PDA

Покажи пълната версия : Нова идея за рамки



Iliana Pencheva
27.08.2005, 13:20
ЗДРАВЕЙТЕ! Имате ли затруднения с купуването на рамки? И аз имах, но сега си купувам картини от магазин за 1 лев, леко с ножа ги разглобявам, слагам ушитият гоблен и става много хубав. :D

veni_3000
27.08.2005, 13:44
Би ли показала как изглеждат поставени в рамки от 1лв. ,искам да видя защото аз нямям сложени гоблени в рамка ,пък може и да ми хареса. :yes:

keissi
27.08.2005, 14:48
Здравей Илиана и добре дошла :!: Аз също съм любопитна да видя такава рамка,защото по магазините от 1 лев съм виждала само рамки за снимки.... :?
в смисъл,че не съм виждала големи рамки.

lubopitko
27.08.2005, 23:55
Това е наистина доста добра идея, аз имам няколко малки гобленчета... :oops: [:]

Renny
28.08.2005, 11:56
Аз досега ги купувам от Бриколаж и не бих казала че най-евтините там са много по-качествени отколкото биха били в маг. за 1 лев. Ще проверя, мерси за идеята :)

Iliana Pencheva
28.08.2005, 14:56
Здравейте, съжелявам, но не мога да ви покажа готовите гоблени. На мен лично много ми харесват. Продават се картини предимно детски с котенца и мечета в магазините за 1 лев, размерът им е горе-долу 32 на 28 има и по-големи, аз си нося ролетка и меря. Те са с тънки рамки- в черно, жълто,сини и др. Наистина в Бриколажа са по-хубави , теса за много красивите гоблени. :yes:

UnHandy
29.08.2005, 18:27
Интересна идея,но досега не съм забелязала рамки за картини с по-големи размери.Може би защото не съм и гледала затова но все пак ми е интересно колко са най-големите рамки,който сте виждали? :?

Бамби
01.09.2005, 23:53
Ама как не сте виждали???
Сигурна съм, че ги има почти във всички магазинчета за по лев. Виждала съм и много по-големи от монитора ми, но те със сигурност не бяха левче, а може би 5-6лв.

UnHandy
02.09.2005, 01:23
Не казвам че няма просто не съм обръщала внимание специално на това.И все пак може ли някакви по точни размери да ми дадете за големините?

didi71
18.10.2005, 11:28
Виждала съм много стилни рамки в магазини за фотоматериали. Има дори такива които са имитация на дърво.

Ганима
18.10.2005, 14:57
В магазините за 1 лев има едни дървени рамки за снимки - по 1,50;2;3;4 лева с лек релеф на две от страните, който е боядисан обикновенно в някакъв цвят. Най-голямата, което съм виждала е малко над А5, но са много сладки за малки гобленчета. Имам една такава и се надявам в скоро време да мога да ви пусна снимка (само да ни дойде на гости фотографа с апарата ;)).

sun4o
18.10.2005, 17:22
S neturpenie ste chakam da vidi tazi ramka.V momenta brodiram edin malak goblen za podarak i niamam pari za skupa ramka :(

veni_3000
18.10.2005, 17:41
Да си призная досега не бях обръщала внимание че се продават подобни рамки .Но от извесно време забелязвам че има доста и то не са лоши обаче лошото е че аз имам само едно малко гобленче ,а тия които съм виждала няма да ми свършат работа :(

Astrelaan
18.10.2005, 20:07
защо не му направиш паспарту?Т.е гобленчето се слага в голяма рамка,като се прави нещо като фон от картон.Според мен е доста ефектно тъй като цвета на картона може да акцентира върху цветовете на гоблена.Разбира се ,ако го оцветиш в подходящ цвят.Става нещо като втора рамка,която може да има каквато форма си искаш-квадрат,елипса,кръг,ромб или каквото друго ти дойде на ума.Според мен поставените в паспарту снимки,картини и гоблени изглеждат много по-добре.Сливат се със стената на която са,някак си са по -въздушни или как да ги нарека,не съм поет:)Но така можеш да подобриш и перспективата,правейки долната хоризонтална част на паспартуто/ако ще става квадрат или правоъгълник/малко по-голяма от горната/.Разликата е незабележима с просто око,но оказва ефект върху цялостното възприемане на художественото произведение.

veni_3000
18.10.2005, 20:53
Иках да кажа че повечето гоблени които имам са големи и тия рамки няма да станат защото са малки,може би несъм се изразила ясно :D

lubopitko
18.10.2005, 20:55
Днес обиколих няколко магазина за 1 лев и не харесах нито една рамка... Много елементарни и "постни" са всичките... Не знам, може би съм попаднала на такива, но не мисля, че ще е особено успешно, ако "пъхна" гобленче в такава рамка. Честно казано, тази идея много ми хареса и се бях засилила да пробвам, ама май ще се откажа... :?

Astrelaan
18.10.2005, 22:20
veni_3000,когато искаш да кажеш нещо добре ще е да се изразиш точно.:)Не вярвам да съм забравила до толкова българския ,за да не мога да различа разликата между " имам само едно малко гобленче" и "Исках да кажа че повечето гоблени които имам са големи".Определено иронията ми е убягнала.Но карай да върви,то май и аз ще взема да стана поддръжник на чата.Там поне като не разбереш не се впускаш в излишни обяснения ,а питаш :lady:

veni_3000
19.10.2005, 12:33
Напълно съм съгласна с тебе че не съм се изразила правилно,но все пак ти благодаря че си направи труда да ми отговориш и даже да сложиш снимки на паспарту има толкова много начинаещи на които снимките биха им свършили работа,защото съм срещала някъде въпроса какво е това паспарту. :yes:

Astrelaan
19.10.2005, 14:40
veni_3000,извинявай.
Бях по-рязка от обикновено,но ако това може да се приеме като извинение тези дни целия свят ми е крив тъй като имам грип със всичките го съпровождащи "радости" .Не птичи ,естествено. :) /Къде ти тази слава да съм първата/

veni_3000
19.10.2005, 16:03
Това с "птичия грип" ме разсмя искрено. :D :D :D

angelcheto_kiss
29.10.2005, 13:35
Имате много яки идеи. Това за рамките го споделям. Всяка идея е добре дошла! :)

qni
01.11.2005, 16:22
Рамки в магазините за един лев има и преди време случайно ги открих.Харесах си една и си сложих с паспарту гоблена в нея .Далеч съм от мисълта ,че са като по-скъпите ,но все пак са 2 лв.Ще се опитам да ви покажа гоблена ,а вие преценете сами. :wink:

Deizi_d
05.11.2005, 17:04
Може ли да предложа и една моя идея? Момчета и момичета, поглеждали ли сте профилите на первазите , а и не само тях? Като отидете ф един магазин за первази и изработка на дървени мебели само да знаете катъв избор има :D :yes: [:]

Ганима
05.11.2005, 17:21
Ето я рамката. Моята е от най-малките - като за снимка 9/13 (май толкова беше).
Снимана е с телефон и качеството е ужасно, но се вижда за какво става въпрос:
http://img374.imageshack.us/img374/5592/0510261520248gb.jpg

Има и по-големи от тази - около два пъти. Рамката може да се боядисва.

lubopitko
06.11.2005, 03:35
А как си закрепила самия гоблен?

qni
06.11.2005, 11:17
Здравейте !Това е гобленът ми с рамка от магазин за един лев.

paky
06.11.2005, 12:55
На мен ми харесва :!:

:yes: :yes: :yes: :yes:

Браво :!:

lubopitko
06.11.2005, 13:09
А как си закрепила самия гоблен?

Радос
06.11.2005, 17:18
И на мен ми харесва, много добре е станало :yes:

qni
06.11.2005, 20:46
Любопитко,едва ли е много професионален начина по който съм го закрепила ...използвах едно хартиено тиксо/ широко 8 см -чувала съм ,че го използват бояджиите /,което според мен не вреди на самия гоблен.Лесно се разлепва и не оставя следи върху панамата .Ако някой знае как ги закрепват в ателиетата нека да сподели ще ми бъде интересно и полезно.

Ducky
06.11.2005, 22:02
Аз видях един път в Мосю Бриколаж как правят един гоблен. Опъват го около шпертплат и от обратната страна го закрепват с двойнозалепващо тиксо. Лесно се променя, ако не е добре пригоден края на бродираното. Но не знам колко е трайно тяхното рамкиране. А и цените им са далеч от тези за Един Лев :) :)

Ганима
07.11.2005, 18:29
lubopitko, още не съм слагала гоблен в рамка :) . Тази, която имам е със снимка в момента.

Някъде из темите имаше подробно описание как се закрепва гоблен. Със снимки беше показано даже. Но не си спомням точно къде.


Ей, qni,твоята рамка много ми хареса. Колко е голяма?

Deizi_d
08.11.2005, 00:12
Гоблените се закрепват с телбод за дебел картон или за шперплат/ по избор или каквото имаш под ръка/ а става и с малки пирончета, но трябва да сложиш някаква лента между пирончето и гоблена, защото ще се измъкне [:]

lubopitko
08.11.2005, 09:51
Доста пипкава работа ми се струва... :? :D

mylli
08.11.2005, 09:55
lubopitko да доста е пипкаво и изисква много търпение .............случвало ми си е да разпъвам гоблен почти цял ден. Това е занимание за хора със много здрави нерви :wink:

lubopitko
08.11.2005, 19:40
А моите хич не са здрави... Значи не е за мен... :wink: :D

lubopitko
08.11.2005, 19:41
А моите хич не са здрави... Значи не е за мен... :wink: :D

mylli
09.11.2005, 07:54
:D Не че аз мога да се похваля със супер здрави нерви, но когато съм сама - без децата се наемам на нещо подобно, но ако децата са при мен - абсурд. Просто нищо не се получава. :wink:

qni
09.11.2005, 15:38
Ганима, радвам се ,че ти допада рамката на гоблена ми .Тя 23/28 см .

Diana Delibasheva
20.11.2005, 02:18
:lady: Искам да споделя един начин рамката да стане по-подходяща, ако евентуално не е. В същите тези магазини от 1лв. продават изолирбанд в най-различни цветове.Примерно за 1лв си купуваш червен зелен, син и черен.Става много красиво,ако изрежеш тънка ивица около 1-2 мм и я облепиш в самия край на рамката. Естествено цвета трябва да отговаря на нюансите в гоблена. Става нещо като съвсем тъничко паспарту, което незнам защо прави цялата работа много по-естетична.

rodich
09.02.2006, 16:54
Дами и господа,
не мога да си представя да не е изпипана рамката и да я купя от магазин за 1 лв или да правя кант с изолационна лента. Завършека на положения труд е рамкирането и не може рамката на един стойностен пейзаж да не се съобрази с интериора и творбата :twisted: :cry:
за варна препоръчвам магазина до централна поща ,на парижка комуна
От тях съм най-доволна. Подарявам гоблен с рамка или без рамка единствено ако съм сигурна, че няма да се изгаврят с труда ми и единствено на ценители
:!:

qni
09.02.2006, 18:33
rodich, не всеки има твоите финансови възможности ,за да си позволи рамка от 40 и повече лева. Има много други пиоритети ,за които трябва да се отделят пари.Гобленарството е скъпо хоби ...но не мисля ,че скъпата рамка трябва да е критериий за хубавия гоблен.Нека да не оценяваме труда по рамката.

rodich
09.02.2006, 21:45
Явно аз се вманячвам, но Яни, винаги има няколко решения:
- събираш парички и правиш рамката както трябва и както ти харесва разбира се
- вземаш на заем и правиш рамката
- чакаш удобен момент, в който можеш да отделиш пари и правиш рамката
- взимаш картина от магазаин за 1 лв и полваш рамката й
Хобито е скъпо, но и риболова не излиза по евтино :yes:

Nadezhda
09.02.2006, 22:34
- вземаш на заем и правиш рамката
:
:D :D :D

rodich
10.02.2006, 09:26
имам на ум, че заема се връща после :))
Аз лично проучвам какво ще ми струва с паспарту, без или с двойна рамка, след което си избирам единиа вариант и изчаквам удобен финансов момент, за да я поръчам

zdrave
13.02.2006, 11:42
:hello: Аз също си мисля, че на хубав гоблен му трябва хубава рамка.Моите гоблени доста дълго време си чакаха реда, но дойде и тяхното време.Предстои ми рамкиране на един гоблен и ще пробвам в магазина зад пощата.На религиозен гоблен какви рамки подхождат? Бих желала да споделите с мен Вашият личен опит. :idea:

rodich
13.02.2006, 12:11
магазина зад пощата

Това на варна ми звучи [:] аз ще нося китайския йерогриф във вторник около18 часа - може да се видим хехе

За избора да речем в тази ситуацията - да ида на почивка, както пише по книгите, да видя свят за 20 дни или да си направя кухня с удобни мебели и уреди, които ще ми улесняват живота 20 и повече години ..... аз съм ЗА второто
Защо го казвам във връзка с рамката? Ами защото гоблена ще ми краси дома години наред (всеки ден ще е пред очите ми) и от ИЗБОРА на каква да е или подходящата рамка ще се влияе настроението ми, когато го погледна.
Понякога дребни неща правят живота на човек по-уютен. Поне моята философия е тази. Всеки сам си решава.

AVIANA
13.02.2006, 13:37
добре де....утре ще снимам някой малки гоблени които сама съм си сложила в рамка.да видим дали няма да ги харесате.аз сама си поставям малките гоблени в рамка.за големите не смея искам при тях рамките да са различни но за малък гоблен ми идва доста скъпо да го рамкирам в магазин.и аз съм си купувала рамки от магазин за 1 лв. ще ви ги покажа и после пак ще говорим

zdrave
13.02.2006, 13:39
:lady: Същото си мисля и аз относно рамките.Благодаря за поканата , но във вторник заминавам в командировка.Много ще ми е приятно да избирам рамка с човек който цени гоблените и има мнение по въпроса, защото моите приятелки не се занимават с това и немогат да ми помогнат. Надявам се да има и друг път възможност за среща :thumbup:

qni
13.02.2006, 15:43
AVIANA и аз съм на същото мнение относно малките гобленчета.Поставям си ги в рамка от магазин за един лев.Големите си ги нося да ми ги рамкират .