PDA

Покажи пълната версия : Учтиви продавачки



lubopitko
28.08.2005, 00:07
Темата на Мили за неучтивите продавачки ме накара да направя тази тема...
Нека тук споделим за тези продавачки, които са били любезни, отзивчиви и добре настроени към вас.
Аз например съм страшно доволна от една баба, която продава конци на метър в София, на "Опълченска", към ХЕИ.
За пръв път отидох при нея със схема от нета, не бях шила свалени схеми досега. Тя разгледа внимателно схемата и прецени от кой конец по колко да ми отреже. И оттогава ходя почти редовно. Онзи ден пак отидох, нямаше всички конци, които ми трябваха, взе ми телефона и каза, че ще ми се обади да ми каже като ги получи. Записа си номерата на едно листче даже. Та, страшно съм доволна от отношението й. Занесох й да покажа готовите гобленчета и тя много се зарадва, че съм се сетила да й ги донеса... :lady:

Renny
28.08.2005, 12:11
В магазина на Стамболов 8 (зад женския пазар) продавачките също са любезни, макар че последния път влязох във (вече класическия) спор "гобленов или кръстат бод" :D с по-възрастната. Но са идеално наясно със всички видове платове (особено Аида), нейните типове, английските терминологии, даже разните дребни "помагала" за шиене които бях виждала само по интернет но те се сетиха за какво става въпрос. Досега не съм срещала такава образованост и професионализъм в други магазини, на повечето места като кажа "Аида" и ми отвръщат с "Кво?" :D

mylli
29.08.2005, 00:26
lubopitko много те моля обясни точно къде се намира този магазин, веднъж някъде беше писано , но по обясненията дадени там така и не го открих. Ще съм ти много благодарна за полезната информация! :idea:

darri
29.08.2005, 13:16
Знам два магазина в Горна Оряховица, където продават конци на метър.За съжаление аз самата не съм от там и не мога точно да обясня къде се намират, но съм много доволна от отношението на продавачките.Единия е в гараж на една кооперация до закрития пазар.Казва се "ВИКИ". Там си комлектовах последните три гоблена.Дори на единия не ми достигна един конец и отидох да си купя.Жената искаше да ми го даде без пари защото тя ми правила комплекта и както се изрази тогава вината била в нея тъй като не е прецинила правилно колко ще ми трябва.

mylli
29.08.2005, 16:59
:D Уха ако им кажа в къщи че трябва да ходя за конци до Горна Оряховица ще ме спукат от майтап, че съм изкупила всички магазини във София.............случвало ми се е вече и от опит знам реакцията :wink:

darri
29.08.2005, 17:42
:D :D :D Аз затова преди да се оженя предварително проучих, къде продават ДМС на метър и след това взех решение :D :D :D и сега съчетавам задълженията с удоволствието.Хем отивам на гости при свекървата, хем посещавам магазините там.

keissi
29.08.2005, 18:44
:thumbup: Mного умно darri :yes:

Nadezhda
29.08.2005, 19:12
Така винаги ще имаш поне една добра причина да посетиш свекърва си.Хихихи :yes: :D :D :D

lili
05.09.2005, 20:16
Здравейте,
Магазинчето за което стана въпрос, че продават конци на метър в София е на кръстовището на улица Опълченска и Козлодуй. Козлодуй е малка уличка успоредна на Сливница. Намерете на някоя карта (аз използвам тази: http://www.ukazatel.com/sofia_map.php?language=bg) кръстовището на Опълченска и Сливница и погледнете улиците на север. Жената е много любезна. Мисля че цената е 15ст.
А някой да е пазарувал от тук: http://www.nikmark.hit.bg/? Пише, че могат да доставят конците по пощата.

mylli
05.09.2005, 22:43
lili :flower: много благодаря за безценната информация :flower:

lubopitko
18.09.2005, 19:33
Така си е, много е учтива и конците са 15ст. на метър. Значи, магазина се намира срещу ХЕИ, малко след една болница, която така и не научих коя градска е :D
Върви се нагоре, има магазин за алуминиева дограма, компютърен клуб... Магазинчето се пада на ъгъла, срещу една газстанция... Надявам се, че съм го обяснила добре. :wink:

vanina
03.10.2005, 16:19
Имам една молба, когато ходи някой следващя път, да види и до колко часа и най-важното дали в събота работи... Аз както живея и рабоят на другия край на света въобще не мога да стигна в приемливо време до там...
И, видях го кръстовището на картата, но с какво се ходи до там?

prinzesata11
10.12.2005, 11:45
Гледам само софиянки са се включили та да кажа нещо и за нас в морската столица.
На мен лично ми хареса отношението на една дама на средна възраст на бившия понеделничен пазар във Варна. Вчера ходих при нея и голбен с 49 цвята ми го комплектова за по-малко от час,докато пиех кафе в съседото барче.Има си и всякакви панами жената,даже и Аидите и цветни-иначе търчах все до червения площад.Конците са 12ст.на метър и гоблен от златната колекция на Дименшънс ми излезе 33лв. с панама за 3 гоблена,защото нямаше как да купя по-малко.

nelka
10.12.2005, 14:19
Принцесата,

Малко глупаво, но...
Това големият пазар ли е: бив6ият "колхозен"?
Една малка барачка по "Дрин" ?

Аз бях много доволна от едно много, много приятно тъмнокосо момиче в магазина до "Нептун". За жалост това лято не го случих на смяна -ако все още е там. Заместничките му не бяха от същия "ранг". :(

Mariana
10.12.2005, 17:21
Da se vkliucha i as.Ot malak grad sam i pri nas se prodavat predvaritelno komplektovani ot firmata gobleni.Genata v magasina e edna i sasta vasrastna e i e mnogo rasbrana i dobra.A inache ima ispezialisiran stand sa gobleni,no e v drug magasin.Toi e otkrit po-kasno i tam raboti edno momiche,za koeto sasto mislia che e mnogo uchtivo.As nesam kupuvala ot tam,no sam go nabliudavala kak se dargi s horata i mi pravi dobro vpechatlenie.

prinzesata11
11.12.2005, 01:08
nelka бившия понеделничен пазар е от пощата посока старата рибна борса там се намира Клас пиле преди пилето свиваш на ляво между бараките.Магазинчето е едно такова никакво на външен вид,но си заслужава. Не,че има нещо кой знае какво,но ме обслужиха като хората и с кеф си дадох парите.

nelka
11.12.2005, 01:20
Ооо, сега разбрах, благодаря ти много! Точно така, това беше ПАЗАРЪТ преди, да! Сега пак е пазарче, но от друг тип: по-скоро като тези на "Златните", тъй като е без плодове и изобщо без неща за ядене.
Знаеш ли, никога не ми е минавало през ума да гледам там за бридерии.
Но пък нагоре, към другия пазар има един арабски ли е, не го знам какъв точно magazin, ах, там е такова невероятно чудо, просто море от дреболии!!
:lady:

online
01.02.2006, 15:54
Да похваля и аз жената, от която купих първия си гоблен. Не бях бродирала и това занимание ми се струваше, честно казано, доста досадно и излишно. Баба ми обаче ми подари един прекрасен гоблен със страховита рамка, която аз реших обезателно да сменя, преди да го окача на стената. Магазинът за гоблени се оказа истинска клопка за мен. Такава красота ! А продавачката беше невероятно любезна - избирахме 1ч малко гобленче, което да ме вдъхнови да го ушия, а накрая даже ми подари каталог на ДМС и ми показа как да шия.
Нямах никаква представа за цените на конците. При следващото ми проектче се наложи да си взема конци извън комплект, защото си свалих една безплатна схема на калинка. Купих ги по 0.60 ст на мулине, което се оказва доста евтино в сравнение с цените, които обсъждате тук.
Магазинчето с ниските цени и прекрасната продавачка се намира в София, Търговски център "Глобус" (бул. Сливница, ж.к."Света Троица").

mariorom
10.08.2006, 12:59
Във връзка с магазинчето в Света Троица
Искам да ви кажа, че и аз от там се научих да шия. В магазина атмосферата е вълшебна. Продавачката е толкова мила и добра, че няма как да не ти се прише. Преди да вляза там и копче не можех да си зъкърпя. Първо започнах с кръсчетата, а сега вече гледам смело към гоблените и дори шия смело. Редовн ходя там да се "зареждам". Дори на мъжът ми не му е скчуно когато минем от там. Много съм доволна от този магазин. Скоро слючайно влязох в един на Янко Сакъзов. Не мога да ви опиша каква буца лед ме посрещна там.
Хубаво ще е навсякъде да ни обслужват жени като тази в магазина на търговски център Глобус - Света Троица. Благодаря на жената, че ме научи на нещо прекрасно.

Моля ако имате някакви малки коледни и морски мотиви.
Още съм нова във форума и не съм наясно какво и как се прави.

blue_bouble
02.09.2006, 15:50
Вчера бях в Пловдив,на две спирки след магазин Кауфланд в Тракия,в единтърговски център на втория етаж открих страхотно магазинче за гоблени.Имаще всички от конци/българските бяха по 0,35 лв а всички вносни по 0,65 лв/ до списания.Продавача беше един много любезен господин в напреднала възраст.Останах очарована и от факта ,че той сам шиеше гоблен.Имаше готови гоблени ушити,за продаване оставени от гобленарки.Но за жалост както той ми сподели досега не бил продал нито един.

alessina
05.09.2006, 12:55
Здравей, Blue_Bouble!
Би ли споделила в каква посока от Кауфланд тръгваш, за да се ориентирам за търговския център?

blue_bouble
06.09.2006, 11:47
Алесина,писах ти Лс!!:)

Elizabet65
03.11.2006, 11:26
А някой може ли да ми каже къде във Варна се продават конци на метър? Ако изобщо има. Аз знам само един магазин до кръстовището на Орбита. Но там нещо не може да тръгне приказката. Аз досега пазарувах от София, до 36то СОУр ама вече нямам път нататък...

tina1970
03.11.2006, 12:17
ВЪВ ВАРНА ЗА КОНЦИ НА МЕТЪР НЕ МОГА ДА КАЖА КЪДЕ ИМА ,НО МОГА ДА КАЖА КЪДЕ ИМА МНОГО УЧТИВА ПРОДАВАЧКА!-В МАГАЗИНЧЕТО ЗАД ПОЩАТА,В ПРЕСЕЧКАТА.АЗ САМО ТАМ СИ ПАЗАРУВАМ,АКО МОЖЕХ ВСЕКИ ДЕН......

rozov_pinko
04.11.2006, 11:57
А някой може ли да ми каже къде във Варна се продават конци на метър? Ако изобщо има. Аз знам само един магазин до кръстовището на Орбита. Но там нещо не може да тръгне приказката. Аз досега пазарувах от София, до 36то СОУр ама вече нямам път нататък...

Погледни малко по-нагоре в тази тема. Там prinzesata11 обяснява на нелка точно къде се намира бараката на бившия понеделнишки пазар, където се продават конци на метър.

Elizabet65
04.11.2006, 18:43
Благодаря ви и на двамата за бързите отговори. Ще отида и на двете места. ...и след това ще споделя:)))

kristina
18.01.2007, 12:13
Аз искам да кажа на всички софиянци че ако искат да бъдат обслужени на ниво да отидат в търговски център глобус.Жената за която говорят другите съфорумки се казва Божурка.Когато аз отивам там тя ме посреща на име тоест постарала се е да го запомни.Винаги всичко което искам от магазина.Представяте ли си продавачка която да ви започне гоблена и да ви покаже крът бод еми тя го направи за мен.На мен вече не ми се ходи в нито един друг магазин.Дано се навъдят повече такива продавачки.

hapyy
11.02.2007, 18:44
Не съм ходила в Глобус,но сигурно ще отида скоро,макар че ми е доста далече. Мен ме научи да шия продавачката от магазинчето в търговския ц-р в Овча купел. На горкото момиче и носих два пъти да ми оправя конците,понеже не си пазех знаците към тях :D но всичко след това беше супер. Сега е една жена дето само ми дава лоши идеи да си зарежа другата работа и само да шия.Разправя , че съм сръчна и други такива неща, приятно ми е :D .Помни на разни жени гоблените и те я гледат много учудени.Предлага ми и рамки и са много хубави.Много си я харесвам.

lari
14.02.2007, 10:08
И аз искам да се похваля от доброто отношение на възрастния човек в Тракия -Пловдив.Това е в търговския център бивш Детски свят--който познава Тракия или живее там. А също и да се оплача от продавачките в представителния магазин на Милена стил в центъра на Пловдив--твърде неусложливи,може да е само мое впечатление--но сякаш с лека ирония се отнасят към някои въпроси на клиента, и ако попиташ за определен гоблен -нямат ли го в комплектовка -някак вдигат рамене-сякаш се отнася за друга фирма. Ще дам пример--моя съседка ме помоли да й купя гоблена Сетер -има го в едно от списанията на Милена. Когато попитах за него те дори не си спомняха че имат такъв гоблен.А той беше само преди два броя. Почувствах се доста зле.После намерихме картите от другаде и тя си купи конците-сетерът вече е готов.








с

hapyy
21.03.2007, 23:15
А аз да се оплача от една ужасна баба дето ми налетя да ме бие,може ли някой да си представи.Аз че сум дребна и зла, такава съм, но чак с щамари...
Да е жива и здрава!

Mimik
04.04.2007, 17:19
Да похваля и аз една много учтива продавачка от Асеновград :) Днес си купих от нея конци ДМЦ и тя ми подари книжка със схеми на цветя :clap: В това магаизнче цената на чиле ДМЦ е 75 ст, а ако купиш повече от 12 чилета, цената става 70 ст :)

sineokata
21.04.2007, 20:07
И в Русе има такива продавачки.Например мен ме научи,показа ми как се шие гоблен,помогна ми за избора и ми го за почна. Даде ми подробни наставления една възрастна или на мен такава ми се видя женица, близо до центъра в гаражите-магазинчето за гоблени.Сега съм запалена и си шия за удоволствие .:)

katya
26.04.2007, 22:26
Да и аз да похваля една продавачка. Тя е от Сливен. Магазинчето и е в кв. Дружба бл.17
Винаги е готова да обясни и помогне, и винаги е усмихната.

hapyy
05.07.2007, 10:28
Еха,така е много приятно!
Зареждаш се положително още от магазина!

IRKA G
05.07.2007, 11:27
хайде и аз да похваля продавачките в магазина на бул М. луйза над БТК център Много са учтиви и не ги мързи да търсят конец по остатък от конче. Страшно са усложливи показват и разясняват. Същата фирма имаше магазин и на "ЧЕРВЕНИЯ ПЛОЩАД' но незнам защо го затвориха много съжалявам защото беше до нас и ми беше много удобно .НЕКА ДА ИМА ПОВЕЧЕ ТАКИВА ПРОДАВАЧКИ

slasch
10.07.2007, 11:53
:-| Браво,а тук в София аз ги купувам по 0.80 ст. бройката и въпреки, че си взимам повече от 10 бр. никой не прави отстъпки.:( :(

Navara
25.02.2010, 19:56
Гледам темата е доста стара , но аз все пак ще се включа , защото искам да похваля много една продавачка в нашия град - Видин.Нейният магазин не е на центъра,но вероятно го знаят всички жени от града.Намира се на ул."Цар Александър ІІ" бивша Тодор Петров , в него се продават гоблени , конци , прежди и всички аксесоари.Но това ,което го прави изключителен е момичето вътре - казва се Надежда и другите съфорумки от Видин могат да ме подкрепят колко внимателна,отзивчива и мила е тя.