PDA

Покажи пълната версия : Off: Кухня



Биби
05.06.2006, 11:11
Здравейте момичета,
темата е малко off, защото става въпрос за кухнята, а не за самото приготвяне на някоя вкусотия.
Та в момента "проектирам" кухнята, и бих искала да ви помоля да споделите какво е добре да има или да няма - разни шкафове за бутилки, вградени отцедници и въобще каквото се сетите. Приемам всякакви идеи и препоръки. Много искам да си направя хубава и удобна кухня, няма да ви казвам че ремонта се проточи 2год. и вече искам всичко да е ОК:)

Иначе размерите са 2.60 х 2.60
купили сме уреди за вграждаме - котлони,фурна, аспиратор, хладилника и пералнята няма да са вградени - те са почти нови и решихме, че още не е дошъл момента да се сменяват. Исками се и една миялна машина да вземем /че много не обичам да мия чинии::))/,но се чудя до колко е необходима - и голяма или малка да вземем /ако стигнем до извода, че наистина ни трябва/.

Така, че приемам всякакви идеи, предложения, препоръки - въобще всичко за което се сетите, за което разбирасе многооо благодаря
:flowerlove: :flowerlove: :flowerlove:

blue_bouble
05.06.2006, 12:41
Виж този сайт,но е на руски има доста интересни неща:
www.komod.ru

Milinka
05.06.2006, 12:50
Машината за миене на чинии е много полезна. Аз лично не бих я пропуснала. Пести много време и енергия. Моята е голяма. Слагам дори тенджери и тигани в нея. Въобще гледам нищо да не мия на рака. Същото важи и за пералнията ми. А другите уреди - зависи какво обичаш да приготвяш и как. Имаше една тема за кухненските уреди. Може да я погледнеш.

Puh
05.06.2006, 14:08
Моето скромно мнение е колкото може повече чекмеджета ... според мен са много по-удобни от шкафовете. Шкафа за бутилки също е ценен (аз с много усилия успях да вместя един в кухнята си). За миялните доколкото съм питала - или голяма или нищо:)
Между другото имаше един pdf на hettich за кухнята - проектиране и видове механизми (разбира се, техните) ... но е интересен ... ако намеря линка ще го пусна ... иначе мога да ти пратя самия файл!

Успех в проектирането ...

Puh
05.06.2006, 14:13
Ето линка за hettich: http://www.hettich.com/hft/pro/media_hg/HFT__Rezeptbuch_BUL.pdf

а в този линк има често срещани дизайнерски грешки при проектиране на кухни:
http://e-st.ru/delo/mebel/kd/info/document.2005-08-03.0013396748

Djemma
05.06.2006, 19:17
Препоръчвам ти миялната машина. Супер удобство е. Гледай да е клас ААА . Икономична е много. Аз не мога да се нарадвам на моята.И аз ще правя рвконструкции в кухнята, утре точно ще ми кажат цените на това, което искам от една фирма.

И миялната да е 60 цм, иначе не си струва.

Биби
05.06.2006, 23:13
много благодаря на всички ви
:flower:
Сериозно се замислям вече за миялна машина, а бихте ли ми препоръчате марка?
Аз разгледах тук-таме из интернет, но то разнообразието голямо - че незнам коллко си комплекта, колко програми, градуси и незнам кво си още.
А мнения за вграден отцедник, малко ме притеснява да не би да е с плитка тавичка и да стане беля :shy2:

Milinka
06.06.2006, 02:01
Мойта е miele
и сам много доволна. Има няколко програми но аз използвам само една - на 55 оЦ.

Може да проявя невежество но за какво е вграден отцедник - за прибори ли? Ако имаш миялна такъв де факто не ти трябва защото изкарваш всичко сухо от нея. Дори бебешки шишета може да миеш, абе, каквото си искаш.

Djemma
07.06.2006, 19:49
:D Ето я моята Мими
http://dnl.alp.ru/7ya-photo/031/1149695869031.jpg

http://dnl.alp.ru/7ya-photo/844/1149695713844.jpg

http://dnl.alp.ru/7ya-photo/562/1149695791562.jpg

Djemma
07.06.2006, 19:54
Моята е Бломберг, 629 лв е в Технополиса.Nо да ти кажа, не гледай много, много марката, а характеристиките. И най-важно клас ААА.Да има подвижна горна кошница, така можеш да събираш различни по височина съдове.Да има пълен Аква стоп, за да си сигурна, че при авария няма да протече.Да има 1/2 зареждане, така можеш да миеш и помалко съдове.Да има 2 перки.Да има отложен старт, за да ползваш нощната тарифа.И да има индикатори за сол и гланц, които да ти показват, кога трябва да допълниш от съответния препарат.Полезна е и кратката програма, гледай да има такава. За лятото е важна,когато не си напълнила машината и няма да я пускаш същия ден, а ще я допълващ на другия ден и тогава ще миеш. Пускаш на кратката, само да ги изплакне, за да не се вмирисват. Лятото в жегите ще стане един аромат иначе...

Моята харчи 1 кв на миене и 13 литра вода на обикновената програма и 19 на най-дългата, хигиеничната програма. Пускам я на 2, даже 3 дена веднъж. Супер инвестиция е.
Още нещо, моята е с 8 програми и температура от 50 до 70 гр. Тиха е, в сравнение със старата, която се чуваше от километър.Вече нищо не мия на ръка, само казанчето от хлебопекарната, защото е противопоказано да се мие в съдомиялна.Изхвърлих си сушилника за чинии, който стоеше на плота- не ми трябва вече.
Успех и да се похвалиш в скоро време. Ако имаш въпроси-питай. Аз изчетох сумати подобни теми и характеристики, преди да си я купя. С радост ще ти отговоря.

:lady:

Djemma
07.06.2006, 20:37
Кухнята ти е почти колкото моята. Моята 2.4 ма 2.6. Не е много голяма. Ние изместихме хладилника в трапезарията, за да сложим миялната. Скоро ще пусна актуални снимки, че правим реконструкции, а старата е тук:
http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=62923

Ето тук ми се освободи място на плота, защото майнахме малката мияла, а на мястото на хладилника е голямата машина.

http://dnl.alp.ru/7ya-photo/281/1103058669281.jpg

Djemma
07.06.2006, 20:43
Ето така е в момента:

http://dnl.alp.ru/7ya-photo/703/1149698552703.jpg

http://dnl.alp.ru/7ya-photo/562/1149698570562.jpg


1.Трябва да боядисаме, защото като махнахме хладилника и остана жълто петно зад него.
2.Да изциклим дюшемето, защото се надраска като местихме хладилника.
3.Да си направим цял плод, който да е и над пералнята и над миялната.
4.Поръчала съм плот, на който ще вдигна микровълновата точно под шкафа над миялната.
5.Ще махна масата в кухнята, защото имаме друга в трапезарията, а на нейно място съм поръчала шкаф-"остров" с термоплот за работна повърхност.

Дано не ти досаждам с моите проблеми

Zlatka
07.06.2006, 21:28
Здравейте момичета, на мене също ми предстои ремонт на кухнята и то с пълно оборудване само без хладилник и микровеле те са ми нови. За сега съм се спряла на една италианска фирма за уреди Конеглиано но само каталога съм гледала а трябва да отида до Пловдив до фирм.магазин. понеже ползваме природна газ и искам комбинират плот 2 бр.котлони на газ и 2бр. с керамичен плот но на една плоча да са заедно, а за фурната се двоумя дали на газ или на ток, газта е за предпочитане защото излиза много по-евтино от тока.До сега не ползвах абсорбатор понеже печката ми е на терасата но сега ще е необходим и задължително миялна машина. МОЛЯ някой ако ползва тази марка уреди "CONEGLIANO да си каже мнението.

Djemma
07.06.2006, 21:43
Лично аз от тази марка имам само гофретник. Но като цяло в БГ Мамма не съм увала добри отзиви за нея. Ако аз трябваше да избирам сега уреди бих се спряла или на АЕГ ако можех да си го позволя или на Горене, което е по-приемливия вариянт. Много ми хареса печката на Скарлет , чакам удобен момент да си купя такава.

аномалия
08.06.2006, 09:06
За фурните съм чувала, че не е хубаво да са на газ, понеже не можело да се получи коричка от запичането, всичко ставало като варено. А за марката Джема ти е казала. Моята е Korting, също немска. Като я купувахме казаха, че Горене са по-евтиния вариант на тази марка (т.е. копират моделите си от тях). Затова и не са толкова популярни, но са много добри. Всъщност ние поръчахме Горене, но по погрешка ни доставиха аналогичния модел на Korting (+100 лв :D ) и понеже майсторите за кухнята чакаха само фурната, за да продължат работа, от магазина се принудиха да ни дадат по-скъпата фурна на цената на по-евтината. Късметлийка съм, а [:]

Djemma
08.06.2006, 10:25
Наистина си късметлийка , браво. :D

Zlatka
08.06.2006, 15:19
Благодаря ви момичета, че ми отговорихте и наистина ще взема да се поогледам и за други марки уреди и да се вслушам в мненията ви. Джема знаеш ли на Скарлет каква е печката, и къде си я видяла :?:

demetra
08.06.2006, 17:21
Да се включа и аз. Уредите ни са модели на 8 години. Моята фурна е Whirlpool и съм страшно доволна от нея - яденето става страшно бързо :yes: . Абсорбатора ни е Конелиано от тези, които се издърпват и нещо не съм доволна - много е шумен и не дърпа хубаво :( . Миялната ни е Аристон голяма и също съм доволна от нея, въпреки че няма доста от функциите на новите съдомиялни. За миялна моят съвет е да е голяма, защото в нея побираш всичко - чинии, чаши, прибори, тенджери, тавички, т.е. всичко с което си готвила и след това хапвали. В момента имам сушилка за чинии отгоре на плота, защото винаги нещо си измивам и на ръка, но в новата ми кухня смятам да бъде от тези в шкафчетата - по-прибрано е някак си.

Nelia
08.06.2006, 18:04
:hello: Прочетох за марките на електроуредите до тук и реших из да се включа.Преди 3 години сменяхме кух.обзавеждане-шкафове,мивка и т.н.Моята готв.печка е Whirlpool с 4 стъклокерамични котлона и фурна с конвектор.В началото ми беше трудничко с фурната,но бързо и свикнах.А котлоните са направо супер,не бих ги сменила за никакъв газов котлон.А от марката Conegliano също съм доволна-имам микровълнова и абсорбатор.Все още съм без съдомиялна,но за нея нямам място достатъчно. :(

Djemma
08.06.2006, 18:51
Благодаря ви момичета, че ми отговорихте и наистина ще взема да се поогледам и за други марки уреди и да се вслушам в мненията ви. Джема знаеш ли на Скарлет каква е печката, и къде си я видяла :?:

Ето тук Скарлет показва печката си, там е с ник Олимпия
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=100871.20

Ето тази е печката
http://i.dir.bg/shop_storage/add/2004/12/03/12142.jpg

Биби
08.06.2006, 20:41
Момичета, много, много ви благодаря на всички.
СЕга чета и разглеждам многооо картинки на кухни. Съпружеството обеща, че в края на лятото /най-късно/ ще съм с чисто нова кухня :idea: - обещавам веднага да се похваля. Той все още е в командировка, но се връща другата седмица и аз трябва да съм си изяснила къде, какво и как, че нещо още не ми е съвсем ясна концепцията::))
Едно поне е ясно - ще си взема миялна машина - голямааа!
Джема, много благодаря за съветите, наистина са много ценни и със сигурност ми спести много време и усилия. Тези неща никой няма да ти ги каже в магазина - за съжаление:(

Djemma
08.06.2006, 22:01
Точно за това ти ги казвам, защото хич ги няма консултантите. Като отидохме да купуваме, аз бях по подготвена от тях с информацията за моделите.Поздравявам те за избора- наистина голямата машина си заслужава инвестицията, а интересното е , че 45 см дори са поскъпи от 60 см. А не побират тавите от фурната.
Радвам се, че съм ти помогнала и с нетърпение чакаме снимки от новата ти кухня( аз много обичам да гледам кухни)

Биби
09.06.2006, 00:25
( аз много обичам да гледам кухни)

И аз така - голяма слабост са ми. Въобще много се зазяпвам по всякакви домашни потреби и боклучки, и все си купувам по нещо:) А ако знаеш как съм ти се радвала на приборите - страшен арсенал си събрала :yes:

Nelia
09.06.2006, 10:19
[quote="Биби"]Момичета, много, много ви благодаря на всички.
СЕга чета и разглеждам многооо картинки на кухни. Съпружеството обеща, че в края на лятото /най-късно/ ще съм с чисто нова кухня :idea: - обещавам веднага да се похваля. Той все още е в командировка, но се връща другата седмица и аз трябва да съм си изяснила къде, какво и как, че нещо още не ми е съвсем ясна концепцията::))


:yes: Концепцията за това какво и как го искаш е много важно.Да ти споделя,че аз моята кухня я мислих 3 месеца,чертах няколко проекта.А пък докато решим цветовете,голямо мислене падна.Избрахме резеда с жълти вратички.Стана хубаво,макар че майстора който я прави не изпълни качествено това,което искахме.Така,че важное материала и майстора :!: Пожелавам ти да имаш мечтаната кухня :!:

Djemma
09.06.2006, 10:38
Вярно е- от майстора много зависи. И моят свод между кухнята и трапезароята не стана както го бяхме замислили. Идеше ми да убия майстора, след свода трябваше да има тънка дъска с лампички, а той направи цяла талпа. Може да се види на снимката. Това беше обаче прес 97 г и тогава още не се бяха научили селските майстори на новостите, а аз бях гледала бая списания и го затрудних човека ми се струва.ЗА сега се примирявам и правим само козметични промени, но при първа възможност ще си сменя обзавеждането в кухнята изцяло.

anna77
14.06.2006, 15:08
Да взема и аз да се включа, та дано помогна на някой поне с мнение.
Когато отвориха за първи път "Метро" в София си купих абсорбатор на "Конелиано" оттам. Изобщо не бях доволна от него. А като го отвори мъжа ми видяхме, че е с турски мотор. Не помня мощността му, но не дърпаше изобщо, а за миене беше просто отвратителен.
Миналата година го смених с "Канди" (пак италиански), но както и повечето от Вас, ровейки се в Интернет и питайки сигурно десетина човека, разбрах, че е най-хубаво да е с турбинен мотор и постоянен, но МИЕЩ се филтър. Мощността за изсмукване също е много важна - нашият е 650 . Тихичък е и изсмуква идеално. В "Технополис" е на цена 250 лв. Добавям само, че имаме комин и това доста ни улесни при избора. Препоръчвам го!
Ако имате други въпроси, питайте.
Печката и хладилника са ми на "Горение". Печката е с 4 котлона - 2 обикновени и 2 на газ. От повече от 7 години вече не съм имала никакъв проблем с нея. Има и грил, но е без вентилатор (аз не го исках). А хладилникът е с камера отдолу, която е с две чекмеджета (не е много голям, но и мястото, което му е отредено, не позволява голям хладилник (разполагам с височина само 160 см). Има доста пластмасови части в него, 2 от които вече счупихме, но пък във фирмата са много любезни и вече купихме счупените от нас части. Хладилникът е също без проблеми от 6 години насам.

И аз като вас съм се огледала за добавяне на шкафчета в кухнята ни, че с двустаен апартамент все място не ми стига! :D Само за рецептите ми съм определила цял шкаф! :D

blue_bouble
16.06.2006, 19:46
Tuk ima stra6ni idejki:
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=8&id=3108