PDA

Покажи пълната версия : Препоръки относно конкурсите



NIA
11.10.2017, 19:13
Не намерих подходящо място и за това реших да открия нова тема. Ако модераторът реши,че не е нужна, нека да я изтрие.

И така- обявени са новите конкурси. И започва едно лудо търсене на гоблен,схеми, панами, конци и други материали, и това при положение,че само преди няколко сме имали шанса да си купим от щандовете на нац.среща. Е, как да купим предварително,след като не знаем какво ще ни трябва.
Обръщам се към момичетата водещи конкурсите. Моля, ако не представлява трудност за вас, обявявайте темата за следващия конкурс веднага, след като започне гласуването на текущия конкурс. Така ще имаме възможност месец преди националната среща да решим дали ще участваме и с какво, а на нац.среща може и да си изберем гоблен за участие или нужните материали.
Нека и други да си кажат мнението относно този въпрос.

sashka58
11.10.2017, 20:50
И аз съм на същото мнение.На срещата всичко ни беше под ръка и имаше избор на доста неща!

manka
11.10.2017, 21:06
Не мисля че е нуждо това предварително,но ще се съобразя до някъде с мнението на всеки! :)
Стига де,все едно има само един магазин,и от другаде не можем да си купим нещата..
по щандовете имаше ли специални конци за примитиви? Нямаше....

Светла Петрова
11.10.2017, 21:10
Миналата година обявих темата на конкурса преди почивката, за да могат участниците да се възползват от щандовете.В конкурса взеха участие с предлаганите гоблени само двама.Изводите оставям за вас :idea:

doris
11.10.2017, 22:55
Не мисля че е нуждо това предварително,но ще се съобразя до някъде с мнението на всеки! :)
Стига де,все едно има само един магазин,и от другаде не можем да си купим нещата..
по щандовете имаше ли специални конци за примитиви? Нямаше....

Напротив ,имаше .:) Имаше поне няколко вида лен , конци дмц имаше и достатъчно меланжи.. Примитивите не са само ръчно багрени конци.. Специално за този конкурс имаше достатъчно неща.. А специално лен има в малко магазини . Естествено е хората да искат да си изберат на живо.. Като гледам в списъка почти всички си купиха лен от Плевен..;)

walentiina
12.10.2017, 08:48
Напротив ,имаше .:) Имаше поне няколко вида лен , конци дмц имаше и достатъчно меланжи.. Примитивите не са само ръчно багрени конци.. Специално за този конкурс имаше достатъчно неща.. А специално лен има в малко магазини . Естествено е хората да искат да си изберат на живо.. Като гледам в списъка почти всички си купиха лен от Плевен..;)

Доре, ти самата знаеш, че идеята за този конкурс възникна абсолютно спонтанно след възникналите дебати. Беше невъзможно да бъде обявен предварително.

NIA
12.10.2017, 09:16
Валя, моето предложение е за следващите конкурси. За тези вече е късно. И нямам предвид само конкурса за примитивите, а по принцип. Също и за другия конкурс, някои можеха да си закупят гоблен, ако знаеха темата.
И при мен възникна спонтанно тази идея, след като започнах да си набавям материали за примитива. Имам лен, да, но се оказа недостатъчен, а ако знаех, още в Плевен щях да си купя.
И да не ме разберете неправилно, не ви упреквам, само правя предложение, което трябваше да направя на срещата, но не се сетих тогава. Самата аз, когато водех конкурса държах в тайна темата за следващия конкурс и сега го отчитам като грешка.

doris
12.10.2017, 09:18
Внезапно , колко да е внезапно ?! В края на "дебата" . Както всяка година. Просто чуват , кото стоят близо.

Светла Петрова
12.10.2017, 09:28
Ще имам предвид казаното до тук и за другия (ако организирам) конкурс ще обявя темата предварително.Единственото ми притеснение, че може да има и некоректни участници,които да започнат по-рано ,преди пускане на тема ,да си правят снимки на етапи и после с колаж да ги представят.

walentiina
12.10.2017, 09:35
Като се има предвид, че не съм имала никакво намерение да правя конкурс във форума, за мен е внезапно. Освен това, нямах никаква представа, каква ще е концепцията за "явен" конкурс и в главата ми беше огромна каша. Същата, на която съм подложена в момента, двеста съобщения в минута, издирвам схеми и най-вече отговарям на вечния въпрос "Това примитив ли е? "Ако съм виновна, че след края на дебата, в рамките на 30 минути не се сетих да обявя нещо, в което не бях никак сигурна, приемам.

bisy_k
12.10.2017, 10:01
Аз съм напълно съгласна с Ния. Хубаво е да се да се огледа какво се продава, какво имаме в запаси, ако трябва нещо да се докупува. А и ако не се вписваш в размера да се търси друго. И не само за присъстващите на националната и за тези които не са ходили.

NIA
12.10.2017, 10:22
Валя и Светла, не приемайте като нападки казаното от момичетата. Не ви обвиняваме в нищо. Просто до сега такава беше процедурата. Но нищо не пречи да се променят някои неща.
Колкото до опасенията на Светлето относно злоупотребите, ами, който изпраща снимки от етап направен с колаж с табелката с кодовото име веднага отпада от конкурса. Пък и каква е гаранцията,че като е започнал предварително да си шие гоблена ще успее да се запише със същия гоблен, може някой друг да го изпревари.

bisy_k
12.10.2017, 10:36
Злоупотреба винаги може да има - било в размера или че е започнал по рано. Това е до самия човек. В крайна сметка се разчита на честната дума на участника. Затова организаторите нямат вина.

Borqnac
12.10.2017, 11:01
И да и не по темата. Първо няма как, според мен да се подготвим абсолютно в момента от щандовете на место. Спомена се вече че няма гаранция, че гоблена, който си закупим ще може да участваме с него. Може някой да ни изпревари. Относно лена (например), да ,прекрасно е, че може да се види на живо, но има и опция оглеждаш, набелязваш и като се обяви темата и имаме уточнено участие с даден модел какъв е проблема да се поръча?Момичетата изпращат пратката. Относно злоупотреите също съм съгласна. Всеки може да злоупотреби. Въпрос на морал ! Според мен така си е добре, както е до сега.Това е моето мнение :)

galya_kost
12.10.2017, 16:45
Аз съм далеч от препирните,който ме познава...Относно злоупотреби...предложението ми е да се изпрати първи етап с кодовата дума от няколко първоначални реда за да се види,че сега се започва.Има хора,които са направили една четвърт от гоблена и едва тогава пускат етап с процеса...Така не става много ясно дали не са го имали започнат до тук от преди:oops:Имам няколко предложения и за следващи теми:Натюрморти,Култура на народите,Репродукции на известни художници,Български художници и техни произведения и много други разнообразни теми.Може и видове техники-да научим нещо ново-да са с включени мъниста,ленти,нещо по-разнообразно и необичайно,блекуърк-ако го произнасям правилно-да научим нещо ново от Десетгодишното общуване!Приветствам конкурса за примитив,съжалявам,че няма да взема участие,много дини ще ми станат под една мишница,за следващия оставам!:kissyou:

Vili_SS
19.10.2017, 18:29
Аз нямам претенции кога ще бъде пусната следващата тема за анонимния конкурс. Дори си мисля, че ако е преди национална среща ще натоварим много дамата която го прави. Освен житейските и задължения, ще трябва да следи гласуване за един конкурс и записване и избор на модел за друг.
Искам и да се обърна към дамите които се припознаят в думите ми. Не използвайте анонимните конкурси за да започнете гоблен който харесвате и да не финиширате. Помислете, че някой друг е искал наистина да участва в конкурса, а не само да го започне.

NIA
20.10.2017, 09:16
Вили, с нищо не се натоварва водещият конкурса. Само се обявява темата за следващия. Записването почва, след като се открие темата за новия конкурс, а това става по преценка на водещия конкурса и обикновено след нац среща. Предложението на Галя ми хареса - първи етап с кодовата дума само при ушити 2-3 квадратчета от схемата.
А иначе е улеснение за участващите в конкурса. Някои си поръчват готови комплектовки и трябва време, докато ги получат. Други си търсят схема, материали и каквото се сетите още.Ако се преценят добре всички "ДА" и "НЕ" ще се стигне до най-правилното решение.

Стуто
20.10.2017, 18:06
Първо да кажа, че в полемики и дискусии няма да влизам, още събирам впечатления, обаче нещо ми вади очите. :confused:
Конкурсите изобщо не са анонимни, лично мнение.
Към дамите, които се припознаят-моля, гласувайте, защото ви харесва, а не защото е на приятелка. Не за друго, а защото оставя горчив привкус и...каква наслада носи такава награда?
За това имам предложение- когато се гласува да не се вижда кой за кого. Така може и да събудим нечия съвест :idea:
И още нещо... да отпадне опцията да гласуваш за собствения си гоблен :oops:

GabyModa
21.07.2019, 13:35
Вижда се вече спортния дух среди участниците. Смятам, че трябва да го правите за себе си, не за да победите на всяка цена.
гривни (https://gabymoda.com/produkt-kategoriya/bizhuta/damski-bizhuta/grivni/) пръстени (https://gabymoda.com/produkt-kategoriya/bizhuta/damski-bizhuta/prasteni/) дамски елеци (https://gabymoda.com/produkt-kategoriya/damska-moda/damski-drehi/damski-vrahni-drehi/damski-eletsi/) дамски слънчеви очила (https://gabymoda.com/produkt-kategoriya/damski-aksesoari/damski-slanchevi-ochila/)

Юра
21.07.2019, 14:59
Вижда се вече спортния дух среди участниците. Смятам, че трябва да го правите за себе си, не за да победите на всяка цена.

А за вас се вижда че не сте още в кухнята на нещата.....погледнахте ли датите на коментарите - доста отдавна са , а и конкурса отдавна приключи...Хубаво е да се информирате адекватно преди да коментирате.