PDA

Покажи пълната версия : SPAM от името на Гоблените.com



flame
05.06.2006, 17:47
Здравейте,
днес научихме благодарение на Бамби (за което благодарим), че е използван наш e-mail адрес (info@goblenite.com) като подател, за да бъде разпращан SPAM (нежелани e-mail-и), към потребители на форума. В тези съобщения има файл заразен с вирус наречен W32/Kapser.A@mm. Ако само сте прочели писмото реално не съществува опастност да сте се заразили. Опасно е само ако сте отворили някой от прикачените файлове.
http://www.get-articles-free.info/computer%20virus.jpg
Моля бъдете предпазливи, към всякакви подобни писма!
Благодарим на Бамби за тази информация.

:wink:

rebostobg
05.06.2006, 17:56
:evil: Действително, получих подобно писмо, но го изтрих без да го отварям :!: Така правя и с други писма, на които подателят е съмнителен :!:
Благодаря на Бамби и flame за предупреждението :!: :!: :!:
Възможно ли е да се открие кой ги изпраща :?: :bong:

flame
05.06.2006, 18:59
rebostobg, подателите на такива писма използват сървъри с маскирано IP, което прави невъзможно (поне за нас) проследяването на източника...

Nelia
05.06.2006, 19:37
:hello: И аз непрекъснато получава подобни писма,но си знам че не бива да се отварят.И винаги ги изтривам,като видя,че подателя ми е неизвестен :!: :no:

Zlatka
05.06.2006, 20:47
А АЗ ИМАХ ГЛУПОСТА ДА ГИ ОТВОРЯ,НО СЕ НАДЯВАМ ДА НЕ Е СТАНАЛО БЕЛЯ. МОЙТЕ ХОРА ОЩЕ НЕ СА ИЗПИСКАЛИ ЧЕ НЕЩО ИМ Е ИЗТРИТО. ДАНО АНТИВИРУСНАТА СИ Е СВЪРШИЛА РАБОТАТА :!:

flame
05.06.2006, 21:24
Zlatka, щом имаш антивирусна програма, няма от какво да се притесняваш!
Шанса да си заразила компютъра е нищожен. :wink:

Бамби
05.06.2006, 21:26
То от тези неизвестни податели е ясно- спасение няма, обаче гадното тук е че използват известен за нас подател-info@goblenite.com
От всичките 24 писма получени за един ден, в две са се постарали да драснат и два реда:http://www.kolobok.wrg.ru/smiles/remake/spiteful.gif
hello,
i send the file.
bye

Всички останали са само с прикачени фаилове и писмата са озаглавени image.jpg , photo , Word file , eBook.pdf , Funny:) и т.н

manka
05.06.2006, 21:30
:hello: И аз получих такова писмо,но антивирусната се разпищя и го изтрих.
Ами аз да ви кажа,на мен вече ми стана хоби :D да преинсталирам,откъде да знам кои писма да отварям и кои не :wink:
Т

blue_bouble
06.06.2006, 11:59
Ужас!Аз получавам постоянно такив писма,които уж са реклами.Но използвам антивирус Касперски и съм доволна засега!

pepii
06.06.2006, 22:05
:hello: От всичко прочетено по горе ми стана ясно едно:моя син не напразно ме кори че съм виновна за вирусите които непрекъснато ни налитат...Наложи се да преинсталира/не веднъж/ и аз несмея да гледам даже линковете които побликувате :cry: А и не съм много на ти с компа :!: така че немога да ви показвам нищо,както вие :( Остава ми само да гледам за съжаление :twisted:

kraseto
16.10.2006, 23:19
Здравейте момичета,
ако знаете от къде да си свала антивирусна и анти спам програма ще ви бъда много благодарна.