2006, 15:11
От няколко месеца не пуша. И докато пълнеех бях сигурна, че причината е в това, че съм бременна, а не в спирането на цигарите. Надявам се след като спра кърменето да не ги пропуша отново.

Вера
05.12.2006, 23:40
Аз съм от групата на пушачите, най-ми е сладко да пия кафе да пуша и да шия гоблен.Здравен работник съм и знам каква вреда нанася никотинът,но нима стреса от ежедневието ни е по-малко вреден?Пък и в крайна сметка става това което ни е писано,никой не може да го избегне.

niata
06.12.2006, 09:43
Пуша и на всичкото отгоре си ми харесва :) особено с кафето... как да го пия без цигара това си е половин удоволствие :) плюс това цигарата е най- добрата приятелка на жената:)

plahata
06.12.2006, 10:07
Ох....И аз съм при пушачите!!!!!
Вера:):smokin:

albenka30
06.12.2006, 16:17
Ох....И аз съм при пушачите!!!!!
Вера:):smokin:И АЗ СЪМ В ТАЯ ГРУПА.:smokin: :НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ 1 ХУБАВКО :coffee: БЕЗ ХУБАВКА ЦИГАРКА.

albenka30
06.12.2006, 16:27
еее ама че си дипломат.... Сега само и само да не влезеш в конфронтации с голяма ча,ст от участниците , виж какъв си :( . Ами нека да ги провокираме, какво пък, или колежките ти ще ти сссссъъъснат малко, не им се плаши , нека да им покажем ,че те трябва да се съобразят с нас. а на тези който пък желаят да ги откажат, да видят, как се чувстваме ние и къде ще попаднат после :idea: .
Хей не ми се връзвайте, аз не съм чак толкова зла :gipsy: само провокативна , към по голямо участие към темата!
ИЗОБЩО НЕ СИ МИСЛИ .ЧЕ НИ ПРОВОКИРАШ С ТВОЕТО НЕПУШАЧЕСТВО,МИЛА КОКОШЧИЦЕ.СИГУРНО НЕ ЗНАЕСХ КОЛКО Е ХУБАВО СУТРИН ДА СИ ПИЕШ ЕДНО КАФЕНЦЕ-ХУБАВО С ЕДНА ЦИГАРКА ДАВИДОФ ИЛИ РОТМАНС РОЯЛС И ДА СИ ПОМИСЛИШ САМО ЗА 1 СЕКУНДА,ЧЕ СИ КАТО ХАЛИ БЕРИ ИЛИ УИТНИ ХЮСТЪН.УДОВОЛСТВИЕТО Е НЕСРАВНИМОООООООООООООООООООООО.А ПЪК ТИ СИ ЗЯПАЙ,КОЛКОТО ЩЕШ,ЧЕ МРАЗИШ ПУШАЧИТЕ.НИЕ ПЪК ТЕ ОБИЧАМЕ,ЗА ДА СИ ОТМЪСТИМ.:-| :D

toni_n
07.12.2006, 14:46
Твърдо непушач :)

maleks
10.12.2006, 01:20
Непушач, но с разбиране към пушачите.А защо не -вместо Ротманс или Кент да не си помисля за ЕДНА ГОЛЯМА "МИЛКА" С ЛЕШНИЦИ.

kiki_niki
11.12.2006, 14:29
Твърдо пушач,лошото е че даже и не съм помисляла да ги отказвам:(
Не мога да си представя да седна сутрин с :coffee: без:smokin:

greeneyes73
12.12.2006, 21:37
sprqh cigarite predi 5 godini i mi e super :yes:

ralli
15.12.2006, 13:31
Здравейте! Аз никога не съм пушила и нямам такова намерение. Мъжът ми ги откозо преди 5 години и съм много горда с него!:D

Cveti Daneva
19.12.2006, 03:09
Здравейте! Аз съм активен пушач. Два пъти ги отказвах за по година и след това отново палех, трябва да имаш желязна воля и компания която не пущи!:D

kanevaster
06.01.2007, 18:54
Твърд непушач.

liana
07.01.2007, 18:11
Твърдо - НЕ!!! Опитах като студентка, но не ми хареса. Все още се учудвам на пушачите - кое им харесва.

mi_mi
07.01.2007, 20:23
:( От доста време си мисля да ги спра ,но ме е страх, че много ще кача килограми. И без това съм доста закръглена.:( :( :( Посъветвайте ме как да спра да пуша без да напълнея още.:-|

pepina
07.01.2007, 20:36
Аз се присъединявам към групата на НЕпушачите :kissyou: Никога не съм опитвала ,а и нямам желание.На всички които се опитват да откажат цигарите :clap: ги поздравявам за решението , трябва силна воля и инат
:kissyou: :blueflow:

Daniella
08.01.2007, 12:40
Алергична съм към цигари.

Loria
08.01.2007, 13:37
Непушач! Въпреки че съм пробвала няколко пъти:)

MIA
08.01.2007, 18:14
от 1 година вече не пуша. Чувствам се много добре. Надявам се да удържа фронта и никога да не запаля отново. Успех на тези, който са ги отказали.

evita
11.01.2007, 02:07
рядко паля,но трудно устоявам ако има пушач в компанията да не запаля от неговите цигари-малко като циганчетат"како даи идна сигара"-то после и така мириша.....

vily.999
11.01.2007, 13:23
И аз:smokin: с:coffee: по 2 цигари и след хранене по 1. Но се опитвам да ги ограничавам.Ако мъж ми не е вкъщи и нямам:smokin:мога изобщо да не пуша,а като се прибере и закъди с тия пусти:smokin: :PP,ужас разваля всичко.

marji
31.01.2007, 09:51
Аз съм като Скарлет. Пуша само когато съм "на маса", т.е. на заведение или с приятели.:greeneye: Преди бях редовна пушачка и не можех да си представя сутрешното кафе без цигари,:smokin: но като ги увеличиха миналата година и забраниха употребата им в офисите, се заинатих и ... Цяла година изкарах с един стек "Карелия".:)

Radi
31.01.2007, 10:42
А аз за съжаление ги отказвам и после пак... и пак... и така до безкрай. Но не пуша когато шия тогава мога и цял ден без цигара. Затова шия много, за да не се сещам за :smokin: Но с кафето задължително паля. Сигурно, за да спра цигарите напълно трябва да спра да пия кафе. Ама ми се вижда невъзможно.

GILDA
31.01.2007, 12:43
аз една година вече не пуша
много съм горда със себе си пушех 20 год искам да ви кажа ,че шест месеца ги отказвах и накрая си дойде от самосебе си просто си наложих да не паля когато най-много ми се пуши и след това се свиква и на края се получи само че сега имам проблеми с килограмите

abazova_s
31.01.2007, 18:31
Аз съм като Скарлет. Пуша само когато съм "на маса", т.е. на заведение или с приятели.:greeneye: Преди бях редовна пушачка и не можех да си представя сутрешното кафе без цигари,:smokin: но като ги увеличиха миналата година и забраниха употребата им в офисите, се заинатих и ... Цяла година изкарах с един стек "Карелия".:)

Без една мога ,но с една не.На 11.02.06 год. ги отказах.Много пъти съм се опитвала ,но все ги пропушвах.Но последния път се заклех върху нероденото си внуче че никога няма да пуша.И така цяла година.Иначе пак щях щях да ги пропуша.Обаче килограмите ми се качиха.Аз имам и здравословни проблеми и немога да спазвам диета.:(

lari
01.02.2007, 10:06
И аз никога не съм пушила Непрекъснато споря със снаха си и брат си по този въпрос но особена полза няма А в моето семейство за щастие дори големите ми вече деца не пушат

sineokata
01.02.2007, 23:14
Голям проблем са тия цигари в моето семейство.Само аз не пуша,пробвала съм,но не ги понасям.Всички пушат без мен и в н асне давам да се пуши и не искат да ми идват на гости-роднините или ако дойдат е за 15мин.,а още не излезли и палят на площадката въвъ входа:cry: :cry: :cry:

GILDA
04.02.2007, 10:23
за да откажеш цигарите ти трябва причина тази за здравето е най-голямата но всеки пушач си казва "на мен не ми вредят"моята най-голяма причина беще когато порасналата ми шестнадесет годишна дъщеря ми каза че иска някакви дънки аз и отговорих ,че сега нямаме пари ,а тя каза :
обаче за цигари имаш нали?
трябва да ви кажа че много ме заболя и много се замислих и си наложих да направя нещо по въпроса и така вече една година не съм запалвала

mi_mi
06.02.2007, 22:23
ура вече 7 дни не пуша.Просто исках да се похваля на някой

hapyy
07.02.2007, 15:35
браво,сега още 7 и това си е половин месец, гледай напред и си мисли че ако ги спреш ще си далеч по-независима от преди!!! :idea:

lubena
08.02.2007, 10:04
Не пуших в продължение на 5 години,след това пак:smokin: в продължение на 1година и сега от 20дни пак не пуша.Не се дразня :oops:

polito
08.02.2007, 14:19
:hello: Аз също съм от непушачите.Спрях да пуша преди 1 год. и 2 мес. .Преди това пушех по една кутия на ден, но сега си ми е много добре така.За да се спрат трябва много воля и човек който да те подкрепя :oops:

lari
08.02.2007, 14:30
Браво- наистина се иска здрава психика , пълна подкрепа от близките иабсолютна увереност ,че постъпваш правилно:clap: :clap: :clap:

GILDA
08.02.2007, 22:25
аз съм човек без воля ако имах такава щях малко поне да отслабна защото цял живот съм дебела и щом аз ги отказах значи всеки може
мъжът ми пуши обаче не в къщи от солидарност към мен
УСПЕХ на тези които правят опити да ги откажат опитвайте и опитвайте и ще се получи

katya
22.02.2007, 20:45
Вече сьм непушач !От 1година и 2 месеца.

:clap: Чувствам се идеално!:D

mimka
22.02.2007, 22:44
:clap: :clap: :clap: браво и на мен-без цигара от 20.01.2006г.:)

galia69
22.02.2007, 23:43
Aз съм непушачка по рождение :D но не мога да се откажа от сладичкото и то ми личи :(

pet1a
24.02.2007, 18:16
Здравейте! Имам годишнина този месец,а именно, 7 години вече не пуша.Бях такава пушачка,че никой от близките и приятелите не вярваше,че ще успея,но не се и опитвах да ги разубеждавам в противното,защото можех да се издъня. На шега на майтам сега съм непушачка,а пък и "димът понякога ми пречи"!:))
:smokin:

Snejna
26.02.2007, 21:27
ура вече 7 дни не пуша.Просто исках да се похваля на някой

Не видях следваща похвала, затова реших да питам. Пушиш или ги отказа.

kameia
28.02.2007, 00:34
:uhhhh: не знам как да ги откажа:!: може би ако започна някои страхотен гоблен,за да не мисля за цигари:flower: :flower: :flower:

petkova26
01.03.2007, 10:05
:-| Аз съм пушачка от няколко месеца и мисля скоро да отказвам цигарите !:smokin:

katya
01.03.2007, 16:07
http://i.kefche.com/cards/jpg/kefcheCard4532361.jpg

abazova_s
02.03.2007, 09:46
От 11.02.2006 г не пуша.Обаче за килограмите да не го...............

kameia
15.03.2007, 23:08
:( аз затова не ги отказвам.не пушех 4 месеца и качих 6 кг.:cry: още не мога да ги сваля.скоро ще започна да се търкалям:D

ani4ka
27.03.2007, 13:47
:smokin: За съжаление и аз съм от пушачите.Е,не че пуша много(по 3-4 цигари на ден),но пак е лошо.Опитах се да ги откажа,но все нещо не става.:shy2:

lari
27.03.2007, 17:31
Kameia, може и да си качила някой кг., но това е докато привикне организма. Снаха ми е страшна пушачка и пак си качва килограми--цигарата не слиза от устата й. Но пък започна да се задъхва и се появиха и други проблеми.:smokin: :( :smokin:

христина
29.03.2007, 22:39
марк твен е казал,че "НАЙ-ЛЕСНОТО НЕЩО Е ДА ОТКАЖЕШ ЦИГАРИТЕ" не е прав. много етрудно да откажеш цигарите. по принцип е възможно, но е трудно . аз съм пушачка и се срамувам от това

rosita
30.03.2007, 14:01
:hello: Аз също съм пушачка:smokin:. Преди време попаднах на тази схемичка и моят приятел(той много мрази цигарите) ми каза да я избродирам и да я сложа на входната врата. Е, не му се вързах на акъла, но от доста време се каня да спра цигарите. :confused:

skarlet_x
02.04.2007, 16:26
:smokin: И аз пуша цигари, но малко:smokin:

hapyy
02.04.2007, 20:31
Aми и аз малко но се чувствам мого зле от това. Просто ми е много приятно. Не мога да се спра. А пуша много рядко. Предпочитам да ги спра изобщо.:(

naiema
17.04.2007, 15:04
Твърдо НЕ!

П.С.Момичета,защо при мен не излиза меню с емотикони / човеченцата,които слагате в постовете си / ?

love_milica
23.05.2007, 14:36
Твърдо ПРОТИВ всичко което вреди на здравето . НИКАКВО :smokin:

sonya_t
09.06.2007, 01:56
Аз пуша страшно много. Дайте съвет как да спра! Help!

Marina
15.06.2007, 01:10
Аз дори не съм ги опитвала през живота си...:gipsy: А относно отказването-sonya_t, пробвай с tabex. Има голям ефект.:thumbup:

sonya_t
16.06.2007, 23:48
Пробвах и Табекс, но вероятно не ми достига воля.

violeta6611
19.06.2007, 17:44
Твърдо против цигарите

Pepa555
18.08.2007, 01:46
Твърдо не от 7 години!

valinaia
30.08.2007, 00:53
И аз съм :smokin: С:coffee: -пуша повечко. 10цигари на ден си ги зная:shy2:

GILDA
30.08.2007, 10:55
Аз пуша страшно много. Дайте съвет как да спра! Help!

аз отказах цигарите преди една година и осем месеца пушех от 20 години и то в последните 3-4 год една кутия не ми стигаше имах проблеми в службата, лични и така се бях хванала с цигарите че и през ноща ставах да пуша когато си помислех да ги отказвам направо изтръпвах и запалвах цигара
разказвам ви това за да ми повярвате и на 01,07,2005 год започнах табекс и издържах 20 дена -нищо
след това обаче започнах да ги намалям като не запалвах тогава когато най-много ми се пуши /когато пия кафе ,след като се наобядвам/просто отлагах го запалването на цигарата за около един час и така се борих със себе си 6 месеца и то се свиква защото ако не запалиш с кафето а запалиш един час след като си бил на кафе то удоволствието го няма вече повярвай ми направи го това и пак ще си говорим никакъв табекс никакви работи решила ли си ще го направиш
сега съм много доволна от себе си

merita
30.08.2007, 15:23
М не пуша. Благодарна съм на моя приятел за това тъй като той ми беше забранил а бях точно във възраста в която всеки опитва и така подминах годините и сега изобщо и не си помислям за цигара струват ми се отваратителни миришещи. Даже като ми дадат да подържа цигара и лошо ми става:fight:

Pepa555
30.08.2007, 22:40
Аз пуша страшно много. Дайте съвет как да спра! Help!

:hello: Аз пушех по една кутия цигари.Просто един ден реших,че повече няма да пуша.Беше преди седем години.Това,че съм пушила е единственото нещо,за което дълбоко съжалявам.Повярвай ми - кафето може да се пие без цигара и цигарите никога не могат да ти решат проблемите!Те са едно излишно перо от бюджета ти, страшно много влияят на здравето ти и страшно на гадно миришат!Единствено- когато отказах цигарите се чудех къде да си дяна ръцете,но свремето и на тях им намерих място!Обади се като ги откажеш!Успех!:idea:

violeta6611
31.08.2007, 09:17
М не пуша. Благодарна съм на моя приятел за това тъй като той ми беше забранил а бях точно във възраста в която всеки опитва и така подминах годините и сега изобщо и не си помислям за цигара струват ми се отваратителни миришещи. Даже като ми дадат да подържа цигара и лошо ми става:fight:

:clap: Напълно те подкрепям, че са отвратителни цигарите, като малка гледахме тютюн и е ад, когато се прави на бала, работи се в стая и през цялото време кашлях, докато го обработваме, делеше се на качество.Не искам и корена да му виждам камо ли да ги пуша.

fantaziq
31.08.2007, 15:13
Аз съм непушач от четири години (до нова година ще станат пет).Понеже две от децата ми са с астма,в къщи е забранено да се пуши и пушихме само на кафенето до нас.Сега не понасям въобще миризмата на цигари и ми се повдига,ако някой ми дъхне на среща.Алкохол не консумираме,защото винаги сме го ненавиждали със съпруга ми.Така,че мога смело да заявя , че аз и цялото ми семейство сме въздържатели и то пълни!!!Синовете ми и тримата са спортисти и много държат на здравословен живот.А как отказах цигарите...Мъжът ми отказваше да ме целува по уста,защото съм миришела на пепелник.Най-малкият ми направи кризи само като съм му дъхала,докато му говоря , което много ме уплаши.И на края надделя суетата,защото щом се погледнех в огледалото забелязвах първите си бръчици около очите , не искам да изглеждам стара и сбръчкана на 35 години(сега вече на39).Ето с тези мотиви в главата ми и без лекарства,аз сама отказах цигарите.Мога да кажа,че ми беше трудно,но аз съм много упорит човек и до сега винаги съм успявала да отстоявам принципите си. пс.Освен всичко имам и една операция на гърдата си... и цял живот все се боря за нещо или против нещо. Тези мотиви на мен ми бяха достатъчни.Само съжалявам,че не съм го осъзнала по рано!Завършвам с думите АЗ СЪМ НЕПУШАЧ !

veneta_az
14.09.2007, 11:37
Мисълта на Марк Твен за цигарите е иронична - "НАЙ-ЛЕСНО Е ДА ОТКАЖЕШ ЦИГАРИТЕ - АЗ ЛИЧНО СЪМ ГО ПРАВИЛ НЯКОЛКО ПЪТИ". И аз съм го правила няколко пъти - най-дълго издържах 4 години - докато бях бременна и после в майчинство. Но като се върнах на работа и пак започнах - по 3-4 цигари на ден (в къщи не пуша), но и това е много. Сега пак не пуша, защото очаквам второ дете, но не мога да обещая дори на себе си, че като се върна на работа след няколко години няма пак да почна. Сигурно просто не ми стига воля или не съм достатъчно инат. А може би просто не съм си го поставяла за цел. Използвам една мисъл на Оскар Уайлд за оправдание - "НАЙ-ЛЕСНО МОЖЕШ ДА ПРЕОДОЛЕЕШ ИЗКУШЕНИЕТО КАТО МУ СЕ ОТДАДЕШ".:D

fantaziq
14.09.2007, 20:59
Въпрос на личен избор...

solenka
14.09.2007, 21:17
Пушач,за съжаление :(

nikoleta9
25.09.2007, 19:21
ПРеди пушех но сега не и даже вече ми пречи когато някой пуши в стаята в която съм но пък почнах да компенсирам цигарите с шоколад.:cry:

borcuk
26.09.2007, 16:29
Пушенето е огромен порок, и страшно вредно.

Snejna
25.10.2007, 20:08
Опитвам се да откажа цигарите. Миналата година не пуших 3 месеца и мислех, че съм ги отказала, но 1 цигара и пак старата история. Яд ме е на мене си. Как може улегнала жена да се съобразява с 10 сантиметрова цигара. Колкото до килограмите и като пушех си ги качвах. Надявам се след месец да напиша, че съм успяла после след два, след три, след година, след две.

GILDA
25.10.2007, 22:44
Ако си решила твърдо да ги оставиш цигарите ще успееш щом си изкарала три месеца без да пушиш значи можеш .Аз пушех 20 год по нагоре съм писала за МОЯ начин да ги откажа вече една година и девет месеца
пожелавам ти успех мила три седмици е трудно след това е по-лесно :kissyou:

zubizub
28.10.2007, 20:13
И аз не пуша!!!Защо да се тровя допълнително,по добре да давам пари за ХОБИТОООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anito11
28.10.2007, 23:50
Ами то от шиене не ни остава време за други удоволствия. То това му е една от хубавите черти на шиенето - предпазва от пороци!!!!

Gery_83
06.12.2007, 10:21
Възхищавам се на хората, които казват и от раз ги спират...БРАВО НА ВАС МОМИЧЕТА! Но уви аз не съм от тях....пуша, но не по много, но не нямам волята да ги спра... :)

petiadeshkova
15.01.2008, 23:27
страстен пушач

dima kirova
16.01.2008, 23:37
аз през целият си живот не съм запалила нито веднъж

desynt
20.01.2008, 21:11
ТВЪРДО НЕ

swetyhany
08.02.2008, 21:33
:idea: здравейте аз пушех,но ги отказах преди седмица и се надявам повече да не ги пипна

sevda_ned
08.02.2008, 22:48
Бързам да се похваля, че и аз ги отказах - преди 1г и 2 месеца. :idea: Много съм доволна от себе си, защото бях страстен пушач 12-13 год. Качих килограми, но се надявам да си сваля скоро. :confused:
Някой друг има ли същия проблем и как се е справил - с килограмите.:cry:

fantaziq
08.02.2008, 23:35
Аз имам същият проблем.Като отказах цигарите,за един месец качих 13кг.И до ден днешен не съм ги свалила.Но не съм се постарала,както трябва.Все опитвам разни неща,но за кратко.Преди години си имах килограми за сваляне и още с откриването на дейността на Людмила Емилова,аз станах нейна пациентка.За 20 дни на плодове и чай-свалих 14кг..после 10 дена се захранвах и накрая 3месеца ядях само плодове,зеленчуци и след това вече си ядях всичко,но не прекалявах и много се движех.Тези килограми ги държах 2години и реших да отида пак при нея.Но този път издържах,само една седмица,защото се накъсах да повръщам и така разбрах,че съм бременна.От там насетне е ясно.Теглото ми хвръкна до небесата после и като отказах цигарите,станах като слончето Дъмбо:D Но не съжалявам!Не бих пропушила само,защото съм дебеланка!Толкова труд хвърлих и сега мисля,че е време да си погладувам пак.Наскоро опитах една белтъчна диета и сега пия лекарства.Въпреки,че има ефект,сега съм с висок холестерол,захар и високо кръвно.Явно това означава,че единственно ,много ходене и умерено гладуване е най-добрия баланс за смъкване на килограми.

petiadeshkova
11.02.2008, 21:00
:clap: swetyhany! Стискам палци дано успееш да се пребориш с това изкушение...

mucho
11.02.2008, 23:54
Отказах ги преди 11 години когато забременях с дъщеря ми и след това вече не ми се пушеше и реших да не пропушвам отново.

emmouna
12.02.2008, 20:59
Здравейте и от мен. Допреди 3г пушех така да се каже нон стоп, но един ден като ми стана лошо..... ужас. Мислех, че докато говоря и от устата ми излиза пушек и си казах: Край на цигарите и така ги спряхл Сега дори и не си помислям за тях. А килограми не качих, защото спортувам активно:-| -фитнес, бягане, но в началото след като ги спрях направо се задъхвах, но лека полека всичко премина

dannika
13.02.2008, 11:33
az pu6eh ne mn -po 1 kutiq na 2 dena ,no kogato razbrah ,4e 6te imam bebe4e gi sprqh-sled 2-te 4erti ne zapalih i 1 cigara ; i sega sled kato vasi e na 1 g. i 6 m. az vse taka ne pu6a i ne mislq ,4e 6te po4na otnovo... :idea:

dani8101
20.02.2008, 20:56
Аз пуша.

lusi
20.02.2008, 23:31
Аз съм от групата на непушачите

kati
23.02.2008, 15:25
При толкова много непушачи ще трябва май и аз да се замисля.Да вземам да ги спирам,че бая годинки станаха откакто ги пуша.

milenkova76
05.03.2008, 12:31
:smokin: И аз пуша,но 2-3 цигари дневно.

Tiana
05.03.2008, 17:41
Аз съм от непушачите твърдо:D
Но откакто се омъжих станах пасивен непушач, съпругът ми и свекъра пушат като комини и направо не се търпи на моменти , даже не се съобразяват че имаме малки деца :( Затова избягвам много децата да са в една стая с таткото и дядото:confused:

vasilevamaria
26.03.2008, 10:16
и аз ги спрях преди около седмица,като се надявам да кача някой килограм,че съм едва 40 а сина ми е на 2 години и 7 месеца и е 19 килограма да ми е жив и здрав добре си хапва

m_rija
03.04.2008, 23:51
и аз ги спрях преди около седмица,като се надявам да кача някой килограм,че съм едва 40 а сина ми е на 2 години и 7 месеца и е 19 килограма да ми е жив и здрав добре си хапва

:D ох, мила , а аз си мислех , че съм зле - моя син е на 3 год и тежи 18 кг, а аз със всичкото напъване да напълнея съм едва 50кг. Е не можах да откажа цигарите за да напълнея , но ти ме успокои ,че има и по тежки случаи от нас :clap:

napetia
10.04.2008, 11:26
Аз пуша само наргиле, а и откакто ни се счупи наргилето все по-рядко.
Мирисът на цигарите не ми е приятен, дори понякога ми става лошо.

ming
11.04.2008, 17:12
Az ne pu6a i nikoga ne sam opitvala :)

Anaid
29.04.2008, 19:19
Пушачка съм.Само когато шия забравям за цигарите.Но кафе без цигара.....

leti_at
29.04.2008, 20:16
:D ох, мила , а аз си мислех , че съм зле - моя син е на 3 год и тежи 18 кг, а аз със всичкото напъване да напълнея съм едва 50кг. Е не можах да откажа цигарите за да напълнея , но ти ме успокои ,че има и по тежки случаи от нас :clap:
Боже момичета, как ги правите тези фокуси?
Аз след дъщеря ми си бях 54 кг после се поотпуснах доста...и сега след сина ми направо ме е срам...ама съм 78 кг ( а той е на 2, 9 г. и тежи 15 кг).
:confused:Никога не съм пушила, но ако знам че ще отслабна направо ще пропуша...
Какви ли не глупости пих за отслабване, какви ли не диети пробвах-поотслабна с 4-5 кг и после пак си ги кача за отрицателно време....
Мъжът ми ме подиграва,че вече съм почнала и от въздуха да пълнея...:D

vanina5860
29.04.2008, 22:55
Ieti,не се притиснявай за килограмите си.Да не те плаша, но когато ти отраснат дечицата и те грабнат тяхните вълнения-като виж си се вталила. Не се отслабва от цигари и не ги учи.Аз 15 г. не пуших, а бях по-слаба. Сега пуша и се мразя.

Anaid
29.04.2008, 23:07
Ieti,послушай vanina . Това с отслабването и пушенето е бабини деветини По добре дебела и здрава от колкото слаба , гладна и недоволна

hige
10.08.2008, 19:51
ТВЪРДО НЕ
Никога не съм опитвала, а и се съмнявам, че ще почна. От миризмата на цигари винаги ми се гади...

galinka
10.08.2008, 21:21
ЗАБРЕМЕНЯХ 62 КГ.,РОДИЛА БЯХ 105 КГ. ,НЕ ГЛАДУВАХ,НО СУТРИН И ВЕЧЕР ИГРАЕХ КАЛАНЕТИКА,ЗА ГОДИНА И ОСЕМ МЕСЕЦА,СТАНАХ 64 КГ. ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ,НО ПОМНЕТЕ,ЧЕ УПОРИТОСТА ДАВА РЕЗУЛТАТИТЕ !:thumbup:

vihoria
13.08.2008, 15:43
i az mnogo pu6a voob6te nese otslabva ot cigarite nese zablugdavaite momi4eta pu6a po edna kutij na den i nesam mradnala edin gram:idea:

marga
07.09.2008, 00:56
:( За съжаление пуша като издънена печка. Не правете като менл

abazova_s
07.09.2008, 10:16
:( За съжаление пуша като издънена печка. Не правете като менл

marga,никога не е късно да се откажеш.До 11.02.06 год и аз ги пушех като тебе, понякога стигах до 2 кутии на ден .На тази дата казах СТОП на пушенето и така до ден днешен.,и най важното се чувствам много добре.:idea:

кики
07.09.2008, 10:44
пуша точно като комин:smokin:
понякога чак се срамувам от себе си,отвратително
след сегашното основно почистване на дома имам идея да забраня пушенето в къщи.
Замислям се обаче, аз самата дали ще спазя забраната:D:D

vihoria
07.09.2008, 13:54
i az pu6a mnogo osobeno sled ragdaneto na mojta da6terj pu6a po polovin kutij na den i nemoga da gi otkaga njmam volj

ebn
07.09.2008, 19:44
пуша точно като комин:smokin:
понякога чак се срамувам от себе си,отвратително
след сегашното основно почистване на дома имам идея да забраня пушенето в къщи.
Замислям се обаче, аз самата дали ще спазя забраната:D:D

Кики ще я спазиш, но това не означава , че ще намалиш пушенето.А аз така опитах, в къщи не пушим, но навън........

monika
08.09.2008, 10:18
аз съм пушач по-принцип, но в момента състоянието ми не го позволява /бременност/

ata
10.09.2008, 22:17
И аз пуша доста и се срамувам малко :shy2:, но никога не пуша в къщи. Може да съм пушач, но не обичам да се наслагва миризмата по мебелите.

И как го правиш тоя номер? Явно не си безнадежден случай като мен.Ако можех да не пуша в къщи,никога не бих запалила и навън:smokin:

Анелина
01.10.2008, 11:45
Аз пушех преди,но ги отказах от раз в деня,в който теста за бременост показа двете чертички.Не пуша от 1,7г.Още го кърмя :baby:,но и като спрем да се кърмим не смятам да ги почвам,не виждам смисъл[:]

ne6ic
01.11.2008, 16:01
Здравейте момичета.
Аз отказах цигарите преди 9 месеца съвсем на шега Движа се активно защото работата ми е такава, но напоследък надебелявам. Нямам достатъчно воля за отслабване.
Дайте съвет.

kaktos456
01.11.2008, 16:49
:Dаз никога не съм пушила и не изпитвам потребност от цигари последваите примера ми:idea:

princesa_semira
01.11.2008, 17:02
здравейте момичета! и аз като теб кактос не съм пушила и не мисля,че това е нещо полезно или модерно.
а за теб нешик ще си позволя един съвет,защото и аз нямам воля да стоя на диета:D:oops:ами движа се много,пия по 2литра вода минимум на ден и не ям хляб и тестено..............ех, сладкото няма как да го откажа:amam::amam::a

kaktos456
01.11.2008, 19:34
:shy2:и аз не мога да се откажа от сладкото

kara52
11.11.2008, 11:37
Бивш пушач съм и напълно разбирам и съчувствам на хората, които желаят да се откажат от цигарите, но немогат.
:bong:Пропуших на 41 год. възраст, пуших до 52 годишна, работата и животът ми бяха много напрегнати, когато пропуших така го сторих, като че наваксвах пропуснато време, случвало се е едната цигара да дими в пепелника а другата вече в ръката ми:smokin:. Осъзнавах порока си и желаех да ги откажа, но нямах воля, въпреки че минавах за "силен човек". Пробвах с "Антитаб", но не успях да завърша курса на лечение - преживях инфаркт.:(

Мили момичета и момчета, не допускайте моята грешка колкото и проблемно и напрегнато да е Вашето ежедневие:smokin:не решават проблемите само временно ги притъпяват, а крайният резултат само ги увеличава.:flower:

Tais
05.12.2008, 16:15
Не пуша,пробвала съм просто не ми харесва:lady:

_sweet_
08.12.2008, 14:57
Голяма съм кафеджийка,но цигара помириша ли ми призлява.Искам да откажа и моя мъж от цигарите.Уви,мисия невъзможна :(

queen B
08.12.2008, 23:12
Аз пушех преди,но ги отказах от раз в деня,в който теста за бременост показа двете чертички.Не пуша от 1,7г.Още го кърмя :baby:,но и като спрем да се кърмим не смятам да ги почвам,не виждам смисъл[:]

И моята история е същата. Така беше с големия ми син, но уви пак ги пропуших... Преди почти две години забременях за втори път и оттогава не съм палила.
Определено има моменти, когато ми липсват. Но си знам колко съм слабохарактерна и просто не си позволявам да мисля, че мога да мина само с една. Помага ми много и това, че мъжа ми не пуши.
Но честно казано, не успях да се определя в никоя от възможните категории на анкетата - мисля, че винаги ще се възприемам като пушач, който в момента не пуши. Но желая на всички, които искат да се откажат от този ужасен навик, успех в усилията.

queen B
08.12.2008, 23:14
Аз пушех преди,но ги отказах от раз в деня,в който теста за бременост показа двете чертички.Не пуша от 1,7г.Още го кърмя :baby:,но и като спрем да се кърмим не смятам да ги почвам,не виждам смисъл[:]

И моята история е същата. Така беше с големия ми син, но уви пак ги пропуших... Преди почти две години забременях за втори път и оттогава не съм палила.
Определено има моменти, когато ми липсват. Но си знам колко съм слабохарактерна и просто не си позволявам да мисля, че мога да мина само с една. Помага ми много и това, че мъжа ми не пуши.
Но честно казано, не успях да се определя в никоя от възможните категории на анкетата - мисля, че винаги ще се възприемам като пушач, който в момента не пуши. Но желая на всички, които искат да се откажат от този ужасен навик, успех в усилията.

valentna
12.12.2008, 11:15
Здравейте и от мен, и аз спадам към групата на пушачите. Пуша от 17 год. възраст, а сега съм на 25 и съм се пробвала сигурно десетина пъти да ги откажа, но уви нещо не ми стига волята.Сега от както почнах да шия гоблени пуша на половина колкото преди даже и тези цигари който ги паля си изгарят в пепелника.Искам да ги откажа и дано да успея. Успех на всички , които искат да се откажат от този порок.

svetla1963
12.12.2008, 11:18
Приятели, Вие не знаете кафе с цигара колко е вкусно!!!!!!!!!!!!!!!

Nikol_82
29.12.2008, 01:00
Непушач от 3 години ,а преди това пушех по 2 кутий на ден синьо виктори :shy2: Но дори когато пушех ,излизах на терасата вътре в стайте не съм пушила !Дори и гостито ми излиза на терасата :smokin: вътре не разрешавам :greeneye: Това ми е останало от моите родители.Те също са пушачи ,но вътре не се пуши :idea:

Prisila
30.12.2008, 20:43
Аз пуша по кутия на ден и май нямам намерение да спирам поне за сега ;)

iv4omad
07.01.2009, 16:31
Много пуша...за съжаление :(

dvebrezi
23.01.2009, 12:09
Не пуша.Но преди време бях пристрастена.Щастлива съм,че преодолях тази зависимост,сега имам друга любов-парфюмите.По мое мнение цигарите и парфюмите не си подхождат.Затова избрах парфюми!:loveglasses:

rosi_vesko
23.01.2009, 17:03
Не пуша.Но преди време бях пристрастена.Щастлива съм,че преодолях тази зависимост,сега имам друга любов-парфюмите.По мое мнение цигарите и парфюмите не си подхождат.Затова избрах парфюми!:loveglasses:

Ще споделиш ли с нас страстните пушачи как успя:confused:?

abazova_s
24.01.2009, 09:35
Здравейте мили момичета.На 11 февруари ще станат кръгли 3 години откак съм ги оставила.Чувствам се прекрасно.По 2 че понякога и до 2.5 кутии съм стигала.Представете си колко съм била пристрастена.Пожелавам на всички пушачи да бъдат инати като мен и да кажат ":kissyou:КРАЙ ДО ТУК БЕШЕ "

dvebrezi
24.01.2009, 20:00
И аз си казах -СТИГА .Не искам да мириша вече на пепелник!Реших,че на 1 след новата година ги спирам.Това си го повтарях до Нова Година и на първи не запалих,после и на 2-ри и разбрах,че няма да пуша.Дори започна да ми става лошо от тютюнев дим.След време ми беше все едно дали пушат около мен.Мисля,че всичко е до нагласа и голямо желание.Намери си стимул!Аз избрах парфюмите.:loveglasses:

gabigabi 3399
26.01.2009, 13:03
:oops:Не пушачка съм от години
но и този занаят съм опитала,като вас
нещо не ми приляга и се чувствам по-добре
с друго аз се забавлявам
и сякъш по красива ставам...:-|

dvebrezi
26.01.2009, 23:40
Радвам се за теб Нани!:flower:

marga
27.01.2009, 11:55
БЛАЗЕ НА НЕПУШАЧИТЕ!!!
Аз прадължавам да пуша като издънена печка:shy2: и май ми харесва!

iv4omad
27.01.2009, 14:29
БЛАЗЕ НА НЕПУШАЧИТЕ!!!
Аз прадължавам да пуша като издънена печка:shy2: и май ми харесва!

:D Това ми хареса! :clap:
На един хал сме с теб :gipsy::D

masakava
28.01.2009, 10:58
Здравейте,
и аз съм от пушачите,дето само се канят да ги откажат и все не ми достига воля.Когато съм болна все си казвам - никакво пушене вече,но като оздравея толкова ми е сладко да запаля, че нямам думи.А трябва да ги откажа.Моля помогнете ми.

vanesa_vn
28.01.2009, 12:19
Пуших две години, всичко живо около мен пушеше и аз да не остана по-назад, но така и не ми допаднаха тия цигари. Един ден срещнах бивш мой съученик, като ме видя с цигарата каза: "Кво се излагаш с тия цигари, бързаш да умреш ли...?":shy2:, загасих я пред него и му казах, че това ми беше последната цигара и от тогава не съм се сетила даже за тях

dvebrezi
28.01.2009, 12:44
Когато бях пушачка,всяка вечер оставях цигарите.......................................... ..
на шкафчето за да са ми по-близо сутринта.......................................... ...............:uhhhh:

ilianakn
28.01.2009, 18:55
I AZ VE4E NE PU6A. KAZAH KRAI I TOLKOZ

magnolia777
10.02.2009, 15:59
от 15 години не пуша:confused:
много лесно е да откажеш цигарите като си била бременна и само от вида на кутията ти се е гадило:zippie:
после 6 месеца кърмене...
и после вече твърде много време е минало,за да пропушваш пак наново:idea:

evi4ka
15.02.2009, 17:57
и аз мога да се похваля
непуша вече 6месеца....
чуствам се чудесно
трябжа да сте добре мотивирани
за да ги откажете
успех:idea::idea::greeneye:

dvebrezi
15.02.2009, 19:06
В книгата-Методът Силва е описан много добър метод на отказване от цигари.Също и за отслабването.Който не е чел може да прочете.:kissyou:

ninfil
15.02.2009, 19:59
Аз съм твърдо НЕ! Когато бях на около 15 две мои приятелки се опитваха да ме научат,но толкова се отвратих,че до ден днешен не съм опитала.

lorki4
16.03.2009, 13:30
аз съм от групата на пушачите:smokin:, но честно да си кажа мога и без цигари , но навика си е навик:(

rozali4
17.03.2009, 11:33
заклет пишач:smokin:

veneta_az
17.03.2009, 14:14
аз съм от групата на пушачите:smokin:, но честно да си кажа мога и без цигари , но навика си е навик:(

Лош навик. Ако наистина можеш без цигари, по добре ги остави. Аз все още не пуша, след като ги оставих за пореден път и скоро пресметнах, че около 1/3 от заплатата ми би отивала за цигари, ако пуша по 1 кутия на ден!!!

sneki3
18.03.2009, 13:58
Не пуша .Получавам пристъпи и ми мирише много кофти.За сметка на това колегите ме окъдяват порядъчно:(

деси.ели
08.04.2009, 16:02
здравей Зоя ,аз все още пуша но се опитвам да ги откажа.Ти как успя с хапчета или с воля?

Цветелина Симова
29.04.2009, 19:36
Аз настинах много лошо в края на Февруари и кашлях цял месец. Т.е. от 24.02.2009 спрях цигарите. В края на Март някъде или началото на Април спрях да кашлям. Преди Великден -16,04- като ми се припуши и пуших цялата седмица до 26,02,2009 включително. Но изненада - пак започнах да кашлям. Сега пак съм в процес на отказване. Кажете ми ще ги откажа ли въобще, и има ли връзка с кашлянето?

tsvety
29.04.2009, 22:48
Доколкото знам, макар аз самата никога да не съм пушила, редовните пушачи си кашлят.
15 години дишах дима на двамата си родители - пушеха толкова много, че димът се виждаше как се носи из стаята. В един ден започнах да се давя в кашлица като болно куче и като стана това няколко пъти - спряха да пушат в къщи. Но и до ден днешен попадам на някои нахали, с които съм седяла на една маса и са ми издухали няколко цигари в лицето - въпреки, че винаги си показвам неодобрението - и всеки път започвам да кашлям....
Мисля, че кашлицата си върви с дима - независимо , дали пушиш или те опушват.

Lubka_Stefo
04.07.2009, 13:01
Твърдо НЕ :no:
:thumbup:

passios
04.07.2009, 13:55
Аз ще кажа, че никога не съм пробвала да пуша и нямам такова намерение

nadesh
06.07.2009, 23:46
ДА ПУША

калинка гроздева
23.07.2009, 08:40
не пуша:idea:

velly17
23.07.2009, 11:57
:yes: И аз съм от хората ,които не пушат :D На 27.08.ще направя 10 г.И аз като Диана съм стигала до 2 к.на ден.Сега си задавам въпроса-Как съм могла? По това време работех в ресторант и нали знаете-като нямаш работа-пушиш. .

Това е така. Не че е оправдание, но като нямам работа в офиса, гледам да се занимавам с друго, но ми се пуши. А най-сладко е като има много работа и изпушвам да запаля като се поуспокои.:smokin: Иначе като съм си вкъщи, почти не се сещам. Другият фактор е в училище. Толкова е приятно като се съберем цялата компания в междучасието и слезем за по цигара и да обсъждаме колко са ужасни учителите.:D

mamanakoki
06.08.2009, 16:32
И аз съм в отбора на пушачите:smokin:

sissak
06.08.2009, 20:49
Не пуша от седмица.Горда съм от себе си,защото издухвах по кутия на ден.Спрях ги от раз,без преходен период.Допушва ми се по навик,не по необходимост.Като цяло не ми прави впечатление,че около мен пушат,а аз не.

lusika
06.08.2009, 20:59
Една кутия може да я пуша и две седмици, обикновено паля една сутрин с кафето, не съм страстен пушач така, че твърдо съм в втората категория.

ata
06.08.2009, 21:48
:smokin::smokin:Ужасен пушач БЯХ!!!!:D Не ми стигаше кутия на ден,често отварях втора,и да се похваля от 10.07-2009 не съм пушила!!!Нямах воля да кажа край,затова пих ТАБЕКС.Първата седмица 2 пъти сънувах,че пуша....:smokin:И сега се улавям,че ми се ще да запаля ,ПУСТИ НАВИК!Но за сега удържам:D

didka1975
07.08.2009, 17:26
:clap::clap:Браво на всички,които са се присъединили в групата непушачи :!::!:не съм запалвала нито веднъж през живота си (на 34 години съм), но за сметка на това съм върла кафежийка и пасивна пушачка.:D

Дивна
07.08.2009, 21:19
И аз съм от отбора на непушачите.Мисля ,че се увеличаваме.Моят мъж казва ,че вече не е модерно да се пуши.:DАко изобщо може да се нарече мода:confused::upbeer:

muskat8
13.08.2009, 14:12
Съжалявам,но аз съм заклет и проклет пушач,само си представям как не мога да откажа цигарите

r.rusev66
13.08.2009, 20:59
и аз съм пушач.но се извинявам с нощните дежурства,че така все пак ми минава по лесно времето.

Кора
13.08.2009, 23:03
:smokin::smokin:Ужасен пушач БЯХ!!!!:D Не ми стигаше кутия на ден,често отварях втора,и да се похваля от 10.07-2009 не съм пушила!!!Нямах воля да кажа край,затова пих ТАБЕКС.Първата седмица 2 пъти сънувах,че пуша....:smokin:И сега се улавям,че ми се ще да запаля ,ПУСТИ НАВИК!Но за сега удържам:D

БРАВО, АТА!!! ОТ ЕДИН ЗАКЛЕТ ПУШАЧ

ivk@
19.08.2009, 11:07
Преди и аз попушвах...доста...имала съм периоди с по две кутии дневно...ВЕЧЕ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА ГОДИНА НЕ ПУША!!! Нито цигара( това ми е втори "опит"- първия път не пуших около две години)...Имам намерение да си остана непушач...

siisii
22.08.2009, 20:44
От един месец съм непушач, надявам се завинаги

petiakoleva
22.08.2009, 21:31
Не съм пушачка ,не съм била никога

Margaret087
27.08.2009, 12:24
Пушач съм от много години ,но мисля да ги отказвам да видим дали ще успея :shy2:

i_georgieva
31.08.2009, 16:20
Гордея се със себе си!
Пуших няколко години, а сега вече от 5години и 8м съм непушач. Имала съм моменти, в които ми се щеше да запаля /с прителки/, но устоях. Бях твърдо решена да не си причинявам това и успях! Сега вече неми пука къде съм и кой пуши. Сядам дърдоря си с приятелки, пушека от цигарите "не го виждам" и си тръгвам усмихната и горда . Никога неговоря на приятелите си за отказване от цигарите, защото знам, че това е битка която може да бъде спечелена единственно когато човек истински я пожелае. Радвам се когато ми кажат, че в моята компания са се чувствали много добре и почти не са пушили. Желая на всички здраве! и нека всеки да прецени какво е добро за него/я.

tanqxr
02.09.2009, 18:38
Аз пък си пуша . Заклет пушач съм и нямам намерение да ги отказвам !

ilianakn
03.09.2009, 14:01
пушех, спрях ги за 8 месеца, но сегс пак отново за сажаление...

sineokata
03.09.2009, 14:28
твърдо НЕ на цигарите
от малка ги мразя ненавиждам всички около мен винаги са били пушачи:confused:

krasi_mira_ignatova
03.09.2009, 14:42
твърдо НЕ на цигарите
от малка ги мразя ненавиждам всички около мен винаги са били пушачи:confused:
;)
и аз никога не съм пушила и не съжалявам макар че около мен винаги се е пушело, но пучачите започнаха да намаляват значителноhttp://www.goblenite.org/images/smilies/s_thumbup.gif

daniel4i
28.09.2009, 16:27
Да моята слабост - цигарите. Не мога да спра да пуша. Все напразни опити - и все продължавам като комин да пуша.

sneji_bee
28.09.2009, 18:51
НЕ!НА ЦИГАРИТЕ....НЕ,НЕ И НЕ!

kiraa
03.10.2009, 18:53
Не , дори не съм пробвала . И да си призная не ми е приятно да се пуши покрай мен .

poli
09.10.2009, 14:28
Абе ако по една цигара на ден със сутрешното кафе е пушене значи да пушач съм.

sim4o
15.10.2009, 19:02
Когато съм :mad: ми се допушва,така че отговорих - понякога.

bubata
15.10.2009, 23:30
Пуша....много...дори повече от много. Никога не съм се опивала да ги откажа, вероятно защото не ми пречат цигарите. Пътувам много и честно казано, се дразня когато има места където не се пуши.

d78152
08.12.2009, 14:46
От почти 3месеца не пуша за моя голям успех:clap:

pepikv
31.12.2009, 16:37
Не пуша и съм твърдо против цигарите.Радвам се ,че и в моето семейство и в семейството на мъжа ми няма пушачи. :) Знаете ли колко може да се ушие докато се изпуши една цигара? ;)

Verche_98
10.01.2010, 20:03
Аз твърдо не пуша за това,че димът от цигарити ми действа зле в смисъл не мога да го понасям и за това съм абсолютно против цигарите.