PDA

Покажи пълната версия : Машини за плетене



Ванчо
07.06.2006, 16:52
Някой знае ли дали в Б-я се продават машини за плетене?
И на коя фирма? И къде? :?

Ето например на каква попаднах в интернет ,която е предназначена за домашно ползване:
http://www.yarn-store.com/images/LK150_02.jpg

senz
03.07.2006, 14:18
Знам, че има но и аз не съм много ориентирана имаше едно време магазин на Singer там имаше плетачни машини. Баба ми си купи, но за съжаление след около 6-7г. се развали компютъра и сега работи само на ръчно. Дано има някои по осведомен да каже съществува ли още този магазин и дали случайно има и сервиз.

valioa
02.08.2006, 03:48
:hello: за плетачни машини има много магазини,но аз специално не бих дала толкова много пари за нова.Имам 2 професионални,3 домашни метални и 3 пластмасови домашни от последните съм най-доволна но на почит са професионалните :D всичките са втора употреба,след малко настройка работят като новите.Ако някой се интересува повече за плетачни машини ,магазини или сервизи нека пита ще ми бъде приятно,каквото знам ще кажа :yes:
Имам молба,ако някой попадне някъде където предлагат пезплатни перфо карти както схеми на гоблени нека пише ще съм много благодарна,това е другото ми хоби-но за сметка на гоблените то ме храни и творя с голямо удоволствие.

anial
20.08.2006, 01:06
:hello: момичета, а това е моята машина. Тя е двубърдова. За съжаление не е купена от България,но има представителство на бул. Дондуков в София. Надявам се още да го има, поне до преди 1 година го имаше. Valioa много ще се радвам, ако обменяме опит. :wink:

valioa
20.08.2006, 01:53
:hello: момичета, а това е моята машина. Тя е двубърдова. За съжаление не е купена от България,но има представителство на бул. Дондуков в София. Надявам се още да го има, поне до преди 1 година го имаше. Valioa много ще се радвам, ако обменяме опит. :wink: :hello: ще ми бъде приятно :yes: но като гледам с техниката си доста напред :clap: аз все още мечтая да гледам как плете сама,за сега правя мусколи :D :D :D но с удоволствие :yes:

anial
21.08.2006, 18:18
:hello: valioa , така ти се струва, че плете сама, ама чака на мене. Е може би върви по-лесно от другите ,незная, но и аз като я бутам правя мускули :D За разлика от тебе аз не съумях да правя пари от нея, нещо все не ми достига или върви. Имам и кетел машина за зашиване на готовите части, но уви. Много ми е интересно какви са тези пластмасови машини, ако можеш да ги покажеш ще съм ти благодарна :kissyou:

valioa
22.08.2006, 02:31
Имам впредвид именно това което си показала,на нея само стойката и иглите са метал-по точно двете бърда са пластмаса.

Macinka
11.12.2006, 10:33
Здравейте на всички, след последния ремонт вкъщи намерихме чисто нова плетачна машина Dopleta 180, но ръководството й е на чешки и нищо не мога да разбера.Някой има ли такава машина?Иначе ще трябва да се боря с езика.Благодаря Ви предварително.Желая ви приятен ден.

nezy
29.09.2007, 13:39
Някой знае ли къде в България се ремонтират домашни плетачни машини Сингер?

mil_65
29.11.2007, 10:14
Здравейте!Днес случайно попаднах на вас.Аз също имам пластмасова плетачна машина,на която се сглобяват отделните части и се закрепя за масата.Продаваха по телевизията преди години и струваха около 2000 лв.стари пари.Някой знае ли как се плете с тях,защото аз не успях да разбера.

nezy
29.11.2007, 15:37
Продавам голям гребен 180 бримки (нов) за плетачна машина Сингер. e-mail:dnezy10@abv.bg

x_tremex
10.03.2008, 13:03
Zdraweite, prodawam pletachni igli za ma6ini - ewtino. Za kontakti - 0886 528810 ili e-mail: botexim@abv.bg

гарфийлд
10.07.2008, 21:34
Някой знае ли дали в Б-я се продават машини за плетене?
И на коя фирма? И къде? :?

Ето например на каква попаднах в интернет ,която е предназначена за домашно ползване:
http://www.yarn-store.com/images/LK150_02.jpg

Ако тази машина е на фирмана Брадър се готви или за постоянни проблеми, усукани по вертикалната си ос плетива, изкривени игли и счупени легла на иглите.

гарфийлд
10.07.2008, 23:55
ami ve4e si zakupih edna ma6ina - nemska i smqtam da q probvam v po4ivnite dni, dano da nqmam problemi.:thumbup:

Ако имаш някакви затруднения ми пиши на ЛС, защото много съм плела на моята машина и сигурно ще ти бъде от полза. Успехи, няма нищо страшно:greeneye:( Моля те, пиши на кирилица):gipsy::gipsy:

shampur
09.08.2008, 15:31
Здравейте и от мен,и аз имам плетачна машина ,но е много стара-може да ми бъде майка.
Ето и снимка
http://s39.radikal.ru/i083/0808/3a/5d16e9bd6fdct.jpg (http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i083/0808/3a/5d16e9bd6fdc.jpg.html)
Ако някой има ръководства за плетене ,нека пише.:rezando: Плела съм на нея ,но все още има какво да се учи.:confused:
Също така ми трябват и плетачни игли-ох дори незнам кой номер са. Ето и снимка.
http://s43.radikal.ru/i102/0808/f3/6f0f964dac7ct.jpg (http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i102/0808/f3/6f0f964dac7c.jpg.html)

Husky
29.09.2008, 16:23
Някой знае ли как се плете на такова чудо ?
Имам такава машина но нямам никакъв спомен как баба ми плетеше на нея.
http://media.snimka.bg/0854/007962879-big.jpg

моята си няма име но изглежда по същият начин

svethristova
17.11.2008, 16:49
Някой знае ли дали в Б-я се продават машини за плетене?
И на коя фирма? И къде? :?

Ето например на каква попаднах в интернет ,която е предназначена за домашно ползване:
http://www.yarn-store.com/images/LK150_02.jpg
kakva marka e tazi mashina? imam podobna ruska mashina :)

qdira
25.09.2009, 23:08
zdr. vsi4ki! imam nujda ot pomo6t:( mn iskam da si zakupq pleta4na ma6ina, a ne znaq ot k1de! 4eta 4e nqkoi ot vas sa si zakupili! 6te vi b1da blagodarna ako nqmoi mi pomogne! imam mn idei za pletiva, no bez ma6ina nqma kak! ako imate nqkakva informaciq molq pi6ete na qdira@abv.bg blagodarq vi predvaritelno!

eliska
16.10.2009, 13:52
:hello: за плетачни машини има много магазини,но аз специално не бих дала толкова много пари за нова.Имам 2 професионални,3 домашни метални и 3 пластмасови домашни от последните съм най-доволна но на почит са професионалните :D всичките са втора употреба,след малко настройка работят като новите.Ако някой се интересува повече за плетачни машини ,магазини или сервизи нека пита ще ми бъде приятно,каквото знам ще кажа :yes:
Имам молба,ако някой попадне някъде където предлагат пезплатни перфо карти както схеми на гоблени нека пише ще съм много благодарна,това е другото ми хоби-но за сметка на гоблените то ме храни и творя с голямо удоволствие.

миличка пишеш че имаш пластмасови плетачни машини така ли изглеждат като в този клип http://www.youtube.com/watch?v=oapYmChCZOo&feature=related
:confused::confused:

eliska
16.10.2009, 13:53
моля ако някой е плел на такава или има мнение да сподели
http://www.youtube.com/watch?v=oapYmChCZOo&feature=related
а за другите големи домашни машини за плетене щеми се да имам но незнам къде ще ги поставя:lookup:

doci
21.10.2009, 21:44
И аз сериозно се замислям да си закупя плетачна машина. Някой ако знае актуални цени и от къде може да се закупи нова моля да сподели.

eliska
22.10.2009, 12:11
ехо плел ли е някой ня точно такава машина
http://www.youtube.com/watch?v=du3rM5xAC4E&feature=related
?????????????????????????????????????????????????
моля кажете? струвал и си да се купува?

cherrylady
22.10.2009, 14:05
И аз живо се интересувам от домашните плетачни машини :) По - скоро желанието ми е голямо де... Никога не съм виждала даже какво представляват, как се плете с тях и тн. Затова ако някой може да ме ориентира към някой сайт или онлайн магазин, ще бъда мн. благодарна. :kissyou:

eliska
22.10.2009, 14:57
сайта който съм дала мисля че показва как се плете с пластмасова плетачна машина...........но явно в българия тя не е популярна......тази машинка ея открих за около 85 лв, в сайта кинкалерия .ком
продукт е на прум германия
извинявам се че пиша само с малки букви

cherrylady
22.10.2009, 15:59
Eli, от това, което видях, този"кетел" (както го наричат) плете само лицево... Могат ли да се правят плетки на него?
:confused:

eliska
07.11.2009, 12:13
незнам дали стават да плетат плетки:confused::idea:
смятам да си купя да рискувам но да дойде субсидията:thumbup: че тогава ще споделя ............................мислих си ако някой от софийските дами знае магазина на тази фирма която ги предлага в българия може и да пита но.............аз нямам познати в софия които да я направят тази работа

linda666
27.12.2009, 22:45
продавам двубърда плетачна машина "Brodner" с компютър, в който има 1300 плетки и още една двубърда за дебели прежди , в случай че се интересувате моля пишете ми на този и-мейл -----> margi0702@dir.bg

Tatyana_p2
21.02.2010, 16:25
продавам двубърда плетачна машина "Brodner" с компютър, в който има 1300 плетки и още една двубърда за дебели прежди , в случай че се интересувате моля пишете ми на този и-мейл -----> margi0702@dir.bg

Първо искам да кажа здравейте на всички:kissyou:Казвам се Татяна и съм от Гоце Делчев. Искам да си купя плетачна машина ,даже не само една,имам доста идеи ,но да си призная до сега не съм работила с плетачна машина ,така че ще имам нужда от помощ:idea:Всякакви съвети относно от къде мога да си купя машина ,коя марка е препоръчителна или добра, какви са цените, всякакви съвети ще ми бъдат от полза!Можете да ми отговаряте и тук но ще оставя поща и скайп ако някой иска да се свърже с мен:tatyana_p2@abv.bg;tatyana_p2
Благодаря ви предварително!:kissyou:

b4
12.03.2010, 11:02
Здравейте! И аз си закупих наскоро машина, по стара е и от мен, но работи прекрасно. За съжаление незнам от къде да си закупя прежда за нея, защото работи само с тънка прежда навита на конус. Някой може ли да ми помогне, търсих в интернет и нищо, а и не живея в София?

blajka
23.06.2010, 01:07
продавам плетачна немска запазена

pictor
09.07.2010, 01:34
Продавам швейцарска плетачна машина с електродвигател PASSAP ELECTRONIC 6000.
Цена 400лв.
За контакти: 0894 743 646 kmitovski@gmail.com

bonita562
05.12.2010, 17:18
Може ли някой да ми каже нещо за тази машина. Понеже не разбирам, а ми я предлагат да си я купя. Дано да успея да прикача файла. Имам я само на снимка. Забравих да питам за марката. Моля, изкажете някакво мнемиие.

blajka
07.12.2010, 14:34
Машината ми е немска запазена двубърдна. Иглите не са пласмасови, а железни.

bonita562
07.12.2010, 16:59
какво по принцип трябва да гледам като си купувам машина.Разбрах за иглите,да плете ластик.Не знам за преждата.Всяка ли машина може да плете всякаква прежда(дебела,тънка).И още да попитам на каква цена мога да си намера що горе долу добра машина за домашни условия.Сега разучавам нещата.Разчитам на Вас да ми помогнете да науча нещо.

spitfire951
27.12.2010, 23:23
Здравейте,имам проблем с една руска машина за плетене Нева-2.Но незнам
как се вдява конеца за водача така,че да не се налага аз да го слагам ръчно върху куките.мерси предварително :) .

blajka
27.12.2010, 23:57
ако изкате помощт, имам технин

anito07
22.01.2011, 21:39
Здравейте!Надявам се да ме приемете сред вас и ако можем да си помагаме взаимно!Имам две ръчни плетачни машини,които стояха много години,защото не знаех как се използват-но сега вече се справих с едната-немска, а другата е румънска-ще се опитам да кача снимка и моля някой ако има инструкции на български да ми помогне-моите инструкции са на румънски.Предварително благодаря!

neli gateva
14.02.2011, 17:54
Здравейте !
Ще се радвам да ме приемете и мен при вас.
Аз шия и гоблени , но само за удоволствие и то доста бавно. Занимавам се и с плетене но съм начинаеща. И аз се интересувам от къде мога да си закупя машина за плетене и дали е трудно да се научи човек да работи с нея.Търсих доста в нета , но не видях в България да има някакво представителство или сервизи за тия машини.
Нека който има информация да сподели ? Ще съм ви много благодарна.

sunnyto
01.04.2011, 11:34
Здравейте!Надявам се да ме приемете сред вас и ако можем да си помагаме взаимно!Имам две ръчни плетачни машини,които стояха много години,защото не знаех как се използват-но сега вече се справих с едната-немска, а другата е румънска-ще се опитам да кача снимка и моля някой ако има инструкции на български да ми помогне-моите инструкции са на румънски.Предварително благодаря!

I az imam 2 takiva mashini i sled goliama borba nemojah da se spravia nito s edna:idea: I az shte se prisaedinia kam molbata na ANITO07 za pomosht
Blagodaria Vi predvaritelno:kissyou:

petya_13
07.10.2011, 12:14
Здравейте,момичета!
От доста време чета във форума и реших да ви споделя проблема си.
Имам двубърдова ръчна плетачна машина Брадър,подариха ми я ,стар модел е с перфокарти но е нова неупотребявана.След доста ровене в нета намерих инструкции за работа на руски и я сглобих,но не знам как правилно да я вдяна,как да започна работа.Търся някой да ми покаже,намерих телефон на инженер по поддръжката към представителството на Брадър в София,но на него явно не му се занимава с този модел понеже е стар.ще бъда много благодарна,ако някоя от вас може да ми помогне.

Бистра
16.10.2011, 23:28
за Петя - 13 попаднах на това дано свърши някаква работа
http://www.youtube.com/watch?v=ZejK7KXtL_k&feature=related

priqtelka
14.03.2012, 10:08
ако изкате помощт, имам технин

:hello: Аз искам помощ!

priqtelka
14.03.2012, 10:13
Здравейте,имам проблем с една руска машина за плетене Нева-2. .
Здравей! Още имаш ли такава машина? Аз търся такава за резервни части.
моят мейл priqtelka_y@abv.bg

ivelina70
14.03.2012, 21:08
http://www.youtube.com/watch?v=ww6zuqKZDXw&feature=relmfu
Момичета някой да знае как се казва това и дали в бг го продават.Или пък някой сайт за такива неща.Мн благодаря.

veselka68
16.03.2012, 08:15
Здравейте!Днес случайно попаднах на вас.Аз също имам пластмасова плетачна машина,на която се сглобяват отделните части и се закрепя за масата.Продаваха по телевизията преди години и струваха около 2000 лв.стари пари.Някой знае ли как се плете с тях,защото аз не успях да разбера.

Аз пък отдавна си търся точно такава машинка,обаче да знаете от къде мога да си намеря???Едно време ги рекламираха по ТВ шоп.А пък ако има някой и я продава може и така:D Даже не мога да намеря и снимка че да ви я покажа какво представлява:(

Кацарска
03.05.2012, 17:57
Някога си закупих от телешопа плетачната машина за която питате.Аз също не знаех как работи ,но си поставих за цел и най-накрая намерих клипче в YOWTUPE, там пиша на прозорчето -Tricotar Maguina de Fazer Triko и излиза една женица със синя машина която в два урока показва как се работи на нея.Иначе на немски е KNITTINGPAL така се казва на кутията .Дано съм ви помогнала и приятно плетене.

veselka68
04.05.2012, 08:14
Много благодаря,ще поразгледам:clap:

stasa
17.07.2012, 17:56
Здравейте! Наскоро си взех плетачна машина Passap E6000, но инструкциите са и на немски и ми е малко трудно да се оправя с нея, а и няма кой да ми покаже кое как става. Ще съм много благодарна, ако някой се притече на помощ!

Petrovamk
11.11.2012, 12:09
Здравейте :hello: ,
Аз от давна се интересувам за машина за плетене. Попаднах на един сайт за машини за плетене (mashinizapletene.com)...Там има много машини но са индустриални. Видях, че има секция и за домашни плетачни машини, пише, че скоро ще има мостра в офиса им и ще може да се види, и даже ще има възможност за обучение как се работи на нея... пуснах запитване и ще чакам да ми се обадят...
Ако някой знае друго място където може да се види и някой да покаже как се плете, моля да ми каже. Не искам да купувам машина и после да не мога да я ползвам, или да не ми е удобна... затова искам да проуча нещата преди да си дам парите...

merivenci
07.08.2015, 13:36
Здравейте момичета,
Наследих японска ръчна плетачна машина "корона" и въобще не знам какво да права с нея.
От огледа, който направих установих, че липсват упътване, гребени и игли за свиване. Много ще съм благодарна, ако някоя от вас има излишни и ги продава на разумна цена. Телефон за връзка 0897066533

Stefka Lozanova
21.10.2016, 12:11
Здравейте група,
Бих искала да попитам и аз,за плетачна Немска еднобърдова автоматична машина -Empiral Knitmaster model 250 -
как се сглобява , как се плете и всичко за тази машинка.
Много ще съм ви Благодарна ако някой може да ми помогне ,
Благодаря !!!

Stefka Lozanova
25.10.2016, 10:22
Здравейте , и от мен.
И аз се сдобих с немска еднобърдова автоматична машина , но не зная как се плете на нея търсих някакво упътване , клипчета , но нищо не намирам.
Ще се радвам ако някой може да ми помогне!