PDA

Покажи пълната версия : Череши



Puh
12.06.2006, 14:25
Момичета помагайте:) Какво може да се направи с череши? Имам напредвид не само сладкиши с череши, а сладко, сиропи и други такива изпитани начини, за по-дълго наслаждаване на това вкусно нещо :?

П.С. А защо да не разширим темата и за други плодове :crazy:

Nelia
12.06.2006, 16:51
:yes: Puh,и аз днес съм в чудене какво да направя с ягоди.Сигурно някакво сладко,даже си купих Гелфикс за бързо приготвяне на Dr.Oetker. :yes:

Puh
12.06.2006, 17:08
освен на компот, който става за всичко, аз ги уважавам и на
сладко - наръсваш ягодите със захар(аз избирам дребните) и ги оставяш да си пуснат сока, после кипваш и оставяш малко да престоят (така ягодите поемат от сиропа и не стават сухи и твърди) и после пак вариш докато мине теста с чинийката и капката:)
нектар - ягодите пак се наръсват със захар и след като пуснат сока ги пасираш (или смачкваш) и прецеждаш .. може да се разреди с вода . . става идеално нектарче ... особенно като го насипеш в малки бутилчици тип СОНДА (сока от моркови .. а сега и нести имат чай в подобни)
замразени избираш хубави ягодки и ги нареждаш на нещо твърдо ... така ги оставяш във фризера да замръзнат и после може да ги преместиш в пликче (така не си губят формата). Идеални са за сладкиши;) Само гледай да са добре узрели. Може да замразиш и със захар.
и последно ... преди малко в мамешкия форум мернах една рецепта - 1кг ягоди, 2 кг захар ... пасирало се няколко пъти и после се слагало в бурканчета ... цитирам по памет, така че най-добре погледни там.
Успех

Nelia
12.06.2006, 17:15
:wink: Благодаря ти :!: Ориентирала съм се към сладкото :!: :yes:

itek
12.06.2006, 21:48
:hello: NELIA, с "ГЕЛФИКСА" направих вече три дози сладко от ягоди и две - от череши. Стават адски бързо и са много вкусни, особено от ягоди.Действах точно по указанието на опаковката.УСПЕХ :!: :!: :!:

Nelia
12.06.2006, 22:45
:hello: itek!направих го сладкото,колкото и невероятно да ми звучеше указанието на опаковката за варенето 1 минута.Вижда ми се в бурканчетата,че не е толкова гъсто,но може би съвсем като изстине ще стане добро.Щом и ти си го опитала.Есента ползвах фикса за туршии на Dr.Oetker и бях доволна :!: :amam:

itek
12.06.2006, 23:00
На мене не ми стана много рядко, но като изстина ,се сгъсти.
А за трушиите, ще пробвам тази година :gipsy:

Vancheto
12.06.2006, 23:30
Аз също направих сладко от ягоди с гелфикса-направо не е за вярване колко бързо става и колко е вкусно :yes: .И наистина,малко е редичко ,но като истине се сгъстява точно колкото трябва. :idea:

s_la
13.06.2006, 09:49
Я покажете и обяснете на незнаещите като мен Що е това ГЕЛФИКС :?:

Nelia
13.06.2006, 11:33
:wink: Има го по магазините при продуктите на Dr.Oetker -гелфикс за бързо приготвяне на сладка и конфитюри.Подобен продукт има за туршии,вместо маринатите които приготвяме.попитай в по-големите магазини и ще намериш.Успех :!: :yes:

Valja
20.06.2006, 19:13
В неделя правих сироп от вишни - изчистих ги от костилките и ги изцедих със сокоизтисквачката. Отделно сварих захарен сироп и го смесих със сока. Заварих го в бирени бутилки. А от остатъка от вишните направих мармалад - в хлебопекарната на програма "мармалад" - получи се много вкусен мармалад и се оползотвориха 100 % вишните.

Puh
20.06.2006, 19:21
Валя, много добро използване на материала:) А колко мармалад става от 1 доза в хлебопекарната? И горе-долу колко време му трябваше?
Мерси предварително

Valja
21.06.2006, 13:23
Puh, всичките вишни бяха една кофа, това, което остана за мармалад беше около 3 чаени чаши, на които сложих 1 ч. чаша захар и се получиха 6 бебешки бурканчета мармалад.